Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
trisestri
buchač
korela
Buchač, ty si myslíš, že si to ešte pred spaním prečítam? Netuším, čo si tam napísal, ale neotvorím to tak ľahko. Veď v téme bola i tak ročná pauza.
Pretože rypnúť si do človeka s dg pokladám za neľudské.
Prečítaš, neprečítaš...? To mi je asi tak jedno, to ma trápi ako lanský sneh.

Ale s vyznačeným súhlasím !
Len záleží od rýpnutia a rýpnutia.

Robiť si biznis, zahrávať sa so zdravím na úkor druhého nejakými experimentami a vydávať ich za overené (respektíve ich dokonca doporučovať) pokladáš za ľudské ?
Lebo ja ich považujem za minimálne nevzdelanosť, neúctu, lakomosť...hyenizmus.


Nie raz som sa vyjadril a môj názor ostáva nezmenený, milerád ho pripomeniem.
Čo sa týka zdravia samotného, nezvyknem si robiť srandy... na to som dosť starý a niečo už mám (netajil som nikdy) aj za sebou.
a o čo konkretne ide?-lebo šarlatanov su haldy,dokonca viac ako tych overených rad pre chorých užitočných produktov
Viď posledné príspevky...súvislosti sú jasné.

http://www.porada.sk/t15978-p28-pani...ml#post2673698
Smutne je, ze sa manipuluje s ludskou dovercivostou, prikladom je napr. Korela.ako lahko naleti . A o to tym "nickom" aj ide.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

výnimočne pozerám za 5 min 12 o referende...tí čo boli .....sú odvážni a nebáli sa...fúha a čoho sa mali...prečo sú odvážni.....
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
lujza.j
výnimočne pozerám za 5 min 12 o referende...tí čo boli .....sú odvážni a nebáli sa...fúha a čoho sa mali...prečo sú odvážni.....
vyjadrenia ako keby boli hrdinovia
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Taiko, pochop, že Slovák sa dostal do štádia, kedy nie je shopný kupovať kvalitné potraviny. Predpokladám, že by si tiež rád kúpil aspoň pol prasaťa, o teľati už ani nehovorím a naládoval do mrazničky. Žiaľ, teraz to nejde.
Keď tu teraz píšem o Slovákovi, tak tým myslím kúpyschopného väčšinového obyvateľa Slovenska.
Až na to bude mať, bude aj vlastencom, aby podporil cestu prosperity svojej krajiny.
Ale ak vláda jedna za druhou tento štát iba rozkladá v mene neviem akej myšlienky, dobre sa mať Slovák nebude.
Pozri, ako doma zametá svoj "dvor" Orbán.
Musim zase oponovat. Podla mna to ide. Poznam pani, co chodi kade tade na vselijake samozbery ovocia a zeleniny, dava inym ludom z dedin chovat kapune a zajace. Nasledne nahovara aj svojich znamych aby si takeho kapuna a zajaca kupili. Potom poznam aj ludi, na dedine, co sedia na pniku a placu ako im je zle. Ked sa ich opytam, preco nieco nechovaju na svojej velkej zahrade, tak odpovedia,ze v Tescu kuoia lacnejsie. Ked im poviem, ze by si mohli privyrobit, tak povedia, ze to je vela roboty a ze na to nemaju popri sedeniu na pniku cas. Pritom poznam aj ludi, co by radi kupili sliepku, co sa pasla na zahrade a jedla chrobaky a nemaju kde. Samozrejme je to uz je ina debata ako o farmaroch, ale princip je podobny. Proste ked sa chce tak sa to da. Existencia takych ludi a farmarov mi podla mna dava za pravdu.
Ale zase mozme sediet na pniku, plakat a cakat na Orbana, ci na "Rytierov z Branika" , ci na "Janosika a jeho druzinu", aby nas oslobodila spoda jarma utlacovatelov.
PS: K tvojej poznamke o vladach. K prejavom vlastenectva podla mna patri aj to, komu davame spravovat nasu krajinu.
Naposledy upravil taiko : 08.02.15 at 13:19
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Buchač, ty si myslíš, že si to ešte pred spaním prečítam? Netuším, čo si tam napísal, ale neotvorím to tak ľahko. Veď v téme bola i tak ročná pauza.
Pretože rypnúť si do človeka s dg pokladám za neľudské.
Prečítaš, neprečítaš...? To mi je asi tak jedno, to ma trápi ako lanský sneh.

Ale s vyznačeným súhlasím !
Len záleží od rýpnutia a rýpnutia.

Robiť si biznis, zahrávať sa so zdravím na úkor druhého nejakými experimentami a vydávať ich za overené (respektíve ich dokonca doporučovať) pokladáš za ľudské ?
Lebo ja ich považujem za minimálne nevzdelanosť, neúctu, lakomosť...hyenizmus.


Nie raz som sa vyjadril a môj názor ostáva nezmenený, milerád ho pripomeniem.
Čo sa týka zdravia samotného, nezvyknem si robiť srandy... na to som dosť starý a niečo už mám (netajil som nikdy) aj za sebou.
Tak toto je priam gaunerská odpoveď pre nezainteresovaných.

Aby som ostatných uviedla na správnu cestu, a neriadili sa týmto gulášom.

Do témy Panická porucha po roku prispeli dvaja, BIZAL a mirec zbirec. Opísali ako sa im medzitým darilo. Mirec zbirec ďalej hľadá sám ako z dg von.

A namiesto nejakej normálnej rady, Buchač si doňho .......(dosaďte si), nabehol v príspevku "Či už zmaturoval minulý rok na SOŠ?"
Aký to má súvis s dg? Nemá chlapec dosť problémov?
Preto som ti tu napísala, že - "Pretože rypnúť si do človeka s dg pokladám za neľudské."


A ten zbytok komentu je o čom? Na koho Buchač vlastne reagoval? Chalan si hľadá cez literatúru a net sám výživové doplnky a skúma sám na sebe ich účinok, pretože čo mu predpisujú lekári ako aj ostatným pacientom s PP, vidí, že je asi nedostatočné.
Mirec zbirec nikdy nenapísal, že hľadá pomoc mimo lekárov u liečiteľov. Hľadá ju sám. To ti prekáža? Je to jeho výsostne súkromná vec. A že sa na Porade podelí so svojimi skúsenosťami? On ich nikomu neodporúča, iba raz za čas spomenie, kam sa dostal. Pochybujem, že by ho niekto nasledoval.
Už tu na buchačov príspevok zareagoval "tri sestry", a ani nevie na čo vlastne odpovedal.
2 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

taiko
kopretinka
už dlhšiu dobu ma ser........štve ntb. A teraz ešte aj myš zdochla,najradšej by som ho vyšmarila von oknom.Ale keďže nemám sponzora,tak nič.
A coze mas za problemy? Skus opisat vsrtko co sa deje, mozno najedem chybu. Aj starsi NTB musi fungovat ak je dobre nainstalovany a nakonfigurovany.
mrzne a je strašne pomalý,už som ho kontrolovala,žiadny bordel v ńom nie je.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pre alyau, pre istotu, mám ťa na neželaných, aby si nezabudla. :-)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tai...može aj starší...ale na mojho starca som už nemala nervy....prehrial sa a vypol.....pomalosť to bolo to najmenej.....žiadne video nehrozilo...hudba nič.....
teraz si zvykám na nt od decka....tu všetko ok len niektoré písmenká reagujú v určitej časti tlačidla....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

a FB no to je otras,žiadne video,a chat už tiež nejde
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
buchač
korela
Buchač, ty si myslíš, že si to ešte pred spaním prečítam? Netuším, čo si tam napísal, ale neotvorím to tak ľahko. Veď v téme bola i tak ročná pauza.
Pretože rypnúť si do človeka s dg pokladám za neľudské.
Prečítaš, neprečítaš...? To mi je asi tak jedno, to ma trápi ako lanský sneh.

Ale s vyznačeným súhlasím !
Len záleží od rýpnutia a rýpnutia.

Robiť si biznis, zahrávať sa so zdravím na úkor druhého nejakými experimentami a vydávať ich za overené (respektíve ich dokonca doporučovať) pokladáš za ľudské ?
Lebo ja ich považujem za minimálne nevzdelanosť, neúctu, lakomosť...hyenizmus.


Nie raz som sa vyjadril a môj názor ostáva nezmenený, milerád ho pripomeniem.
Čo sa týka zdravia samotného, nezvyknem si robiť srandy... na to som dosť starý a niečo už mám (netajil som nikdy) aj za sebou.
Tak toto je priam gaunerská odpoveď pre nezainteresovaných.

Aby som ostatných uviedla na správnu cestu, a neriadili sa týmto gulášom.

Do témy Panická porucha po roku prispeli dvaja, BIZAL a mirec zbirec. Opísali ako sa im medzitým darilo. Mirec zbirec ďalej hľadá sám ako z dg von.

A namiesto nejakej normálnej rady, Buchač si doňho .......(dosaďte si), nabehol v príspevku "Či už zmaturoval minulý rok na SOŠ?"
Aký to má súvis s dg? Nemá chlapec dosť problémov?
Preto som ti tu napísala, že - "Pretože rypnúť si do človeka s dg pokladám za neľudské."


A ten zbytok komentu je o čom? Na koho Buchač vlastne reagoval? Chalan si hľadá cez literatúru a net sám výživové doplnky a skúma sám na sebe ich účinok, pretože čo mu predpisujú lekári ako aj ostatným pacientom s PP, vidí, že je asi nedostatočné.
Mirec zbirec nikdy nenapísal, že hľadá pomoc mimo lekárov u liečiteľov. Hľadá ju sám. To ti prekáža? Je to jeho výsostne súkromná vec. A že sa na Porade podelí so svojimi skúsenosťami? On ich nikomu neodporúča, iba raz za čas spomenie, kam sa dostal. Pochybujem, že by ho niekto nasledoval.
Už tu na buchačov príspevok zareagoval "tri sestry", a ani nevie na čo vlastne odpovedal.
Hm...zastávaj sa koho chceš. Dôvody sú v Tvojom prípade aj jasné...v podstate o nich vie skoro každý zo starších členov.
Ja Ti ich neberiem, no láskavo neber ani tie moje.

Toho gaunera si si mohla odpustiť, ale čo už...počasie je v dnešných dňoch premenlivé, možno na Teba vplýva negatívna energia a máš snáď aj depku.

Keď už neberieš moje argumenty, alayu (ako odborníka-psychológa) máš medzi neželanými, tak snáď zoberieš názor iného doktora...viď citácia :
BXLmiami BXLmiami
Pochváliť
korela
BXLmiami
Všetci vieme čo je v neporiadku korela.Psychiater má na pacienta platených 10 minut.Co by si za ten čas stihla ty?
Čo by som robila ja? Ak by som si vybrala tento odbor ako celoživotné povolanie, a zistila by som, že iba na základe liekov všetky dg neviem riešiť, ale sú možnosti sa dovzdelať inou cestou, tak ako to robia niektorí ľudia aj mimo vlastnenia oficiálneho diplomu z medicíny, a cítia sa na to, spravila by som to tak. Myslím tým napr. Ing. Martina Mareka a mnoho iných. Koľko ľudí "vychoval" Dr. Rosinský? A nielen on. A tí ľudia sú úspešnejší ako psychiatri v liečbe.
Ako mohol byť ministrom zdravotníctva Dr. Rakús, psychiater, ktorý dokáže "vyliečiť "homosexualitu? Vziať diplom a aj miniterskú funkciu po tomto výroku na verejnesti. Nuž, ale KDH.
Koho uznávam zo slovenských psychiatrov je Dr. Rosinský a Dr. Breier. Prvý však má už svoj vek, a druhý sa realizuje v Británii. Ich som považovala za špičku v slovenskej psychiatrii.
Na niečo bolo bývalé plánované hospodárstvo dobré.Od revolúcie zosmiešňujeme päťročnice, ale bez plánovania to jednoducho nejde ani dnes. Aj v domácnostiach predsa plánujeme, nieto ešte v štáte. Akoby sa na západe aj vtedy neplánovalo.
V súčasnosti by sa mal štát zamerať vhodnou formou získať rovnováhu v jednotlivých oblastiach ako v zdravotníctve, tak aj v školstve, znížila by sa nezamestnanosť, zvýšil by sa vďaka vývinu niektorých dg potrebný počet lekárov danej odbornosti. Údajne aj zubári vymeriajú.
Aj tak všetko so všetkým súvisí.
V parlamente ročne padne toľko neefektívnych rečí, preberajú sa nepodstatné veci. Toto všetko je dôsledok pre dnešné dni.


P.S. http://zdravi.e15.cz/clanek/priloha-...egory=z-domova

Ja ťa obdivujem korela ako ty to všetko dokonale vieš.....
Mimochodom Dr.Rosinský vychoval aj mňa.
A čo sa týka toho vybratia si povolania,tak pripusťme že môžem robiť charitu,nechať si zaplatiť za 10 minut a venovať sa pacientovi hodinu,ale ked moja sestrička ani za svet a nájom tiež neberú Hipikrata,a dokoca ani orange,sociálka,danováci a všetci ostatní si nejako nedajú povedať.O Soze ani nehovorím tá tiež na Hipokrata nepočúva.
http://www.porada.sk/t15978-p27-pani...ml#post2449321
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Boze, kto to zaviedol taketo nekonecne citacie????
Ved to je na zblaznenie,docitat prispevok a najst koniec ...
Naposledy upravil taiko : 08.02.15 at 13:18
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
Musim zase oponovat. Podla mna to ide. Poznam pani, co chodi kade tade na vselijake samozbery ovocia a zeleniny, dava inym ludom z dedin chovat kapune a zajace. Nasledne nahovara aj svojich znamych aby si takeho kapuna a zajaca kupili. Potom poznam aj ludi, na dedine, co sedia na pniku a placu ako im je zle. Ked sa ich opytam, preco nieco nechovaju na svojej velkej zahrade, tak odpovedia,ze v Tescu kuoia lacnejsie. Ked im poviem, ze by si mohli privyrobit, tak povedia, ze to je vela roboty a ze na to nemaju popri sedeniu na pniku cas. Pritom poznam aj ludi, co by radi kupili sliepku, co sa pasla na zahrade a jedla chrobaky a nemaju kde. Samozrejme je to uz je ina debata ako o farmaroch, ale princip je podobny. Proste ked sa chce tak sa to da. Existencia takych ludi a farmarov mi podla mna dava za pravdu.
Ale zase mozme sediet na pniku, plakat a cakat na Orbana, ci na "Rytierov z Branika" , ci na "Janosika a jeho druzinu", aby nas oslobodila spoda jarma utlacovatelov.
PS: K tvojej poznamke o vladach. K prejavom vlastenectva podla mna patri aj to, komu davame spravovat nasu krajinu.
Idem od konca. Ľudia volili SMER iba preto, že mu pravica uvoľnila cestu. Zbytočne sa hneváš na voličov, obráť svoju pozornosť na roztrieštenú pracicu. Tej sa poďakuj.
Orbán čistí krajinu od cudzeho kapitálu pomaly ale isto. Vytvára v štáte zmeny cez legislatívu a podporuje domácu výrobu a konzumáciu maďarských výrobkov. Urobili výber potravín z dovozu, kde nahodili prirážku na malobchodné ceny. Deje sa v tomto smere u nás niečo?Teraz ide urobiť zákaz vstupu cudzincov do krajiny z ekonomických dôvodov.
K tým slovenským ťapákovcom. Koľko stojí zrno v nákupe? Možno tí ľudia na dedinách nechovajú aj preto, že by ich to skutočne vyšlo draho. Ak má niekto 200 eur dôchodok, tak zachraňuje predovšetkým seba cez lacné potraviny v sieťach. Je to dobre všetko zrátané a podčiarknuté, ako Slovensko chytiť pod krk. Už si uvedom, z čoho tu väčšina žije.
Predtým veľa ľudí chovalo svine a hydinu, pretože zelovocár si priniesol odpad zo zeleniny domov z obchodu, kuchárky pomyje, ľudia z družstiev neviem čo všetko si mohli. Za socíku to bolo evidentne jednoduchšie v tomto smere.
Ja by som si tiež mohla nasadiť zajace, ale prekáža mi na nich srsť, pripomína mi to mačku. Doma rodičia mali. Bola pozvaná budúca nevesta na obed, upozornila, že zajaca nejedáva, mama ho urobila, začala jesť, zbadala po pár sústach, že tam je kosť zo zajaca a šípka na wecko. Problém srsť. Odvtedy zajaca ani ja. A pritom aký je dobrý zajac na divo. Ale hlavne by som ho nedokázala zabiť, ani sliepku. Ošklbanie by mi až tak potom neprekážalo. Ale nikto v blízkom okolí nechová, netuším ako by susedia reagovali. To máš hneď myši, potkany a pod. Tri sliepky na vajíčka by nám stačili.
Ja som tiež za, aby sa to tu rozhýbalo. Na trhu sa pýtam trhovníka, či pozná debničkový predaj, že by som si objednávala, zhodil by mi to na celý týždeň, sezónne veci, na trh prechádza okolo mňa z Gabčíkova, nepozná ho vôbec. Možno starostovia obcí by vedeli týmto pohnúť a pocítili by to i obce na prosperite svojich ľudí.
Naposledy upravil taiko : 08.02.15 at 13:17
1 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

arizona,to nie je chyba Porady,to je len lenivosť diskutujúcich.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

arizona

Boze, kto to zaviedol taketo nekonecne citacie????
Ved to je na zblaznenie,docitat prispevok a najst koniec ...
Tak to skráťte. Je to na zbláznenie.
Naposledy upravil taiko : 08.02.15 at 13:16
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

opravujem,nie lenivosť,toto je už blbosť.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

kopretinka
korela,choď do čerta,ty nie si fakt pri zmysloch alebo čo?????? šak daj ešte trojmo!!!
aj pri vysloveni samostatneho postoja,mysli ze na niekoho reagujem-citacna paranoja
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

korela

Tak to skráťte. Je to na zbláznenie.
Nevidím dôvod na rozčuľovanie. Už pár dní tu citujete skoro všetci, nielen korela, citácie s citáciami, treba len vysvetliť. Chcem napríklad iba jednu citáciu. Ponechám text iba toho, koho chcem citovať, text musí byť na začiatku ohraničený hranatou zátvorkou, v ktorej sú slová Quote=meno, za tým koniec hranatej zátvorky, potom citácia textu, ktorá končí zase hranatou zátvorkou so slovkom Quote, ale musí tam byť aj koniec zátvroky.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Priznám sa, že REFERENDUM ma znervózňovalo. Najmä tým, že ho organizovala občianska iniciatíva. A keďže tých iniciatív je ako húb po daždi, je celkom možné, že prostredníctvom referenda začnú riešiť napríklad aj nesmrteľnosť chrústa.
Po referende som sa upokojila, pretože je každý s jeho výsledkom spokojný. Aliancia za rodinu ho považuje za veľký úspech, liberáli a LBGT komunita tiež. Čo si viac priať, každý bol úspešný, každý je spokojný, tak som spokojná aj ja. To, že pred referendom kypeli vášne, Bóžinku!... veď vášne, emócie sú korením a soľou života.
No a že to stálo pár miliónov? Prečo nie, demokracia niečo stojí?!
Teraz už len budem čakať, či mi môj milý sused Bielek nepošle ďalší list, ktorým mi vynadá, že som zodpovedná za to, že referendum je neplatné, aj keď podľa všetkých bolo úspešné.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Citácie, hm....nie som na ne citlivá len ja. Už v 2008 som založila tému, že by bolo treba s tým niečo urobiť. Bola to téma vášnivá, ktorá v mnohom mi pripomína diskusiu a atmosféru predreferendovej kampane. Nenávisť, zosmiešňovanie, nadávky, rýpanie sa v súkromí, atď... Žeby tieto atribúty boli DaVinciho kódom slovenskej populácie?!
Pre tých, čo by si chceli osviežiť pamäť, ako to bolo pred 7 rokmi.
http://www.porada.sk/t174977-nekonec...eba-robit.html
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

tak ak AZR hrala v drese duhovych,tak mozu byt nadmieru spokojny a inak to nie je az take jednoduche z usporiadanim referenda,je sice vselijakych iniciativ i neiniciativ,ale nie je jednoduche zozberat take kvantum podpisov,pricom aj tie otazky musia byt v sulade z ustavov a kopec dalsich legislativnych podmienok-mimo ineho tusim referendum sa nemoze tykat ani dani,dochodkov,platov atd-svedci o tom ze je to komplikovane aj to ze za 25 rokov ich tu nebolo ani 10 pri tolkych stranach a vselijakych zdrueniach
apropo v svajciarsku z tym problem nemaju
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať