Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ale vtipy o svokrách vie pekne rozprávať.. aj karafiát pridá...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko
eeej veru nepacilo

https://ekonomika.sme.sk/c/20483211/....html?ref=njct

Ten ubohy Danko musi byt vazne v prieseri, ked sa k takymto uchylnostiam uchyluje.
Každá "normálna firma" ten trinásty plat už dávno vypláca, buď naraz, alebo kvartálne po 25%.
A vydierači, nech sa nasierajú...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
taiko
eeej veru nepacilo

https://ekonomika.sme.sk/c/20483211/....html?ref=njct

Ten ubohy Danko musi byt vazne v prieseri, ked sa k takymto uchylnostiam uchyluje.
Každá "normálna firma" ten trinásty plat už dávno vypláca, buď naraz, alebo kvartálne po 25%.
A vydierači, nech sa nasierajú...
Nepochopil si. Je v poriadku mat 13 plat ak sa tak firma rozhodne a ma nato, ale urcovat to zakonom, to je ina vec.
Neviem presne co, alebo koho, myslis tymi vydieracmi
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Každá "normálna firma" ten trinásty plat už dávno vypláca, buď naraz, alebo kvartálne po 25%.
A vydierači, nech sa nasierajú...
Špecifikuj výraz "normálna firma"...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač, to je taká, kde sa nefrčí na minimálkach a vyplácanie prémii nie je fatamorgána.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko
Nandrolon
taiko
eeej veru nepacilo

https://ekonomika.sme.sk/c/20483211/....html?ref=njct

Ten ubohy Danko musi byt vazne v prieseri, ked sa k takymto uchylnostiam uchyluje.
Každá "normálna firma" ten trinásty plat už dávno vypláca, buď naraz, alebo kvartálne po 25%.
A vydierači, nech sa nasierajú...
Nepochopil si. Je v poriadku mat 13 plat ak sa tak firma rozhodne a ma nato, ale urcovat to zakonom, to je ina vec.
Neviem presne co, alebo koho, myslis tymi vydieracmi
Skôr si myslím, že na to má každá jedna firma. Lenže niektorí majitelia si jednoducho povedia, na čo vyplácať 13. plat keď si môžem kúpiť nový mercedes?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Buchač, to je taká, kde sa nefrčí na minimálkach a vyplácanie prémii nie je fatamorgána.
Ahááá...veď preto.
Ja by som aj bol za ten 13 plat.
Dôvody nešpecifikujem, to nemá význam.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Žeby ten návrh spôsobil nejaké "zemetrasenie vo firmách", no, zasmiali sme sa dobre.
Pre väčšinu firiem sa nič nezmení.
Alebo nech Miháľ hovorí konkrétne, napr. že to spôsobí veľké zemetrasenie v VW Bratislava, KIA Žilina, INA Kysuca a podobne.
Ak firma nemá na to, aby 1 x za rok dala zamestnancovi 1/12 tinu ročného príjmu, tak to pripadá až smiešne.
Rád by som sa pozrel takej firme do účtovníctva a na súkromný majetok majiteľov tej firmy, či to NÁHODOU nie je "trochu ináč".
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
eeej veru nepacilo

https://ekonomika.sme.sk/c/20483211/....html?ref=njct

Ten ubohy Danko musi byt vazne v prieseri, ked sa k takymto uchylnostiam uchyluje.
Šak je kapitáň....... tak sa "veliteľsky" rozhodol...... na vlastnú päsť...... ani povolenie od plukovníka si nepýtal......
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

v lesostave revúca pán kapitáň vyplácal 13 plat ??
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Iba ak sebe......
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Žeby ten návrh spôsobil nejaké "zemetrasenie vo firmách", no, zasmiali sme sa dobre.
Pre väčšinu firiem sa nič nezmení.
Alebo nech Miháľ hovorí konkrétne, napr. že to spôsobí veľké zemetrasenie v VW Bratislava, KIA Žilina, INA Kysuca a podobne.
Ak firma nemá na to, aby 1 x za rok dala zamestnancovi 1/12 tinu ročného príjmu, tak to pripadá až smiešne.
Rád by som sa pozrel takej firme do účtovníctva a na súkromný majetok majiteľov tej firmy, či to NÁHODOU nie je "trochu ináč".
Zoberme si to principialne. Robis mesiac, dostanes plat. Robis dva mesiace, dostanes dva platy. Preco by si mal zo zakona dostat 13 platov, ked robis len 12 mesiacov ?

1. Ze 13 plat je ako odmena ? Ok, A co ked si nerobil dobre a odmenu si nezasluzis ?
2. Ze 13 plat je motivaciou ? Nuz ked ked 13 plat nemaju asi Ta nepotrebuju alebo nechcu motivovat a teda mozes ist inam, kde tak urobia
3. Ina interpretacia 13 platu ? ...

V oboch pripadoch prikazovat to podnikatelovi na SK, ktoreho stat zdiera, kde sa da, je divne. Ak stat podnikatela podpori, ak mu nebude hadzat polena pod nohy, tak prosim. Stat potom moze povedat. My Ti pomahame, pomoz aj Ty zamestnancom. AJ to bude trosku za usi pritiahnute, ale prosim. Ale na SK ? Este na to veru cas nedozrel.
0 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nepacilo dnes na sme.

Protiislamská strana Geerta Wildersa iných populistov neinšpiruje, súčasný premiér vyhral väčšinu miest v parlamente.

parlament ma 150 kresiel a VVD ziskala 33. V sme by sa mali naucit okrem ineho pocitat.

Inak dobrou pravou je ze Strana Prace stratila oproti minulym volbam 29 kresiel.
Moju radost vysvetlim. Stranu prace (PvdA) volaju aj stranou imigrantov ( Partij van de allochtonen), alebo stranou " (Z) Penazenky inych " ( portemonnee van de anderen )
Takze aj ked vyhrali liberali, nevyhrali tak masivne ako to prezentuje sme.sk a "strana natahovacov ruk" dramaticky stratila. NL sa pravdepodobne zacne uberat trosku inym smerom. Teda aspon dufam.
Toto by inak mohlo inspirovat aj volicov na SK. Zrusit lavicovych populistov a miesto pravicovym populistom dat hlasy inym stranam, kde je aspon aka taka rozumna agenda.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
Nandrolon
Žeby ten návrh spôsobil nejaké "zemetrasenie vo firmách", no, zasmiali sme sa dobre.
Pre väčšinu firiem sa nič nezmení.
Alebo nech Miháľ hovorí konkrétne, napr. že to spôsobí veľké zemetrasenie v VW Bratislava, KIA Žilina, INA Kysuca a podobne.
Ak firma nemá na to, aby 1 x za rok dala zamestnancovi 1/12 tinu ročného príjmu, tak to pripadá až smiešne.
Rád by som sa pozrel takej firme do účtovníctva a na súkromný majetok majiteľov tej firmy, či to NÁHODOU nie je "trochu ináč".
Zoberme si to principialne. Robis mesiac, dostanes plat. Robis dva mesiace, dostanes dva platy. Preco by si mal zo zakona dostat 13 platov, ked robis len 12 mesiacov ?

1. Ze 13 plat je ako odmena ? Ok, A co ked si nerobil dobre a odmenu si nezasluzis ?
2. Ze 13 plat je motivaciou ? Nuz ked ked 13 plat nemaju asi Ta nepotrebuju alebo nechcu motivovat a teda mozes ist inam, kde tak urobia
3. Ina interpretacia 13 platu ? ...

V oboch pripadoch prikazovat to podnikatelovi na SK, ktoreho stat zdiera, kde sa da, je divne. Ak stat podnikatela podpori, ak mu nebude hadzat polena pod nohy, tak prosim. Stat potom moze povedat. My Ti pomahame, pomoz aj Ty zamestnancom. AJ to bude trosku za usi pritiahnute, ale prosim. Ale na SK ? Este na to veru cas nedozrel.
Na druhej strane ad.1 ak nerobíš dobra nezaslúžiš si 13 plat, ale si zaslúžiš padáka načo živiť číslo do počtu za ktorého ťahá kolektív
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

13 plat je iba chyták na jednoduchších, ktorý nevedia, ako to funguje....
.
mňa zaujíma môj ročný plat ...a je jedno, či mi ho dajú na 12, alebo 15 x......
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
Nandrolon
Žeby ten návrh spôsobil nejaké "zemetrasenie vo firmách", no, zasmiali sme sa dobre.
Pre väčšinu firiem sa nič nezmení.
Alebo nech Miháľ hovorí konkrétne, napr. že to spôsobí veľké zemetrasenie v VW Bratislava, KIA Žilina, INA Kysuca a podobne.
Ak firma nemá na to, aby 1 x za rok dala zamestnancovi 1/12 tinu ročného príjmu, tak to pripadá až smiešne.
Rád by som sa pozrel takej firme do účtovníctva a na súkromný majetok majiteľov tej firmy, či to NÁHODOU nie je "trochu ináč".
Zoberme si to principialne. Robis mesiac, dostanes plat. Robis dva mesiace, dostanes dva platy. Preco by si mal zo zakona dostat 13 platov, ked robis len 12 mesiacov ?

1. Ze 13 plat je ako odmena ? Ok, A co ked si nerobil dobre a odmenu si nezasluzis ?
2. Ze 13 plat je motivaciou ? Nuz ked ked 13 plat nemaju asi Ta nepotrebuju alebo nechcu motivovat a teda mozes ist inam, kde tak urobia
3. Ina interpretacia 13 platu ? ...

V oboch pripadoch prikazovat to podnikatelovi na SK, ktoreho stat zdiera, kde sa da, je divne. Ak stat podnikatela podpori, ak mu nebude hadzat polena pod nohy, tak prosim. Stat potom moze povedat. My Ti pomahame, pomoz aj Ty zamestnancom. AJ to bude trosku za usi pritiahnute, ale prosim. Ale na SK ? Este na to veru cas nedozrel.
Na druhej strane ad.1 ak nerobíš dobra nezaslúžiš si 13 plat, ale si zaslúžiš padáka načo živiť číslo do počtu za ktorého ťahá kolektív
to uz je na diskusiu. Mozes mozes robit dobre, ale nie dost dobre, aby si si zasluzil nejaku odmenu navyse.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
13 plat je iba chyták na jednoduchších, ktorý nevedia, ako to funguje....
.
mňa zaujíma môj ročný plat ...a je jedno, či mi ho dajú na 12, alebo 15 x......
Presne tak, preto hovorím, pre väčšinu firiem sa nič nezmení.
Kto chce klamať, urobí dodatky zmlúv, kde napr. odoberie osobné príplatky a upraví mzdy tak, že ročne dostane zamestnanec presne rovnako.
Kto chce byť hajzeľ, je aj teraz a bude aj potom.
Kto chce byť fér, bude aj potom a je aj teraz.
Uvítal by som to aj preto, lebo verím že ruka v ruke s týmto návrhom pôjde aj úprava odvodov z toho 13. platu, takže férový podnikateľ by ušetril.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
taiko
Nandrolon
Žeby ten návrh spôsobil nejaké "zemetrasenie vo firmách", no, zasmiali sme sa dobre.
Pre väčšinu firiem sa nič nezmení.
Alebo nech Miháľ hovorí konkrétne, napr. že to spôsobí veľké zemetrasenie v VW Bratislava, KIA Žilina, INA Kysuca a podobne.
Ak firma nemá na to, aby 1 x za rok dala zamestnancovi 1/12 tinu ročného príjmu, tak to pripadá až smiešne.
Rád by som sa pozrel takej firme do účtovníctva a na súkromný majetok majiteľov tej firmy, či to NÁHODOU nie je "trochu ináč".
Zoberme si to principialne. Robis mesiac, dostanes plat. Robis dva mesiace, dostanes dva platy. Preco by si mal zo zakona dostat 13 platov, ked robis len 12 mesiacov ?

1. Ze 13 plat je ako odmena ? Ok, A co ked si nerobil dobre a odmenu si nezasluzis ?
2. Ze 13 plat je motivaciou ? Nuz ked ked 13 plat nemaju asi Ta nepotrebuju alebo nechcu motivovat a teda mozes ist inam, kde tak urobia
3. Ina interpretacia 13 platu ? ...

V oboch pripadoch prikazovat to podnikatelovi na SK, ktoreho stat zdiera, kde sa da, je divne. Ak stat podnikatela podpori, ak mu nebude hadzat polena pod nohy, tak prosim. Stat potom moze povedat. My Ti pomahame, pomoz aj Ty zamestnancom. AJ to bude trosku za usi pritiahnute, ale prosim. Ale na SK ? Este na to veru cas nedozrel.
Na druhej strane ad.1 ak nerobíš dobra nezaslúžiš si 13 plat, ale si zaslúžiš padáka načo živiť číslo do počtu za ktorého ťahá kolektív
to uz je na diskusiu. Mozes mozes robit dobre, ale nie dost dobre, aby si si zasluzil nejaku odmenu navyse.
To je vždy subjektívne ak nemáš jednoznačne nastavené parametre výkonu. Včera som sa schuti zasmial na výroku jedného politika "Na návrhu pracuje 26 najlepších právnikov" už len chýbalo dodať "Stachanovcov" Aké sú kritéria pre hodnotenie? KTO hodnotí? Mal som jedného robotníka Norma bola napr 100 ks všetci stíhali, a mali aj viac on mal 30 ks hovorím robte rýchlejšie lebo nezarobíte odpoveď "Ja síce robím pomaly ale dobre" A pri výplate miesto 6 eur na hodinu dostal 1,5
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
taiko: "...aspon aka taka rozumna agenda..."

To je teda sakramentsky tazke. Kazda strana ma x tez a slubov a kecalov a od kazdej sa mi paci nieco/niekto, ale od ziadnej vsetko alebo aspon takmer vsetko.
Obavam sa ze politika a rozum sa vzajomne vylucuju.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pavol, odmeny nie sú nárokovateľné, preto to vždy bude u niektorých tak, ako som písal vyššie.
Síce sa tu Taiko oháňa výkonmi, ale ten človek sa môže aj pretrhnúť a nedám mu jednoducho nič.
Poviem si, radšej si kúpim mercedes, ako dať 100 takýmto ľuďom prémie /aj keď by si ich objektívne a v niektorých profesiách aj "merateľne" zaslúžili/.
Je to tak, alebo nie?
Všetko je iba o charaktere, o ničom inom.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať