Zavrieť

Porady

A čo na to účtovníci?

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vyberám z pripomienok v mpk (pridané na poslednú chvíľu 17.06.2013) - slovenskej komory daňových poradcov k novele zákona č. 78/1992 - o daňových poradcoch a skdp:


... Za § 2 navrhujeme vložiť nové znenie § 3 takto:

㤠3
Daňové poradenstvo
(1) Daňovým poradenstvom je podnikanie2) , ktorého predmetom je poskytovanie poradenských služieb vo veciach daní, odvodov a poplatkov (ďalej len „daň“), ako aj v iných veciach, ktoré s daňami súvisia.
(2) Daňové poradenstvo podľa odseku 1 zahŕňa najmä:
a) poradenstvo pri vypracovaní a vypracovanie priznaní, hlásení, výkazov a prehľadov k daniam,2a)
b) poradenstvo pri zisťovaní základu dane a dane a pri plánovaní daní,2a)
c) poskytovanie stanovísk a vysvetlení pre klientov k aplikácii právnych predpisov v oblasti daní,
d) vedenie povinných evidencií vo veciach daní pre klienta,
e) podávanie priznaní, hlásení, výkazov a prehľadov k daniam v mene klienta,

f) poradenstvo pri vypracovaní a vypracovanie žiadostí o záväzné stanovisko podľa osobitného predpisu,2b)
g) zastupovanie klienta v konaní3) pred orgánmi verejnej moci.“.

Poznámky pod čiarou č. 2, 2a), 2b) a 3) znejú:
„2) § 2 ods. 1 zákona č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov.
2a) Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 451/2008 z 23. apríla 2008, ktorým sa zavádza nová štatistická klasifikácia produktov podľa činnosti (CPA) a ktorým sa zrušuje Nariadenie Rady (EHS) č. 3693/93.
2b) § 53a až 53c zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č...../2013 Z. z.
3) Napríklad zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.“.

Odôvodnenie:
V novom znení § 3 v odseku 1 sa navrhuje všeobecná definícia daňového poradenstva. Daňovým poradenstvom je podnikanie, t.j. činnosť vykonávaná sústavne, samostatne, vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosahovania zisku. Predmetom tejto činnosti je poskytovanie poradenských služieb vo veciach daní, odvodov a poplatkov a iných povinných platieb, ako aj v iných veciach, ktoré
s daňami súvisia. Definovanie daňového poradenstva ako podnikania teda vylučuje z tejto definície svojpomocné riešenie daňových problémov pre vlastnú potrebu, zostavovanie daňových priznaní pre seba alebo bezodplatne pre blízke osoby, zostavovanie priznaní a riešenie daňových záležitostí zamestnancom pre zamestnávateľa a podobne.
Odsek 2 obsahuje neúplný výpočet niektorých činností, ktoré sa považujú za daňové poradenstvo, ak sú splnené všeobecné definičné znaky daňového poradenstva podľa odseku 1.
Výpočet týchto činností v rámci daňového poradenstva vychádza najmä z vymedzenia činností Nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 451/2008 z 23. apríla 2008, ktorým sa zavádza nová štatistická klasifikácia produktov podľa činnosti (CPA) a ktorým sa zrušuje Nariadenie Rady (EHS) č. 3693/93, ako aj z ustanovení zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňového poriadku) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Navrhujeme nové znenie § 29 :

„§29

(1) Ak daňové poradenstvo vykonáva za odplatu fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá nemá osvedčenie na výkon tejto činnosti, považuje sa to za správny delikt a daňový úrad 8) jej uloží pokutu
a) od 100 eur do 10 000 eur, ak ide o fyzickú osobu,
b) od 1 000 eur do 50 000 eur, ak ide o právnickú osobu.
(2) Na účely preverenia skutočností podľa odseku 1 je daňový úrad oprávnený vykonať miestne zisťovanie.8a)
(3) Na konanie o uložení pokuty sa použijú ustanovenia osobitného predpisu.3) Nezaplatená pokuta po lehote splatnosti sa vymáha rovnako ako daňový nedoplatok.8b)
(4) Pokuta je príjmom štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.“.

Poznámky pod čiarou k odkazom 8a) a 8b) znejú:
„8a) § 37 a nasl. zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
8b) § 2 písm. f) zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.“.

Odôvodnenie:
Upresňujú sa oprávnenia daňového úradu v oblasti ukladania sankcií za porušenie zákona pri zistení neoprávneného podnikania v oblasti daňového poradenstva bez príslušného oprávnenia (osvedčenia na výkon činnosti daňového poradcu).
Ak daňové poradenstvo vykonáva za odplatu fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá nemá osvedčenie na výkon tejto činnosti, daňový úrad jej uloží pokutu vo výške ustanovenej v odseku 1.
Daňový úrad môže zistiť skutočnosť, že fyzická osoba alebo právnická osoba vykonáva daňové poradenstvo bez oprávnenia, na základe podnetu tretej osoby, iného orgánu verejnej moci, alebo aj vlastnou činnosťou. Aby bolo možné preveriť skutočnosti relevantné pre uloženie pokuty, explicitne sa ustanovuje právomoc daňového úradu vykonať za týmto účelom miestne zisťovanie, ktorého procesná úprava je obsiahnutá v Daňovom poriadku. Pokuta sa udeľuje v konaní, ktoré sa spravuje ustanoveniami tej istej procesnej normy – Daňového poriadku. V prípade nezaplatenia alebo čiastočného nezaplatenia sumy uloženej pokuty sa táto bude vymáhať rovnako ako daňový nedoplatok. Príjmy z pokút budú tak ako doteraz príjmom štátneho rozpočtu. ....
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Zita5
srska
Zita5
http://hsr.rokovania.sk/mf0142662013-71/ máte možnosť si to preštudovať ....Pripomenky sú len pripomienkami SKDP ......neviem, myslím, už aj ja že im to neprejde ...
Citujem z dôvodovej správy.... Návrh zákona nemá vplyvy na rozpočet verejnej správy, na podnikateľské prostredie, na zamestnanosť, nemá sociálne vplyvy, vplyvy na životné prostredie a ani vplyvy na informatizáciu spoločnosti.

Takže chcieť môžu ......
zitka, dole na stránke je: aktualizované 14.06.2013, 11:05
Ako je možné, že pripomienka SKDP bola podaná 17.6.2013(vlastne na poslednú chvíľu) ale aktualizácia zo dňa 14.6.2013 je už včetne pripomienky/pripomienok SKDP ?
lebo sme na Slovensku, a tu sa bežne antidatujú tieto veci, aby nebolo náhodou tak, že to bolo posledný deň.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prikladám dokument našej činnosti z pohľadu Voľných živností (skopírované som uložila do dokumentu) a to Činnosť podnikateľských,organizačných a ekonomických poradcov, Vedenie účtovníctva a Administratívne práce ........a k Vedeniu účtovníctva kopírujem SK NACE


69.20.0 Účtovnícke a audítorské činnosti, vedenie účtovných kníh; daňové poradenstvo
SK NACE kód
69.20.0 | 69200
Zahrňuje
Táto trieda zahŕňa:


zaznamenávanie komerčných transakcií z obchodnej a inej činnosti
vypracovanie alebo audit finančných záznamov
preverenie finančných záznamov a osvedčenie ich správnosti
vypracovanie daňových priznaní fyzických osôb a podnikov
poradenskú činnosť a zastupovanie klientov pred daňovými orgánmi

Vylučuje
Táto trieda vylučuje:


činnosti spojené so spracovaním dát a zostavovaním tabuliek 63.11
konzultačné činnosti pre riadenie, ako je navrhovanie účtovných systémov, programov pre účtovanie nákladov, postupov na kontrolu rozpočtu 70.22
vymáhanie faktúr 82.91
Všeobecné informácie
Názov SK: Účtovnícke a audítorské činnosti, vedenie účtovných kníh; daňové poradenstvo
Názov EN: Accounting, bookkeeping and auditing activities; tax consultancy
Krátky názov SK: Účtovnícke činnosti
Krátky názov EN: Accounting activities
Platnosť od: 01.01.2008
Platnosť do: -
Štruktúra SK NACE pre kód 69.20.0
M Odborné, vedecké a technické činnosti
69 Právne a účtovnícke činnosti
69.2 Účtovnícke a audítorské činnosti, vedenie účtovných kníh; daňové poradenstvo
69.20 Účtovnícke a audítorské činnosti, vedenie účtovných kníh; daňové poradenstvo
69.20.0 Účtovnícke a audítorské činnosti, vedenie účtovných kníh; daňové poradenstvo


SK NACE
69 Právne a účtovnícke činnosti
SK NACE divízia
69 | 69
Zahrňuje
Táto divízia pozostáva z právneho zastupovania pri presadzovaní záujmov jednej strany voči druhej strane pred súdom alebo nie pred súdom alebo pred inými súdnymi orgánmi prostredníctvom alebo pod dohľadom osôb, ktoré sú členmi advokátskej komory, ako je poradenstvo a zastupovanie v občianskych sporoch, poradenstvo a zastupovanie v trestnom konaní, poradenstvo a zastupovanie v pracovno-právnych sporoch. Zahrňuje aj vypracovanie právnych dokumentov, ako sú stanovy spoločnosti, partnerské zmluvy a podobných dokumentov súvisiacich s vytvorením spoločnosti, patentmi a autorskými právami, vypracovanie listín, vôlí a poručníctva atď. ako aj iné činnosti verejných a občiansko-právnych notárov, súdnych vykonávateľov, zmierovacích sudcov, vyšetrovateľov a arbitrov.
Zahrňuje taktiež
Patria sem aj činnosti v oblasti účtovníctva a účtovnej evidencie ako je audit účtovných záznamov, navrhovanie účtovných systémov, vypracovanie finančných výkazov a vedenie účtovných kníh .
Všeobecné informácie
Názov SK: Právne a účtovnícke činnosti
Názov EN: Legal and accounting activities
Krátky názov SK: Právne a účtovnícke čin.
Krátky názov EN: Legal and account. act.
Platnosť od: 01.01.2008
Platnosť do: -

Zdroj:http://www.web-stranka.sk/sk-nace/69.20.0

Ak by novela prešla ....tak musia novelizovať aj ostatné súvisiace zákony,lebo vidím v tom chaos ,nesúlad a vlastne vidieť ako sa schvaľuje ...a že ani neuvažujú čo schvaľujú
Zosumarizovala som to do tejto témy, aby sme to mali po ruke ...
7 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

V prípade, že mám VŠ /Fakulta managementu UK v Bratislave/ môžem sa prihlásiť do komory na skúšky daňového poradcu? Lebo ak to schvália, tak inú cestu nevidím...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
AdaMtiM
V prípade, že mám VŠ /Fakulta managementu UK v Bratislave/ môžem sa prihlásiť do komory na skúšky daňového poradcu? Lebo ak to schvália, tak inú cestu nevidím...
Podmienky pre získanie oprávnenia na výkon činnosti daňového poradcu

Daňový poradca je fyzická osoba zapísaná v zozname daňových poradcov (ďalej len „zoznam“) vedenom Slovenskou komorou daňových poradcov (ďalej len „komora“). Komora do zoznamu zapíše osobu, ktorá

je spôsobilá na právne úkony,
je bezúhonná,
má vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického zamerania alebo ukončenú obsahovo ucelenú časť vysokoškolského štúdia a vykonávala najmenej päť rokov ekonomickú alebo právnickú prax alebo vykonávala najmenej tri roky činnosť asistenta daňového poradcu,
má osvedčenie o spôsobilosti na výkon daňového poradenstva,
zložila do rúk prezidenta komory sľub.
http://www.minv.sk/?danovy-poradca-1
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No už tu chýbajú poradcovia pre "správne vysranie sa" A kšefty by mali zabezpečené.
7 0
stellin stellin

stellin je offline (nepripojený) stellin

len aby to nedopadlo ako u zubárov a notárov, že komora je iba pre-" vyvolených" a ostatní sa do nej nedostanú.

Mňa osobne zaujíma, čo bude s množstvom stredoškolsky vzdelaných podnikajúcich účtovníkov, ktorí veľakrát sú odborne "spôsobilejší" ako noví vysokoškoláci a či sa niekto zamyslel nad tým, že podnikateľ, ktorý teraz len-len že zaplatí účtovníka, kde zoberie na zaplatenie daňového poradcu. Prepustí nejakého svojho zamestnanca?

Asi tých nezamestnaných je málo...
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
stellin
len aby to nedopadlo ako u zubárov a notárov, že komora je iba pre-" vyvolených" a ostatní sa do nej nedostanú.

Mňa osobne zaujíma, čo bude s množstvom stredoškolsky vzdelaných podnikajúcich účtovníkov, ktorí veľakrát sú odborne "spôsobilejší" ako noví vysokoškoláci a či sa niekto zamyslel nad tým, že podnikateľ, ktorý teraz len-len že zaplatí účtovníka, kde zoberie na zaplatenie daňového poradcu. Prepustí nejakého svojho zamestnanca?

Asi tých nezamestnaných je málo...
To predsa SKDP nemusí zaujímať.
A v parlamente schvália hocijakú "ujovinu".

Aspoň podľa posledných prípadov.
Obmedzenie platieb v hotovosti
Hlásenie pobytu v zahraničí.
Včera zákon o vyvlastňovaní vo verejnom záujme.
1 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Zita5
Ak by novela prešla ....tak musia novelizovať aj ostatné súvisiace zákony,lebo vidím v tom chaos ,nesúlad a vlastne vidieť ako sa schvaľuje ...a že ani neuvažujú čo schvaľujú
Zosumarizovala som to do tejto témy, aby sme to mali po ruke ...
naopak, ak novela prejde, podľa SK NACE a nasl. súvisiacich zákonov (hlavne živn.zákon) si ani neškrtneme... mne sa môj drahý škerí už tri dni: "Počkaj o rok, jak budeš prosiť a škebliť na kolenách, aby si mi mohla nejaký formulár vypísať!! to bola jeho odpoveď na môj rozzúrený face keď chcel vyplniť akési tlačivo 25.6. - v čase, keď som finišovala DPHčky...
no proste u nás je z toho show! A pravdupovediac, mne pomaly padá balvan zo srdca a rúcajú sa hradby, ktorými som bola oklieštená... ktovie, čo je za nimi? Tuším, že to bude svetlo... veľa svetla.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Monika Kováčová
Zita5
Ak by novela prešla ....tak musia novelizovať aj ostatné súvisiace zákony,lebo vidím v tom chaos ,nesúlad a vlastne vidieť ako sa schvaľuje ...a že ani neuvažujú čo schvaľujú
Zosumarizovala som to do tejto témy, aby sme to mali po ruke ...
naopak, ak novela prejde, podľa SK NACE a nasl. súvisiacich zákonov (hlavne živn.zákon) si ani neškrtneme... mne sa môj drahý škerí už tri dni: "Počkaj o rok, jak budeš prosiť a škebliť na kolenách, aby si mi mohla nejaký formulár vypísať!! to bola jeho odpoveď na môj rozzúrený face keď chcel vyplniť akési tlačivo 25.6. - v čase, keď som finišovala DPHčky...
no proste u nás je z toho show! A pravdupovediac, mne pomaly padá balvan zo srdca a rúcajú sa hradby, ktorými som bola oklieštená... ktovie, čo je za nimi? Tuším, že to bude svetlo... veľa svetla.
Neblázni. To myslíš to jasné svetlo v diaľke na konci tunela? A nebudeš sa chcieť vrátiť späť?
1 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Horšie na tom budú tí, ktorí si urobili školy typu: sociálna práca /a možno aj verejná správa / ktoré nie sú ekonomického zamerania...... a pracujú ako účtovníci..... tí sa nemôžu snažiť o skúšky daň. poradcov ...... ale možno nejako s tou praxou sa to bude dať, či? No hádam to neschvália ....och
0 0
stellin stellin

stellin je offline (nepripojený) stellin

marjankaj
stellin
len aby to nedopadlo ako u zubárov a notárov, že komora je iba pre-" vyvolených" a ostatní sa do nej nedostanú.

Mňa osobne zaujíma, čo bude s množstvom stredoškolsky vzdelaných podnikajúcich účtovníkov, ktorí veľakrát sú odborne "spôsobilejší" ako noví vysokoškoláci a či sa niekto zamyslel nad tým, že podnikateľ, ktorý teraz len-len že zaplatí účtovníka, kde zoberie na zaplatenie daňového poradcu. Prepustí nejakého svojho zamestnanca?

Asi tých nezamestnaných je málo...
To predsa SKDP nemusí zaujímať.
A v parlamente schvália hocijakú "ujovinu".

Aspoň podľa posledných prípadov.
Obmedzenie platieb v hotovosti
Hlásenie pobytu v zahraničí.
Včera zákon o vyvlastňovaní vo verejnom záujme.
ale do kelu malo by to zaujímať našich "pánov hore",
ktorí sú mimochodom platení aj z našich daní a daní ostatných obyvateľov (a nie iba z daní členov SKDP, alebo bolizamestnancami členov SKDP ) a ked o ne prídu - znížia si mzdy
ale to už zachádzame ... i ked si myslím, že v širšej súvislosti tu nejde iba o nás účtovníkov
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

[QUOTE="marjankaj"]
Monika Kováčová

Neblázni. To myslíš to jasné svetlo v diaľke na konci tunela? A nebudeš sa chcieť vrátiť späť?
nie, hovorím o úľave. Hradba = práca, o ktorej som myslela, že ma chráni a dáva mi istotu, bola vlastne zatuchnutá tmavá veža a už sa v nej jednoducho nedá dýchať, lebo niekto na mňa stále z plafóna leje nejaké sekrementy...
Skrátka v kútiku duše sa teším...
3 0
fasia fasia

fasia je offline (nepripojený) fasia

žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí.. treba počkať a byť pripravený na prípadné zmeny a nájsť v tom aspon trošku pozitív..bárs aj vo forme rúcajúcej sa veže. Hlavne si netreba pokaziť leto!
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
fasia
žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí.. treba počkať a byť pripravený na prípadné zmeny a nájsť v tom aspon trošku pozitív..bárs aj vo forme rúcajúcej sa veže. Hlavne si netreba pokaziť leto!
O akom lete hovoríš? 13°C býva aj v decembri.
4 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Monika Kováčová
Zita5
Ak by novela prešla ....tak musia novelizovať aj ostatné súvisiace zákony,lebo vidím v tom chaos ,nesúlad a vlastne vidieť ako sa schvaľuje ...a že ani neuvažujú čo schvaľujú
Zosumarizovala som to do tejto témy, aby sme to mali po ruke ...
naopak, ak novela prejde, podľa SK NACE a nasl. súvisiacich zákonov (hlavne živn.zákon) si ani neškrtneme... mne sa môj drahý škerí už tri dni: "Počkaj o rok, jak budeš prosiť a škebliť na kolenách, aby si mi mohla nejaký formulár vypísať!! to bola jeho odpoveď na môj rozzúrený face keď chcel vyplniť akési tlačivo 25.6. - v čase, keď som finišovala DPHčky...
no proste u nás je z toho show! A pravdupovediac, mne pomaly padá balvan zo srdca a rúcajú sa hradby, ktorými som bola oklieštená... ktovie, čo je za nimi? Tuším, že to bude svetlo... veľa svetla.
.....veru bude svetlo a veľa svetla ....keď skončím ako upratovačka u daňového poradcu.
3 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Zita5
.....veru bude svetlo a veľa svetla ....keď skončím ako upratovačka u daňového poradcu.
Presne.
Ako sa dá pomocou vody vyrobiť svetlo?
No umyjem okno.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

marjankaj
fasia
žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí.. treba počkať a byť pripravený na prípadné zmeny a nájsť v tom aspon trošku pozitív..bárs aj vo forme rúcajúcej sa veže. Hlavne si netreba pokaziť leto!
O akom lete hovoríš? 13°C býva aj v decembri.
v agadire aj pri 27°C chodia domáci v zimných bundách
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zita5
.....veru bude svetlo a veľa svetla ....keď skončím ako upratovačka u daňového poradcu.
alebo poradkyne. len si potom dobre vyber aby si sa od pani domácej niečomu priučila. bo sú aj také (í) - "haló mami, mám zakázku ale neviem ako na to..."
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
srska
marjankaj
fasia
žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí.. treba počkať a byť pripravený na prípadné zmeny a nájsť v tom aspon trošku pozitív..bárs aj vo forme rúcajúcej sa veže. Hlavne si netreba pokaziť leto!
O akom lete hovoríš? 13°C býva aj v decembri.
v agadire aj pri 27°C chodia domáci v zimných bundách
Veď práve preto do Agadiru nechodím.
0 0
KlaudiaKK KlaudiaKK

KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

Takže po prečítaní tohoto všetkého - snažila som sa to síce rozdýchať, ale nejde to - je mi to už smiešne - všetko v tomto našom krásnom Kocúrkove - teraz budeme čakať a držat jazyk za zubami aby sme na seba neupozorňovali a nakoniec nám len tak potichu zoberú robotu (na ktorú aj tak síce nadávame lebo nám ničí nervy, zdravie, rodinu) Nestačí, že klienti majú dosť problémov nám zaplatiť za to čo robíme, lebo keď ide o ich peniaze tak určite podľa nich nerobíme dosť - a keď sa bude dať tak nás pokrčia ako papier a kľudne zahodia a vôbec nie do separovaného odpadu . . . Počkám si aj ja na to čo tí najmúdrejší schvália a akú lavínu ďalších idiotských zákonov a usmernení to spustí. Jediné čo ma udivuje na nás - Slovači - je to nemé pozorovanie ako nejaký pseudo odborník maniupuluje s naším životom. Len tak mimochodom v Mexiku zvýšili dopravné - cestoné o 20.- tých ich centov a revolúcia bola na svete, ľudia sa hrnuli do ulíc a protestovali, nám tu spravia jednu zdravotnú poisťovňu, zrušia nejaké tie piliere do staroby, znárodia čo chcú v mene dobra a čo my ? NIČ ! - TICHO ! Smutné . . .
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať