Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Akurát že mne ani moc nechutí, lebo nič nesladím, hoci môžem, ale proste zvyk z práce, ani kávu, ani čaj...
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54
lujza.j
Pali ja agatovy...nekrystalizuje...ale ani ten nebol každý rok..... aspoň "u mňa" stačilo,že zima dážď....... predtým mi chutila slnečnica....teraz som rada,že mám čo mám......
Jedna kúpa pre mňa divná...nie je to agát a neskrystalizoval.... ďalšiu kúpu tam zvažujem...a to tata známeho...
vieš prečo je dobrý lebo keď natrieš na chlieb s maslom tak nesteká. za pol hodinu si dám ale mám už len horský aj ten býva niekedy tuhý a teraz musím dať do chladničky aby stuhol, asi ho skoro stáčal medár
Pali ja som aj o chuti.... každý chutí inak ...ak sa bavíme o jednodruhovom duplom.....pre mňa do jogurtu je agatovy praktický......repka napr. skrystalizuje okamžite....a je biely ako brančo masť....to je prvý medik čo sa točí... mňam nevedela som sa ho dojest...
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

na hodine OPZHN(ochrana proti zbraniam hromadného ničenia) sa pýta veliteľ vojaka čo urobí keď zistí že bol atómový výbuch? odpoveď: vyjdem na najvyššie miesto a poriadne sa pozriem lebo už viac nič také neuvidím.
Bohužiaľ každý si myslí že sa to vyhne jemu a jeho blízkym.
Ja tvrdím živí budú závidieť mŕtvym
4 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Volby do EU - šak si to pozrime a nezabúdajme


Evropský parlament – zasedání!

Tyto fotky musí cirkulovat ... a znovu ... a znovu ... Produktivita EVROPSKÉHO PARLAMENTU

A poplatky za ... 12.000 euro měsíčně!

BRAVO! tj. 324.000,-Kč/měsíc a jen 10%daň ! ! ! Popis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=15&p art=1.12

12.000 € měsíčně /monatlich Popis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=13&p art=1.10 12.000 € měsíčně /monatlichPopis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=9&pa rt=1.6 12.000 € měsíčně /monatlichPopis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=10&p art=1.7 12.000 € měsíčně /monatlichPopis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=11&p art=1.8 12.000 € měsíčně /monatlich Popis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=6&pa rt=1.3 12.000 € měsíčně /monatlichPopis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=5&pa rt=1.2 12.000 € měsíčně /monatlich Popis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=7&pa rt=1.4 12.000 € měsíčně /monatlichPopis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=12&p art=1.9 12.000 € měsíčně /monatlich

FPopis: download.php?bid=00001b8c8423b36402b50fa3&idx=7&pa rt=1.4 12.000 € 12.000 € měsíčně /monatlich



FOTKY, KTERÉ MUSÍ kolovat stokrát, tisíckrát, milionkrát!

přeposílejte stále dokola a všem, znovu a znovu !

A tito lidé dávají pokyny nebo rozkazy do evropských zemí, s cílem naplnit své kapsy. A jsme povinni hlasovat pro to!

ONI NEJSOU BLBÍ ! TO MY JSME BLBCI !NEVÁHEJ TO PŘEPOSLAT
image001.jpg  
image004.jpg  
image010.jpg  
1/1
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Stačí si pozrieť občas našich, tiež je tam dosť často prázdno
https://www.ta3.com/live-nrsr
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Naši povedia,že oni kuk aj v kancli....po poslaneckých kluboch...alebo po budove sú po stenách tv... neviem či aj v jedálni nebola telka
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Ako vidno, dajú sa žiaci v školách prestravovať rôzne.
Každý deň ryža...sa jeden potom nečuduje, že majú šikmé oči...
Daj každý deň našim deckám každý deň zemiaky počas celého šk.roka... to by boli fukoty od rodičov jedna radosť.
Každý deň mlieko ??? To kto kedy videl ??? Veď by Bukino z kože vyskočil...

...apropó...teraz nedáš nejaké linky na české školské obedy ???
Komentuješ iba pre koment bez prečítania. V tom vzorovom 34 dennom menu sú zakomponované aj zemiaky aj batáty, spomínajú sa jedlá aj mezinár. kuchýň ako FR, americká a pod.
Čo sa týka českej a slov. kuchyne v školských jedálňach, vyhľadaj si sám, ak ťa to úprimne zaujíma, ale je fakt, že Česi mali v školských jedálňach pre celiatikov jedlá každý deň už pred 20 r. Na Slovensku sa o tom ani nechyrovalo. Netuším, ako je to dnes. Deti mali nenormálne problémy, nosili si z domu svoje obedy, kuchárky ich s jedom zohrievali (nie náš prípad).
A mlieko ... dá sa aj v inej forme, viď FR, ES a IT a aj iné krajiny Európy ho má na dennej báze.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Otázka len zo zaujímavosti...prečo bola táto téma vymazaná ???
https://www.porada.sk/t330074-co-ked...-co-robit.html
Dozviem sa dôvod od dotyčného modema ?

Lebo tu ide o to, že táto tématika je roky rokúce bežná na nie jednom fóre.
Tomu nerozumiem ani ja, ide o normálnu vec, netýka sa to predsa iba vojen, ale aj prírodných pohrôm, pri blackoute je možnosť vypadnutia elektriny až na dva týždne v našich končinách najmä kvôli obnoveniu zapojenia sietí.
CO fungovala normálne aj za socíka, štát. hmot. rezervy sa vytvárali, zažili sme predsa pri Černobyli, Mesík sa nejako z médií so svojou osvetou vytratil, a na YT sa nachádzajú videá s o školami prežitia pri extrémoch.
Tiež by ma zaujímal dôvod.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V súčasnosti ma zaujíma, ako sa dajú zavariť klobásky, hoci aj suché, nemám skúsenosti so zaváraním mäsa, tak mám z toho obavy.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Komentuješ iba pre koment bez prečítania.
To síce vravíš len ty...ale to je vedľajšie. Prečítal som si síce zbežne, no prečítal.
Ten zvyšok neriešim...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

korela
V súčasnosti ma zaujíma, ako sa dajú zavariť klobásky, hoci aj suché, nemám skúsenosti so zaváraním mäsa, tak mám z toho obavy.
slaný nálev, nad 100oC po dobu ktorú by si ich normálne varila za normálnych sterilizačných podmienok (ak nemáš autokláv - tlakový sterilizátor) ale prečo chceš zavárať to čo je už zakonzervované iným spôsobom(údením). zaváranie je jeden zo spôsobov konzervovania
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Neviem či sa dajú ešte kúpiť sklené patentne poháre so skleneným viečkom. Svokor do nich kedysi zaváral vynikajúce zajačie klobásy (zajačie mäso+bravčový bôčik).Cerstvé sa dávali do pohárov a sterilizovali ..
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
korela
V súčasnosti ma zaujíma, ako sa dajú zavariť klobásky, hoci aj suché, nemám skúsenosti so zaváraním mäsa, tak mám z toho obavy.
slaný nálev, nad 100oC po dobu ktorú by si ich normálne varila za normálnych sterilizačných podmienok (ak nemáš autokláv - tlakový sterilizátor) ale prečo chceš zavárať to čo je už zakonzervované iným spôsobom(údením). zaváranie je jeden zo spôsobov konzervovania
Pretože aj pri nich je doba spotreby, a myslím si, že zavarené vydržia dlhšie. Okrem toho sa udržia aj v čistote dlhšie. Nemám ideálne podmienky na ich uskladnenie a na chladničky, mrazničky sa nedá spoľahnúť. V tom vidím dôvod pre zaváranie.
Dobrý nápad od veronikasad, pridať k nim bôčik.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Svokra pripravila zavarené zeleninové polievky bez zásmažky pre svojho manžela na tri roky po jej smrti. Pripravila mu všetko čo len mohla, aj potrebné hmotné veci pre život. (Osemdesiatnici.)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

veronikasad
Neviem či sa dajú ešte kúpiť sklené patentne poháre so skleneným viečkom. Svokor do nich kedysi zaváral vynikajúce zajačie klobásy (zajačie mäso+bravčový bôčik).Cerstvé sa dávali do pohárov a sterilizovali ..
veronika problém je v kvalite uzavretia a viečka OMNIA , doporučujem závitový (TO)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tie niekedy otvoriť vlastnou rukou je umenie. Otvárakom sa viečko väčšinou poškodí.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

korela
Tie niekedy otvoriť vlastnou rukou je umenie. Otvárakom sa viečko väčšinou poškodí.
s citom hrotom nožíka oddialiť na krčku nech dostane vzduch. nemalo by sa poškodiť. prázdne konzervy tiež znova nepoužívame
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Neviem či sa dajú ešte kúpiť sklené patentne poháre so skleneným viečkom.
Jasné, že sú v ponuke.
https://www.google.com/search?q=pate...&bih=615&dpr=1
Pravidelne sa objavujú pred sezónou zavárania. Ich cena je ale oveľa vyššia.
korela
Tie niekedy otvoriť vlastnou rukou je umenie. Otvárakom sa viečko väčšinou poškodí.
Treba vedieť otvárať.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Škoda tohto národa, už tu máme aspoň milión odborníkov na zjazdové disciplíny, mohli sme mať viac zlata ako v Kremnici či Detve, keby sa ich všetci zúčastnili, stačí vyliezť na vrch spustiť sa dole a za pár sekúnd je zlato na krku. Nejaká natiahnutá či zapálená šľacha je len výhovorka.
1 2
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Pali, neviem ako to myslíš. Netreba sa celý športový život hnať bez zastavenia. Treba si vedieť povedať, že teraz nie, teraz pauza. Nie výhra, ale prehra nás posúva v živote ďalej.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať