Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
Dáša_
promont maja
... budú mať zo zákona povinnosť ich "asi" recyklovať, či inak zhodnocovať, jednoducho v rámci ochrany životného prostredia s týmito odpadmi nakladať ...
... a budú vybrané firmy, čo to budú môcť zhodnocovať a kruh sa nám uzavrie. Napríklad v kovošrote....
poznáš tu detskú hru: zima, zima - teplo, teplo - horúco, horúco? takže - horúco, horúco :-))
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
Dáša_
promont maja
... predmety zo železa a ocele ... to sú aj stavebné materiály, že? ... napr. radiátor, potrubia, konštrukčná oceľ ( betonárska) ... či?
no ja neviem, či na toto nebude treba absolvovať aj kurz tovaroznalectva. A si predstav, že na jednej faktúre budú položky patriace sem, takže idú do výkazu podrobne, a aj také, čo sem nejdu.

ja stále verím, že oni sami to nestihnú....

aj ke´d už trochu prestávam byť v tomto smere optimistická...
šak druhé čítanie voľakedy v októbri a testovacia prevádzka od 27. - 31.12.2013 - stihnú
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
Dáša_
promont maja
... predmety zo železa a ocele ... to sú aj stavebné materiály, že? ... napr. radiátor, potrubia, konštrukčná oceľ ( betonárska) ... či?
no ja neviem, či na toto nebude treba absolvovať aj kurz tovaroznalectva. A si predstav, že na jednej faktúre budú položky patriace sem, takže idú do výkazu podrobne, a aj také, čo sem nejdu.

ja stále verím, že oni sami to nestihnú....

aj ke´d už trochu prestávam byť v tomto smere optimistická...
.. celý rok sú doslova nažhavení ... takí sú odhodlaní, že až ... myslím, že sa myšlienky len tak nevzdajú ... veľmi sa im táto páči ... a nikto a nič im nestojí v ceste ...

... len ak to bude fungovať tak, že v kontrolnom výkaze o. i. bude potrebné uviesť nielen číslo z colného sadzobníka, ale oni tam chcú aj množstvo a o aký tovar ide ...
.. toto si teda ani neviem predstaviť ... máme bežne aj 10-stranové faktúry, kde sa kupuje stavebný materiál, ktoré je, ale aj nie je zo železa a ocele ... asi to skončí tak, že takéto komodity budú zvlášť faktúrované ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
inak je tam veľa pripomienok aj k číslovaniu faktúr. tož - k oúd prifariť nové 6 miestne predčíslie pre faktúry a je po probléme :-))
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
srska
inak je tam veľa pripomienok aj k číslovaniu faktúr. tož - k oúd prifariť nové 6 miestne predčíslie pre faktúry a je po probléme :-))
... áno .. spresnenie pojmu: poradové číslo faktúry .. pretože u odberateľa je to isté, ale u dodávateľa ( v právnom ponímaní slova) má došlá faktúra iné ( interné) poradové číslo = t. j. iné ako u odberateľa .. takže krížová kontrola by nesplnila očakávania ... ale to je iba detail ... ten prekážkou pre elektronické zasielanie určite nebude ...

... a ten nápad, že k OÚD pridať šesťmiestne predčíslie .. to je des .. ten nápad ... či som to zle pochopila? .. predsa nemôžem nikomu predpísať číslovanie direktívne, že tak a tak ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
promont maja
srska
inak je tam veľa pripomienok aj k číslovaniu faktúr. tož - k oúd prifariť nové 6 miestne predčíslie pre faktúry a je po probléme :-))
... áno .. spresnenie pojmu: poradové číslo faktúry .. pretože u odberateľa je to isté, ale u dodávateľa ( v právnom ponímaní slova) má došlá faktúra iné ( interné) poradové číslo = t. j. iné ako u odberateľa .. takže krížová kontrola by nesplnila očakávania ... ale to je iba detail ... ten prekážkou pre elektronické zasielanie určite nebude ...

... a ten nápad, že k OÚD pridať šesťmiestne predčíslie .. to je des .. ten nápad ... či som to zle pochopila? ..
šak bárs čo si môžu vymyslieť :-))
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
a nejaké zákulisné informácie sa nenájdu????
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Pochváliť
Dobrý deň, rada by som sa tak laicky opýtala, ak do účtovníctva účtujeme aj súhrn dokladov z ERP za mesiac. Od nového roku budeme musieť zaúčtovať každý doklad zvlášť , aby sa to správne prenieslo do kontr.výkazu?
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Pochváliť
L-M
Dobrý deň, rada by som sa tak laicky opýtala, ak do účtovníctva účtujeme aj súhrn dokladov z ERP za mesiac. Od nového roku budeme musieť zaúčtovať každý doklad zvlášť , aby sa to správne prenieslo do kontr.výkazu?
Podľa návrhu sa v kontrolnom výkaze bude uvádzať celková suma tržieb z ERP v členení na základ dane, daň a DKP...
viď návrh § 78a/7
(7) O dodaní tovarov a služieb podľa odseku 2 písm. d) sa v kontrolnom výkaze uvádzajú tieto údaje:
a) celková suma tržieb evidovaných elektronickou registračnou pokladnicou podľa osobitného predpisu29a) v členení na základ dane a sumu dane podľa sadzieb dane a daňový kód elektronickej registračnej pokladnice,29a),
Naposledy upravil JankaO : 11.10.13 at 11:30
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Pochváliť
To nemyslia vážne! Veď také Tesco, Kaufland, ale aj menšie predajne majú viac RP a každá má svoje DKP , to bude ako sa evidovať???
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Pochváliť
JankaO
L-M
Dobrý deň, rada by som sa tak laicky opýtala, ak do účtovníctva účtujeme aj súhrn dokladov z ERP za mesiac. Od nového roku budeme musieť zaúčtovať každý doklad zvlášť , aby sa to správne prenieslo do kontr.výkazu?
Podľa návrhu sa v kontrolnom výkaze bude uvádzať celková suma tržieb z ERP v členení na základ dane, daň a DKP...
viď návrh § 78a/7
(7) O dodaní tovarov a služieb podľa odseku 2 písm. d) sa v kontrolnom výkaze uvádzajú tieto údaje:
a) celková suma tržieb evidovaných elektronickou registračnou pokladnicou podľa osobitného predpisu29a) v členení na základ dane a sumu dane podľa sadzieb dane a daňový kód elektronickej registračnej pokladnice,29a),
Ďakujem , ale asi som sa zle vyjadrila, to nie sú naše tržby ( príjem ), ale výdaje. Vo vzore kontrolného výkazu vidím len tržba z ERP pri dodaní tovaru- tak ako píšete vy. Mám tomu rozumieť tak, že pri nadobudnutí tovaru, alebo služby, dokladom ktorého nie je faktúra , ale doklad z ERP sa tam uvádzať nebude? Ospravedlňujem sa , ale mám pocit, že sa už vážne ničomu nerozumiem.
Doklad z ERP sa považuje za zjednodušenú faktúru, ale v to prípade, by sa tam musel uvádzať každý jeden doklad zvlášť ( tým padom, by sme ho museli zaúčtovať zvlášť), len neviem čo by sa písalo do kolonky poradové číslo faktúry???
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
L-M
JankaO
L-M
Dobrý deň, rada by som sa tak laicky opýtala, ak do účtovníctva účtujeme aj súhrn dokladov z ERP za mesiac. Od nového roku budeme musieť zaúčtovať každý doklad zvlášť , aby sa to správne prenieslo do kontr.výkazu?
Podľa návrhu sa v kontrolnom výkaze bude uvádzať celková suma tržieb z ERP v členení na základ dane, daň a DKP...
viď návrh § 78a/7
(7) O dodaní tovarov a služieb podľa odseku 2 písm. d) sa v kontrolnom výkaze uvádzajú tieto údaje:
a) celková suma tržieb evidovaných elektronickou registračnou pokladnicou podľa osobitného predpisu29a) v členení na základ dane a sumu dane podľa sadzieb dane a daňový kód elektronickej registračnej pokladnice,29a),
Ďakujem , ale asi som sa zle vyjadrila, to nie sú naše tržby ( príjem ), ale výdaje. Vo vzore kontrolného výkazu vidím len tržba z ERP pri dodaní tovaru- tak ako píšete vy. Mám tomu rozumieť tak, že pri nadobudnutí tovaru, alebo služby, dokladom ktorého nie je faktúra , ale doklad z ERP sa tam uvádzať nebude? Ospravedlňujem sa , ale mám pocit, že sa už vážne ničomu nerozumiem.
Doklad z ERP sa považuje za zjednodušenú faktúru, ale v to prípade, by sa tam musel uvádzať každý jeden doklad zvlášť ( tým padom, by sme ho museli zaúčtovať zvlášť), len neviem čo by sa písalo do kolonky poradové číslo faktúry???
na rokovanie nrsr je predložený pozmeňujúci a doplňujúci návrh od vfr- ".... vypustiť z kontrolného výkazu údaj „daňový kód pokladnice“ pri tržbách z elektronických registračných pokladníc."

pozmeňovákov je od vfr 12 z toho 7 sa týkajú § 78a
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
aj žitko, pšenička, želiezko sa navrhujú od 5 litrov vyššie - týka sa § 69/12f+g.

„ak základ dane vo faktúre za dodanie týchto tovarov je 5 000 eur a viac,“
- S cieľom vylúčiť z prenosu daňovej povinnosti dodávky poľnohospodárskych produktov s malou hodnotou sa navrhuje zaviesť prahovú hodnotu základu dane, od ktorej sa uplatní prenos daňovej povinnosti na príjemcu plnenia.
Naposledy upravil srska : 14.10.13 at 08:11
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
srska
aj žitko, pšenička, želieko sa navrhujú od 5 litrov vyššie - týka sa § 69/12f+g.

„ak základ dane vo faktúre za dodanie týchto tovarov je 5 000 eur a viac,“
- S cieľom vylúčiť z prenosu daňovej povinnosti dodávky poľnohospodárskych produktov s malou hodnotou sa navrhuje zaviesť prahovú hodnotu základu dane, od ktorej sa uplatní prenos daňovej povinnosti na príjemcu plnenia.
správne chápem, že to by bolo to isté, ako pri šrotoch?
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
zatiaľ vládne optimizmus
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Pochváliť
Máme približne 40 ERP, neviem si prestaviť, že budem každý mesiac nahadzovať samostatne do výkazu tržbu z každej ERP podľa DKP. To vylúčenie DKP z výkazu by ma celkom potešilo.
Ja daňovákov asi každý mesiac poteším "viac stranovým výkazom", na výstupe máme cca 1500 faktúr mesačne. :-(

Radšej si počkám na schválenie, nebudem sa nervovať popredu.
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Pochváliť
A to sa bude aj na vstupe evidovať každý bloček z ERP zvlášť?
0 0
mihesk mihesk

mihesk je offline (nepripojený) mihesk

Pochváliť
Na vstupe áno, lebo je to faktúra.
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Pochváliť
Super...zmeníme sa na administratívnych pracovníkov...
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pochváliť
Takže včera bola novela schválená, len zatiaľ neviem, či vôbec zobrali do úvahy nejakú námietku......
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05