Zavrieť

Porady

Už viem, koho budem voliť :)

Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

iste...mal by mlčať....a zoznam, kto sa môže ozvať nájdem u kotlebu ?
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Budys
ja nebudem voliť radšej nikoho, rovnako tam nikomu neverím.
Keď nebudeš, tak nebudeš, ale ako ďalej? To pôjdeš cestou buchača? Radšej na chalupu, ako dať svojmu občianstvu, akú takú váhu?
Radšej sa budeš hanbiť, ako misomiso, za rozhodnutia iných a za to svoje nie?
---------------------------------------------------
To naozaj všetci tu čakáte, že za svoje práva sa stačí postarať jednou prechádzkou k volebnej urne? Dokonca jednou jedinou raz za štyri roky?
Na to, aby ste sa mali naozaj lepšie, musíte vyvinúť podstatne viac úsilia a dať tomu aj nejaký ten svoj osobný čas.
--------------------------------------------------
Teraz je ten najvhodnejší čas niečo pre seba urobiť, aby sme sa za seba nemuseli v budúcnosti hanbiť. Do ďalších volieb je najmenej 10 až 12 mesiacov času a to je tri krát viac, ako mal Kollár. Stačí nebyť sprostý a lenivý.
Mňa Ty veru nerieš...
Mesiace vopred pred voľbami plné ústa Fica a naraz zmeníš názor ?
Ba dokonca spomenieš lenivosť a sprostosť ?
...a nie je Ti hanbou jedného osočiť a seba vychváliť ???
----------------------------------
Dobre, tak inak.
Zasa sa vyjadruješ, ako keby sa Teba situácia netýkala...viď zvýraznené.
Zasa sa vyjadruješ viacmenej príspevkami typu samá otázka. Odpovede a či správne riešenie nejak chýbajú...
Takže asi takto.
Na kerého frasa ísť na voľby, ak niet koho voliť ???
Menovite jednotlivé strany nebudem pitvať, to je môj názor a ten si nechám pre seba.
Ale veď píšem a vyjadrujem to isté, čo ty. Tiež som sa vyjadril, že niet koho voliť a tak nieje ani dôvod, niekomu dávať svoj hlas. Jasne som napísal, že smerácke maniere sú to najhoršie, čo nás v posledných rokoch postretlo. Ale tiež som napísal, že aj tak sa ľudia nevedia poučiť, že nevidia kam to takto logicky vedie a že preto vidím jediný spôsob voliť ich SMER, aby naplno prežili následky, ktoré to zákonite prináša.
---------------------------------
Nebol tu jediný človek, ani strana, ktorá by ľuďom bola ochotná ponúknuť niečo iné, ako povestný SMER. Až tesne pred voľbami vyšiel Kollár s niečim novým a ukázal tým ostatným stranám, že aj na nových sľuboch, sa dá vstúpiť do parlamentu.
To bol jediný dôvod prečo som mu dal svoj hlas.
---------------------------------------------------------
Ty predstavuješ vzorového jedinca, ktorých tu máme (podľa poslednej volebnej účasti) cca 40%. Ty si aktívny, napríklad tu na PORADE, ale iní napríklad v krčme, alebo v závodnom bufete. To nemá žiadny veľký vplyv na náš život. Je to len také bezvýznamné tliachanie do vetra a ako som už stokrát napísal, je to len pranierovanie následkov nášho hlúpeho konania.
------------------------------------
Ja sa snažím, na rozdiel od ostatných, popri tom hľadať korene a pôvod tých následkov. Práve preto som u teba v nevôli. Nastavuje vám to zrkadlo a to sa vám nepáči. Vidíte sa v ňom, ako zahanbení, bezmocní a ponižovaní jedinci. Ale to nieje moja chyba. To je vaša rezignácia a neochota špekulovať, ako z toho von.
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Ja som pochopila, koho ruka mi podáva chlieb aj v akej kvalite, preto som voliť neišla. Po prvýkrát od 89. Ja, ktorá som nevynechala doteraz ani jedny voľby, referendá.
Zjavne si mala dôvod. a už ho asi nemáš.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Práve preto som u teba v nevôli....
Mýliš sa.
Že sa nezhodneme občas, to neznamená nevôľu a či zášť.
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Janiela
taiko
Janiela
Buchač - presne tak!!!!!

Včera tiež hlúpa herečka "celebrita" - chudina hanbí sa za národ!! Za vládu sa treba hanbiť!! Toto je výsledok vlády. Mňa osobne vyjadrenia zahraničia nezaujímajú. Kde je zahraničie, keď večer mám kvôli cigánom strach ísť z práce domov. A pracujem do včera a po víkendoch, ak treba, aby som mala na odvody, na dane a na dôstojný život. A aj na dávky pre spoluobčanov!

Kotleba len popísal to, čo celá vláda len tutlala. Je to viac problémov než len zdravotníctvo a školstvo. Celý systém je zlý! A Kollár má tiež pravdu, že ani bufet by im nedal. Te treba uznať.

Poviem príklad: cigánka ma na ulici oslovila, či pre ňu nemám prácu, lebo ona zadarmo musí chodiť mesto upratovať. Do prčič - a zadarmo brať dávky môže!!!!!!! Kto na tie dávky robí? Nie my všetci!?

Fígeľ sa naštval, čo sme to za národ? A vraj: zaslúžime si takú vládu, akú sme si zvolili. Pán Fígeľ kde bol celých 25 alebo koľko rokov?? A všetci rad radom.
Teraz nám nadávajú, teraz sa nás hanbia. A najmä tie "celebrity".
Niekedy začiatkom min storočia chodili po dedinách hrať divadlo a boli radi, že boli. Teraz "celebriti".

Konkrétne cigánov nerieši nikto.
A koľko je bielych cigánov - aj robí, aj dávky berie.
Ach jaj. Tu vladu nam zvoloil kto? Ci snad neboaj media a politici so zbranou v ruke nasilu volcom ruku viedli vo volebnych miestnostich ? Preboha ved to co pises, je ako keby si povedala, ze ludia na Slovensku su nesvojpravne ovce, ktore sa nevedia s plnym vedomim a svojpravne rozhodnut.
Ja si dovolim tvrdit, ze Kotleba tam vylucne len a len kvoli ludom, ktori ho volili a aj tym, ktori nevolili vobec. Tu pocitam aj seba, zaco sa poriadne hanbim.
Taiko, môžem sa opýtať, kde bývaš? Odkiaľ si. Mne to príde, akoby si bol z vesmíru.
Ak je tak, že si nevolil, prečo nás voliacich potom hodnotíš?
Veď mi tu nezáväzne diskutujeme a vyjadrujeme svoj názor.

A ešte by som dodala. Všetci volíme už pár rokov, nemohlo to zo začiatku byť tak, že sme verili? A potom sme volili, pretože sme pochopili, že politici dôveru sklamali. A potom ju sklamali opäť? Prečo sme hneď ovce?
A neprečítala si si náhodou taikov príspevok, trošku povrchne?
0 3
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
iste...mal by mlčať....a zoznam, kto sa môže ozvať nájdem u kotlebu ?
Hm...takže inak, lebo zjavne nechceš pochopiť.

Moja mama vravievala:

Keď nemáš čo povedať, tak mlč.
Starší nie sú múdrejší...starší sú skúsenejší.

V preklade a v súvislosti s Holanďanom sa teda dá povedať, že ak sedí niekde na Dolnej zemi, tak má infošky len z druhej ruky. Nemá páru, čo to obnáša ten zážitok s cigánmi...atď.
1 1
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

taiko
lubko6394
Prečo je toľko polemiky okolo Kotlebu nechápem. Aj tie reakcie "štandardných strán". Kotleba povedal včera v TV jasne že podporí zákon kohokoľvek ak s ním on bude súhlasiť. Štandardní sa s ním ani nechcú baviť a hneď ho onálepkovali ako nácka a fašistu.
Keď tu na Porade riešime problém tak väčšina z nás nerieši či mu návrh dáva luterán, katolík žid či nedajbože ateistický neznaboh, ale bavíme sa o probléme.
Však ak návrh zákona bude dobrý pre zamestnanca, podnikateľa či živnostníka nie je jedno kto hlasoval za ? Skôr ma zaujíma kto bol proti. Lenže štandarďáci si vytvorili systém " já na bráchu, brácha na mě" a schvaľujú čo vyhovuje im a bez ohľadu na nás ( skôr na naše náklady). Je mi naozaj šuma fuk či zrušenie trebárs po vinnej zdravotnej služby tam kde ju netreba navrhne Kotleba Sulík alebo Fico. Dôležité je aby sa hlúposti zrušili a dobré zákony schválili. Karty sme im rozdali, tak nech hrajú a nedohadujú sa medzi sebou ako chlapci na piesku. Dostali mandát a teda môžu makať od svitu do mrku - veď platy na to majú. A plus bubáčiky za počet hlasov. A keď sa nedohodnú tak má Kotleba odo mňa jeden hlas naviac.
S dovolenim, Tvoj nazor je podla mna velmi nebezpecny. Pisal o tom misomiso uz vyssie.
Naschval prezeniem aby to bolo jasnejsie.
Ak da v parlamnet navrh masovy, vrah, pedofil, zlodej tak zabudneme kto ho podal a schvalime ho, ak bude ako Ty hovoris "dobry" ? Napada Ta , ze po tych dobrych navrhoch mozu prist aj zle, ktore obalamutenym volicom az take zle nepridu?
Mali by si ludia za krajec chleba nevsimat aka ruka im ho podava? Prascom je mozno jedno, kto im lieva pomyje do valova, nam by to jedno byt nemalo. Moze sa nam to totiz vypomstit a aj sa to uz mnohym narodom vypomstilo.
Miesto podporovania slaboducheho populistu zmyslanim velmi podobneho istym postavam z minuleho storocia, mozeme stale viac a viac tlacit na tych, ktori su akotak standardni a ked sa nedohodnu, tak si vybrat inych standardnych, mozeme tlacit na zmenu ustavy ako to urobili na Islande, mozeme ist do generalneho strajku, mozeme robit milion dalsich veci, bez toho aby sme podporovali, cloveka v uniforme napadne pripominajucej uniformy a zmyslanie pochlebovcacov fasistickeho statu Cloveka haniaceho a relativizujuceho pamiatku tisicov ludi spalenych v peciach, ktorych tam dostalo jemu podobne zmyslanie. Cloveka o ktoreho kompetenciach sa ani neradno vyjadrovat.
Cital si jeho program, napada Ta ako a hlavne zaco to vsetko chce dosiahnut?
Tai, 60 dní pred termínom konania volieb si mal právo vybaviť si voličský preukaz. Neverím, že si bol až tak zaneprázdnený, aby si to nedokázal. Najmä, ak je to raz za štyri roky... Nakoľko si toto svoje právo nevyužil a svoj hlas nechal prepadnúť, o čom nám tu všetkým kážeš? Aj keď je to len diskusia, ale pripadá mi to ako keď tehotnej žene radí muž, čo a ako má robiť a ako sa má cítiť...
Nežiješ tu, nepracuješ tu, neodvádzaš tu dane, nevolíš tu... Píšeš, že "môžeme robiť milión ďalších vecí"... no neurobíš ani tú jednu jedinú - nepošleš mail, aby Ti poslali obálku a hlasovacie lístky...
Ku cti Ti slúži len to, že si sa k tomu priznal /hoci si nemusel/ a hanbíš sa za to - teda aspoň tak si to napísal...
Naposledy upravil Oliwa : 07.03.16 at 17:52
3 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dávam do pozornosti, ako si nás podávajú médiá. Verím, až aj toto video, ktoré je úplne dolu pod článkom, dohnalo Kotlebu k reakcii, okrem školstva. Sám z neho utiekol.
"V Českém centru vám začíná výstava Světové události Jana Šibíka, kde se kromě vašich známých prací představí i 13 nových fotek. O jaké snímky jde konkrétně?
Jde vlastně o takovou ukázku z nové knihy, kterou připravuji. Ta poslední obsahovala snímky pořízené do roku 2006 a já si teď potřebuji knihou ucelit zase další období. Snímky, které jsem vybral pro tuto výstavu, jsou součástí tří velkých témat. Jedním z nich je uprchlická krize, druhé válka na Ukrajině a třetí zemětřesení na Haiti. Na výstavě ale chybí další velká témata, která jsem po roce 2006 fotil. Jedno z nich se dotýká například i romské problematiky a sídliště Luník IX v Košicích, což je vlastně jedno z největších romských ghett ve východní Evropě."

Takéto snímky nás reprezentujú vo svete. Fotil ich pred 10 rokmi. Čo sa odvtedy zmenilo? Žiadne zaškolenia, žiadne riešenia. O demografiu Slovenska sa nikto nezaujíma.
Čarnogurský osobne to svinstvo na Luníku svojho času odpratával. Síce chcel ísť dobrým príkladom, ale nebolo to systémové riešenie.
Čo tam vlády robili od 89 okrem svojich kšeftov a naháňania hlasov, aby sa dostali do EP? Kto nás tam zastupuje? Kto nás bude zastupovať teraz vo vláde?
Aj keď voliči volili, netušia koho volili. Ako celok.

"Fotograf Jan Šibík natáčel reportáž v košické městské části Luník IX, která je považována za největší romské ghetto v Evropě. | Video: Jan Šibík | 03:00
http://magazin.aktualne.cz/sibik-upr...affic-exchange
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

toto je presne stav ktorý hrá do karát ficovcom, národ je v bojovej pohotovosti proti fašizmu, zvolení troťkovia sa hádajú a zahlcujú média, fico sa stiahol a vyčkáva, ak sa neobráti pozornosť na neho z tohto chaosu vykročí ako víťaz.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
korela
Ja som pochopila, koho ruka mi podáva chlieb aj v akej kvalite, preto som voliť neišla. Po prvýkrát od 89. Ja, ktorá som nevynechala doteraz ani jedny voľby, referendá.
Zjavne si mala dôvod. a už ho asi nemáš.
Po stresoch, komu odovzdať hlas a neísť proti svojmu svedomiu, vidím, že som sa rozhodla správne. Dnes neľutujem.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zeman si prihrial svoju polievočku. Aby to nezažili aj v Čechách. Nekrič hop, kým nepreskočíš.
http://vary.idnes.cz/milos-zeman-oko...vary-zpravy_ba
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
bjuty smis
iste...mal by mlčať....a zoznam, kto sa môže ozvať nájdem u kotlebu ?
Hm...takže inak, lebo zjavne nechceš pochopiť.

Moja mama vravievala:

Keď nemáš čo povedať, tak mlč.
Starší nie sú múdrejší...starší sú skúsenejší.

V preklade a v súvislosti s Holanďanom sa teda dá povedať, že ak sedí niekde na Dolnej zemi, tak má infošky len z druhej ruky. Nemá páru, čo to obnáša ten zážitok s cigánmi...atď.
Buchač, nechcem tu byť za ChN, ale aj za našich mladých rokov, aspoň tu v Bratislave, boli tlupy cigošov. Boli iné, ako tie, čo ste mali a máte na východe. Tu mal každý z cigošov britvu, alebo aspoň vyskakovačku. Skoro všetci ľudia sa ich tu báli, ale boli tu aj takí, čo sa ich nebáli. Ja osobne mám dodnes jednu jazvu cez čelo (dlhú 8 cm) a druhú cez bradu (cca) 4 cm. Jasné že od britvy. Ale ani to ma neodradilo, aby som im nedával lekcie zo slušného správania. Teraz tu už takých nemáme, ale nemáme ani tých, ako som bol ja.
------------------------------------------------------------------------
Pritom ich nebolo treba fyzicky mrzačiť, stačilo ich zlomiť morálne.
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tiez nelutujem..ze som borisa......inak by som nesla......risko si dovoli komentovat borisa ako komunikuje v mediach....ze ako vidno rozdiel lipsic-boris...smiesne......lipsic ten sa tam zubami nechtami.....poprevieka aj trencle za tangace....
Risko asi zabudol ako on zacinal...
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
ved prave sloboda prejavu mu dovoluje povedat, ze ti co volili Kotlebu su grazli, aj ked som nepobadal, ze ich nazval grazlami.
Síce použil výraz "slušní ľudia" - takže neviem, či tým chcel slušne naznačiť, že tí, ktorí si "dovolili" obhajovať Kotlebu sú "neslušní" ľudia? Teda ľudia, chovajúci sa nedôstojne, neprístojne, nezákonne, nepriateľsky, nie v súlade s hodnotami ním uznávanými?
Inak - podľa mňa myslené - nie sú slušní podľa jeho gusta, sú teda sú spoločensky neprijateľní....
Jeho vyjadrenie takto vyznelo.

A ako predpokladám - keďže som s ním nesúhlasil - patrím asi medzi "neslušných" ľudí.....
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pmajap
toto je presne stav ktorý hrá do karát ficovcom, národ je v bojovej pohotovosti proti fašizmu, zvolení troťkovia sa hádajú a zahlcujú média, fico sa stiahol a vyčkáva, ak sa neobráti pozornosť na neho z tohto chaosu vykročí ako víťaz.
Veď toto bolo jasné už pred voľbami. Fico je presne ten typ.
Zaliesť za bránu a potom ponad plot vybľkovať. To ho v očiach voličov ešte posilní a v následných voľbách to má znova vyhraté.
------------------------------------------------
Iné by bolo, ak by teraz vyhral a dotiahol to k bankrotu.
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lujza.j
Tiez nelutujem..ze som borisa......inak by som nesla......risko si dovoli komentovat borisa ako komunikuje v mediach....ze ako vidno rozdiel lipsic-boris...smiesne......lipsic ten sa tam zubami nechtami.....poprevieka aj trencle za tangace....
Risko asi zabudol ako on zacinal...
On je veľký trémista.
Vôbec sa nevie odviazať a byť spontánny, ako Kollár.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Patrik Murárik
Kotleba je odpoveď ludí na vládu a doterajšie smerovanie Slovenska, Kotleba len pomenoval to čo sa tu niereši a je tu na chuja a povedal že s tým niečo spraví.
Nebyť všetkého toho Kotleba by sa nikdy do parlamentu nedostal a ak tvrdite niečo ine ste na omyle.
Fico všetko postavil na sociálnych balíčkoch a ochrane pred utečencami ktorý sú viac strašiak ako skutočná hrozba.
Ty si chcel voliť OĽANO, ak sa nemýlim. Podal nejaký návrh Matovič aj s Lipšicom niekedy na riešenie rómskej otázky?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jar88
lujza.j
Tiez nelutujem..ze som borisa......inak by som nesla......risko si dovoli komentovat borisa ako komunikuje v mediach....ze ako vidno rozdiel lipsic-boris...smiesne......lipsic ten sa tam zubami nechtami.....poprevieka aj trencle za tangace....
Risko asi zabudol ako on zacinal...
On je veľký trémista.
Vôbec sa nevie odviazať a byť spontánny, ako Kollár.
Kto riso....su ludia pri ktorych si musim kusnut do jazyka......on je jeden z nich....su veci na ktore sa zabudnut neda.....neboli v mediach nikde...ale obcas take zazijes....lebo "musis"...a rozpravat o nich tiez nechces.....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mám dojem - že táto téma je už OUT. Už je odvolené..... figúrky v parlamente nastavené.... takže nie je zmysluplné tu rozoberať, čo bolo.
Teraz je zmysluplné rozdumovať, čo "ONI" vymyslia.... akú chobotinu vytvoria, aké oné vypotia..... .
To ešte len sranda bude......
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Terazky budú hrať človeče nehnevaj sa.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať