Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
to znamená že podľa bojových skúseností by si mal byť aspoň generál pritom si neprekročil funkciu veliteľa ramcovanej batérie
Z odpovede badať, že nepoznáš kariérny postup u armády. Tak - prosím ťa - netrep tu ***oviny!
za mojej éry tri - štyri roky na funkcii rozhodlo či bol ďalší kariérny postup, alebo koniec postupu ani ma nezaujíma ako je to teraz ale iste viem že cvičenia skončili v roku 1989, a v decembri sme prerábali schválené výcvikové plány odvtedy sa vojsko len poflakovalo. Inak do roku 1989 každý chcel preškoliť zo vševojskových profesii na vojskové ( najradšej na delostrelecké a PVO odbornosti boli väčinou zrámcované aj v Chebe) Ja nehodnotím toho Žarnovičana lebo som jeho výplody nečítal ani nepočúval.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
buchač
taiko
Predstava, ze skusenosti sa ziskavaju len rokmi, je usmevna. Niekto moze 30 rokov plnit tu istu ulohu a niekto moze mat take nasadenie, zaber a schopnost ucenia, ze za mesiac zabudne viac ako sa ten prvy za 30 rokov naucil. Ci v armade je to inak ? Tam cim starsi, tym automaticky skusenejsi ?
Ty si s tym zovseobecnovanim nedas a nedas pokoj.
Dávno som nečítal takú fasa *****inu (v súvislosti s ozbrojenými zložkami).
Dokonca od jedinca, čo nebol ani len na vojenčine.
Dávno, veru dávno som nečítal, nepočul, nechyroval...*****ina jak mraky. Zasa bol niekto nadrbaný kvalitným matrošom... kuwa, šak piatok.
analyticky vyhodnotené mal pravdu. Potom by nemohol byť niekto napr filmový kritik ak nenatočil žiadny film.
Choď mi niekde s analýzami.
Na Slovensku máme analytikov až do het a nič z toho. Nie jeden analyzuje to, čo nemá alebo čo už je dávno zanalyzované.

Filmových kritikov do vojenskej tématiky nejak nemiešaj.
Kritika je vecou subjektívneho názoru.
Príkladne film s Leonardom di Capriom "Revenant" dostal Oskara...kritici sa rozplývali, že jaký fasa film. Môj názor (samozrejme subjektívny) je ale opačného názoru. Ten film ma absolútne nezaujal, ledva som dopozeral a aj to som film občas posunul vpred.

Ale k veci samotnej a tomu názoru IT-ka, čo vyslovil, viď zvýraznené.
Takže podľa toho by sa potom dalo uvažovať, že pilot (odbornosť stíhač) po štúdiách je lepší ako ten, čo má nalietaných pár sto hodín v boji ?
Alebo snáď bude Taiko lepší strelec ako ja ? Pche, tak to veru nehrozí, ešte veľa halušiek by musel popapať a zapiť kakavkom, aby dokázal tak strieľať ako ja.

Hm...takže také názory sú úplne od veci....nech radšej zabudne na schopnosti učenia. Určité veci sa totiž nedajú naučiť v pohodlí kresla...a dokonca nie ani na simulátoroch.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
buchač
taiko
Predstava, ze skusenosti sa ziskavaju len rokmi, je usmevna. Niekto moze 30 rokov plnit tu istu ulohu a niekto moze mat take nasadenie, zaber a schopnost ucenia, ze za mesiac zabudne viac ako sa ten prvy za 30 rokov naucil. Ci v armade je to inak ? Tam cim starsi, tym automaticky skusenejsi ?
Ty si s tym zovseobecnovanim nedas a nedas pokoj.
Dávno som nečítal takú fasa *****inu (v súvislosti s ozbrojenými zložkami).
Dokonca od jedinca, čo nebol ani len na vojenčine.
Dávno, veru dávno som nečítal, nepočul, nechyroval...*****ina jak mraky. Zasa bol niekto nadrbaný kvalitným matrošom... kuwa, šak piatok.
analyticky vyhodnotené mal pravdu. Potom by nemohol byť niekto napr filmový kritik ak nenatočil žiadny film.
Choď mi niekde s analýzami.
Na Slovensku máme analytikov až do het a nič z toho. Nie jeden analyzuje to, čo nemá alebo čo už je dávno zanalyzované.

Filmových kritikov do vojenskej tématiky nejak nemiešaj.
Kritika je vecou subjektívneho názoru.
Príkladne film s Leonardom di Capriom "Revenant" dostal Oskara...kritici sa rozplývali, že jaký fasa film. Môj názor (samozrejme subjektívny) je ale opačného názoru. Ten film ma absolútne nezaujal, ledva som dopozeral a aj to som film občas posunul vpred.

Ale k veci samotnej a tomu názoru IT-ka, čo vyslovil, viď zvýraznené.
Takže podľa toho by sa potom dalo uvažovať, že pilot (odbornosť stíhač) po štúdiách je lepší ako ten, čo má nalietaných pár sto hodín v boji ?
Alebo snáď bude Taiko lepší strelec ako ja ? Pche, tak to veru nehrozí, ešte veľa halušiek by musel popapať a zapiť kakavkom, aby dokázal tak strieľať ako ja.

Hm...takže také názory sú úplne od veci....nech radšej zabudne na schopnosti učenia. Určité veci sa totiž nedajú naučiť v pohodlí kresla...a dokonca nie ani na simulátoroch.
Tak teraz s tým pilotom si poriadne zadrel.Ale pasažier v lietadle nemusí byť pilot aby vedel posúdiť ako bolo lietadlo riadené. Inak čo sa týka tých strelieb, raz v rámci známych vojenských dní pätnásť ročné dievča tromflo zo vzduchovky ktoréhokoľvek lampasáka útvaru. len sme jej vysvetlili ako sa strieľa. Tak sa nevyťahuj Ozaj akú máš vystrieľanú triedu(na internete je každé tvrdenie dôveryhodné)? Každá kritika je subjektívna pokiaľ na ňu nie sú jednotkami SI presne stanovené merateľné kritériá.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
Tak teraz s tým pilotom si poriadne zadrel.Ale pasažier v lietadle nemusí byť pilot aby vedel posúdiť ako bolo lietadlo riadené. Inak čo sa týka tých strelieb, raz v rámci známych vojenských dní pätnásť ročné dievča tromflo zo vzduchovky ktoréhokoľvek lampasáka útvaru. len sme jej vysvetlili ako sa strieľa. Tak sa nevyťahuj Ozaj akú máš vystrieľanú triedu(na internete je každé tvrdenie dôveryhodné)? Každá kritika je subjektívna pokiaľ na ňu nie sú jednotkami SI presne stanovené merateľné kritériá.
...a Ty si vôbec čítal, čo som napísal ?

Ale vcelku si ma aj pobavil, takže pokračuj aj naďalej.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mám vlčiaka, susedovci majú takého ratlíka a keď idem s tým mojim okolo tak ten malý aby dokázal že je pes šteká ako nepríčetný, tak si ešte trocha pokrič a bude kľud, alebo si nájdeš nové nezmysly.
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
misoft
Síce si nepochopila - ale čo už.
Čo kecal v telke - absolútny nezáujem. Ale ak niekto dáva rozumy z oboru, kde sa "ohrial" pár rokov a hrá sa na "super odborníka" - tak to môže na tých, ktorí si odmakali 20-25-30 rokov vo fachu, ako červené súkno na býka.
Predsa len - viac skúseností má ten, čo odkrútil 20-25-30 rokov niekde v teréne, niekde v útvare, ako ten, čo 15 rokov zohrieval stoličku, popíjal kávičku a prdel pod stoličku.
Predstava, ze skusenosti sa ziskavaju len rokmi, je usmevna. Niekto moze 30 rokov plnit tu istu ulohu a niekto moze mat take nasadenie, zaber a schopnost ucenia, ze za mesiac zabudne viac ako sa ten prvy za 30 rokov naucil. Ci v armade je to inak ? Tam cim starsi, tym automaticky skusenejsi ?
Ty si s tym zovseobecnovanim nedas a nedas pokoj.
Nuž taiko....
Napíšem ti to inak.
Skoro 27 rokov služby mám za sebou. Už niekde Palinko písal o preškoľovaní... ja som to nepotreboval .
Ale k tým rokom.... prichádzali "učení" velitelia s čerstvými diplomami z vojenských škôl - teda "odborne vzdelané persóny" a hneď na veliteľské funkcie. A potom stačilo jedno taktické cvičenie a zistilo sa, že vedia (s prepáčením) HOVNO! Neboli schopní plánovať, neboli schopní sa orientovať v mapách, v taktickej situácii, neboli schopní vydať rozumný bojov rozkaz - robili to za nich ich podriadení, ktorí ani tie školy nemali, ale boli o pár rokov dlhšie na vojne.
Ja tiež som (a to som už písal) začínal ako obyčajný vojak - žiadna akadémia, žiadna vysoká škola - všetko som sa musel za pochodu učiť. A s tým učením sa získavali vedomosti a schopnosti, ktoré ten "vyštudovaný" nemal.
A tak sa stávalo (robili sa tzv. zápočty, zápočtov streľby - tedy praktické zisťovanie pripravenosti veliteľa), že ja - bez vojenského odborného vzdelania - som bol mnohokrát lepší a rýchlejší, než ingelér (a to mal vyššiu funkciu, hodnosť, funkčný plat).
Ovšem bol veliteľ, takže sa hodnotilo komplexne a odmeny dostávali vo väčšine velitelia (teda aj on, čo to HOVNO vedel). A pritom bol na funkcii povedzme rok, väčšiu časť práce za neho vykonali jeho podriadení - on len nariadil - vtedy a vtedy bude to a to hotov a basta (žiaľ, i takého som stretol - preberal po mne funkciu, keď som menil pôsobisko - a keď som sa vrátil ako skúšobný komisár k svojej bývalej jednotke, tak všetci moji bývalí podriadení ma žiadali, aby som sa vrátil, lebo s tým "chu*om" sa nedá vydržať. A pointa celého? O dva roky neskôr bol "vyrazený" z armády, lebo bol neschopný, nesplnil kritéria pri preskúšaní).
Takže ak je niekto u útvaru, nemá možnosť niečo zabudnúť, stále musí riešiť problémy, úlohy. Ale ten čo len na riti v kancli sedí a myslí si, že požral všetku múdrosť sveta - tak TEN nemá morálne právo hodnotiť to, o čom ani šajnu nemá!

Spomínal som svojho kamaráta a bývalého veliteľa - teraz je dosť vysoká funkcia - a na otázku, ako hodnotí ministra - odpoveď znela, že súkromne ho sklamal, ale keďže je jeho minister, musí poslúchať rozkazy.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
taiko
misoft
Síce si nepochopila - ale čo už.
Čo kecal v telke - absolútny nezáujem. Ale ak niekto dáva rozumy z oboru, kde sa "ohrial" pár rokov a hrá sa na "super odborníka" - tak to môže na tých, ktorí si odmakali 20-25-30 rokov vo fachu, ako červené súkno na býka.
Predsa len - viac skúseností má ten, čo odkrútil 20-25-30 rokov niekde v teréne, niekde v útvare, ako ten, čo 15 rokov zohrieval stoličku, popíjal kávičku a prdel pod stoličku.
Predstava, ze skusenosti sa ziskavaju len rokmi, je usmevna. Niekto moze 30 rokov plnit tu istu ulohu a niekto moze mat take nasadenie, zaber a schopnost ucenia, ze za mesiac zabudne viac ako sa ten prvy za 30 rokov naucil. Ci v armade je to inak ? Tam cim starsi, tym automaticky skusenejsi ?
Ty si s tym zovseobecnovanim nedas a nedas pokoj.
Nuž taiko....
Napíšem ti to inak.
Skoro 27 rokov služby mám za sebou. Už niekde Palinko písal o preškoľovaní... ja som to nepotreboval .
Ale k tým rokom.... prichádzali "učení" velitelia s čerstvými diplomami z vojenských škôl - teda "odborne vzdelané persóny" a hneď na veliteľské funkcie. A potom stačilo jedno taktické cvičenie a zistilo sa, že vedia (s prepáčením) HOVNO! Neboli schopní plánovať, neboli schopní sa orientovať v mapách, v taktickej situácii, neboli schopní vydať rozumný bojov rozkaz - robili to za nich ich podriadení, ktorí ani tie školy nemali, ale boli o pár rokov dlhšie na vojne.
Ja tiež som (a to som už písal) začínal ako obyčajný vojak - žiadna akadémia, žiadna vysoká škola - všetko som sa musel za pochodu učiť. A s tým učením sa získavali vedomosti a schopnosti, ktoré ten "vyštudovaný" nemal.
A tak sa stávalo (robili sa tzv. zápočty, zápočtov streľby - tedy praktické zisťovanie pripravenosti veliteľa), že ja - bez vojenského odborného vzdelania - som bol mnohokrát lepší a rýchlejší, než ingelér (a to mal vyššiu funkciu, hodnosť, funkčný plat).
Ovšem bol veliteľ, takže sa hodnotilo komplexne a odmeny dostávali vo väčšine velitelia (teda aj on, čo to HOVNO vedel). A pritom bol na funkcii povedzme rok, väčšiu časť práce za neho vykonali jeho podriadení - on len nariadil - vtedy a vtedy bude to a to hotov a basta (žiaľ, i takého som stretol - preberal po mne funkciu, keď som menil pôsobisko - a keď som sa vrátil ako skúšobný komisár k svojej bývalej jednotke, tak všetci moji bývalí podriadení ma žiadali, aby som sa vrátil, lebo s tým "chu*om" sa nedá vydržať. A pointa celého? O dva roky neskôr bol "vyrazený" z armády, lebo bol neschopný, nesplnil kritéria pri preskúšaní).
Takže ak je niekto u útvaru, nemá možnosť niečo zabudnúť, stále musí riešiť problémy, úlohy. Ale ten čo len na riti v kancli sedí a myslí si, že požral všetku múdrosť sveta - tak TEN nemá morálne právo hodnotiť to, o čom ani šajnu nemá!

Spomínal som svojho kamaráta a bývalého veliteľa - teraz je dosť vysoká funkcia - a na otázku, ako hodnotí ministra - odpoveď znela, že súkromne ho sklamal, ale keďže je jeho minister, musí poslúchať rozkazy.
ja ti tvoje osobné skúsenosti neberiem, osobne som tiež na niekoľkých písal nevyhovujúce hodnotenie, ale mal som aj takých ktorí to mali v hlave zrovnané a vedeli čo treba a pritom nemuseli byť šplhúni. a boli aj takí že dostali nevyhovujúce hodnotenie a potom plakali aj ich manželky aby som ho prerobil(lebo čo bude robiť? a že má rodinu a my čo sme za nich ťahali sme nemali rodinu? ) Ako príklad uvediem mal so z jedným pohovor prečo lizol na vojenskú keď nič nechce robiť? OPOPVEĎ Lebo by ho riaditeľ gympla nenechal zmaturovať. Keď sa ma veliteľ divízie pri nástupe do funkcie pýtal Akú mám predstavu o svojej práci tak veliteľ pluku skoro skolaboval 1. dobre splniť úlohy 2. všetkých vojakov živých domov 3 po ôsmich hodinách byť doma. Asi to jediný pochopil. To tretie sa kvôli blbcom(lajdákom) málokedy podarilo
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Misoft. To, co si pisal o armade je pravda. Presne rovnako funguju dnes aj firmy... Ten, co je na vrchu vie sice castokrat H, ale zalezi ako su na tom ti nizsie. Podla toho bud firma prosperuje, alebo upada...
Na prispevku od Taika sa da dobre zasmiat. Prax, zruxnost sa neda naucit.
Strelba sa neda naucit inac ako realnym strielanim.
Nechcel som reagovat na Buchacov prispevok o strelbe, ale vsetky opustaky co som mal boli za najlepsie strelby vratane vojakov z povolania /veliteliv ciat/. Je super pocit, ked na Zbojsku sa na vas dojde pozriet sukromne z dovolenky pplk. Stupka.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Misoft. To, co si pisal o armade je pravda. Presne rovnako funguju dnes aj firmy... Ten, co je na vrchu vie sice castokrat H, ale zalezi ako su na tom ti nizsie. Podla toho bud firma prosperuje, alebo upada...
Na prispevku od Taika sa da dobre zasmiat. Prax, zruxnost sa neda naucit.
Strelba sa neda naucit inac ako realnym strielanim.
Nechcel som reagovat na Buchacov prispevok o strelbe, ale vsetky opustaky co som mal boli za najlepsie strelby vratane vojakov z povolania /veliteliv ciat/. Je super pocit, ked na Zbojsku sa na vas dojde pozriet sukromne z dovolenky pplk. Stupka.
Reaguješ alebo nie, šak v poho.
No nie je jedno, či strieľaš na klasický terč na určitú vzdialenosť.
Tých spomínané nemehlá nejak nemá význam riešiť. Ale čo by si chcel, ak za rok sa 2x dostaneš na strelnicu, vyfasuješ zo 10 včeličiek do kvéru a hajde šantiť.
Ver - never...v objekte sme mali strelnicu. Hodiny som tam trávil...nie raz vzal X druhov kvérov a trénoval. Počas jedného dňa vystrieľaných pekných pár desiatok (kľudne aj stovák) nábojov šlo.
Teraz je to podobne. Zo strelnicu nejdem, pokiaľ aspoň 100 nábojov nejde ta het.

Pali ma dostal tou odbornosťou, ktorá zanikla spolu so socíkom...ale budiš.
Ja strieľam iné onačiny...LOS alebo IPSC...prípadne odstreľovačku.

...a mimochodom...tai vraví o zabúdaní ?
...hehe, nezabudneš nikdy na prvú 9mm včeličku, čo sa Ti preženie cez živinu.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

My sme z pistoli nestrielali. Casto sme strielali z pusiek SA58 na 350m leziace terce. Tam som bol Pan :-)))
Strelnicu mam 800 m od chalupy, bachaju tam skoro kazdu nedelu. Z 9mm je to take pukanie, ale pocut tam aj rany ako na lesti zo zuzan :-).
Ja to beriem tak, ze ti policajti okrem dopravakov chodia strielat aj mimo prace ako zalubu. Aspon tak by som ocakaval. Zrejme tu pracu vykonavaju aj taki, ktori by nemali. Predsa len je to poslanie. Ak by ma nebavilo uctovnictvo, riesenie problemov, vysral by som sa na to...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Misoft. To, co si pisal o armade je pravda. Presne rovnako funguju dnes aj firmy... Ten, co je na vrchu vie sice castokrat H, ale zalezi ako su na tom ti nizsie. Podla toho bud firma prosperuje, alebo upada...
Na prispevku od Taika sa da dobre zasmiat. Prax, zruxnost sa neda naucit.
Strelba sa neda naucit inac ako realnym strielanim.
Nechcel som reagovat na Buchacov prispevok o strelbe, ale vsetky opustaky co som mal boli za najlepsie strelby vratane vojakov z povolania /veliteliv ciat/. Je super pocit, ked na Zbojsku sa na vas dojde pozriet sukromne z dovolenky pplk. Stupka.
To sa vyskytovalo aj pred novembrom. Ale usudzujem, že najväčší výskyt diletantov sa vyskytol tesne po ňom, na škodu celého národa. Dnešné dosadzovanie do pracovných pozícií podľa straníckych tričiek pokladám za prežitok.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Korela, v statnej sprave a firmach s vacsinovym podielom statu sa na veduce funkcie dosadzuje IBA podla stranickej prislusnosti /VSZP, NDS a ine./
Nehovorim, ze dana osoba je priamo v strane, ale VZDY je tam prepojenie /znamost/ na stranickeho funkcionara /starosta, zupan, poslanec mests. zast.../ Kludne by som mohol o NDS aj menovite ale naco...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
My sme z pistoli nestrielali. Casto sme strielali z pusiek SA58 na 350m leziace terce. Tam som bol Pan :-)))
Strelnicu mam 800 m od chalupy, bachaju tam skoro kazdu nedelu. Z 9mm je to take pukanie, ale pocut tam aj rany ako na lesti zo zuzan :-).
Ja to beriem tak, ze ti policajti okrem dopravakov chodia strielat aj mimo prace ako zalubu. Aspon tak by som ocakaval. Zrejme tu pracu vykonavaju aj taki, ktori by nemali. Predsa len je to poslanie. Ak by ma nebavilo uctovnictvo, riesenie problemov, vysral by som sa na to...
Komu nieje "zhúry dané" nebude nová barteková ani gonczi
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Korela, v statnej sprave a firmach s vacsinovym podielom statu sa na veduce funkcie dosadzuje IBA podla stranickej prislusnosti /VSZP, NDS a ine./
Nehovorim, ze dana osoba je priamo v strane, ale VZDY je tam prepojenie /znamost/ na stranickeho funkcionara /starosta, zupan, poslanec mests. zast.../ Kludne by som mohol o NDS aj menovite ale naco...
V súkromnej môže byť majiteľ (spravidla potomok) ako tĺk, však má zamestnancov čo za neho frčia
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Nandrolon
Misoft. To, co si pisal o armade je pravda. Presne rovnako funguju dnes aj firmy... Ten, co je na vrchu vie sice castokrat H, ale zalezi ako su na tom ti nizsie. Podla toho bud firma prosperuje, alebo upada...
Na prispevku od Taika sa da dobre zasmiat. Prax, zruxnost sa neda naucit.
Strelba sa neda naucit inac ako realnym strielanim.
Nechcel som reagovat na Buchacov prispevok o strelbe, ale vsetky opustaky co som mal boli za najlepsie strelby vratane vojakov z povolania /veliteliv ciat/. Je super pocit, ked na Zbojsku sa na vas dojde pozriet sukromne z dovolenky pplk. Stupka.
Reaguješ alebo nie, šak v poho.
No nie je jedno, či strieľaš na klasický terč na určitú vzdialenosť.
Tých spomínané nemehlá nejak nemá význam riešiť. Ale čo by si chcel, ak za rok sa 2x dostaneš na strelnicu, vyfasuješ zo 10 včeličiek do kvéru a hajde šantiť.
Ver - never...v objekte sme mali strelnicu. Hodiny som tam trávil...nie raz vzal X druhov kvérov a trénoval. Počas jedného dňa vystrieľaných pekných pár desiatok (kľudne aj stovák) nábojov šlo.
Teraz je to podobne. Zo strelnicu nejdem, pokiaľ aspoň 100 nábojov nejde ta het.

Pali ma dostal tou odbornosťou, ktorá zanikla spolu so socíkom...ale budiš.
Ja strieľam iné onačiny...LOS alebo IPSC...prípadne odstreľovačku.

...a mimochodom...tai vraví o zabúdaní ?
...hehe, nezabudneš nikdy na prvú 9mm včeličku, čo sa Ti preženie cez živinu.
"hodiny som trávil na strelnici" a ja aj na tankodrome ale spravidla ako riadiaci nemali sme čas sa flákať
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Korela, v statnej sprave a firmach s vacsinovym podielom statu sa na veduce funkcie dosadzuje IBA podla stranickej prislusnosti /VSZP, NDS a ine./
Nehovorim, ze dana osoba je priamo v strane, ale VZDY je tam prepojenie /znamost/ na stranickeho funkcionara /starosta, zupan, poslanec mests. zast.../ Kludne by som mohol o NDS aj menovite ale naco...
Viem, od vrchu cez štát. tajomníkov po zbytočné výmeny ostatných pracovníkov. Však to aj tak vyzerá. O reformách už ani nehovorím.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
............................Je super pocit, ked na Zbojsku sa na vas dojde pozriet sukromne z dovolenky pplk. Stupka.
Poznáš ho? Bol to môj druhý šéf...... prísny, ale spravodlivý veliteľ to bol..... (Miško Stupka.....).....
Jo - Zbojská - to boli streľby..... a po ceste späť (keď sa streľby vydarili) - malá pauza V Michalovej..... tu:
https://www.google.sk/maps/@48.76222...7i13312!8i6656
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Casto sme strielali z pusiek SA58 na 350m leziace terce. Tam som bol Pan :-)))
Pán - nePán...neuberieš z hentej vzdialenosti ?
Ešte mi povedz, že s otvorenými mieridlami, bez POSP...a už Ti aj uverím.
Dokonca na ležiace terče...no amen cma.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

verit nemusis. Bolo to 350m a s klasickymi mieridlami bez optiky...
Nemam dovod si vymyslat. Kazdy mal myslim 3 figuriny 2 stojace + 1 leziaca, strielalo sa v lahu.
Po zasahu sa automaticky sklopila.
Bolo viac strelieb v serii, zacinalo sa asi na 100m.
edit PS: na muske sme si nastavovali 400 m
http://www.urr.estranky.sk/clanky/za.../sa-vz.58.html
Naposledy upravil Nandrolon : 11.03.17 at 19:49
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

zrejme nikto z vás neklikol na môj link
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať