Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Pochváliť
Dáša_
tak tu už máme návrh, ako bude výkaz vyzerať
https://lt.justice.gov.sk/Document/D...30821081820560

celkom by ma zaujímalo, čo s tym potom budú robiť....
Účtovníkov trafí šľak a ani daniarom nezávidím... Ak toto nebude vedieť vypľuť soft, tak amen, pane...
5 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
Dáša_
tak tu už máme návrh, ako bude výkaz vyzerať
https://lt.justice.gov.sk/Document/D...30821081820560

celkom by ma zaujímalo, čo s tym potom budú robiť....
.... mňa zaujalo napr. naviac oproti predchádzajúcemu návrhu: colný sadzobník ... no bude to zaujímavé ...
1 0
cejo cejo

cejo je offline (nepripojený) cejo

Pochváliť
Tak to s tým vypĺňaním číselného kódu tovaru podľa Spoločného colného sadzobníka si z pozície účtovníka naozaj neviem predstaviť.
4 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Pochváliť
Týka sa to "len" : (12) Platiteľ, ktorý je príjemcom plnenia od iného platiteľa, je povinný platiť daň vzťahujúcu sa na
a) dodanie kovového odpadu a kovového šrotu v tuzemsku; kovovým odpadom a kovovým šrotom sa rozumie kovový odpad a kovový šrot z výroby alebo z mechanického opracovania kovov a kovové predmety ďalej už nepoužiteľné vzhľadom na ich zlomenie, rozrezanie, opotrebenie alebo z podobných dôvodov,
b) prevod emisných kvót skleníkových plynov podľa osobitného predpisu28b) v tuzemsku,
c) dodanie nehnuteľnosti alebo jej časti v tuzemsku, ktorú sa dodávateľ rozhodol zdaniť podľa § 38 ods. 1,
d) dodanie nehnuteľnosti alebo jej časti v tuzemsku, ktorá bola predaná dlžnou osobou uznanou súdom alebo iným štátnym orgánom v konaní o nútenom predaji,28c)
e) dodanie tovaru, ktorý je predmetom záruky zabezpečujúcej pohľadávku veriteľa, pri výkone práva z tejto záruky;28d) pri zabezpečovacom prevode práva je príjemcom plnenia platiteľ, ktorého pohľadávka bola zabezpečená, a platiteľ, ktorý nadobudol predmet záruky.

Pozerám, že písmená F a ďalšie v zákone o DPH zverejnenom na Porade nie sú,..
Ak je to platné znenie, tak ešte nie je definované, čo sa bude uvádzať s kódmi? Pozrela som zákon aj inde - písmená f,a ďalšie v súčasnom zákone nie sú....
Naposledy upravil Dav : 03.09.13 at 05:28
2 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
... presne tak ... chýbajú ... zatiaľ ...

.. dodatočne pripojím: http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?...obia=6&CPT=614
Naposledy upravil promont maja : 10.09.13 at 04:08
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
promont maja
... presne tak ... chýbajú ... zatiaľ ...

ale budú



f) dodanie tovarov patriacich do kapitol 10 a 12 Spoločného colného sadzobníka,28da) ktoré nie sú bežne určené v nezmenenom stave na konečnú spotrebu,


g) dodanie tovarov patriacich do kapitol 72 a 73 Spoločného colného sadzobníka,28da) okrem dodania tovarov podľa písmena a),


h) dodanie mobilných telefónov, ktoré sú vyrobené alebo prispôsobené na použitie v spojení s licencovanou sieťou a fungujú na stanovených frekvenciách bez ohľadu na to, či majú alebo nemajú iné využitie, ak základ dane vo faktúre za dodanie mobilných telefónov je 5 000 eur a viac,



i) dodanie integrovaných obvodov, ako sú mikroprocesory a centrálne spracovateľské jednotky, v stave pred zabudovaním do výrobkov pre konečného spotrebiteľa, ak základ dane vo faktúre za dodanie integrovaných obvodov je 5 000 eur a viac.“.


28da) Príloha I k nariadeniu Rady (EHS) č. 2658/87 o colnej a štatistickej nomenklatúre a o

Spoločnom colnom sadzobníku (Mimoriadne vydanie Ú.v. EÚ, kap. 2/zv. 2; Ú.v. ES L 256,7.9.1987) v platnom znení.“.




6 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
dôvera pripomienkuje - aj zásadne
4 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
... no keď si tak čítam pripomienky, chytá sa ma trošku panika ... nepozrel už niekto z Vás o aké tovary, resp. služby ide: myslím tie, ktoré sa nachádzajú v colnom sadzobníku patriacich od kapitoly 72 a 73 . či?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
promont maja
... no keď si tak čítam pripomienky, chytá sa ma trošku panika ... nepozrel už niekto z Vás o aké tovary, resp. služby ide: myslím tie, ktoré sa nachádzajú v colnom sadzobníku patriacich od kapitoly 72 a 73 . či?
samé také podvodnícke komodity - oceľ, obilie, ...
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
promont maja
... no keď si tak čítam pripomienky, chytá sa ma trošku panika ... nepozrel už niekto z Vás o aké tovary, resp. služby ide: myslím tie, ktoré sa nachádzajú v colnom sadzobníku patriacich od kapitoly 72 a 73 . či?
tovar patriaci do kapitol 10 až 12 Spoločného colného sadzobníka t.j. obilniny, mlynárske výrobky, olejnaté semená a olejnaté plody, tovar patriaci do kapitol 72 a 73 Spoločného colného sadzobníka t.j. železo a oceľ, predmety zo železa alebo ocele
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
Dáša_
promont maja
... no keď si tak čítam pripomienky, chytá sa ma trošku panika ... nepozrel už niekto z Vás o aké tovary, resp. služby ide: myslím tie, ktoré sa nachádzajú v colnom sadzobníku patriacich od kapitoly 72 a 73 . či?
tovar patriaci do kapitol 10 až 12 Spoločného colného sadzobníka t.j. obilniny, mlynárske výrobky, olejnaté semená a olejnaté plody, tovar patriaci do kapitol 72 a 73 Spoločného colného sadzobníka t.j. železo a oceľ, predmety zo železa alebo ocele
šak vravím, že také pri ktorých len papiere mailom cestujú :-))
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
srska
Dáša_
promont maja
... no keď si tak čítam pripomienky, chytá sa ma trošku panika ... nepozrel už niekto z Vás o aké tovary, resp. služby ide: myslím tie, ktoré sa nachádzajú v colnom sadzobníku patriacich od kapitoly 72 a 73 . či?
tovar patriaci do kapitol 10 až 12 Spoločného colného sadzobníka t.j. obilniny, mlynárske výrobky, olejnaté semená a olejnaté plody, tovar patriaci do kapitol 72 a 73 Spoločného colného sadzobníka t.j. železo a oceľ, predmety zo železa alebo ocele
šak vravím, že také pri ktorých len papiere mailom cestujú :-))

Inam, mam v tom zatial obrovsky zmatok, lebo mam takeho, co podnika s kovovym odpadom a tak ziadne odpocty nefunguju uz dost rokov. Lenze v paragrafe 69, ods.12 je povedane
"dodanie kovového odpadu a kovového šrotu v tuzemsku; kovovým odpadom a kovovým šrotom sa rozumie kovový odpad a kovový šrot z výroby alebo z mechanického opracovania kovov a kovové predmety ďalej už nepoužiteľné vzhľadom na ich zlomenie, rozrezanie, opotrebenie alebo z podobných dôvodov,"
a teraz je tu colný sadzobník a zrazu z kovového odpadu je vybratý železný odpad? Alebo odpadu sa to týkať nebude?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
časom možno prídu na to, že by bolo vhodné mať na serveroch finančnej správy centrálny, jednotný ekonomický systém aspoň pre právnické osoby aby bol prehľad o všetkom :-)
2 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
Dáša_
srska
Dáša_
promont maja
... no keď si tak čítam pripomienky, chytá sa ma trošku panika ... nepozrel už niekto z Vás o aké tovary, resp. služby ide: myslím tie, ktoré sa nachádzajú v colnom sadzobníku patriacich od kapitoly 72 a 73 . či?
tovar patriaci do kapitol 10 až 12 Spoločného colného sadzobníka t.j. obilniny, mlynárske výrobky, olejnaté semená a olejnaté plody, tovar patriaci do kapitol 72 a 73 Spoločného colného sadzobníka t.j. železo a oceľ, predmety zo železa alebo ocele
šak vravím, že také pri ktorých len papiere mailom cestujú :-))

Inam, mam v tom zatial obrovsky zmatok, lebo mam takeho, co podnika s kovovym odpadom a tak ziadne odpocty nefunguju uz dost rokov. Lenze v paragrafe 69, ods.12 je povedane
"dodanie kovového odpadu a kovového šrotu v tuzemsku; kovovým odpadom a kovovým šrotom sa rozumie kovový odpad a kovový šrot z výroby alebo z mechanického opracovania kovov a kovové predmety ďalej už nepoužiteľné vzhľadom na ich zlomenie, rozrezanie, opotrebenie alebo z podobných dôvodov,"
a teraz je tu colný sadzobník a zrazu z kovového odpadu je vybratý železný odpad? Alebo odpadu sa to týkať nebude?
... od nového roku by mal byť účinný aj nový zákon o odpadoch ... kde kovový šrot nebude možné kupovať ... občania ho bezplatne odovzdajú obciam ... či? ... no priznám sa, nevenovala som tomuto pozornosť, nakoľko takéhoto klienta nemám ... takže toto info berte z rezervou ...
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
srska
časom možno prídu na to, že by bolo vhodné mať na serveroch finančnej správy centrálny, jednotný ekonomický systém aspoň pre právnické osoby aby bol prehľad o všetkom :-)
no presne, nič by sme nemuseli kupovať, upgradovať

mmch, v dávnej minulosti takto fungovalo poľnohospodárstvo (odtiaľ tuším aj vyšla pani Cenigová - celoštátne boli rovnaké číselníky, rovnako sa všetko robilo. Na družstvách sa nahrávalo, na okrese zhralo dohromady a posielalo ´dalej. Tam sa to celé vyhodnocovalo.
Už potravinársky priemyselm mal od podniku k podniku drobné odlišnosti. Ale ešte sa dalo. V podstate neprispôsoboval sa sw každej jednej firme zvlášť, ale naopak, všetky firmy išli podľa rovnakej šablóny.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
promont maja
... od nového roku by mal byť účinný aj nový zákon o odpadoch ... kde kovový šrot nebude možné kupovať ... občania ho bezplatne odovzdajú obciam ... či? ... no priznám sa, nevenovala som tomuto pozornosť, nakoľko takéhoto klienta nemám ... takže toto info berte z rezervou ...
Odpad vznika aj na iných miestach, hlavne vo výrobe.
A čo s nim budú potom robiť tie obce?
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
Dáša_
promont maja
... no keď si tak čítam pripomienky, chytá sa ma trošku panika ... nepozrel už niekto z Vás o aké tovary, resp. služby ide: myslím tie, ktoré sa nachádzajú v colnom sadzobníku patriacich od kapitoly 72 a 73 . či?
tovar patriaci do kapitol 10 až 12 Spoločného colného sadzobníka t.j. obilniny, mlynárske výrobky, olejnaté semená a olejnaté plody, tovar patriaci do kapitol 72 a 73 Spoločného colného sadzobníka t.j. železo a oceľ, predmety zo železa alebo ocele
... predmety zo železa a ocele ... to sú aj stavebné materiály, že? ... napr. radiátor, potrubia, konštrukčná oceľ ( betonárska) ... či?
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
Dáša_
promont maja
... od nového roku by mal byť účinný aj nový zákon o odpadoch ... kde kovový šrot nebude možné kupovať ... občania ho bezplatne odovzdajú obciam ... či? ... no priznám sa, nevenovala som tomuto pozornosť, nakoľko takéhoto klienta nemám ... takže toto info berte z rezervou ...
Odpad vznika aj na iných miestach, hlavne vo výrobe.
A čo s nim budú potom robiť tie obce?
... budú mať zo zákona povinnosť ich "asi" recyklovať, či inak zhodnocovať, jednoducho v rámci ochrany životného prostredia s týmito odpadmi nakladať ...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
promont maja
... predmety zo železa a ocele ... to sú aj stavebné materiály, že? ... napr. radiátor, potrubia, konštrukčná oceľ ( betonárska) ... či?
no ja neviem, či na toto nebude treba absolvovať aj kurz tovaroznalectva. A si predstav, že na jednej faktúre budú položky patriace sem, takže idú do výkazu podrobne, a aj také, čo sem nejdu.

ja stále verím, že oni sami to nestihnú....

aj ke´d už trochu prestávam byť v tomto smere optimistická...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
promont maja
... budú mať zo zákona povinnosť ich "asi" recyklovať, či inak zhodnocovať, jednoducho v rámci ochrany životného prostredia s týmito odpadmi nakladať ...
... a budú vybrané firmy, čo to budú môcť zhodnocovať a kruh sa nám uzavrie. Napríklad v kovošrote....
3 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05