Zavrieť

Porady

Vlastná lokálna kotolňa v spoločnom dome.

energetický poradca
Pred obnovou a rekonštrukciou spoločného domu si treba uvedomiť postupnosť krokov. Pokiaľ začneme zateplením, vystavujeme sa riziku straty úspor v navýšenej cene za GJ od dodávateľa tepla. Vlastná kotolňa prináša priame úspory bez sledovania GJ. Sledujú sa iba spotreby plynu, vody a elektriny.
V našom dome sme usporili 1.000.000 .- sk za rok, slovom jeden milión korún, oproti centrálnemu vykurovaniu. Spoločný dom má 96, 3 - izbových bytov./ 1 - byt: 63 m 2 /. Úspora nám spláca úver a našetrili sme si pri tom ešte aj na zateplenie. Vrele odporúčam hlavne pri SVB.
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

no myslím, že to bude ešte trochu inak...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

slavica Pozri príspevok
no myslím, že to bude ešte trochu inak...
Ako? Nezradíš?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Ako? Nezradíš?
však to by som chcela upresniť od Ritchie-ho...to som nemyslela na teba tu poznámku

ak je to kotolňa len pre ich dom...
Naposledy upravil Halli : 01.09.09 at 20:52
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

?

ritchie12 Pozri príspevok
Dobry den,

Mame vlastnu kotolnu v bytovom dome a spravcu. Zistili sme, ze spravca si fakturuje cca. 130EUR/mesacne akoze priame mzdy sa kotolnu, asi kuric. Ma na to v zakone oporu?

V zmluve o sprave to uvedene nie je a ani ziadny iny dokument neexistije, kde by sa toto odsuhlasilo.

Dakujem,
R.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

ritchie12 Pozri príspevok
Spravca ma v sprave cely dom, t.j. aj kotolnu. len sme si najivne mysleli, ze vsetky naklady uz budu v mesacnom poplatku spravcovi. Ale o kotolni sa vzmluve nepise, takze spravca si sam stanovil odmenu za kurenie/kurica. A ja by som chcel vediet, ze ci tu odmenu si moze svojvolne stanovit aj bez suhlasu obyvatelov.
Ako máte vyriešené revízie, opravy? Poplatok 130 € to je tak na polovičný úväzok mesačne za kuriča. Nemôže, mala by byť spísaná riadna zmluva, alebo by to malo byť v zmluve o výkone správy.
0 0
Maxx Púchov Maxx Púchov

Maxx Púchov je offline (nepripojený) Maxx Púchov

robíme kotolne denne a často aj peletové. Z pravidla viem, že ľudia klesnú voči centrálnemu zdroju na 1/4 nákladov a voči plynu na 1/3 nákladov. Spočítajte si sami, koľko ušetríte a ako dlho budete splácať. pre informáciu 1 GJ=260 SK pri peletách
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

5551 Pozri príspevok
Aj naše SVB sa odpojilo od centrálneho zdroja tepla úspory boli nemalé. Z nich sme vlastne splácali kotolňu, ktorú máme už 5 rok.
Bytový podnik nám hádzal polená pod nohy a stále máme problém, ktorý sa bude riešiť súdnou cestou a to, že od nás žiadajú finančnú náhradu za nevyužitý tepelný výkon v tepelnom zdroji.
Neviete mi k tomu niečo povedať? Zmluvu sme vypovedali v septembri a tak nechápeme, čo od nás chcú. Teplo sme odoberali do konca roka tak aké nevyužité výkony.
Centrálne zdroje sa veľmi bránia odpájaniu a budovaniu vlastných malých kotolní. Budem rada, ak mi k tejto problematike niečo napíšete, aké máte skúsenosti vy a ako ste si poradili s problémami ak nejaké boli. Ďakujem
Konečne je v platnosti nová vyhláška o odpojení od centrálneho zdroja.
§ 3
Zrušovacie ustanovenie
Zrušuje sa vyhláška Úradu pre reguláciu sieťových
odvetví č. 505/2006 Z. z., ktorou sa ustanovuje rozsah
ekonomicky oprávnených nákladov vyvolaných odpojením
sa odberateľa alebo konečného spotrebiteľa od
sústavy tepelných zariadení dodávateľa a spôsob ich
výpočtu.
§ 4
Účinnosť
Táto vyhláška nadobúda účinnosť 1. júla 2010.
http://www.urso.gov.sk/doc/legislati...l_283-2010.pdf
1 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Včera boli za mnou z colného úradu a oznámili mi, že skončil odber zemného plynu oslobodeného od dane podľa § 48a ods.3 zákona 609/2007 Z.z. Registrácia oprávneného spotrebiteľa zemného plynu na odber zemného plynu oslobodeného od dane podľa §31 ods. 1 písm.i predpisu účinného do 31. decembra 2010 platí do 31. mája 2011.
Okrem iného mi pozrel aj na faktúry z SPP a povedal mi, že by sme nemali platiť daň za plyn, ze SVB-čka to neplatia asi. (Nevedel to na 100%. Neviete náhodou o tom niečo?)
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Zrejme mal na mysli nasledovné (viď druhá strana).
3 0
Andrea a Lukáš Andrea a Lukáš

Andrea a Lukáš je offline (nepripojený) Andrea a Lukáš

V bytovke máme druhý rok vlastnú kotolnu. Teraz mi prisiel výpis a mám za kúrenie nedoplatok 280 eur. V bytovke nemáme merače. Ako mám postupovať, ak ich v byte chcem mať aj ked iní nesúhlasia?
0 0
dubkacik dubkacik

dubkacik je offline (nepripojený) dubkacik

Hlboko sa ospravedlňjem za nezrozumiteľnú otázku ktorú som dnes položil. Mala byť:
Má byť predmetom východzej revízie plynovej kotolne bytového domu aj kontrola v zmysle zák.17/2007 (od 1.1.2013 zák. 314/2012) ?
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

dubkacik Pozri príspevok
Hlboko sa ospravedlňjem za nezrozumiteľnú otázku ktorú som dnes položil. Mala byť:
Má byť predmetom východzej revízie plynovej kotolne bytového domu aj kontrola v zmysle zák.17/2007 (od 1.1.2013 zák. 314/2012) ?

Položil položil


ale kam ????????????????

Lebo v tejto téme nevyzerá, že by bola
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

zknihy Pozri príspevok

Položil položil


ale kam ????????????????

Lebo v tejto téme nevyzerá, že by bola
Z knihy, zas to tak neber, vždy je to inak ...
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

sito Pozri príspevok
Z knihy, zas to tak neber, vždy je to inak ...
Ako u Kulyho v pjesničke :

Nič nie je istéééééé ...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

zknihy Pozri príspevok
Ako u Kulyho v pjesničke :

Nič nie je istéééééé ...
Isto si to myslíš?

A ktorý je to z Guli, či kulí?



0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať