Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

dnes idem prvýkrát vyskúšať pohánku a urobím si to ako rizoto s masliačikmi na cibulke. Ešte som to nikdy nevarila, tak si urobím na začiatok, len pre seba, sama som zvedavá aké to bude. Ostatným urobím zabíjačku - jelítková kaša s chlebom alebo možno aj zemiakmi opekanými a sudovou kapustou, prípadne pubošom a krpcom ak by veľmi naliehali krupicu.
7 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Karfiolová polievka a palacinky
8 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

-dnes kyslá kapustová /v nej vyvarená bravčová nožička pre chuť a bravčová krkovička/ - varí muž. Ja spravím čokoládový puding /osladený vanilkovým cukrom/ so zaváranými mandarínkami a piškótami. Dopapáme aj v sobotu. V nedeľu rybacie fašírky + dáka príloha - varí muž. Ja spravím vývar z hovadzích a kuracích kostí /aj trošku maska/ a komu dobré slížiky /také polmetrové, že nám budú až po čele plieskať/.
5 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
vyprážaný karfiol
6 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

dnes zapekany karfiol a haluskova polievka,
zajtra spenat s vajickom a zemiakovou kasou,
v nedelu oslava - kuraci salat s ananasom, kuraci vyvar s domacimi slizikmi, pecena kacka s kapustou a loksami a bravcove rezne so zemiakovym salataom, smotanova ovocna torta a strudla, pivo, vino, tvrde ... kazdy na co bude mat chut
6 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

1Dara Pozri príspevok
dnes zapekany karfiol a haluskova polievka,
zajtra spenat s vajickom a zemiakovou kasou,
v nedelu oslava - kuraci salat s ananasom, kuraci vyvar s domacimi slizikmi, pecena kacka s kapustou a loksami a bravcove rezne so zemiakovym salataom, smotanova ovocna torta a strudla, pivo, vino, tvrde ... kazdy na co bude mat chut


...a v pondelok - modrý pondelok, bo brucho a hlava bolí

Ale nie, prajem príjemnú oslavu bez zdravotných, či iných ťažkostí
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

obed - zapekaná plnená tortilla, extra štípoš zaváraný baraní roh
večera - lasagne
7 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Krémová tekvicová polievka so smotanou a domáce rezance s tvarohom na slano alebo sladko / kto ako bude chcieť/, prípadne s orechami, makom, lekvárom. To bude na večeru.
Tekvica ešte z vlastnej záhrady. Rezance vlastnoručne vyvaľkané /dáááávno som ich veru nerobila/. Domácu smotanu, mlieko i tvaroh som dostala - ľudia, to je bašta! S tými chúdencami hypermarketovými v tetrapackových obaloch sa to nedá ani porovnať. Normálne som mala obavy, či mi to budú doma jesť - tú kvalitu, lebo aj chuť je iná, fajnovejšia...
9 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

evuš Pozri príspevok
...a v pondelok - modrý pondelok, bo brucho a hlava bolí [/B]
Ale nie, prajem príjemnú oslavu bez zdravotných, či iných ťažkostí
dakujem

dufam, ze hlava aj zaludok preziju bez ujmy ... kedze vieme kolko chodov bude, nemusime sa natlacit do prasknutia hned pri prvom .... a kto si svoje nezje a nevypije tak dostane vysluzku a moze dojedat cez tyzden
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

halusky s kyslou kapustou.
7 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
43. týždeň
0 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Zemiaková kaša, brusnicová omáčka s údeným , držková polievka.
9 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Lusková polievka so zeleninou , cestoviny s vajíčkovou praženicou a na večeru mierna zmena cestoviny s opraženou detskou krupicou poliate maslom a posypané škoricovým cukrom
3 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Zemiakové placky
8 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Pretože tie krásne huby rastú, tak ich využívam. Dnes karfiólová polievka a hubové rizoto z dubáčikov. Večer budem zase vysmážať bedle.
4 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Rýchly recept na volské oko:
Na panvici rozpálime olej a položíme naň vajcia. Oči už vylezú samé.


2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

u nas bude dnes smazeny patizon a sampiony,mozno i kusok syra,
pretlacene petrzlenove zemiacky,kvaka,paprika

zajtra bude kelova polievka,
upeciem bio kurca,
urobim spaldovu ryzu-prvy raz,tak som zvedava...
pre istotu dam aj ku kuriatku trosku zemiakov piect,aby ma s tym muz nevysmaril...
k tomu zelenina na pare

upeciem aj celozrnny razno- spaldovy kolac s tvarohom a jablkami,budeme pomaly cez tyzden vytahovat...
2 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Dnes som náhodou pozeral TV LUX, a ako náhodou tam bolo varenie. Varili tam Tajomstvo babičkinej kuchyne. Zdal sa to ako jednoduchý recept až dovtedy dokedy som ho nezačal robiť. On ani nie je taký zložitý až na... to, že musíte všetko pripravovať zvlášť, pretože všetko má svoju dĺžku prípravy. Ale chutilo. Teda. Uvariť nadrobno nakrájané zemiaky. Uvariť stredné krúpy. Podusiť kyslú, nakladanú kapustu. Usmažiť cibuľku. Cibuľku som poprášil mletou paprikou. Samozrejme všetko osolené. Všetko zmiešať. Na tanier pridať, na Tajomstvo babičkinej kuchyne, usmaženú slaninku a papať.
IMG_1728.JPG  
6 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

polievka z fazulových strukov, hríbový perkelt s kolienkami
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Taký tradičný nedeľný obed - hovädzia polievka s pečienkovými haluškami, vyprážaný bravčový rezeň s opečenými zemiakmi a zeleninový šalát.
Využité budú aj jablká - jablčník je už upečený.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať