Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

no vidíš, prirodzená ochrana -a dlho ti trvalo, kým si to začal riešiť takto - a nie jedmi?
Nedávno som zachytila (Česko) - že ako draho ich vyšlo ničenie hrabošov - ukázali zábery v obilí, že aké veľké plochy vedia zničiť. že nepomáhala ani cielená otrava (dô dier), ani plošná. a potom nejaký osvietenec doporučil dravce - postavili im aj st´lpy, kde nemali stromy - a vraj oveľa lepšia úroda
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte by mali vyriešiť srnky počas žatvy.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

misoft
buchač
"....reštaurácie budú môcť podávať len zabalené jedlo a jeho konzumácia bude možná len v exteriéri. "

Takže si kúpim jedlo v rešike a zjem ho niekde v exteriéri ?
To ho nemôžem zjesť ani doma...?????
Asi NIE, vyslovene v EXTERÉRI - ale asi pred vchodom do baráku by sa dalo.
Dušan, no neviem? Rúško môžeš zložiť v exteriéri až mimo obce, mesta. Leda, žeby vyliezol na kobylu a tam ...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Katy a R
no vidíš, prirodzená ochrana -a dlho ti trvalo, kým si to začal riešiť takto - a nie jedmi?
Nedávno som zachytila (Česko) - že ako draho ich vyšlo ničenie hrabošov - ukázali zábery v obilí, že aké veľké plochy vedia zničiť. že nepomáhala ani cielená otrava (dô dier), ani plošná. a potom nejaký osvietenec doporučil dravce - postavili im aj st´lpy, kde nemali stromy - a vraj oveľa lepšia úroda
ja o tom viem dávno, lenže ak sa mi behom roka stratia aj mačky, asi ich niečím nakŕmili ako tie na sídliskách. Na doplnenie to krmivo pre potkanov som dával pod palety už pooberanej papriky nie na pole
Naposledy upravil pavol54 : 12.10.20 at 16:25
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Ešte by mali vyriešiť srnky počas žatvy.
srnky sú kuwy zožrali mi pol hektára papriky a tá čo ostala pravidelne jej plodíky spásajú ihneď po odkvitnutí dotácie v prdeli snaha v prdeli práca zaplatená a vraj ako dobre pestovateľom dostanú dotácie a ešte som musel kvôli covidu poslať preč partiu okopávačov
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

sito
misoft
buchač
"....reštaurácie budú môcť podávať len zabalené jedlo a jeho konzumácia bude možná len v exteriéri. "

Takže si kúpim jedlo v rešike a zjem ho niekde v exteriéri ?
To ho nemôžem zjesť ani doma...?????
Asi NIE, vyslovene v EXTERÉRI - ale asi pred vchodom do baráku by sa dalo.
Dušan, no neviem? Rúško môžeš zložiť v exteriéri až mimo obce, mesta. Leda, žeby vyliezol na kobylu a tam ...
Hehehe..... v meste..... noc..... na 500m ani živej duše, ale rúško musíš mať. Lenže - koho ochrániš? Seba? Stromy? Sovy?
Nelogické, kontraproduktívne. Alebo si ten Matelko i s tou svojou komisiou myslí, že korona bude vo vzduchu poletovať večne?

Som za určité opatrenia, obmedzenia - ale nech majú hlavu a pätu, nech sú logické. A nie také (s prepáčením) prijebané K0k0tiny.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
buchač
bjuty smis
Stránka Bádateľ, ktorá šíri medicínske dezinformácie, je na Facebooku už úplne nedostupná. Koncom augusta na ňu podalo ministerstvo zdravotníctva trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy.

to nám bojovníčky za skutočnú pravdu zaplačú ))
Koooonečne....už bolo načase.
Tie hlúposti sa nedali ani len čítať a nie ešte sa podľa nich aj správať.
prišiel som o veľa? lebo som ani nevedel že existuje
O NIČ si neprišiel.....
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

misoft
Hehehe..... v meste..... noc..... na 500m ani živej duše, ale rúško musíš mať. Lenže - koho ochrániš? Seba? Stromy? Sovy?
Nelogické, kontraproduktívne. Alebo si ten Matelko i s tou svojou komisiou myslí, že korona bude vo vzduchu poletovať večne?
Som za určité opatrenia, obmedzenia - ale nech majú hlavu a pätu, nech sú logické. A nie také (s prepáčením) prijebané K0k0tiny.
Je pravda, že som tie novoty teraz veľmi nečítala - ale je povinnosť mať rúško v meste v noci keď na 500 m nikoho? To naozaj??? - či len zase preháňaš?
Doplnenie a oprava - NEPREHÁŇAŠ

- a nedá mi - k tým rúškam. ja som mala v robote takisto povinnosť mať rúško pri určitých činnostiach - nevravím, že celú pracovnú dobu - a to bolo dááávno, za hlbokého socializmu. takisto lekári, zdravotníci ... a veľa iných profesiíí... Alebo aj neskôr pred koronou - príklad zo Samsungu - úplne normálne celú pracovnú dobu majú na ksichte + dvoje rukavíc a to len pri kontrole dielcov ... a ešte aj iné ochranné pomôcky - oveľa nepríjemnejšie musia ľudia strpieť.
Mne sa táto histéria okolo nosenia rúšok zdá niekedy až smiešna (a podaktoré tie vyjadrenia "celevrít" ...).
No a tí, čo majú zdravotné problémy - ich mať vôbec nemusia - majú výnimku .
Naposledy upravil Katy a R : 12.10.20 at 19:38
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Katy a R
misoft
Hehehe..... v meste..... noc..... na 500m ani živej duše, ale rúško musíš mať. Lenže - koho ochrániš? Seba? Stromy? Sovy?
Nelogické, kontraproduktívne. Alebo si ten Matelko i s tou svojou komisiou myslí, že korona bude vo vzduchu poletovať večne?
Som za určité opatrenia, obmedzenia - ale nech majú hlavu a pätu, nech sú logické. A nie také (s prepáčením) prijebané K0k0tiny.
Je pravda, že som tie novoty teraz veľmi nečítala - ale je povinnosť mať rúško v meste v noci keď na 500 m nikoho? To naozaj??? - či len zase preháňaš?

- a nedá mi - k tým rúškam. ja som mala v robote takisto povinnosť mať rúško pri určitých činnostiach - nevravím, že celú pracovnú dobu - a to bolo dááávno, za hlbokého socializmu. takisto lekári, zdravotníci ... a veľa iných profesiíí... Alebo aj neskôr pred koronou - príklad zo Samsungu - úplne normálne celú pracovnú dobu majú na ksichte + dvoje rukavíc a to len pri kontrole dielcov ... a ešte aj iné ochranné pomôcky - oveľa nepríjemnejšie musia ľudia strpieť.
Mne sa táto histéria okolo nosenia rúšok zdá niekedy až smiešna (a podaktoré tie vyjadrenia "celevrít" ...).
No a tí, čo majú zdravotné problémy - ich mať vôbec nemusia - majú výnimku .
Ak vláda: jeden čihi druhý hota, ak sa podobne chová koalícia v parlamente, tak dav je zneistený a začne konať podľa návodu inej prirodzene vedúcej osobnosti a nedokáže rozlíšiť či to je dobre a či nie (základy psychológie pri vedení kolektívu ) dnešné vystúpenie matoviča voči sulíkovi to potvrdilo a zaklincoval im to pelegríni Pokiaľ národ nepovedie dôveryhodný líder národ si bude robiť cochcáreň dovtedy kým si ho nenájde. Títo si to prekúrili najmä tým že ukazovali na chyby druhých vládcov a svoje teraz zatlkajú zatlkajú a zatlkajú
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

kotletka nám ide bručať .....

19:40 Kotleba dostal trest štyri roky a štyri mesiace, a to v ústave s minimálnym stupňom stráženia
))))))
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
kotletka nám ide bručať .....

19:40 Kotleba dostal trest štyri roky a štyri mesiace, a to v ústave s minimálnym stupňom stráženia
))))))
To fakt?
:-)))) Uhrík by mal konečne založiť svoju stranu.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Takže v nasledujúcich voľbách bude kandidovať so statusom politického väzňa /lebo za 3 roky je vonku/.
Nechcem vidieť tie preferencie.
Toto je "medvedia služba".
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Katy a R
Je pravda, že som tie novoty teraz veľmi nečítala - ale je povinnosť mať rúško v meste v noci keď na 500 m nikoho? To naozaj??? - či len zase preháňaš?
Doplnenie - jasné, že preháňaš, lebo terazky som si vypočula, že ako to je naozaj

- a nedá mi - k tým rúškam. ja som mala v robote takisto povinnosť mať rúško pri určitých činnostiach - nevravím, že celú pracovnú dobu - a to bolo dááávno, za hlbokého socializmu. takisto lekári, zdravotníci ... a veľa iných profesiíí... Alebo aj neskôr pred koronou - príklad zo Samsungu - úplne normálne celú pracovnú dobu majú na ksichte + dvoje rukavíc a to len pri kontrole dielcov ... a ešte aj iné ochranné pomôcky - oveľa nepríjemnejšie musia ľudia strpieť.
Mne sa táto histéria okolo nosenia rúšok zdá niekedy až smiešna (a podaktoré tie vyjadrenia "celevrít" ...).
No a tí, čo majú zdravotné problémy - ich mať vôbec nemusia - majú výnimku .
No asi nepreháňam.
Prečítaj si!
https://refresher.sk/89749-Krizovy-s...fitnesscentier
Je tam jasne napísané:
"Rúška budú povinné aj v exteriéroch"
Nič viac, nič menej.

Žiadne, že ak si sám, alebo viacej ako 2 metre od inej osoby, tak nemusíš mať to na hube.
Jednoducho - MUSÍŠ - bez akýchkoľvek vysvetlení - striktne!
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
kotletka nám ide bručať .....

19:40 Kotleba dostal trest štyri roky a štyri mesiace, a to v ústave s minimálnym stupňom stráženia
))))))
Aj Havel bručal, aj Husák bručal. Treba dodržiavať tradíciu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No veď si to TY prečítaj!
https://www.health.gov.sk/Clanok?Hlavna-sprava-COVID-19
"RÚŠKA

- budú povinné v intraviláne obce a mesta
- nebudú potrebné v extraviláne obce či mesta, napríklad v prírode, ak ste členovia spoločnej domácnosti, alebo v prípade vzdialenosti od cudzích osôb viac ako 5 metrov
- budú povinné aj pre aj pre deti na prvom stupni základných škôl
- v materských školách bude ich nosenie dôrazne odporúčané
- výnimku z nosenia rúšok budú mať napríklad aj nepočujúci žiaci a žiaci s mentálnym postihnutím a s poruchou autistického spektra."
Bavíme sa o INTRAVILÁNE!!! A intravilán mesta je všetko to, kde sú obytné, priemyselné, komerčné zóny. Extravilán všetko od hraníc týchto zón po katastrálne hranice mesta. Toto sa týka práve toho druhého.
Musíš sa trochu aj orientovať v pojmoch intravilán a extravilán sídla, obce, mesta.
Naposledy upravil misoft : 12.10.20 at 19:33
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

a do hája ... som čítala staré opatrenie ... a v telke som počula len o 5tich metroch (extravilán mi ušiel) - idem to mazať
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nechaj tak... chybička sa predsa môže zamiešať - ale teraz to už vieš, ako to je. Žiaľ - trnafsky šaľeňak a jeho partija sa vybujačila na nás. Veď som vyššie písal - nelogické, nesystémové riešenia sú asi jeho koníčkom.....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bjuty, ale rozsudok ešte nie je právoplatný. Takže nekrič ešte hop. I keď by som bol rád, ak by ho zavreli. Už iba pre ten brutálny nárast % v bud. voľbách.
Ešte bude rozhodovať Najvyšší súd.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Šak jasné, že nie je právoplatný.
Ďalšia inštancia bude mať tri možnosti :
- rozsudok potvrdí
- rozsudok zmierni
- rozsudok sprísni
...ak by sa sudca zbláznil, tak ho kľudne môže aj oslobodiť.

Čo sa týka preferencií, tak predpokladám, že tie mu ešte len pôjdu hore...a to aj týmto rozsudkom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať