Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov na ZP za rok 2005 - zberný kôš

Do tejto témy budú presúvané príspevky z tém k problematike ročného zúčtovania preddavkov na zdravotné poistenie za rok 2005 s nič nehovoriacimi nadpismi obsahujúcimi notoricky známe a preto aj viac krát zodpovedané otázky.

P.S.
17.5.2006, 12:55:
Táto téma má už prezývku.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=243193&postcount=35
Asi je "obľúbená" medzi Poraďákmi.
Naposledy upravil endrju : 17.05.06 at 09:57
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Majka
prosim VAs,
ked je starobny dochodca kt. pobera min. 4r. starob.dochodok a min. rok mal dohodu o vyk.prace na cca 13tis. mesacne kazdy mesiac /ciste/ musi podavat roc.zuct. poistneho a doplatit poistne? ake talacivo?
Pokial jeho príjem na dohodu prekročil v období 9-12/05 sumu 13.000 čo teda asi podľa znenia prekročil tak robí zúčtovanie. Tlačivo C
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

katkaj
Pokial jeho príjem na dohodu prekročil v období 9-12/05 sumu 13.000 čo teda asi podľa znenia prekročil tak robí zúčtovanie. Tlačivo C
prizna prijem len za toto obdobie alebo alebo za cely rok?
dakujem ti velmi pekne.idem sa na to tlacivo pozriet.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Majka
prizna prijem len za toto obdobie alebo alebo za cely rok?
dakujem ti velmi pekne.idem sa na to tlacivo pozriet.
Príjem len za 9-12/05. Do augusta sa na príjem neprihliada
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

katkaj
Príjem len za 9-12/05. Do augusta sa na príjem neprihliada
aha takze ked mala dochodok aj prijem pocas roka nepocita sa nic ine, len za to obdobie 9-12 to znamena ked mala mes. prijem okrem dochodku na dohodu napr. 16 000 hrubeho to je x4 t. j. 64 000 hrubeho z toho 14perc. zdravotne to znamena ze by mala doplatit zdravotne cca 8 960.- ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno .
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem pekne.
0 0
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

Ahojte poraďáci.
Potrebujem poradiť ohľadom vypľňania tlačiva z netu. Robím S, SA, SB.A práve v tom tlačivku SB p.B41 si neviem rady. V p. B 05 mám 60 dní a pri výpočte preddavku neviem či mám dať 2 mesiace , alebo 1 . V prílohe sa hovorí, že na mesiac v ktorom začalo podnikanie sa neprihliada. Podnikanie začalo 2,11,2005. Už ma raz vrátili zo zdr.poisťovne, že oni neradia a mám si to urobiť sama.Išlo ma poraziť, lebo som sa motala 30 km zbytočne. Ďakujem všetkým milým poraďákom, ktorí majú s nami začiatočníkmi pevné nervy a súcit a sú veľmi milí.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Fragaria, naozaj platí, že:

"na mesiac v ktorom začalo podnikanie (po prvom dni tohto mesiaca) sa neprihliada."

Ak teda podnikanie začalo 2.11.2005., čo iné ako "1" (rozumej jeden mesiac) by mohlo byť v tej B41-ke.

...do poisťovne neradno chodiť 30 km, na to (na zasielanie RZZP) máme poštu.
Naposledy upravil Jozef Mihál : 16.06.06 at 21:28
0 0
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

Pán Mihál, ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Do tej poisťovne som išla preto ,aby som mala 100% istotu , že to budem mať dobre no a vidíte - nemám . Ale aspoň, že tu sú super poraďáci. Ďakujem Vám.
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

abel
Ak nemajú povinnosť podávať RZ ZP, to ešte neznamená, že sa na nich zabudlo. Ak sú v zdrav. poisťovni zaevidovaní ako samoplatitelia a neplatia si, tak sú tak isto dlžníkmi ako tí, ktorí RZ ZP majú povinnosť podať, ale sú neplatičmi. Alebo myslíš, že všetci, ktorí RZ ZP podávajú, sú aj platiči?
Ďakujem Somij aj tebe za odpoveď...
Asi som to zle naformulovala- tým "zabudlo sa na nich" som myslela to, že sa na nich zabudlo s povinnosťou urobiť RZ ZP, (nie že sa im nedajbože prepáči a odpustí ich dlžoba) a práve preto, že sú neplatiči, by to zúčtovanie robiť mali - to je moja logika.
Veď keď povinnosť nie je, tak nie je, mám menej roboty.
0 0
Timcsi Timcsi

Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

Timcsi
Vychádzajúce údaje:
SZČO celý rok
...
ZŤP od 05.12.2005


B36 ... 338 B37 ... 27
Počet dní v položke B37 v tlačive X - list XB môže byť 31???
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno, počet dní v B37 bude 31.
0 0
Timcsi Timcsi

Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

Ďakujem! Ináč práve na Vašom školení som bola v DS, kde sme riešili príklad aj na tlačivo X, ale z mojich poznatkov som to nevedela 100 %-ne vyvodiť.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Mám pocit, že v DS som to zabudla povedať. Viem, že som na to zabudla, ale neviem, či som to povedala až ku koncu školenia, alebo ma to napadlo až cestou domov. A príklady na to máte aj na CD.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať