Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
srska
len hovado môže spraviť
to by sa este dalo pod zlomom zrezat a este by konare vyrasili podla mna. Nejaky pletivovy plotik, aby sa nik nenapichol. Este nadej nezomrela
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

korela
Zasadili ho záhradníci, vybrala som miesto pri rigole od odkvapu na odvádzanie vody zo strechy pomerne veľkej budovy. Ideálne na pravidelné väčšie zavodňovanie po dažďoch. Chodila som denne zalievať, ale ako nastúpili horúčavy, neutiahol to. Ale urobila som chybu, mala som byť pri tom, lebo som potom zistila, že mal síce výbornú polohu kde by sa mu darilo, ale posadili ho do sute zo stavby, ktorá bola zahrabaná zvrchu hlinou a upraveným trávnikom.
Suť je suť

Ja som po nasťahovaní do BD zasadil fedľa schodiska višňu a broskyňu

Asi 10 ročná potom višňa vyschla
- vykopal som pri sadení asi 30 cm
- pod 40 cm bola suť (asi zasypaná pivnica z domu po predchádzajúcej uličke)
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
misoft
dariusko

Ty si ale surovec
on sa to týždeň učí odrapotať a ty mu zabuchneš dvere
Tak sa potom zle učil - nebol na vyučovaní, keď preberali tému: Dvere pred nosom zabuchnuté......

Jednu "návštevu" viem "slušne" poslať do teplých krajín, ale keď ti prídu TRI (a to v dobe od 08:00 - 15:00 - tak to je trochu iné kafé... To fakt tie dvere za nič nemôžu....
Ako keď ťa zastavia a skontrolujú na 10km úseku tri (!) policajné hliadky a ponáhľaš sa.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Potešilo:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evr...-vzdelani.html
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://zpravy.idnes.cz/klobouky-kral...zahranicni_mlb
Kráľovná Alžbeta ide do FR na návštevu, problémiky :-)
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

korela
http://zpravy.idnes.cz/klobouky-kral...zahranicni_mlb
Kráľovná Alžbeta ide do FR na návštevu, problémiky :-)
keby sme aj my mali iba taketo klobukove problemy
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Nepotešilo, mladé vrabce vypadli z hniezda, čo s nimi. Tieto tri prežili.
P5310002.JPG  
P5310001.JPG  
1/1
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nedajú sa vrátiť do hniezda? takéto holiatka neodchováš.....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

toto som teraz našla na FB.....som bezmocná
https://www.facebook.com/media/set/?...4967876&type=1
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kopretinka
toto som teraz našla na FB.....som bezmocná
https://www.facebook.com/media/set/?...4967876&type=1
Pre Kristove rany .
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

kopretinka
nedajú sa vrátiť do hniezda? takéto holiatka neodchováš.....
Nedajú, boli v lastovičom hniezde a to sa odtrhlo.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

erik555
korela
http://zpravy.idnes.cz/klobouky-kral...zahranicni_mlb
Kráľovná Alžbeta ide do FR na návštevu, problémiky :-)
keby sme aj my mali iba taketo klobukove problemy
U nás skôr - do klobúka.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pmajap
kopretinka
nedajú sa vrátiť do hniezda? takéto holiatka neodchováš.....
Nedajú, boli v lastovičom hniezde a to sa odtrhlo.
To sa stalo teraz podvečer? Mala si rýchlo umiestniť trebárs do hrantíka na okno, proste, kde nemá kočka prístup, určite od hladu pištia o dušu, matka si ich nájde. Mám svoju skúsenosť z drozdom. Síce jej to trvalo viac ako hodinu, ým zistila, že je na balkóne, sedela na strome od neho 3 m , od pôvodného hniezda kde vypadol dva metre, v tej brečtanovej pergole, čo tu občas spomeniem.
Mladé zapišťalo, matka zapišťala, takto sa striedali, až ho objavila kde je
Nakoľko bola páľava, obložila som ho tujami v črepníkoch, aby mal tieň.
Aj vrabcov ubúda, choď sa rýchlo ešte pokúsiť. Ak ich nebude počuť, vzdá sa a odletí.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte je svetlo, možno sa to podarí.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Sú neďaleko hniezda, aby ich počuli staré vrabce, ale sú ticho, brúška majú plné a asi sú ešte v šoku. Vypadli pred dvoma hodinami.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

On bol trochu starší, o pár dní, už bol trochu opáperený. Ale bol sám, jediný čo prežil po nájazde mačky.
Nechala som si potom pootvoreníé dvere na balkóne a sledovala som ju.
Nesedela pri ňom, ale bola v pohotovosti v blízkosti. Ak vyhladol, ozval sa, mamka zamakala,
doslova, priletela s bobuľou, odletela, prišla s červíkom, odletela prišla asi s niečím pevným, možno zrniečko, nespomínam si už. A stále takto presne dookola, bobuľa, červík, pevné, bobuľa, červík, pevné, ani raz sa nepomýlila. Niekedy boli ticho aj viac ako 2 hod. Mohol mať max. 5 dní asi. Ty máš výhodu, že sú traja a môžu sa ako tak zohrievať. Voda mu stačila zrejme iba z bobúľ. Skús ich v noci nahrievať lampou, možno i vonku. Aby ich počula. Mala si ich nechať hneď vonku. Človek prvýkrát nevie.
Bola to úžasná podívaná a skúsenosť.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

sikanistovi sa tazko dvihalo zo zeme...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pmajap
Sú neďaleko hniezda, aby ich počuli staré vrabce, ale sú ticho, brúška majú plné a asi sú ešte v šoku. Vypadli pred dvoma hodinami.
Tie dve hodinky zodpovedajú nasýteniu, a možno to bolo posledné dnešné kŕmenie. Matka musí mať záujem. Ja som toho môjho náhodou našla v tráve pod hniezdom, keďže bol v šoku a sám, tak ho ani matka nemohla nájsť. Som sa ráno zobudila o šuestej na strašný krik, vyskočila som a ešte videla mačku v papuli s mláďaťom, trčali mu nohy, tak som vubehla hneď vov, hniezdo bolo už celkom prázdne. Drozdy vedia spustiť taký krik, matka aj otec. Zostala som vonku a pozorovala som ich, keďže bolo dlhšie ticho, tatko odletel. Pomyslela som si, no tatko. Matka bola stále aktívna. Niečo ma ešte priviedlo pod hniezdo, a vtedy som ho zbadala. Vzala do ruky, vtedy sa malý už samozrejme prvýkrát ozval, vyšla s ním hore na balkón, po ceste v byte zhrabla prvú krabicu čo prišla pod ruku, rýchlo utekala von pre tuje. Ostatok som uviedla. Ale čo ma dostalo, tatko sa vrátil, a tak som zistila na nete, že drozdy ako tatkovia majú naraz viac hniezd. Potvoráci. A fakt chodil, mal to pod kontrolou. Takže som ho zbytočne očiernila.
Je okolo nich dosť materiálu.
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Zamyslenie - povedal všetko:
http://video.idnes.cz/?c=A140521_134..._tv-zpravy_eli
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Peggynka
nemám konto na fb, chytrý telefón síce mám ale nepoužívam - a na porade keď mi v profile nabehne číslo o 48 väčšie, odídem aj tu do dôchodku. radšej si dám 15 min. ap a keď padne brrb dám si kávu a pôjdem kuknúť ako sa darí srskovej na boarde s kukuricou a sójovými bôbmi
Naposledy upravil srska : 01.06.14 at 08:43
win32k.png  
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať