Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov na ZP za rok 2005 - zberný kôš

Do tejto témy budú presúvané príspevky z tém k problematike ročného zúčtovania preddavkov na zdravotné poistenie za rok 2005 s nič nehovoriacimi nadpismi obsahujúcimi notoricky známe a preto aj viac krát zodpovedané otázky.

P.S.
17.5.2006, 12:55:
Táto téma má už prezývku.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=243193&postcount=35
Asi je "obľúbená" medzi Poraďákmi.
Naposledy upravil endrju : 17.05.06 at 09:57
Usporiadat
ValMa ValMa

ValMa je offline (nepripojený) ValMa

Musí robiť ročné zúčtovanie?
zamestnanec mal dvoch zamestnávateľov
u 1. zamestnávateľa pracoval od 1.1. - 20.9.2005
u 2. zamest. 0d 21.9. - 31.12.2005
popritom ešte u 1 zamest. v čase od 21.9. - 31.12.2005 pracoval na kratší pracovný čas. Nemal kolísavé príjmy. Ale vo februári bol spätne uznaný ako dôchodca od 31.12.2005. To že sa stal dôchodcom má nejaký vplyv na toto zúčtovanie?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
To že mal dvoch zamestnávateľov nie je podstatné.

Podstatné je, že u oboch mal každý mesiac započítateľné príjmy do 43095 Sk. Ročné zúčtovanie nemusí robiť.

To že bol dôchodcom alebo že sa ním stal spätne, nie je podstatné.
0 0
betka111 betka111

betka111 je offline (nepripojený) betka111

Chcela by som sa opýtať, či do vymeriavacieho základu SZČO za započíta
riadok 40, odd. VI Daňového priznania B. Urobila som to podľa toho, ako
to pán Mihál písal, už len toto neviem. Mám tam čiastku iba 449 Sk zostatok PH v nádrži k 31.12.2005.
Ďakujem
0 0
betka111 betka111

betka111 je offline (nepripojený) betka111

Nikto nemáte na r. 40 v odd. VI DP typ B nič? Nezvyšovali ste
daňový základ? Skúste sa na to pozrieť. P. Mihál vo svojom príspevku
o určení vymeriavacieho základu pre SZČO toto nespomína. Tak možno
netreba pripočítať.
Ďakujem
0 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
Prosím o radu. Starobná dôchodkyňa v období od 1.1.2005 do 31.8.2005 nepoberala žiadne príjmy, ani neplatnila žiadne odvody do ZP. Mala povinnosť prihlásiť sa do ZP od januára 2005 z titulu konateľstva? Od 1.9.2005 do 31.12.2005 tiež nemala žiadne príjmy. Musí podávať ročné zúčtovanie zdr. poistenia, ak áno na tlačive B? Ďakujem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
betka111
Nikto nemáte na r. 40 v odd. VI DP typ B nič? Nezvyšovali ste
daňový základ? Skúste sa na to pozrieť. P. Mihál vo svojom príspevku
o určení vymeriavacieho základu pre SZČO toto nespomína. Tak možno
netreba pripočítať.
Ďakujem
Ak v DP FO TypB je nenulový riadok 40 a 41,ktorý predstavuje
zdanenie nespotrebovaných zásob pri ukončení živnosti,potom
táto suma sa napočíta v pol28.
Vzorec VZ(pol29) = (pol27+pol28)/2,14 ostáva.

Ale dopĺňam svoju odpoveď :
Ako čistá SZČO vpisuješ do pol27 údaj z DP z r.9.odd.VI
a v tom prípade r.40,41 DPFO-B -napočítaš.

ak si v vpísala do pol27 údaj z DP r. 42 tam už máš riadky
40 a 41 vysporiadané./upravíš ich o nájom,ktorý VZ neovplyvňuje/

Záleží na tom, ktorý údaj si vpísala.
Treba sa riadiť postupom uvedeným v RZZP a správne
vyplniť pol27 a pol28.

Ak sú moje poznámky nepresné, vopred sa ospravedlňujem
a uvítam ak ma niekto opraví.
Naposledy upravil Melnick : 18.05.06 at 09:44 Dôvod: doplnenie údajov k r.40,41 DPFO-B
0 0
betka111 betka111

betka111 je offline (nepripojený) betka111

Ďakujem za Tvoj názor, ostatní ste asi zostatok PH tam nedali.
Ide o to, či do pol. 27 RZ to zahrnúť.
Naposledy upravil betka111 : 18.05.06 at 02:48
0 0
Jeniffer Jeniffer

Jeniffer je offline (nepripojený) Jeniffer

Ahojte,
prosím o radu.
Ako postupovať pri ročnom zúčtovaní ZP,ak žiadateľ bol v roku 2005 predseda predstavenstva v spoločnosti ,ktorá je v konkurze od roku 2004, nedostáva žiadny príjem,neodvádza správca za neho žiadne odvody, zároveň je konateľom v inej spoločnosti,kde mu v roku 2005 bola vyplatená odmena ako štatutárovi a do 30.4.2005 bol zamestnancom v inej firme a od 1.5. 2005 je poberateľom starobného dôchodku.
Mám v tom hokej..prosím o radu,ďakujem

<!-- / message -->
Naposledy upravil Jeniffer : 18.05.06 at 06:03
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

ekofin
Prosím o radu. Starobná dôchodkyňa v období od 1.1.2005 do 31.8.2005 nepoberala žiadne príjmy, ani neplatnila žiadne odvody do ZP. Mala povinnosť prihlásiť sa do ZP od januára 2005 z titulu konateľstva? Od 1.9.2005 do 31.12.2005 tiež nemala žiadne príjmy. Musí podávať ročné zúčtovanie zdr. poistenia, ak áno na tlačive B? Ďakujem.
Bola povinná prihlásiť sa od januára 2005.
Musí podať ročné zúčtovanie.
Na tlačive B.
0 0
Damián Damián

Damián je offline (nepripojený) Damián

Prosím Vás čo zo SZČO ktorý mal príjem ako zamestnance ale nemal príjem zo živnosti hoci živnosť trvá a robilo sa daňové priznanie. Príjem zo zamestnania mu vyšiel 78.902,-Sk. Má sa robiť RZ ZP, na tlačivá S,SA a SB?
Ďakujem
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Áno, správne, tlačivo S, prílohy SA+SB.
0 0
Damián Damián

Damián je offline (nepripojený) Damián

čo v prípade keď som mal v januári živnosť, vo februári som ju pozastavil a zamestnal som sa. V máji som bol nezamestnaný a v septembri som sa znova zamestnal. Živnosť som si obnovil až v roku 2006. Aké tlačivo mám použiť?

Ďakujem<!-- / message -->
0 0
Damián Damián

Damián je offline (nepripojený) Damián

Keď nemám povinosť podať RZ a v priebehu roka som bol zamestnaný u dvoch zamestnávateľov mám si vyžiadať potvrdenie o výške príjmu.

Ďakujem
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Ak nemáš povinnosť podať si RZ zdravotného poistenia, potvrdenia si žiadať nemusíš.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Použiješ tlačivo S - SA,SB. V čase keď si bol nezamestnaný , tak si bol prihlásený na ÚP?
0 0
zukana zukana

zukana je offline (nepripojený) zukana

Použijem toto tlačivo aj v prípade ak som pracovala u dvoch zamestnávateľov postupne a celý rok som mala príjmy aj ako SZČO?
Ročné zúčtovanie si robím sama a od každého zamestnávateľa si vypýtam potvrdenie o preddavkoch na verejné zdravotné poistenie. Je to tak správne?
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

zukana
Použijem toto tlačivo aj v prípade ak som pracovala u dvoch zamestnávateľov postupne a celý rok som mala príjmy aj ako SZČO?
Ročné zúčtovanie si robím sama a od každého zamestnávateľa si vypýtam potvrdenie o preddavkoch na verejné zdravotné poistenie. Je to tak správne?
Áno, použije sa tlačivo typu S s dvoma listami SA (za každé zamestnanie) a jedným listom SB.(Ak bol príjem za rok 2005 vyšší ako 78000)
Áno, každého zamestnávateľa je potrebné požiadať o vystavenie dokladu o príjme a preddavkoch na ZP.
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Damián
čo v prípade keď som mal v januári živnosť, vo februári som ju pozastavil a zamestnal som sa. V máji som bol nezamestnaný a v septembri som sa znova zamestnal. Živnosť som si obnovil až v roku 2006. Aké tlačivo mám použiť?

Ďakujem<!-- / message -->
Ak si bol zaregistrovaný v ZP ako SZČO čo len jeden deň v roku 2005, musíš si podať ročné zúčtovanie.
Ak si mal v roku 2005 aj dvoch zamestnávateľov a bol si nezamestnaný (predpokladám, že si bol evidovaný na ÚP) použiješ tlačivo S - 2x SA + SB.
0 0
zukana zukana

zukana je offline (nepripojený) zukana

Ak zamestnanec celý rok pracoval u viacerých zamestnávateľov, nebol SZČO a jeho príjmy nepresiahli v kalendárnom mesiaci 43 095 numí podať RZP, ani požiadať zamestnávateľa o vykonanie RZP. Čo je povinnosťou posledného zamestnávateľa. Teda zamestnanec mi predložil potvrdenie o preddavkoch od iného zamestnávateľa. Čo s tým ma spraviť ja. Príjem nepresiahlo 43 095.
A čo študent, ktorý pracoval na dohodu dva mesiace (16 ročný)?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Nemusíš robiť nič, to potvrdenie mu môžeš vrátiť, keďže nemal kolísavé príjmy a nemusí si robiť ročné zúčtovanie.
Čo sa týka dohodára, takisto nemáš žiadnu povinnosť, pretože u teba z dohody neplatil žiadne odovdy do ZP, a ak si bude robiť sám RZ, tak mu stačí potvrdenie o príjme, ktoré si mu pravdepodobne odovzdala po skončení práce alebo začiatkom roka. Či si musí podať RZ záleží od toho v ktorých mesiacoch mal ten príjem a v akej výške (ak to bolo do septembra, tak nemusí nič, ale ak to bolo v obodí september-december 2005, tak by si musel podať RZ ak zarobil v sumáre viac ako 13.000,-Sk).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať