Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov na ZP za rok 2005 - zberný kôš

Do tejto témy budú presúvané príspevky z tém k problematike ročného zúčtovania preddavkov na zdravotné poistenie za rok 2005 s nič nehovoriacimi nadpismi obsahujúcimi notoricky známe a preto aj viac krát zodpovedané otázky.

P.S.
17.5.2006, 12:55:
Táto téma má už prezývku.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=243193&postcount=35
Asi je "obľúbená" medzi Poraďákmi.
Naposledy upravil endrju : 17.05.06 at 09:57
Usporiadat
Diamant Diamant

Diamant je offline (nepripojený) Diamant

Adka
Dobrý deň, prosím Vás o potvrdenie môjho stanoviska. Riaditeľ mal hrubý príjem celý rok 2005 50.000,- Sk, čiže jeho vymeriavací základ bol stále 43.095,- . V takomto prípade si nemusí dávať ročné zúčtovanie, však?
VĎAKA VÁM
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Diamant
Dobrý deň, prosím Vás o potvrdenie môjho stanoviska. Riaditeľ mal hrubý príjem celý rok 2005 50.000,- Sk, čiže jeho vymeriavací základ bol stále 43.095,- . V takomto prípade si nemusí dávať ročné zúčtovanie, však?
VĎAKA VÁM

Potvrdzujem
0 0
Marta 26 Marta 26

Marta 26 je offline (nepripojený) Marta 26

Mám na Vás dotaz ako mám správne urobiť ročné zúčtovanie zdravotného poistného SZČO (športovec), ktorý od 1.1.2005 do 30.6.2005 bol študnetom a od 1. júla je SZČO do 31.12.2005. Vopred ďakujem a ostávam s pozdravom Marta 26.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Marta 26
Mám na Vás dotaz ako mám správne urobiť ročné zúčtovanie zdravotného poistného SZČO (športovec), ktorý od 1.1.2005 do 30.6.2005 bol študnetom a od 1. júla je SZČO do 31.12.2005. Vopred ďakujem a ostávam s pozdravom Marta 26.

akože aký typ tlačiva???
ja si myslím, že tlačivo B, nakoľko na príjem študenta od 1.1.2005 do 31.8.2005 sa neprihliada a je SZCO, ale už sama so sebou nie som si istá, lebo toľko je z toho , takže budem rada, ak mi to niekto potvrdí, alebo vyvráti:p
0 0
buba buba

buba je offline (nepripojený) buba

nie nemusí
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Nie je riaditeľ náhodou aj konateľom spoločnosti? Ak áno, tam bola povinnosť od 1.1.-31.8.2005 nahlásiť do ZP ako SZČO. Tým pádom musí podať RZZD.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Kto mi vie poradiť ako je to s konateľmi spoločnosti? Povinnosť prihlásiť ich ako SZČO bola od 1.1-31.8.2005. Od 1.9.2005 sa to zrušilo. Teraz bola u nás auditorka a vravela, že od 1.1.2006 platí tá povinnosť znova.
Ak je to tak, tak pruser. Teraz ich nemám nahlásených.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Pokiaľ viem, tak sa to zrušilo k 1.9.2005 a už to neplatí.
0 0
Diska Diska

Diska je offline (nepripojený) Diska

naozaj nik neporadi ?
0 0
fred fred

fred je offline (nepripojený) fred

prosim vas pomozte mi s tymto lebo sa z toho uz zblaznim

bol som normalne iba zivnostnik od aprila 2005. (do apr nezamestnany)
1. podavam typ B ze ?
2. vyplnujem to tlacivo B - IV. oddiel -- vyplnuje len osoba podla $11 ods 8 pism a) az i a k) zakona -- lenze ZIADNY ODS 8 som pod paragrafom 11 nenasiel...vie mi niekdo povedat coho sa to tyka ? zakon som pozeral 580/2004
3. oddiel VI. ten stlpec [41] - tu je to tiez tak skvelo sformulovane... proste tam pisem dni kedy som platil poistne a k tomu vypocitam zaklad hej ?

dakujem
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

A čo to bol za honorár? Neviem ti poradiť ale asi bude musieť robiť ročné zúčtovanie, pretože jeho príjem v 1 mesiaci prekročil 43095,-.

Opravte ma, ak sa mýlim.
0 0
Diska Diska

Diska je offline (nepripojený) Diska

Bol to honorar za knihu.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

Prosím prispievateľov aby nevytvárali nové témy - zle sa v tom orientuje.
Otvorených tém na RZP je veľa, tak si vyberte tú, kde je najviac príspevkov a príšte tam. Ďakujem.
Predpokladám, že to ocenia viacerí poraďáci.
0 0
Holbová Holbová

Holbová je offline (nepripojený) Holbová

Beatax
Naozaj nikto mi neporadí ???

nechcem dať mylnú informáciu, ale podľa mňa, keď bol len konateľom bez príjmu tak, by si mal podať S-SB, ale nič platiť nebude, všade budú nuly.

P.S. bolo by fajn, keby sa ešte niekto na túto Tvoju otázku ohlásil
0 0
ValMa ValMa

ValMa je offline (nepripojený) ValMa

Prosím o radu:
- zamestnanec si sám robil daňové priznanie A - mal príjmy zo zahraničia.
Mal kolísavý príjem, preto má povinnosť robiť RZZP. Môže mu toto zúčtovanie urobiť zamestnávateľ, alebo si to musí urobiť sám. Prosím ešte na akom tlačive.
- ak zamestnanec robil DP - B môže mu zúčt. zdrav. poistenia urobiť zamestnávateľ - aké tlačivo (mal kolísavé príjmy)
Ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
[quote=ValMa]Prosím o radu:
- zamestnanec si sám robil daňové priznanie A - mal príjmy zo zahraničia.
Mal kolísavý príjem, preto má povinnosť robiť RZZP. Môže mu toto zúčtovanie urobiť zamestnávateľ, alebo si to musí urobiť sám. Prosím ešte na akom tlačive.

Môže mu ho urobiť zamestnávateľ,na príjmy zo zahraničia neprihliada.


- ak zamestnanec robil DP - B môže mu zúčt. zdrav. poistenia urobiť zamestnávateľ - aké tlačivo (mal kolísavé príjmy)
Ďakujem

V prípade,že bolo podané DP/TypB je dôležité vedieť,čo bolo dôvodom podať ho . Bola to činnosť na základe prideleného DIČ,alebo ide o osobu,ktorá bola časť roka SZČO?
Zamestnávateľ mu ani podľa týchto strohých inf. nebude robiť RZZP!
Musí si podať RZZP sám , Typ S,alebo X- poskytni viac informácií.
0 0
Luckah Luckah

Luckah je offline (nepripojený) Luckah

Dnes mi priniesol jeden pracovník spolu s potvrdením o príjme na RZZP od predch. zamestnávateľa výmer z poisťovne, že od 3/05 poberá výsluhový príspevok!!!
Výsluhový príspevok sa na účely posúdenia povinnosti podať RZZP berie do úvahy, alebo nie?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
ivi ivi

ivi je offline (nepripojený) ivi

prosim Vas, ako je to s rocnym zuctovanim poistenca, ktory zomrel? Musi sa robit? Alebo moze sa robit, ak by to bolo vyhodne z dovodu mozneho preplatku?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Luckah
Dnes mi priniesol jeden pracovník spolu s potvrdením o príjme na RZZP od predch. zamestnávateľa výmer z poisťovne, že od 3/05 poberá výsluhový príspevok!!!
Výsluhový príspevok sa na účely posúdenia povinnosti podať RZZP berie do úvahy, alebo nie?
Ďakujem za odpoveď.
Je to výsluhový príspevok,alebo dôchodok?.

http://www.porada.sk/t25803-p3-zdrav...b-dchodca.html

Popozeraj si tému,aj o dôchodcoch,lebo výsluhový dôchodca= dôchodca.
Pre ZP výsluhový dôchodok do VZ nevstupuje.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
ivi
prosim Vas, ako je to s rocnym zuctovanim poistenca, ktory zomrel? Musi sa robit? Alebo moze sa robit, ak by to bolo vyhodne z dovodu mozneho preplatku?
V tom prípade sa nerobí RZZP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať