Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
Do Leg. rady vlády postupuje Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorým sa ustanovuje vzor kontrolného výkazu k dani z pridanej hodnoty

https://lt.justice.gov.sk/Material/M...31021100302097
3 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Pochváliť
Toto je výplod legislatívnej rady vlády ?

Zo vzoru citujem:

"
Druh tovaru
Mobilné telefóny sa uvedú skratkou MT a integrované obvody sa uvedú skratkou IO.
"

:-)
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
bodliak
Toto je výplod legislatívnej rady vlády ?

Zo vzoru citujem:

"
Druh tovaru
Mobilné telefóny sa uvedú skratkou MT a integrované obvody sa uvedú skratkou IO.
"

:-)
nie, zatial to je vyplod MF SR ... LRV to este bude posudzovat z hladiska jej posobnosti
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
avalik
bodliak
Toto je výplod legislatívnej rady vlády ?

Zo vzoru citujem:

"
Druh tovaru
Mobilné telefóny sa uvedú skratkou MT a integrované obvody sa uvedú skratkou IO.
"

:-)
nie, zatial to je vyplod MF SR ... LRV to este bude posudzovat z hladiska jej posobnosti
upravili v D.1 oproti pôvodnému návrhu - vynechali stĺpec "daňový kód elektronickej registračnej pokladnice"
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
srska
aj žitko, pšenička, želiezko sa navrhujú od 5 litrov vyššie - týka sa § 69/12f+g.

„ak základ dane vo faktúre za dodanie týchto tovarov je 5 000 eur a viac,“
- S cieľom vylúčiť z prenosu daňovej povinnosti dodávky poľnohospodárskych produktov s malou hodnotou sa navrhuje zaviesť prahovú hodnotu základu dane, od ktorej sa uplatní prenos daňovej povinnosti na príjemcu plnenia.
... = resumé: žiadna faktúra nebude mať celkovú výšku bez DPH v EUR 5000,00 a viac .. aspoň tam, kde sa uplatní § 69/12, f),g) ... aby sme nemuseli ešte riešiť aj colný sadzobník ... takto sme sa práve teraz v robotke uzhodli ...
Naposledy upravil promont maja : 22.10.13 at 05:55
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
http://www.porada.sk/t226318-co-prin...-1-2014-a.html ... vyzerá to, že na pšeničku, či želiezko limit 5000,00 eur nemáme ... či? ..
Naposledy upravil promont maja : 22.10.13 at 05:55
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Pochváliť
napadlo ma, ak sa bude posielať KV elektronicky, bude v xml schéme, ktorá ako viem ešte nebola zverejnená....
k celému: nemôžem sem napísať, čo si o tomto (ale aj o inom) myslím..
3 0
double double

double je offline (nepripojený) double

Pochváliť
ja mám cez 400 vyšlích faktúr mesačne. To tam mám manualne nahadzovat kazdu faktúru?
0 0
angua angua

angua je offline (nepripojený) angua

Pochváliť
ja len dúfam, že to účtovné softy zvládnu vyplúvať automaticky. keď som sa zbežne pozrela, všetky potrebné údaje nahadzujem do nich. ale aj tak je to byrokracia a šikana. hádam si fakt niekto z našich zákonodarcov nemyslí, že toto im pomôže vyriešiť daňové úniky.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
angua
ja len dúfam, že to účtovné softy zvládnu vyplúvať automaticky. keď som sa zbežne pozrela, všetky potrebné údaje nahadzujem do nich. ale aj tak je to byrokracia a šikana. hádam si fakt niekto z našich zákonodarcov nemyslí, že toto im pomôže vyriešiť daňové úniky.
ja som hlavne zvedavá, na tie odhalenia, keď to začnú párovať . A tie úspory, teda lepší výber ...
5 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
double
ja mám cez 400 vyšlích faktúr mesačne. To tam mám manualne nahadzovat kazdu faktúru?
.... ako to myslíš? ... však ich potrebuješ nahodiť minimálne do knihy vydaných faktúr, resp. pohľadávok = takže ich nahodíš ...či?
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
... alebo budeme všetky nákupy robiť v hotovosti, resp. prostredníctvom platobných kariet = tieto nákupy v kontrolnom výkaze máme uviesť kumulovane jednou sumou, že? ... takže nebude čo kontrolovať ...?

... nemôžem sa zbaviť úsmevu = ak by to takto urobili všetci = aký by bol p. Kažimír sklamaný ...
4 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Pochváliť
Dobre tomu teda rozumiem, že nákupy v hotovosti, teda bločky z registračky sa v súhrnnom výkaze nebudú uvádzať?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
cacka
Dobre tomu teda rozumiem, že nákupy v hotovosti, teda bločky z registračky sa v súhrnnom výkaze nebudú uvádzať?
A vari sa v súhrnnom výkaze doteraz uvádzali?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
Pochváliť
cacka
Dobre tomu teda rozumiem, že nákupy v hotovosti, teda bločky z registračky sa v súhrnnom výkaze nebudú uvádzať?

Súhrnný alebo kontrolný výkaz?
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Pochváliť
Pardon...jasné, že kontrolný.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
angua
ja len dúfam, že to účtovné softy zvládnu vyplúvať automaticky. keď som sa zbežne pozrela, všetky potrebné údaje nahadzujem do nich. ale aj tak je to byrokracia a šikana. hádam si fakt niekto z našich zákonodarcov nemyslí, že toto im pomôže vyriešiť daňové úniky.
Čo im nevyriešia daňové úniky, tak to vyberú na pokutách. Za nesprávne vyplnenie kontrolných výkazov.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
kv2014_d1.jpg  
cacka
Pardon...jasné, že kontrolný.
vvt
0 0
micapeto micapeto

micapeto je offline (nepripojený) micapeto

Hlavný účtovník
Pochváliť
som veľmi zvedavý, kedy bude zverejnená xml forma. Predpokladám, že to dokonca roka stihnú....to bol vtip... A "teším" sa na obdobie medzi 20. - 25. februárom, kedy im to začne pekne padať a zamŕzať.
Asi nikoho z tvorcov nenapadlo, že upravená daňová databáza sa musí napĺňať už od začiatku januára a treba aj nastaviť smerovanie jednotlivých kombinácií krajín EU a kódov dph do kontrolného výkazu (keďže tam ide do bodu B1. aj samozdanenie - par 69 ods6) a označovať v systéme nejako doklady z ERP, aby ich kumulovalo do tohto výkazu, či už nejakým novým príznakom alebo cez kód dph. A na to už musí byť tento výkaz dodávateľom softwaru v systéme vytvorený.
4 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Pochváliť
srska
cacka
Pardon...jasné, že kontrolný.
vvt
Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 33, Posledný príspevok: 17.09.12
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 15.05.08
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 08.03.07
  4. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 06.07.05
  5. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 01.02.05