Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo IX

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t255293-co-sa-m...silo-viii.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Usporiadat
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Peggynka
buchač
Peggynka
jéminenku chlapi,to som netušila,že som dala tému na týždeň
Skončíme s nožmi po tom týždni a následne sa začneme baviť o výrobe púzdier...
Ešte ste rúčky nepreberali
Aha...fakt.........

Zajtra idem dokončiť jeden bičak - hubáčik, taký revanš pre jedného kamoša.
Zatiaľ je len vo špeci zveráku, lepidlo tuhne. Takže dotvarovanie rúčky a následne šitie púzdra.
Šmarím potom foto.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nóóó..... Rimba Somba už komín nemá...... veľké klieštiky na "malom" žeriavčeku pekne papkali a posledných 40m - baran-baran-buc a padol.....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Počúvam... prípad Baumax..... nedodržanie predpisov ...
Tie hranoly boli (vraj) previazané v 4m výške LEN lepiacou páskou z papiera
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....žiadna páska by nevydržala......
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

AHA,zahlasujte za fotku Slovenky Daniely Rapavej v medzinárodnej súťaži.

http://www.rimava.sk/spravy-z-region...lasovat-aj-vy/
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
bjuty smis
toto ti pasuje do tvojích teorií ???



Kto na koho dopláca? Bratislava na zvyšok Slovenska


Západ verzus Východ. Východ verzus Západ. Bratislava verzus Slovensko. Slovensko verzus Bratislava. Tento raz nehovoríme o športovej rivalite, ale bohužiaľ o celospoločenskej rivalite. Z každej strany neustále počúvame dohody, kto z koho peňazí žije, no tieto dohody konečne ukončili najnovšie štatistiky platenia daní, tie nám odhalili šokujúcu pravdu.

Bratislava ako najbohatší región Slovenska odvádza aj najväčšie dane, čo nie je prekvapujúce, ale šok spôsobilo, aký je priepastný rozdiel medzi Bratislavou a ostatnými časťami Slovenska. Ani najväčší optimista takéto rozdiely nečakal. Porovnanie jednotlivých častí Slovenska ukázalo, že Bratislavčania na dani z príjmov fyzických osôb za rok 2011 zaplatili skoro dvakrát viac ako všetci obyvatelia zvyšných siedmych krajov dokopy.

Bratislavčania a obyvatelia blízkeho okolia prispeli do štátnej pokladnice skoro 105 miliónov eur, kým Košický kraj necelých 20 miliónov eur.

Daň z príjmov FO podľa adresy trvalého pobytu v mil. eurách

Daň z príjmu fyzických osôb podľa adresy trvalého pobytu v miliónoch eurách

Kraj .............................. Celkovo ........... Z toho štátu išlo

Bratislavský kraj .............. 826 049 000 ......... 104 908 223
Trnavský kraj ...................133 790 000 .......... 16 991 330
Trenčiansky kraj ................130 456 000 ......... 16 567 912
Nitriansky kraj................... 124 977 000 ......... 15 872 079
Banskobystrický kraj .......... 118 247 000 ..........15 017 369
Žilinský kraj .......................134 250 000 ..........17 049 750
Prešovský kraj..................... 82 445 000 ......... 10 470 515
Košický kraj ........................153 107 000 .........19 444 58

K týmto odvodom sa vyjadril aj hovorca Ministerstva financií, ktorý sa snažil prekvapivé výsledky zmierniť tvrdením, že daň z príjmov z fyzických osôb z veľkej časti ostáva v obci. Aj keď jeho slová potvrdili aj údaje z daňových úradov, ale príspevok Bratislavčanov v hodnote 105 miliónov je len omrvinka toho, čo minulý rok v skutočnosti zaplatili. Celková suma odvedených daní predstavuje až 826 miliónov eur!

Na druhej strane pre objektívnosť treba podotknúť, že zaplatené danú sú priamo úmerné ekonomickej aktivite. Aktivita Bratislavy je v rámci Slovenska najvyššia.

Zároveň v oficiálnych štatistikách nie sú zarátaní pracovníci, ktorí za prácou dochádzajú na „týždňovky“. Títo pracovníci odvádzajú dane v mieste svojho trvalého pobytu

. Netreba zabúdaj aj na rozdielnu výšku platov v jednotlivých regiónoch. Priemerná hrubá mzda v Bratislave sa pohybovala nad úrovňou tisíc euro, netreba zabúdať, že z vyšších miezd sa odvádzajú aj vyššie dane.
ty si velky narodovec, ze sa z tej Blavy neodstahujes. alebo glupy, ze na sickych ostatnych dobrovolne platis. cc
1 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
bjuty smis
tak tak...

a ked si pozrieš, kolko z toho panstva je z východu a ako rýchlo zabudli, odkial

došli................"blaváci "
k nas su pristahovani, nejedni blavaci vydate... a su spokojnucke uzivaju si svoje blavacke penzie za "naše ceny" aj tam kukaj Broňa
1 2
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
alaya1
vecer na to sadnem, bola som taka rozcarovana, ze som ani nemala chut. Ale vsetky auta takto pochodili, to hudu poistovaci nadseni. My mame obidve v Kooperative.
skoda ze spojenie je cez satelity, a mnohí sa nevedeli spojiť a oznámiť si, čo sa blíži, ako to v inde bežné býva
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="taiko"][QUOTE="buchač"]
Peggynka
Juraj,veď ja nepíšem,žeby som to chcela...ale obdivujem ľudí,ktorí oživia takéto stavby Kuchyňa je nádherná,mám podobný štýl a aj mladým ľuďom,ktorí ku mne prídu,sa páči.A zase takéto niečo by som nechcela upratovať a živiť.Nepotrebujem to k životu
Som to poupravoval, ale ucte sa, nebudem tu vecne
ura, nebude cenzura, bude demokracia xixi
0 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
buchač
Peggynka
Keď to človek porovná s týmto:http://bydleni.idnes.cz/rekonstrukce...konstrukce_rez
Je tam 50 fotiek a asi od 38. fotky je pôvodný stav.Tam tiež bolo roboty ako na kostole,okolie prekrásne,ale vnútorné riešenie sa mi nepáči.
Chátrající mlýn v podhradí jim učaroval už tehdy. Když to finanční podmínky po letech dovolily, objekt koupili a během čtrnácti měsíců jej i s okolím proměnili k nepoznání. Pokud existuje pojem „splněný sen“, pak tady určitě.
Tu dupľom platí jeden citát z Tisícročnej včely...samozrejme, že v prenesenom význame :
" Na vojnu sú potrebné peníze, peniaze a peňeži ! "
...a tu ich teda museli minúť neúrekom....tisíce a desaťtisíce, ba trúfam si povedať, že státisíce...a na mene nezáleží, kľudne aj v eurách.
a rozfrckali ich na neužitočné veci.
0 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
taiko
pavol54
taiko
pavol54
taiko
Peggynka
fantazia. klobuk dole
ak je ložisko zadarmo čo by nie "prekujeme meče na pluhy"
jasus maarja a Ty co? Si pozeral nejaky film ? Tam Lenin, tu mece na pluhy. Zajtra
To som napísal preto lebo ak máte predstavu akú ma cenu také ložisko, a za koľko by kúpil taký materiál v špecializovanom obchode s kovmi, možno by ho vyšla 3 metrová nástrojárska pásovina lacnejšie ako to ložisko
ahaaa, no myslim, ze to lozisko mal od nejakeho Laciho teda za pivo
jasne, laci je carodej
1 1
tannenkau tannenkau

tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

kopretinka
AHA,zahlasujte za fotku Slovenky Daniely Rapavej v medzinárodnej súťaži.

http://www.rimava.sk/spravy-z-region...lasovat-aj-vy/
vari len nevyhrá rapavá ???
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmm..... čítam, počujem, sledujem......
http://vat.pravda.sk/vesmir/clanok/3...ou-havarovala/
Mám dojem, že sa asi kozmonauti (ak sa to podarí) z ISS stiahnu a ISS sa zakonzervuje.
Prečo?
Nedávno - Progress so zásobami - zhorel v atmosfére - príčina - nenadviazanie spojenia, nereagovanie na povely.
Nedávno nebolo možné vykonať korektúru obežnej dráhy ISS pomocou motorov - neaktivovali sa včas a na presnú dobu.
No a teraz zase zhorel 3. stupeň rakety Proton a mexická družica je v čudu.

Roskosmos ide dole vodou. Motory majú veľkú chybovosť.
Ozaj - jar88 by hneď oponoval, kakája to boľšája technika, že i amerykánci ju berú. Po tomto sa prehodnotia prístup.
Naposledy upravil misoft : 16.05.15 at 12:06
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
tannenkau
bettylou
a rozfrckali ich na neužitočné veci.
A nie je to ich právo ??????????
je, a čo? na veci to nič nemení
Naposledy upravil taiko : 17.05.15 at 09:57 Dôvod: uprava citovania
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
tannenkau
bettylou
a rozfrckali ich na neužitočné veci.
A nie je to ich právo ??????????
je, a čo? na veci to nič nemení
Hodnota majetku, hmoty a energie sa sa nemení len sa presúva k iným vlastníkom až postupne skončí u jedného vlastníka a ten má právo si ju rozfrckať ako chce tí čo mu ju odovzdali už do toho kecať nemôžu. tým netvrdím že so stavom súhlasím
Naposledy upravil taiko : 17.05.15 at 09:59 Dôvod: uprava citovania
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.topky.sk/cl/11/1474609/St...l-miliardarom-

potešilo..nech užije v zdraví a nech mu z nich neprepne
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A keď ich bude mať na účte, hneď zistí, aké je jeho príbuzenstvo rozšírené a koľko má odrazu kamarátov....
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bettylou
taiko
pavol54
taiko
pavol54
taiko
Peggynka
fantazia. klobuk dole
ak je ložisko zadarmo čo by nie "prekujeme meče na pluhy"
jasus maarja a Ty co? Si pozeral nejaky film ? Tam Lenin, tu mece na pluhy. Zajtra
To som napísal preto lebo ak máte predstavu akú ma cenu také ložisko, a za koľko by kúpil taký materiál v špecializovanom obchode s kovmi, možno by ho vyšla 3 metrová nástrojárska pásovina lacnejšie ako to ložisko
ahaaa, no myslim, ze to lozisko mal od nejakeho Laciho teda za pivo
jasne, laci je carodej
nemusi byt carodej, mozno len robi vo firme, kde sa nieco rekonstruuje, alebo ktora je v likvidacii. Minule som kukal, ze nejaku banu likviduju a tam bolo strojooooov
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
bettylou
taiko
pavol54
taiko
pavol54
taiko
Peggynka
fantazia. klobuk dole
ak je ložisko zadarmo čo by nie "prekujeme meče na pluhy"
jasus maarja a Ty co? Si pozeral nejaky film ? Tam Lenin, tu mece na pluhy. Zajtra
To som napísal preto lebo ak máte predstavu akú ma cenu také ložisko, a za koľko by kúpil taký materiál v špecializovanom obchode s kovmi, možno by ho vyšla 3 metrová nástrojárska pásovina lacnejšie ako to ložisko
ahaaa, no myslim, ze to lozisko mal od nejakeho Laciho teda za pivo
jasne, laci je carodej
nemusi byt carodej, mozno len robi vo firme, kde sa nieco rekonstruuje, alebo ktora je v likvidacii. Minule som kukal, ze nejaku banu likviduju a tam bolo strojooooov
No neverím že by likvidovaný materiál rozdávali medzi ľudí osobne som likvidoval všetko muselo do zberných surovín a niečo som priamo kontroloval ako sa sa sype priamo do 250 tonového konvertora ako vsádzka
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
nemusi byt carodej, mozno len robi vo firme, kde sa nieco rekonstruuje, alebo ktora je v likvidacii. Minule som kukal, ze nejaku banu likviduju a tam bolo strojooooov
No neverím že by likvidovaný materiál rozdávali medzi ľudí osobne som likvidoval všetko muselo do zberných surovín a niečo som priamo kontroloval ako sa sa sype priamo do 250 tonového konvertora ako vsádzka
len som si srandu robil, sak nemozem povedat, ze to rovno ukradol. Ked som v zeleziarnach robil, uz to bolo davno , tak tam po vymene stare veci zakopali do zeme, aby si ich ludia nemohli vziat , aj napr nove lesenia a furiky po rekonstrukcie vysokej pece
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať