Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
10 kg bočik za 3 eurá to bol nútený výsek ? ale ani kg z 3 eurá nie objektívna cena
Topiaci sa stebla chytá ?
Každý normálny čítajúci pochopí, že cena bola myslená za 1 kg.

Nútený výsek ?
Zabudni...a veľmi rýchlo.

Objektívna cena ?
Holt, keď kupuješ za veľkoobchodné ceny, tak je to iná suma, ako na pulte.
Ty, taký veľkoobchodník také nevieš ???...alebo to sa u vás nedá ?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
vicktor
Sunka existuje bravcova, kuracia, morcacia, ... podla toho z akeho masa sa robi, ale cudujte sa svete, aj DETSKA ?!
strach co i len pomysliet
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
10 kg bočik za 3 eurá to bol nútený výsek ? ale ani kg z 3 eurá nie objektívna cena
Topiaci sa stebla chytá ?
Každý normálny čítajúci pochopí, že cena bola myslená za 1 kg.

Nútený výsek ?
Zabudni...a veľmi rýchlo.

Objektívna cena ?
Holt, keď kupuješ za veľkoobchodné ceny, tak je to iná suma, ako na pulte.
Ty, taký veľkoobchodník také nevieš ???...alebo to sa u vás nedá ?
ty si začal chytaním za slovíčka. jeden myslel že vydrží a bol prvý
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
vicktor
Sunka existuje bravcova, kuracia, morcacia, ... podla toho z akeho masa sa robi, ale cudujte sa svete, aj DETSKA ?!
Tento poznáš? Starý Grunn zomiera a pýta sa syna čo bude robiť Ten odpovedá
Budem vyrábať kuracie konzervy
Ale na tom prerobíš
Však to budem miešať s konským mäsom
AKO ?
Jedna ku jednej (jedno kura jeden kôň )
to je ako rakytnikovy caj od mistralu, kde je 6% rakytnika
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

To naozaj už neviete debatovať normálne, bez posmeškov? Šunka je šunka, kto nerozozná, jeho problém. Dá sa vychovať prasa a urobiť doma, ale to vám nikto nepredá. Dá sa kúpiť "na dedine", ale to mäso má s najväčšou pravdepodobnosťou ten istý pôvod ako to, čo kúpite v obchode, len ho niekto vie ešte po starom pripraviť a hlavne chce sa mu. Dá sa kúpiť aj u nás, fotky som už na poradu dávala. Akurát to údené je štiepané, nie na kosti. Chuť výborná, cena prijateľná.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

[QUOTE="taiko"]
pavol54
vicktor
Sunka existuje bravcova, kuracia, morcacia, ... podla toho z akeho masa sa robi, ale cudujte sa svete, aj DETSKA ?!
to je ako rakytnikovy caj od mistralu, kde je 6% rakytnika
A preto kupujem sypané čaje.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Veru. Najlepšie zistí človek rozdiel v kvalite sypaných a vreckových čajov pri ich liečivých účinkoch, nie ich chuti.
Léčiva Praha vyrábali skvelý sypaný čaj Valofyt - valeriána, medovka, chmeľové šištišky a levanduľa, pomery neviem, ľutujem, že som vyhodila posledné orig. balenie. Sedatívne účinky sa dostavili do 20 min. Stokrát lepší čaj ako všetky lexíky a pod. Na spánok, na upokojenie, pri vyčerpaní... Plus mal okamžitý močopudný efekt. Takže možno efekt zníženia tlaku, vyplavenie stresových hormónov, netuším.
Akonáhle ho začali vreckovať, nestačili by 4 vrecká, aby sa dosiahol pôvodný efekt. Obsah vrecka je podrvený prakticky na prášok, pripomína mi pozametaný odpad z inej výroby.
Vreckové čaje detto nikdy, kvôli farbivám pri ovocných, a možným rozmočeným čiastočkám z papiera. Ešte aj takto si dobrovoľne upchávať vlastné útroby na úkor zamestnanosti a zisku nemienim.
Každé vrecká sa testujú na rozmočenie vo vývoji výroby, preto treba dodržiavať čas lúhovania čaju vo vode, nie kvôli čaju, ale jeho rozmočeniu.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Čo sa týka šunky, nevidím problém vôbec šunky kupovať, stačí večer uvariť v kuchte napr. karé, okoreniť a osoliť podľa vlastnej chute, do rána odložiť do chladničky, ráno nakrájať krájačom, nožom, zabaliť do desiaty bez zlého svedomia, či éčka, presolenosti, obsahu svaloviny ...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ak si vyberiem novú reštauráciu, kde robia aj pizze, poprosím ich, aby mi priložili šunku vedľa a nezapiekli, pretože mi došla strava pre psíka, mačku ...
Ochota vždy, ale budete riadne prekvapkaní, priesvitná a lacná tiež vždy. Ešte som nemala to šťastie natrafiť ako-tak na normálnu kvalitu. Iba mám pocit, že jej je vždy o trochu viac, ako by bola zapečená, zrejme ako pozornosť podniku.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Čo sa týka šunky, nevidím problém vôbec šunky kupovať, stačí večer uvariť v kuchte napr. karé, okoreniť a osoliť podľa vlastnej chute, do rána odložiť do chladničky, ráno nakrájať krájačom, nožom, zabaliť do desiaty bez zlého svedomia, či éčka, presolenosti, obsahu svaloviny ...
no hej to je pravda. Aj ja si robievam sunku sem tam. Len problem je, ze sa Ti neoplati robi malo a ked uorbis z kila potom mas trosku problem so skladovanim. Taka doma robena vydrzi dlhsie ako otvorena kupovana, ale zjest kilo sunky nie je sranda. moze sa este zamrazit, ale potom to uz nie je ono. Skusal som aj to co popisujes Ty, aj roastbeef, len stale je tam ten problem, ze mas toho viac nez dokazes zjest bez toho aby si to mrazila.
Napriek tomu to z casu na cas robim a ked budu v obchode predavat to, co predavaju, tak tak podla mna bude robit stale viac a viac ludi a budu medzi sebou tie vyrobky zdielat
Ja dnes susedovi roasbeef, sused mne o dva dni morcaciu sunku a tak
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Ak si vyberiem novú reštauráciu, kde robia aj pizze, poprosím ich, aby mi priložili šunku vedľa a nezapiekli, pretože mi došla strava pre psíka, mačku ...
Ochota vždy, ale budete riadne prekvapkaní, priesvitná a lacná tiež vždy. Ešte som nemala to šťastie natrafiť ako-tak na normálnu kvalitu. Iba mám pocit, že jej je vždy o trochu viac, ako by bola zapečená, zrejme ako pozornosť podniku.
veru pizza sunka, alebo syr v pizzi, ci v McDonalde, to je ina kapusta
https://en.wikipedia.org/wiki/Cheese_analogue
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ešteže tu mám blízko PL bitúnok, kde sú najlepšie jaternice, šunky, údené karé v celej oblasti Kysúc. Slanina je tam tá /neviem ako sa jej nadáva/, ktorá sa v ústach sama rozpúšťa ako maslo, a je čierna ako úhoľ.
Dokonca z toho bitúnku v PL sa vozí po Kysuciach tovar do najdrahších reštík. Predsa len jaternica v reštike je "záhadne iná" ako hnoj z obchodu. Taký tovar ako tam kúpiš /v podnikovej predajničke/ sa tu nedá nikde zohnať.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

takže z hrušovského je bankár.......a bude makať na 200 % )))))
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Na 200% v 64 rokoch. To keď bol štyridsiatnik, makal na 800% :-))))))))))))))))))))))))))))
Už mu trochu klesá výkonnosť :-)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Na 200% v 64 rokoch. To keď bol štyridsiatnik, makal na 800% :-))))))))))))))))))))))))))))
Už mu trochu klesá výkonnosť :-)
Psi sa nežerú, a vraj nechcú kotlebu. Len nech dráždia národ
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Ešteže tu mám blízko PL bitúnok, kde sú najlepšie jaternice, šunky, údené karé v celej oblasti Kysúc. Slanina je tam tá /neviem ako sa jej nadáva/, ktorá sa v ústach sama rozpúšťa ako maslo, a je čierna ako úhoľ.
Dokonca z toho bitúnku v PL sa vozí po Kysuciach tovar do najdrahších reštík. Predsa len jaternica v reštike je "záhadne iná" ako hnoj z obchodu. Taký tovar ako tam kúpiš /v podnikovej predajničke/ sa tu nedá nikde zohnať.
No vidíš, ako sa to mení.
Ešte nedávno to bol Poľský šmejd a teraz vraj mňam.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
korela
Čo sa týka šunky, nevidím problém vôbec šunky kupovať, stačí večer uvariť v kuchte napr. karé, okoreniť a osoliť podľa vlastnej chute, do rána odložiť do chladničky, ráno nakrájať krájačom, nožom, zabaliť do desiaty bez zlého svedomia, či éčka, presolenosti, obsahu svaloviny ...
no hej to je pravda. Aj ja si robievam sunku sem tam. Len problem je, ze sa Ti neoplati robi malo a ked uorbis z kila potom mas trosku problem so skladovanim. Taka doma robena vydrzi dlhsie ako otvorena kupovana, ale zjest kilo sunky nie je sranda. moze sa este zamrazit, ale potom to uz nie je ono. Skusal som aj to co popisujes Ty, aj roastbeef, len stale je tam ten problem, ze mas toho viac nez dokazes zjest bez toho aby si to mrazila.
Napriek tomu to z casu na cas robim a ked budu v obchode predavat to, co predavaju, tak tak podla mna bude robit stale viac a viac ludi a budu medzi sebou tie vyrobky zdielat
Ja dnes susedovi roasbeef, sused mne o dva dni morcaciu sunku a tak
Musíš to začať konzumovať inak.
U nás sa ráno urobia vajcia so šunkou a zo zbytku šunkafleky a je po šunke.
-------------------------------
To zdielanie je naozaj šupa. My zdielame už dnes.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
takže z hrušovského je bankár.......a bude makať na 200 % )))))
A to máš skade? No že prezraď.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
bjuty smis
takže z hrušovského je bankár.......a bude makať na 200 % )))))
A to máš skade? No že prezraď.
zo správ rtvs treba počúvať
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

jar88
Nandrolon
Ešteže tu mám blízko PL bitúnok, kde sú najlepšie jaternice, šunky, údené karé v celej oblasti Kysúc. Slanina je tam tá /neviem ako sa jej nadáva/, ktorá sa v ústach sama rozpúšťa ako maslo, a je čierna ako úhoľ.
Dokonca z toho bitúnku v PL sa vozí po Kysuciach tovar do najdrahších reštík. Predsa len jaternica v reštike je "záhadne iná" ako hnoj z obchodu. Taký tovar ako tam kúpiš /v podnikovej predajničke/ sa tu nedá nikde zohnať.
No vidíš, ako sa to mení.
Ešte nedávno to bol Poľský šmejd a teraz vraj mňam.
Prečo poľský šmejd?
U poliakov sa dá kúpiť presne tak isto ako všade inde na svete. Dostaneš to,čo si vyberieš a za čo zaplatíš.
Ak zaplatíš za šmejd, dostaneš šmejd.
Konkrétne jaternice sa tu kúpiť také nedajú. Tým TU myslím kruh na mape o polomere 40 km odo mňa. Už mám poskúšané všetky jitrnice :-))))))))))
PS: ak myslíš tú kauzu s posypovou soľou, tak tí, čo tam skutočne chodia kupovať sa z nej smiali. Pohoršovali sa práve takí ako ty.
PS: ale vidím, že takú JITRNICU ako si Ty ani v tom poľsku nekúpiš! :-))))))))
Naposledy upravil Nandrolon : 28.02.17 at 13:03
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať