Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov na ZP za rok 2005 - zberný kôš

Do tejto témy budú presúvané príspevky z tém k problematike ročného zúčtovania preddavkov na zdravotné poistenie za rok 2005 s nič nehovoriacimi nadpismi obsahujúcimi notoricky známe a preto aj viac krát zodpovedané otázky.

P.S.
17.5.2006, 12:55:
Táto téma má už prezývku.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=243193&postcount=35
Asi je "obľúbená" medzi Poraďákmi.
Naposledy upravil endrju : 17.05.06 at 09:57
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

feap1
chcel by som sa ešte spýtať, aké prílohy by mali byť k "B"?
ďakujem
K B nedávaš žiadne prílohy
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

feap1
chcel by som sa ešte spýtať, aké prílohy by mali byť k "B"?
ďakujem
Žiadne...
0 0
kubilas kubilas

kubilas je offline (nepripojený) kubilas

caute, som novacik a prosim o nazor.:
Starobny dochodca, konatel firmy mal v tejto firme v roku 2005 prijem za dohodu o vykonani prace 1-8/2005 vo vyske 80 tis., 9-12/05 40 tis. Ma povinnost tento dôchodca podat RZ a zaplatit do zdravotnej poistovne?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

kubilas
caute, som novacik a prosim o nazor.:
Starobny dochodca, konatel firmy mal v tejto firme v roku 2005 prijem za dohodu o vykonani prace 1-8/2005 vo vyske 80 tis., 9-12/05 40 tis. Ma povinnost tento dôchodca podat RZ a zaplatit do zdravotnej poistovne?
Áno, je povinný podať RZP a bude doplácať z dohôd zdravotné poistenie.
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Prosim Vas mozete mi niekto napisat link kde je vysvetleny vypocet preddavku na poistne SZCO na obdobie od 1. jula 2006 do 30. juna 2007.
Vopred dakujem!
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

tinka111
Prosim Vas mozete mi niekto napisat link kde je vysvetleny vypocet preddavku na poistne SZCO na obdobie od 1. jula 2006 do 30. juna 2007.
Vopred dakujem!
Skús pozrieť
http://www.porada.sk/t25004-zdravotn...lad-typ-b.html
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

tinka111
Prosim Vas mozete mi niekto napisat link kde je vysvetleny vypocet preddavku na poistne SZCO na obdobie od 1. jula 2006 do 30. juna 2007.
Vopred dakujem!
Tu je výpočet vymeriavacieho základu a keď správne určíš VZ, ľahko prepočítaš preddavok.
http://www.porada.sk/t21427-zdravotn...zklad-szo.html
0 0
pedantmk pedantmk

pedantmk je offline (nepripojený) pedantmk

Je normálne aby mi teraz po troch týždňoch čo som podal ročné zúčtovanie prišiel z BA doporučene list s VZP s predpísaným ročným zúčtovaním.
To nemajú žiadnu evidenciu a peniaze navyše !!!
A naviac suma zaplatených preddavkov nesedí,lebo nejaký mudrc to vypočítal ako 910 x 12 a zabudol,že sa to zvýšilo od 10/2005 na 966.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

pedantmk
Je normálne aby mi teraz po troch týždňoch čo som podal ročné zúčtovanie prišiel z BA doporučene list s VZP s predpísaným ročným zúčtovaním.
To nemajú žiadnu evidenciu a peniaze navyše !!!
A naviac suma zaplatených preddavkov nesedí,lebo nejaký mudrc to vypočítal ako 910 x 12 a zabudol,že sa to zvýšilo od 10/2005 na 966.
U nás je možné všetko... Ale ak môžem poopraviť - suma preddavkov sa zvyšuje k 1.1., nie k 1.10. so zmenou minimálnej mzdy, pretože zákon o ZP má minimum naviazané na minimálnu mzdu platnú k 1.1. kalendárneho roka.
0 0
pedantmk pedantmk

pedantmk je offline (nepripojený) pedantmk

No jasné,ale už som taký vytočený,že sa mi to pomýlilo.
Aj tak,tie peniaze za doručenky mohli byť v zdravotníctve !!!
Som musel ešte aj na poštu,lebo poštárka mi pred očami hodila do schránky oznámenie o uložení a že adresát nebol zastihnuteľný.Sl. POŠTA to je tiež inštitúcia !!!
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

pedantmk
No jasné,ale už som taký vytočený,že sa mi to pomýlilo.
Aj tak,tie peniaze za doručenky mohli byť v zdravotníctve !!!
Som musel ešte aj na poštu,lebo poštárka mi pred očami hodila do schránky oznámenie o uložení a že adresát nebol zastihnuteľný.Sl. POŠTA to je tiež inštitúcia !!!
Ale súhlasím... Peniaze mohli byť použité oveľa lepšie...
0 0
tinula tinula

tinula je offline (nepripojený) tinula

Ahojte poraďáci,

mrzí ma to, niekoľkokrát som to tu celé prečítala, ale mám v tom ešte väčší zmätok, ako na začiatku.
Chcem Vás poprosiť o radu. Aké tlačivo má podať študent, ktorý celý rok 2005 študoval v dennom štúdiu, od 1.5.2005 bol SZČO a v podnikaní v roku 2005 bol v strate, a nemal žiadne iné príjmy.
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

tinula
Ahojte poraďáci,

mrzí ma to, niekoľkokrát som to tu celé prečítala, ale mám v tom ešte väčší zmätok, ako na začiatku.
Chcem Vás poprosiť o radu. Aké tlačivo má podať študent, ktorý celý rok 2005 študoval v dennom štúdiu, od 1.5.2005 bol SZČO a v podnikaní v roku 2005 bol v strate, a nemal žiadne iné príjmy.
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Kedže nemal súbeh a bol len SZČO tak podáva tlačivo B
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

pedantmk
Je normálne aby mi teraz po troch týždňoch čo som podal ročné zúčtovanie prišiel z BA doporučene list s VZP s predpísaným ročným zúčtovaním.
To nemajú žiadnu evidenciu a peniaze navyše !!!
A naviac suma zaplatených preddavkov nesedí,lebo nejaký mudrc to vypočítal ako 910 x 12 a zabudol,že sa to zvýšilo od 10/2005 na 966.
Zaujímavé na týchto preddtlačených tlačivách, ktoré rozposiela VšZP je to, že do p.26 započítava prípadné preplatky vzniknuté pred 1.1.2005. Napr. ak za 1-12/2005 zaplatila SZČO 10920 Sk a má preplatok 500 Sk z r.2003, na predtlačenom tlačive je v p.26 11420 Sk. Týmto spôsobom si zrejmä ZP chce "vyčistiť" platby. Takto vyplnené tlačivo však nie je správne a týmto ZP prenáša zodpovednosť za nesprávne vyplnené RZZP na SZČO, ktorá je zo zákona zodpovedná. V takomto prípade by som tlačivo ignorovala, do p.26 dala správnu sumu a o vrátenie preplatku požiadala osobitným listom a neriešila to cez RZZP. Ja som to takto v jednom prípade riešila. Preplatok do cca 7 dní už bol vrátený.
0 0
chorvatik chorvatik

chorvatik je offline (nepripojený) chorvatik

Aké tlačivá mám vyplniť, keď dom od 4.9.2005 zamestnanec, pritom som poberala rodičovský príspevok (dieťa má 2 roky) a mala nepravidelny prijem zo sprostredkovania poistenia, ale nie som reg ako SZČO. Za rok 2005 som si podavala daňové a základ dane som mala 66768 Sk. Čo všetko mám vyplniť?
0 0
chorvatik chorvatik

chorvatik je offline (nepripojený) chorvatik

Aké tlačivá mám vyplniť, keď dom od 4.9.2005 zamestnanec, pritom som poberala rodičovský príspevok (dieťa má 2 roky) a mala nepravidelny prijem zo sprostredkovania poistenia, ale nie som reg ako SZČO. Za rok 2005 som si podavala daňové a základ dane som mala 66768 Sk. Čo všetko mám vyplniť?
Ďakujem.
Chorvatova
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
chorvatik, už druhá téma zaradená do odborných článkov....

Predpokladám, že z názvu dosť jednoznačne vyplýva, že odborné články neslúžia na pridávanie otázok....
Dajte si prosím námahu vybrať správnu Poradu!
0 0
Mária B. Mária B.

Mária B. je offline (nepripojený) Mária B.

Dobrý deň,

prosím poraďte ako mám urobiť RZ zdr.poistenia osobe,
ktorá je zamestnancom celý rok 2005, zároveň je živnostník
v oblasti stavebníctvo-dozorovacia činnosť a zároveň znalec.
Ako zamestnanec dosiahol príjem 420 000 SK,
v znalecteve a stavebníctve mal za rok 2005 stratu,
preddavky platil iba ako zamestnanec, nakoľko mu preddavky
na ZP z podnikania vyšli < 100 SK.

Ďakujem.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť s nasledovným prípadom
od 1.1.05-31.7.05 zamestnaný - zárobok 162 000,-
od 1.1.05-31.8.05 konateľ bez príjmu
od 1.8.05-31.12.05 zamestnaný na skrátený úväzok mesačne 2000,-

Ide mi o to, či bude musieť doplácať poistné za obdobie augusta , kedy bol aj konateľom, ale v danom mesiaci mal príjem zo zamestnania len 2000 -teda nemal minimálny vymeriavací základ 6500 a tiež v období 9. - 12. 2005 mal mesačne menej ako je min. VZ. Nejedna sa o osobu, za kt. platí poistné štát.

Ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Mária B.
Dobrý deň,

prosím poraďte ako mám urobiť RZ zdr.poistenia osobe,
ktorá je zamestnancom celý rok 2005, zároveň je živnostník
v oblasti stavebníctvo-dozorovacia činnosť a zároveň znalec.
Ako zamestnanec dosiahol príjem 420 000 SK,
v znalecteve a stavebníctve mal za rok 2005 stratu,
preddavky platil iba ako zamestnanec, nakoľko mu preddavky
na ZP z podnikania vyšli < 100 SK.

Ďakujem.
RZZP urobíš na tlačivách S + SA /za zamestnanie/ + SB / SZČO/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať