Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
misoft
Gouda, gouda - nie je to syr? Nuž - ak kúsok - tak otvor ako otvor... i ten syr má diery.... niektorý.....
veru je, ale ten diery nema, To je taky obycajny, bezdierovy Nuz a to Monanto by si hadam aj vypalit zasluzilo, zato co robi po svete. Sak hen minule si uz chceli dat aj semena patentovat.
Tu hla som aj peticiu podpisoval. http://www.avaaz.org/en/monsanto_vs_mother_earth_loc/

aha tuto o tom pisali http://www.vegetarian.cz/a/petmonsant2013.html a tu http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2...santo-v-evrope
Inak si z toho nič nerob ja nie som monsanto a mám registrovaných teda chránených cca 20 druhov zeleniny. aj konštruktéri počítačov či áut majú patričnú ochranu. Jedna vec ja prirodzený cielený výber, iná je vstúpiť do štruktúry DNA a proti tomu som
hmm je to zaujimave. Neviem ako to cele funguje. Ked si napr. od Teba kupim paradajku, jednu nezjem a budem mat semioenka, nemozem si teda vypestovat svoju paradajku a jej plody potom predat?
To porovnanie s tymi autami a PC je trosku scestne. Tie sa prirodzene v prirode nevyskytovali.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
henten poloblázon...už nech si len necvrkne
Lui - myslíš toho CH.? Tak na tri roky máme od tejto témy pokoj... lebo až po troch rokoch môže opäť navodiť rovnaké (podobné) otázky..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

misoft
lujza.j
henten poloblázon...už nech si len necvrkne
Lui - myslíš toho CH.? Tak na tri roky máme od tejto témy pokoj... lebo až po troch rokoch môže opäť navodiť rovnaké (podobné) otázky..
nie ....terajšieho posranca.....čo je ta isto omylom....ludia určite boli v tom že to je ferko...M
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

misoft
korela
.................................................. .......
Naposledy zo Slovenska mizli deti a mladé ženy pri tureckých nájazdoch. Toto referendum nebolo o 4%.
Veru nebolo. Ale v podstate - terajšie referendum bolo o ho v ne!
Pretože:
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...kej-republiky/
"Čl.12

(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.

(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.

(3) Každý má právo slobodne rozhodovať o svojej národnosti. Zakazuje sa akékoľvek ovplyvňovanie tohto rozhodovania a všetky spôsoby nátlaku smerujúce k odnárodňovaniu.

(4) Nikomu nesmie byť spôsobená ujma na právach pre to, že uplatňuje svoje základné práva a slobody. "

A na čo toto referendum narážalo? Na časť týchto "zaručených" práv.

Referendum malo otázky, ktoré sú už v ústave definované (1.otázka):

"Čl.41

(1) Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých."

Takže? Prejesexovalých 6,2mil€ na to, čo je už dávno zakotvené v ústave.

Písal som inde - tu nejde o to, čo už je v ústave. Tu ide o to, aby svätuškári nenápadne prevzali moc nad týmto štátom - miesto odluky cirkvi od štátu, nenápadne sa stať štátom.

A to ma se*ie!
Ci tak, alebo hentak ma nieco zalubom cirkev, ale toto na verejnosti naozaj nie!


a uz len dodam
0 1
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-4)
+ zobraziť viaczbaliť
ombunsmanka byvala skorumpovana sudkyna je obycajna s..a pokracuje dalej vo svojich lumparinach za prachy,toto je stoka,neriesi problemy tych voci ktorym je tu bezpravie-ona za prachy robi ucelove postoje a je dalsou hlasnou trubou homolobby,prociganskych aktivistov a vsetkej kaviarenskej cvargy ktory za mastne prachy prekrucaju pravdu a manipuluju ludi a este si honosne hovoria obciansky aktivisti-tuto luzu by mali ludia defenestrovat-je to skorumpovany odpad ludskej spolocnosti,ktory ju celu zasmraduje
0 4
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
taiko
misoft
Gouda, gouda - nie je to syr? Nuž - ak kúsok - tak otvor ako otvor... i ten syr má diery.... niektorý.....
veru je, ale ten diery nema, To je taky obycajny, bezdierovy Nuz a to Monanto by si hadam aj vypalit zasluzilo, zato co robi po svete. Sak hen minule si uz chceli dat aj semena patentovat.
Tu hla som aj peticiu podpisoval. http://www.avaaz.org/en/monsanto_vs_mother_earth_loc/

aha tuto o tom pisali http://www.vegetarian.cz/a/petmonsant2013.html a tu http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2...santo-v-evrope
Inak si z toho nič nerob ja nie som monsanto a mám registrovaných teda chránených cca 20 druhov zeleniny. aj konštruktéri počítačov či áut majú patričnú ochranu. Jedna vec ja prirodzený cielený výber, iná je vstúpiť do štruktúry DNA a proti tomu som
hmm je to zaujimave. Neviem ako to cele funguje. Ked si napr. od Teba kupim paradajku, jednu nezjem a budem mat semioenka, nemozem si teda vypestovat svoju paradajku a jej plody potom predat?
To porovnanie s tymi autami a PC je trosku scestne. Tie sa prirodzene v prirode nevyskytovali.
veľmi zjednodušený pohľad hardware PC a jeho zložky(železo, meď, kremík ap) sa v prírode vyskytujú stále ALE SOFTWARE, je produktom šedej hmoty, (voda dusík, uhlík, DNA rastliny ap) sa tiež vyskytujú stále ale kvalitatívny ukazateľ tej rastliny je SOFWARE šľachtiteľa. Inak také riadené kríženie F1 (otca a matku pozná len vlastník odrody) sa robí preto aby si len tak každý nevyrábal odrody danej kvality sám (ak si zabezpečí rastlinný incest tak má to čo si vypestuje - bastardov)
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

trisestri
ombunsmanka byvala skorumpovana sudkyna je obycajna suka pokracuje dalej vo svojich lumparinach za prachy,toto je stoka,neriesi problemy tych voci ktorym je tu bezpravie-ona za prachy robi ucelove postoje a je dalsou hlasnou trubou homolobby,prociganskych aktivistov a vsetkej kaviarenskej cvargy ktory za mastne prachy prekrucaju pravdu a manipuluju ludi a este si honosne hovoria obciansky aktivisti-tuto luzu by mali ludia defenestrovat-je to skorumpovany odpad ludskej spolocnosti,ktory ju celu zasmraduje
Trisestri, mohol by si sa krotiť vo vyjadrovaní! Pani ombudsmanku nemám v láske, ale ona nebola žiadna skorumpovaná sudkyňa, na rozdiel od iných, a pre teba nie je žiadna suka! To, že sa dala na politiku, to bol jej životný a profesný omyl. To už fakt obrazovka a papier znesú všetko, ak neukazujeme svoju fyzickú tvár a pravé meno?
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Petra Nová
trisestri
ombunsmanka byvala skorumpovana sudkyna je obycajna suka pokracuje dalej vo svojich lumparinach za prachy,toto je stoka,neriesi problemy tych voci ktorym je tu bezpravie-ona za prachy robi ucelove postoje a je dalsou hlasnou trubou homolobby,prociganskych aktivistov a vsetkej kaviarenskej cvargy ktory za mastne prachy prekrucaju pravdu a manipuluju ludi a este si honosne hovoria obciansky aktivisti-tuto luzu by mali ludia defenestrovat-je to skorumpovany odpad ludskej spolocnosti,ktory ju celu zasmraduje
Trisestri, mohol by si sa krotiť vo vyjadrovaní! Pani ombudsmanku nemám v láske, ale ona nebola žiadna skorumpovaná sudkyňa, na rozdiel od iných, a pre teba nie je žiadna suka! To, že sa dala na politiku, to bol jej životný a profesný omyl. To už fakt obrazovka a papier znesú všetko, ak neukazujeme svoju fyzickú tvár a pravé meno?
ale,ty si sa vždy vyjadrovala slušne a kultivovane-zrazu aka moralistka,papier znesie všetko,ako sa tu rozhorčujes zrazu a ked dakto ma medialny priestor a nehorazne klame a prekruca,manipuuje mnohymi ludmi to je v poriadku ,lebo voli slusne slova?-skutky su dolezite,slova su len nasledok cinov a ty si jej asistentka bola?-aj ked sa miliony na ctckach kradnu,ked sa okradaju chory a bezmocny je to slusne?-aspon vidnoo vidnoo pravu tvar vas co sa hrajete na slusnych,pritom tolerujete podvody, korupciu ,spinavosti, okradanie chorych,manipulaciu,drancovanie,klamstva,nespravod livost a tvarite sa ako velky slusnaci-este ze slusnost znamena sa pohorsovat nad slovami a nie nad cinmi-vadi ti anonymita,co isla by si udavat,zlata moja ale uz tu nemame stb,ale ako vidim udavaci ostali a dobre clovek vie preco je av anonimite,ono vzdy by sa niekto nasiel co by uz nasiel nastroje ako ludi umlcat-ono slova neznamenaju vobec nic voci cinom ale najhorsi farizeji ktory tleruju svinstvo a myslia si aky su slusny-aprpo ked sa tu hrubo utocilo na krestanov ,ked ta estebaska zlodejka Flasikova nazvala fararov cernkaznkmi,vtedy si tlieskala-joj slusnost plati vo verbalnej rovine ak sa nejedna o tvoje modly-apropo dubovcova bola taka,,skvela sudkyna,,ze zabudla ze o umiestneni deti a mladistvych do redeukaciek rozhoduju jej kolegovia v talaroch a ze tam nejdu neviniatka,ale aj neplnolety nasillnici
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
korela
.................................................. .......
Naposledy zo Slovenska mizli deti a mladé ženy pri tureckých nájazdoch. Toto referendum nebolo o 4%.
Veru nebolo. Ale v podstate - terajšie referendum bolo o ho v ne!
Pretože:
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...kej-republiky/
"Čl.12

(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.

(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.

(3) Každý má právo slobodne rozhodovať o svojej národnosti. Zakazuje sa akékoľvek ovplyvňovanie tohto rozhodovania a všetky spôsoby nátlaku smerujúce k odnárodňovaniu.

(4) Nikomu nesmie byť spôsobená ujma na právach pre to, že uplatňuje svoje základné práva a slobody. "

A na čo toto referendum narážalo? Na časť týchto "zaručených" práv.

Referendum malo otázky, ktoré sú už v ústave definované (1.otázka):

"Čl.41

(1) Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých."

Takže? Prejesexovalých 6,2mil€ na to, čo je už dávno zakotvené v ústave.

Písal som inde - tu nejde o to, čo už je v ústave. Tu ide o to, aby svätuškári nenápadne prevzali moc nad týmto štátom - miesto odluky cirkvi od štátu, nenápadne sa stať štátom.

A to ma se*ie!
Ja to chápem, aj ťa chápem, čo ťa žerie, niekedy však treba priniesť i obetu. Áno, to referendum stálo veľa.
Aký výklad má táto veta? Dá sa to niekde dohľadať?" Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých." Za túto vetu sa tiež dá všetko skryť a vyložiť význam myšienky, resp. aj zneužiť.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Pán dochtor Lipták, nebere úplatky, on bere dary...., najma od chudobných a ako sa vyjadril, ked niekto nemá- TAK MÁ SMOLU ,podľa mňa mal ina troška džingnuté, keď to točil...

http://www.tvnoviny.sk/domace/178510...si-sanka-padne
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Myslím,že to zostrihali,rada by som si vypočula nezostrihaný rozhovor.Cielene spravená reportáž.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

BXLmiami
Myslím,že to zostrihali,rada by som si vypočula nezostrihaný rozhovor.Cielene spravená reportáž.
Inak, ja ked som bol na takom protikorupčnom školení :-), tak tam sa jeden pán pýtal, či aj sex može byť braný ako forma úplatku a upozornili nás, že áno, že aj to sa počíta ako úplatok :-)
1 1
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Stanislav 1975
Pán dochtor Lipták, nebere úplatky, on bere dary...., najma od chudobných a ako sa vyjadril, ked niekto nemá- TAK MÁ SMOLU ,podľa mňa mal ina troška džingnuté, keď to točil...

http://www.tvnoviny.sk/domace/178510...si-sanka-padne
Nenazývaj ho doktorom a mali by sa ohradiť aj slušní lekári,lebo toto je hyena.Ako ja ako pacient môžem ovplyvniť to,kde idú peniaze,ktoré som odviedla? Máme tu mašinériu,ktorá je za to zodpovedná ! Svojimi vyjadreniami ešte chorých ľudí dostáva do stavu bezmocnosti.Je to až neuveriteľné,čo z neho ide.Domnievam sa,že na ťahu sú orgány činné v trestnom konaní atď,keď už ho jeho stavovská organizácia vylúčila.A príde mi,že na niečom fičí,ale to už nebudem rozoberať.Môj názor.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Peggynka
Stanislav 1975
Pán dochtor Lipták, nebere úplatky, on bere dary...., najma od chudobných a ako sa vyjadril, ked niekto nemá- TAK MÁ SMOLU ,podľa mňa mal ina troška džingnuté, keď to točil...

http://www.tvnoviny.sk/domace/178510...si-sanka-padne
Nenazývaj ho doktorom a mali by sa ohradiť aj slušní lekári,lebo toto je hyena.Ako ja ako pacient môžem ovplyvniť to,kde idú peniaze,ktoré som odviedla? Máme tu mašinériu,ktorá je za to zodpovedná ! Svojimi vyjadreniami ešte chorých ľudí dostáva do stavu bezmocnosti.Je to až neuveriteľné,čo z neho ide.Domnievam sa,že na ťahu sú orgány činné v trestnom konaní atď,keď už ho jeho stavovská organizácia vylúčila.A príde mi,že na niečom fičí,ale to už nebudem rozoberať.Môj názor.
ako som písal vyššie, tá jeho gestikulácia, mimika bola zvláštná- myslím ,že si minimálne vypil predtým...
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
[
To porovnanie s tymi autami a PC je trosku scestne. Tie sa prirodzene v prirode nevyskytovali.
veľmi zjednodušený pohľad hardware PC a jeho zložky(železo, meď, kremík ap) sa v prírode vyskytujú stále ALE SOFTWARE, je produktom šedej hmoty, (voda dusík, uhlík, DNA rastliny ap) sa tiež vyskytujú stále ale kvalitatívny ukazateľ tej rastliny je SOFWARE šľachtiteľa. Inak také riadené kríženie F1 (otca a matku pozná len vlastník odrody) sa robí preto aby si len tak každý nevyrábal odrody danej kvality sám (ak si zabezpečí rastlinný incest tak má to čo si vypestuje - bastardov)
vsetko jasne. Technicky to zhruba sedi. Je principialne legitimne, aby mal niekto zo svojho snazenia osoh a ini si to nemohli len tak mirnix dirnix kopirovat, Zhruba som napisal preto, lebo kudia mozu jest aj potraviny, v ktorych nie je SW od Monsanta.
Len mam nejak obavu, ze nejaka firma bude vlastnit patenty na jedlo a svojim snazenim cieli k tomu, ze jedlo bude rast iba z patentovanych semienok, hnojene patentovanymi hnojivami a striekane patentovanymi pesticidmi a herbicidmi. Ze v pode kde take jedlo rastie, dlho ziadne ine nepatentovane jedlo nenarastie. Neviem ako to vyriest, len len mam z toho obavu. Je to veru dilema. Mam nejak problem, davat na jednu misku vah PC a jedlo. Ludia bez PC mozu byt, bez jedla nie a ked bude mat niekto absolutnu kontrolu na potravinovym retazcom, tak panboh s nami. Proste by podla man jedlo nemalo byt mozne chranit patentom
Naposledy upravil taiko : 10.02.15 at 07:53
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Peggynka
Stanislav 1975
Pán dochtor Lipták, nebere úplatky, on bere dary...., najma od chudobných a ako sa vyjadril, ked niekto nemá- TAK MÁ SMOLU ,podľa mňa mal ina troška džingnuté, keď to točil...

http://www.tvnoviny.sk/domace/178510...si-sanka-padne
Nenazývaj ho doktorom a mali by sa ohradiť aj slušní lekári,lebo toto je hyena.Ako ja ako pacient môžem ovplyvniť to,kde idú peniaze,ktoré som odviedla? Máme tu mašinériu,ktorá je za to zodpovedná ! Svojimi vyjadreniami ešte chorých ľudí dostáva do stavu bezmocnosti.Je to až neuveriteľné,čo z neho ide.Domnievam sa,že na ťahu sú orgány činné v trestnom konaní atď,keď už ho jeho stavovská organizácia vylúčila.A príde mi,že na niečom fičí,ale to už nebudem rozoberať.Môj názor.
Pozerala som vecer na to, ako puk, s otvorenymi ustami. Toto bol vrchol arogancie, ci skor az dementnosti cloveka, Puskarova mala oci vyvalene, ked skoncila reportaz. Myslim, ze uz mal byt zaisteny a stihany, ale myslim, ze z toho nic nebude a opat to bude vysmech ako pacientov, tak aj slusnych lekarov.

Ten clovek by nemal poskytovat odbornu pomoc, zjavne ju potrebuje sam.
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

taiko
pavol54
taiko
[
To porovnanie s tymi autami a PC je trosku scestne. Tie sa prirodzene v prirode nevyskytovali.
veľmi zjednodušený pohľad hardware PC a jeho zložky(železo, meď, kremík ap) sa v prírode vyskytujú stále ALE SOFTWARE, je produktom šedej hmoty, (voda dusík, uhlík, DNA rastliny ap) sa tiež vyskytujú stále ale kvalitatívny ukazateľ tej rastliny je SOFWARE šľachtiteľa. Inak také riadené kríženie F1 (otca a matku pozná len vlastník odrody) sa robí preto aby si len tak každý nevyrábal odrody danej kvality sám (ak si zabezpečí rastlinný incest tak má to čo si vypestuje - bastardov)
vsetko jasne. Technicky to zhruba sedi. Je principialne legitimne, aby mal niekto zo svojho snazenia osoh a ini si to nemohli len tak mirnix dirnix kopirovat, Zhruba som napisal preto, lebo kudia mozu jest aj potraviny, v ktorych nie je SW od Monsanta.
Len mam nejak obavu, ze nejaka firma bude vlastnit patenty na jedlo a svojim snazenim cieli k tomu, ze jedlo bude rast iba z patentovanych semienok, hnojene patentovanymi hnojivami a striekane patentovanymi pesticidmi a herbicidmi. Ze v pode kde take jedlo rastie, dlho ziadne ine nepatentovane jedlo nenarastie. Neviem ako to vyriest, len len mam z toho obavu. Je to veru dilema. Mam nejak problem, davat na jednu misku vah PC a jedlo. Ludia bez PC mozu byt, bez jedla nie a ked bude mat niekto absolutnu kontrolu na potravinovym retazcom, tak panboh s nami. Proste by podla man jedlo nemalo byt mozne chranit patentom
patent na jedlo?-ved by to bola katastrofa proti ludským pravam-už teraz je to cele zle,ked obmedzuju domaci chov a pestovanie-ci uz zakazom pouzivat pomyje,zakazom predaja a darovana z domacichchovov,pripravoveny zakaz udenia a dalsie technicke opatrenia
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Peggynka
Stanislav 1975
Pán dochtor Lipták, nebere úplatky, on bere dary...., najma od chudobných a ako sa vyjadril, ked niekto nemá- TAK MÁ SMOLU ,podľa mňa mal ina troška džingnuté, keď to točil...

http://www.tvnoviny.sk/domace/178510...si-sanka-padne
Nenazývaj ho doktorom a mali by sa ohradiť aj slušní lekári,lebo toto je hyena.Ako ja ako pacient môžem ovplyvniť to,kde idú peniaze,ktoré som odviedla? Máme tu mašinériu,ktorá je za to zodpovedná ! Svojimi vyjadreniami ešte chorých ľudí dostáva do stavu bezmocnosti.Je to až neuveriteľné,čo z neho ide.Domnievam sa,že na ťahu sú orgány činné v trestnom konaní atď,keď už ho jeho stavovská organizácia vylúčila.A príde mi,že na niečom fičí,ale to už nebudem rozoberať.Môj názor.
Peggy, veď Stano mu nehovorí doktor ...ale "dochtor"...

Ale tiež som včera neverila vlastným očiam a ušiam, keď som to videla.
Len čo tým chcel autor povedať? Malo to byť ospravedlnenie Fischerovho konania, výsmech pacientom, alibizmus - my lekári nič, my muzikanti, to poisťovna je vinná, choďte sa sťažovať tam... Alebo sa len chcel zviditeľniť? Neviem, či si ne/uvedomoval možné dôsledky toho, čo púšťal do sveta... Alebo si je taký istý sám sebou, že sa mu nič nemôže stať, lebo veď - pacienti darovali...
Niežeby sme sa dozvedeli niečo nové, ale asi je prvý, kto to takto prvýkrát verejne definoval pred kamerou... Doteraz všetci len zapierali... Kandidáta na prezidenta nevynímajúc...

PS: A ak je lekár taká náročná /čo žiadnym spôsobom nespochybňujem/, no nedocenená a nezaplatená profesia, prečo mnohí majú nasledovníkov práve vo svojich deťoch, neraz bez ohľadu na to, či na to potomok má alebo nie? Lebo... povolanie? Lebo... 100 % zamestnanosť? Lebo... biznis?
BTW 1, nepoznám široko-ďaleko chudobného lekára... Vy áno?
BTW 2, ktorá profesia na Slovensku je docenená /v porovnaní napr. v rámci EÚ/?
Naposledy upravil Oliwa : 10.02.15 at 08:54
6 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stanislav 1975
Inak, ja ked som bol na takom protikorupčnom školení :-), tak tam sa jeden pán pýtal, či aj sex može byť braný ako forma úplatku a upozornili nás, že áno, že aj to sa počíta ako úplatok :-)
No ale tam nie je vždy jasné kto ten úplatok dáva a kto berie.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
trisestri
taiko
vsetko jasne. Technicky to zhruba sedi. Je principialne legitimne, aby mal niekto zo svojho snazenia osoh a ini si to nemohli len tak mirnix dirnix kopirovat, Zhruba som napisal preto, lebo kudia mozu jest aj potraviny, v ktorych nie je SW od Monsanta.
Len mam nejak obavu, ze nejaka firma bude vlastnit patenty na jedlo a svojim snazenim cieli k tomu, ze jedlo bude rast iba z patentovanych semienok, hnojene patentovanymi hnojivami a striekane patentovanymi pesticidmi a herbicidmi. Ze v pode kde take jedlo rastie, dlho ziadne ine nepatentovane jedlo nenarastie. Neviem ako to vyriest, len len mam z toho obavu. Je to veru dilema. Mam nejak problem, davat na jednu misku vah PC a jedlo. Ludia bez PC mozu byt, bez jedla nie a ked bude mat niekto absolutnu kontrolu na potravinovym retazcom, tak panboh s nami. Proste by podla man jedlo nemalo byt mozne chranit patentom
patent na jedlo?-ved by to bola katastrofa proti ludským pravam-už teraz je to cele zle,ked obmedzuju domaci chov a pestovanie-ci uz zakazom pouzivat pomyje,zakazom predaja a darovana z domacichchovov,pripravoveny zakaz udenia a dalsie technicke opatrenia
no vsak o tom hovorim, K tomu to malickymi krokmi smeruje. Preto o tom treba hovorit, peticiu podpisat a tak
precitat
http://www.svetkolemnas.info/novinky...stovani-plodin
a podpisat
http://www.avaaz.org/en/monsanto_vs_mother_earth_loc/
Naposledy upravil taiko : 10.02.15 at 08:50
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať