Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...paign=mostread
Veronka...je úplne jedno, či môžu ísť alebo nie.

Citujem :
" „Chcel som si ísť zaplatiť televíziu, na to potrebujú aj môj občiansky… Ani suseda nemôžem poprosiť, aby to išiel zaplatiť za mňa,“ dodáva. "

Starý pán vraví, že nemôže sused zaplatiť ?
Nuž ja vravím opak...

„Občania sa musia preukazovať pri tomto produkte v zmysle zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti," dodáva Pondelová.

„Je to niečo ako banka, kde sa tiež pri platbách vyžaduje identifikácia klienta," pridáva sa hovorkyňa Národnej banky Slovenska Martina Solčányiová.
https://www.tvnoviny.sk/domace/18079...m-je-obciansky

Teda ak niekto potrebuje zaplatiť šek, tak je úplne jedno, kto ho zaplatí. Osoba predloží OP a fertig, už len prebehne platba. Je síce pravda, že platiteľ sa dostane do systému, ale nič viac...a v tom systému je už aj tak, a to dávno.
Vôbec to nie je také jednoduché, ako sa to celé zdá.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...platí pre oba predchádzajúce príspevky od korely.
giphy.gif  
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
marjankaj
buchač
Pomodliť sa môže veriaci aj doma....či ?
To je pravda.
Na druhej strane ľuďom povolili nakupovať iba nutné potraviny a drogériu, Ale obchodníci Odevy obuv a pod predávať môžu. Ale komu?
To je fakt niekde takto zadefinované, že iba "nutné potraviny"?
Keby si pozerala tlačovky, tak by si sa nepýtala.
Ale to sa mení rýchlejšie ako počasie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...
Tak je to, PRESNE tak.
Kurňa, keby som nemal v tom prax, tak mlčím. Pravidelne platím na pošte, občas sa stalo, že už aj zať za mňa platil....čiže iné meno.
Manželka má ten špeci papier (vydanie je spoplatnené 5€) na vyberanie doporučených zásielok...

Vydrž, do pondelka ešte ďaleko...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja teda nevychádzam z údivu o čom to tu vlastne točíte.
Predvčerom som za susedu (staršia a zlomená haksňa) platil šek na pošte. Žiadna "kontrola" Matelkovho kovidpasu, len kukal či som si paprče dezinfikoval, dal som do okienka zloženku a prachy - bum-bum - a s ústrižkom som odišiel.
Vy ste už fakt všetci na gebuľu?
A na pošte boli aj dôchodcovia, ktorí si svoje šeky platili a NIKTO ich nevykázal, nekontroloval na tie smiešne modré papieriky.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
veronikasad
Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...
Tak je to, PRESNE tak.
Kurňa, keby som nemal v tom prax, tak mlčím. Pravidelne platím na pošte, občas sa stalo, že už aj zať za mňa platil....čiže iné meno.
Manželka má ten špeci papier (vydanie je spoplatnené 5€) na vyberanie doporučených zásielok...

Vydrž, do pondelka ešte ďaleko...
Mám tiež pre dcéru a ak sa bude dať na poštu - idem hneď vybaviť splnocnenie pre susedu za seba ...
V piatok som chcela isť do kozmetiky - že bez testu nemôžem... Aku vypovedaciu hodnotu ma týždňový antigenový test ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

veronikasad
Mám tiež pre dcéru a ak sa bude dať na poštu - idem hneď vybaviť splnocnenie pre susedu za seba ...
V piatok som chcela isť do kozmetiky - že bez testu nemôžem... Aku vypovedaciu hodnotu ma týždňový antigenový test ?
Pravdu?
Má výpovednú hodnotu použitého toaletného papiera!
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

veronikasad
Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...
Ja preberám pre deti doporučenú poštu a aj do vlastných rúk. Viem o tom.
Ale oni nemôžu moju, keby niečo, pretože ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

korela
veronikasad
Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...
Ja preberám pre deti doporučenú poštu a aj do vlastných rúk. Viem o tom.
Ale oni nemôžu moju, keby niečo, pretože ...
Však si vybav splnomocnenie pre deti a nebude žiadny probém.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
V piatok som chcela isť do kozmetiky - že bez testu nemôžem... Aku vypovedaciu hodnotu ma týždňový antigenový test ?
ALE môžeš.....viď

Pozor! Na celom území Slovenska aj naďalej platí uznesenie vlády SR č. 587 z 30. septembra 2020 a uznesenie č. 718 z 11. novembra 2020, ktoré od 1. októbra 2020 na 90 dní vyhlásili núdzový stav. Počas neho platí:

povinnosť nosiť rúško aj v exteriéri
zákaz hromadných podujatí
zákaz zhromažďovania sa
jedlo zabalené a so sebou alebo v exteriéri
uzavreté fitness, wellness, kúpaliská, akvaparky
stredné školy – distančné štúdium
obchody a nákupné centrá – 1 osoba na 15m2
vyhradené hodiny potravín a drogérie pre seniorov nad 65 rokov v čase 9:00-11:00.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

misoft
Ja teda nevychádzam z údivu o čom to tu vlastne točíte.
Predvčerom som za susedu (staršia a zlomená haksňa) platil šek na pošte. Žiadna "kontrola" Matelkovho kovidpasu, len kukal či som si paprče dezinfikoval, dal som do okienka zloženku a prachy - bum-bum - a s ústrižkom som odišiel.
Vy ste už fakt všetci na gebuľu?
A na pošte boli aj dôchodcovia, ktorí si svoje šeky platili a NIKTO ich nevykázal, nekontroloval na tie smiešne modré papieriky.
ešte keby si napísal že aký to bol šek dobre lebo niekedy treba predložiť op bez ohľadu na to aká je adresa odosielateľa
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

buchač
Pomodliť sa môže veriaci aj doma....či ?
taká krava na balkóne a či doma vyrábaný chlieb, tiež nie varianta na zahodenie. Však aký rozdiel medzi telesnými a duševnými potrebami zabezpečovanými doma
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

veronikasad
Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...
Zaplatiť jedna vec a prijať druhá.

Otázka na pošte: Veď ma poznáš, musím dať OP?
Odpoveď poštárky: Aj keby ti niekto poslal jeden cent, aj tak musím zapísať číslo OP.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

buchač
...platí pre oba predchádzajúce príspevky od korely.
Platí skôr na tvoj, reč bola o odeve a obuvi, nie o móde a reklame. Daj ešte o Smotánke a možno skončíš pri Badateľovi, či Bukovskom.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Citujem celé, aby nemal niekto problém, že vyťahujem z kontextu.


korela
marjankaj
buchač
Pomodliť sa môže veriaci aj doma....či ?
To je pravda.
Na druhej strane ľuďom povolili nakupovať iba nutné potraviny a drogériu, Ale obchodníci Odevy obuv a pod predávať môžu. Ale komu?
To je fakt niekde takto zadefinované, že iba "nutné potraviny"?

korela
buchač
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...paign=mostread
Veronka...je úplne jedno, či môžu ísť alebo nie.

Citujem :
" „Chcel som si ísť zaplatiť televíziu, na to potrebujú aj môj občiansky… Ani suseda nemôžem poprosiť, aby to išiel zaplatiť za mňa,“ dodáva. "

Starý pán vraví, že nemôže sused zaplatiť ?
Nuž ja vravím opak...

„Občania sa musia preukazovať pri tomto produkte v zmysle zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti," dodáva Pondelová.

„Je to niečo ako banka, kde sa tiež pri platbách vyžaduje identifikácia klienta," pridáva sa hovorkyňa Národnej banky Slovenska Martina Solčányiová.
https://www.tvnoviny.sk/domace/18079...m-je-obciansky

Teda ak niekto potrebuje zaplatiť šek, tak je úplne jedno, kto ho zaplatí. Osoba predloží OP a fertig, už len prebehne platba. Je síce pravda, že platiteľ sa dostane do systému, ale nič viac...a v tom systému je už aj tak, a to dávno.
Vôbec to nie je také jednoduché, ako sa to celé zdá.
buchač
...platí pre oba predchádzajúce príspevky od korely.
kukučka
buchač
...platí pre oba predchádzajúce príspevky od korely.
Platí skôr na tvoj, reč bola o odeve a obuvi, nie o móde a reklame. Daj ešte o Smotánke a možno skončíš pri Badateľovi, či Bukovskom.
Kde tu vidíš aspoň nejakú zmienku o móde ????
Moja reakcia bola na fantazmagórie od korely !!!
Sorry, ale po pár týždňoch karantény, keď sa to rieši všade možne, sa položí otázka o definovaní nutných potravín ? Veď to je totálna nevedomosť.
Nehnevaj sa...ale ak niekto tvrdí, že platba na pošte inou osobou nie je jednoduchá záležitosť, tak je potom solídne jednoduchý.
Ja tvrdím, že korela je fakt vytrhnutá z reality...žije len za múrmi svojho domu...lebo to, čo občas dáva, to sa nevymyslí.


...a preto ten gif s Ragnarom, ktorý nad takými hlúposťami prevracia oči...


Poznámku o Bukim @ company si si mohla odpustiť. Mne je síce jasné, že vrabec k vrabcovi si sadá, rovný rovného si hľadá...lenže momentálne si sa nejak netrafila, akurát si si chcela kopnúť, ale nevyšlo.

...a ak si si nevšimla, tak môj príspevok má dva odstavce.
Jeden pojednáva o odevoch a druhý o reklame.
Ak medzi nimi nevidíš súvislosť vzhľadom k koroňáckej situácii, tak potom sorry.
Naposledy upravil buchač : 15.11.20 at 08:17
1 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kukučka
veronikasad
Šeky na pošte môže zaplatiť hocikto, je dobré vybaviť si aj na pošte splnomocnenie na preberanie zásielok ...

Inak fakt neviem čo od pondelka platí a čo nie ...
Zaplatiť jedna vec a prijať druhá.

Otázka na pošte: Veď ma poznáš, musím dať OP?
Odpoveď poštárky: Aj keby ti niekto poslal jeden cent, aj tak musím zapísať číslo OP.
Na prijimanie si vybav splnomocnenie a mas po probléme
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Toto je na Pravde :

" Premiér Matovič uviedol, že efekt plošného testovania sa čoskoro vypne, zvažuje i tvrdý lockdown podobný tomu v Rakúsku. "

Zatiaľ ešte neskopírovali text z Booku Fasov.
https://www.facebook.com/igor.matovic.7
Fujtajbl...je mi na grc z toho dilina.

Takže teraz môžu poliši začať plniť vodou cisterny vodných diel, lebo ich v utorok použijú.

Ale hlavne, že veriaci budú môcť ísť do kostolov.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
misoft
Ja teda nevychádzam z údivu o čom to tu vlastne točíte.
Predvčerom som za susedu (staršia a zlomená haksňa) platil šek na pošte. Žiadna "kontrola" Matelkovho kovidpasu, len kukal či som si paprče dezinfikoval, dal som do okienka zloženku a prachy - bum-bum - a s ústrižkom som odišiel.
Vy ste už fakt všetci na gebuľu?
A na pošte boli aj dôchodcovia, ktorí si svoje šeky platili a NIKTO ich nevykázal, nekontroloval na tie smiešne modré papieriky.
ešte keby si napísal že aký to bol šek dobre lebo niekedy treba predložiť op bez ohľadu na to aká je adresa odosielateľa
Pali - netrep sprostosti! Ja môžem zaplatiť mobil svojej žene, synovi a NIKTO si nepýta OP!!!. Môžem zaplatiť ČOKOĽVEK KOMUKOĽVEK - nie je dôležité KTO platí, ale to či sa platí správna suma na správny účet, správnemu prijímateľovi.
Vy ste naozaj všetci (čo tu hlásajú čosi o OP na poštách) poriadne yebnutí na hlavy!

Iná vec je PRIJATIE - ak je to pre určeného prijímateľa, tak vtedy sa OP MUSÍ predložiť (aby to nevyplatili niekomu inému), alebo predložiť OP a splnomocnenie na prebratie zásielky.

Tak si to - pre Boha - ujasnite v tých svojich makoviciach!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať