Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov na ZP za rok 2005 - zberný kôš

Do tejto témy budú presúvané príspevky z tém k problematike ročného zúčtovania preddavkov na zdravotné poistenie za rok 2005 s nič nehovoriacimi nadpismi obsahujúcimi notoricky známe a preto aj viac krát zodpovedané otázky.

P.S.
17.5.2006, 12:55:
Táto téma má už prezývku.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=243193&postcount=35
Asi je "obľúbená" medzi Poraďákmi.
Naposledy upravil endrju : 17.05.06 at 09:57
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

tinka111
Dobry den,
prosim Vas mam nejasno v tom ake tlacivo pouzit na SZCO po cely rok 2005 zo zakladom dane 67966 Sk zaplatené preddavky 1074 Sk. Popri tom mal cely rok polovicny pracovny pomer, kazdy mesiac 2000 Sk, spolu 24000 Sk/rok, Zaplatené preddavky zamestnanca 1110 Sk, zamestnavatela 2775 Sk. Myslela som ze to moze byt na tlacive S, ale ked som to nahodila do toho somitrencin programu tak mi to vyhodilo na tlacive X. Mozte mi vysvetlit preco? Dakujem!
Malo by to ísť na tlačivo S. X sa použije v prípade, že úhrn príjmov je nižší ako 78000, čo tento prípad nie je 67966+24000=91966.

Opravujem svoj príspevok, naozaj ide o úhrn vymeriavacích základov. Takže X.
Naposledy upravil alušik : 05.06.06 at 06:42
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Dakujem uz mam z toho gulas!
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

tinka111
Dobry den,
prosim Vas mam nejasno v tom ake tlacivo pouzit na SZCO po cely rok 2005 zo zakladom dane 67966 Sk zaplatené preddavky 1074 Sk. Popri tom mal cely rok polovicny pracovny pomer, kazdy mesiac 2000 Sk, spolu 24000 Sk/rok, Zaplatené preddavky zamestnanca 1110 Sk, zamestnavatela 2775 Sk. Myslela som ze to moze byt na tlacive S, ale ked som to nahodila do toho somitrencin programu tak mi to vyhodilo na tlacive X. Mozte mi vysvetlit preco? Dakujem!
Tlačivo X sa používa, ak úhrn príjmov(správne povedané vymeriavacích základov na RZP) za rok 2005 bol nižší než 78000.
VZ zo živnosti bude (67966 +1074) / 2,14 = 32262.
VZ zo zamestnania je 24000, čiže v súčte je to 56262, čo je menej než 78000.
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Takze X????
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

tinka111
Takze X????
Áno X, lebo úhrn VZ bol < 78000 Sk.
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Joj si zlata... dakujem moc moc pekne!!
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Preco sa mi Ti neda pridat bodik - vypisuje mi ze ho musim pridat najprv niekomu inemu????
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

tinka111
Preco sa mi Ti neda pridat bodik - vypisuje mi ze ho musim pridat najprv niekomu inemu????
Nevadí, pridám ho Martinke ja. Ale chyba je v tom, že si jej ho už asi pridala. A nemôžeš ďalší za ním priradiť opäť Martinke.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Nikde som nenašla podobný prípad (možno zle hľadám):
Sestra bola 1.1.05 - 31.5.05 na ÚP - nepoberala ale príspevok v nezamestnanosti ale ako ona tvrdí "sociálne". Nemôže nikde nájsť o tom doklady. Zrejme už nemala nárok na príspevok z ÚP a z dôvodu nijakého príjmu ich rodiny poberala sociálne. Od 1.6.05 do 31.12.05 zamestnaná - príjem neprekročil maximum.
Musí si podať RZZP?
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Bývalý zamestnanec si požiadal o potvrdenie o príjme k RZZP. Toto som mu poslala. Následne mi telefonoval, že on si nemusí podávať RZZP. Čo v takomto prípade? Potvrdenie má, ale zostane uňho.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Zuzana2
Nikde som nenašla podobný prípad (možno zle hľadám):
Sestra bola 1.1.05 - 31.5.05 na ÚP - nepoberala ale príspevok v nezamestnanosti ale ako ona tvrdí "sociálne". Nemôže nikde nájsť o tom doklady. Zrejme už nemala nárok na príspevok z ÚP a z dôvodu nijakého príjmu ich rodiny poberala sociálne. Od 1.6.05 do 31.12.05 zamestnaná - príjem neprekročil maximum.
Musí si podať RZZP?
Nie, nie je povinná podať RZP, keď príjem v zamestnaní neprekročil ani v jednom mesiaci 43095.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zuzana2
Nikde som nenašla podobný prípad (možno zle hľadám):
Sestra bola 1.1.05 - 31.5.05 na ÚP - nepoberala ale príspevok v nezamestnanosti ale ako ona tvrdí "sociálne". Nemôže nikde nájsť o tom doklady. Zrejme už nemala nárok na príspevok z ÚP a z dôvodu nijakého príjmu ich rodiny poberala sociálne. Od 1.6.05 do 31.12.05 zamestnaná - príjem neprekročil maximum.
Musí si podať RZZP?
Kedže bola na UP tak za ňu poistné platil štát. Takže pokiaľ nemala žiadne iné príjmy a počas zamestnania neprekročila v žiadnom mesiaci príjem 43095 tak zúčtovanie nerobí
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Zuzana2
Bývalý zamestnanec si požiadal o potvrdenie o príjme k RZZP. Toto som mu poslala. Následne mi telefonoval, že on si nemusí podávať RZZP. Čo v takomto prípade? Potvrdenie má, ale zostane uňho.
Ak nebol povinný podať RZP, nič sa nedeje. Vás len požiadal o doklad a čo je ďalej to Vás, ako zamestnávateľa netrápi, ak Vám neoznámi výsledok RZP.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zuzana2
Bývalý zamestnanec si požiadal o potvrdenie o príjme k RZZP. Toto som mu poslala. Následne mi telefonoval, že on si nemusí podávať RZZP. Čo v takomto prípade? Potvrdenie má, ale zostane uňho.
V takom prípade nič Ty si mu potvrdenie poslala na základe žiadosti a tým je vec vybavená. Je už na ňom či si urobí alebo neurobí zúčtovanie
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Moc mi pomohli.
Prajem krásny deň.
0 0
feap1 feap1

feap1 je offline (nepripojený) feap1

chcem sa spýtať, aké tlačivo použiť v prípadoch

a) 01/05-04/05 bola osoba zamestnaná, potom do konca roka nezamestnaná (avšak v tom čase mala aj príjem zo sprostredkovateľskej činnosti - okolo 6000)
- neviem kam zaradiť štatút "nezamestnaného"

b) najprv nezamestnaný do 10/05 a potom živnosť (myslím, že typ S)


Ďakujem všetkým
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
feap1
chcem sa spýtať, aké tlačivo použiť v prípadoch
Ďakujem všetkým
a) 01/05-04/05 bola osoba zamestnaná, potom do konca roka nezamestnaná (avšak v tom čase mala aj príjem zo sprostredkovateľskej činnosti - okolo 6000)
- neviem kam zaradiť štatút "nezamestnaného"

"S" + SA/zamestnanie/ + SB /sprostredkovanie/
Ak v súčte za zamestnanie a sprostredkovanie bolo 78000.- a viac.
Ak v súčte zamestnanie+ sprostredkovanie bolo menej ako 78000.- potom vypisuješ tlačivo TYPX + XA/zamestnanie/ + XB / sprostredkovanie/


b) najprv nezamestnaný do 10/05 a potom živnosť (myslím, že typ S)
"B"
0 0
feap1 feap1

feap1 je offline (nepripojený) feap1

ešte dva prípady poprosím:

a) čiastočný invalid, SZČO (počas celého roka 05), príjem pod 78tis

b) dobrovoľne nezamestnaný, žiaden príjem počas roka 05, samoplátca

aké tlačivá?

Veľmi pekne ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
feap1
ešte dva prípady poprosím:

a) čiastočný invalid, SZČO (počas celého roka 05), príjem pod 78tis

b) dobrovoľne nezamestnaný, žiaden príjem počas roka 05, samoplátca

aké tlačivá?

Veľmi pekne ďakujem
a/Osobou so zdrav. postihnutím bol počas celého roka 2005? Ak áno a sadzba sa nemenila v priebehu roka ,potom vyznačí v pol04 krížikom,že bol osobou so zdr. postihnutím celý rok a vypĺňa tlačivo "TYPB"
Nezabudni,že jeho Min.základ v pol42 bude 3250.Ak by mal zmenu sadzby v priebehu roka potom vypĺňaš tlačivo "TYPX"
b/ak samoplatiteľ nemal žiadne príjmy RZZP nepodáva.
0 0
feap1 feap1

feap1 je offline (nepripojený) feap1

chcel by som sa ešte spýtať, aké prílohy by mali byť k "B"?
ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať