Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

veronikasad
....zopakujem, nežiadala som o zmazanie, ale uzatvorenie témy, keď zadávateľ do názvu pripísal Vyriešené
ja som to aj tak pochopil, že si nežiadala vymazanie témy, zarazilo ma, že sa tak stalo. inak, ak by sa postupovalo rovnakým spôsobom, táto téma by už dávno nemala existovať
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
Pointa je na záver, takže pozrieť celé...
Dal ich dole len 6, takzeeee stale mame Rudolfa a Cometu
https://cestovanie.sme.sk/c/6191644/...ch-soboch.html
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

majkii
veronikasad
....zopakujem, nežiadala som o zmazanie, ale uzatvorenie témy, keď zadávateľ do názvu pripísal Vyriešené
ja som to aj tak pochopil, že si nežiadala vymazanie témy, zarazilo ma, že sa tak stalo. inak, ak by sa postupovalo rovnakým spôsobom, táto téma by už dávno nemala existovať
Noo, tie k......., čo si tam popísal o výťahu, že na základe tejto vety

"Pri určení preddavkov do fondu prevádzky, údržby a opráv vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome zohľadnia mieru využívania spoločných častí domu a spoločných zariadení domu vlastníkmi nebytových priestorov."

nemusia byty na prízemí splácať úver domu cez FPÚaO na výmenu výťahu za 90 000 €.
To ťa nenapadlo, že keď zmažeš svoj prvý komentár, padajú všetky pod tebou napísané. Aj ten od Tibora, ktorý ti to napísal jasne, že nevieš, čo trepeš.

Nuž ale čo? Inkvizítori ešte nevymreli snažia sa presvedčiť, že porada je ploská doska.

1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Nezaškodí si prečítať s odstupom aj staré príspevky a uvedomiť si, kto tu najviac kričí o hejtoch. Myslí si snáď, že sto krát opakovaná lož sa stane pravdou?
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
kto má najväčšiu radosť z inflácie je štát, len o tom cudne mlčí a predhodí zlomok z nadvýberu ako veľké sociálne plus. čo je menej ako ficove zvýšenie o 0,6 eura či ako to ktosi neustále omieľa.
Príklad ak stojí 1 l nafty 1 euro z toho DPH je 20% 0,2 eura
ak stojí 1 l nafty 2 eurá z toho DPH je 20% 0,4 eura koľko je to celkového množstva predaných PHM?
ak sa zvýšil výber daní oproti plánu z 11, 8 na 13,5 mld má na to vplyv aj zvýšenie cien o infláciu
Pali - zle počítaš! Zabudol si na spotrebnú daň z palív - u nafty je to 30% - takže ak 1L nafty je za 1€, s 30% spotrebnou daňou je to 1,3€. A z toho sa vypočíta DPH 20% a máš hneď 1,56€/L
Tvoja matematika akosi neobstojí. Výrobná cena na výstupe + spotrebná daň a z toho sa vypočíta DPH.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

kukučka
Nezaškodí si prečítať s odstupom aj staré príspevky a uvedomiť si, kto tu najviac kričí o hejtoch. Myslí si snáď, že sto krát opakovaná lož sa stane pravdou?


https://www.google.com/url?sa=t&rct=...N_SzoTj4Ju8ZCv
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

sito
kukučka
Nezaškodí si prečítať s odstupom aj staré príspevky a uvedomiť si, kto tu najviac kričí o hejtoch. Myslí si snáď, že sto krát opakovaná lož sa stane pravdou?


https://www.google.com/url?sa=t&rct=...N_SzoTj4Ju8ZCv
nereagovala som na tvoj príspevok
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

https://fb.watch/gGvk25cOWr/
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

kukučka
sito
kukučka
Nezaškodí si prečítať s odstupom aj staré príspevky a uvedomiť si, kto tu najviac kričí o hejtoch. Myslí si snáď, že sto krát opakovaná lož sa stane pravdou?


https://www.google.com/url?sa=t&rct=...N_SzoTj4Ju8ZCv
nereagovala som na tvoj príspevok
To nič. Objavil sa tu ako blesk z jasného neba ...

Ale muzikanti sú fešáci, pesnička ľudová, zábava bohová. Ale aj na porade, že?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
kto má najväčšiu radosť z inflácie je štát, len o tom cudne mlčí a predhodí zlomok z nadvýberu ako veľké sociálne plus. čo je menej ako ficove zvýšenie o 0,6 eura či ako to ktosi neustále omieľa.
Príklad ak stojí 1 l nafty 1 euro z toho DPH je 20% 0,2 eura
ak stojí 1 l nafty 2 eurá z toho DPH je 20% 0,4 eura koľko je to celkového množstva predaných PHM?
ak sa zvýšil výber daní oproti plánu z 11, 8 na 13,5 mld má na to vplyv aj zvýšenie cien o infláciu
Pali - zle počítaš! Zabudol si na spotrebnú daň z palív - u nafty je to 30% - takže ak 1L nafty je za 1€, s 30% spotrebnou daňou je to 1,3€. A z toho sa vypočíta DPH 20% a máš hneď 1,56€/L
Tvoja matematika akosi neobstojí. Výrobná cena na výstupe + spotrebná daň a z toho sa vypočíta DPH.
spotrebná daň z nafta je pevná sadzba 368 eur/1000 l =0,368/liter (údaj finančnej správy k 31.12.2020)a je jedno či stojí liter nafty jedno alebo päť eur treba si preštudovať zákon o spotrebných daniach ale vieš čo choď na pumpu nech ti niekto ukáže ako vyzerá pokladničný blok ak začneš podnikať(najmä účtovať) budeš vedieť že so spotrebnou daňou(jej platením respektíve neplatením) pracuje len vymedzený okruh podnikateľov, takže na bežného podnikateľa jej výška vôbec nemá vplyv. nebolo účelom presne popísať výšku DPH ale poukázať na ten nárast ale keď chceš tak pri cene nafty 1 l =1 euro je dph 0,166 pri cene 2 eurá je dph 0,333 = čistý zisk štátu na uvedenom prípade vplyvom inflácie narástol o 100% a ani len prstom nepohol
Naposledy upravil pavol54 : 08.11.22 at 21:59
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

misoft
pavol54
kto má najväčšiu radosť z inflácie je štát, len o tom cudne mlčí a predhodí zlomok z nadvýberu ako veľké sociálne plus. čo je menej ako ficove zvýšenie o 0,6 eura či ako to ktosi neustále omieľa.
Príklad ak stojí 1 l nafty 1 euro z toho DPH je 20% 0,2 eura
ak stojí 1 l nafty 2 eurá z toho DPH je 20% 0,4 eura koľko je to celkového množstva predaných PHM?
ak sa zvýšil výber daní oproti plánu z 11, 8 na 13,5 mld má na to vplyv aj zvýšenie cien o infláciu
Pali - zle počítaš! Zabudol si na spotrebnú daň z palív - u nafty je to 30% - takže ak 1L nafty je za 1€, s 30% spotrebnou daňou je to 1,3€. A z toho sa vypočíta DPH 20% a máš hneď 1,56€/L
Tvoja matematika akosi neobstojí. Výrobná cena na výstupe + spotrebná daň a z toho sa vypočíta DPH.
DPH sa počíta aj z marže, si myslíš že pumpári sú charita?
:-)))
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dnes ráno som sa riadne zarehlil. Moja 3/4 mi kričí: Vieš kto zomrel? Hossein, čo hral Peirraca. Ja jej - to si kde zistila, veď ten je po smrti skoro dva roky.
Ukázala nejakú správu od kamošky - dátum 9.11.2022 a zdroj novinkov.cz (a dokonca ani tam o tom nič nie je)
Ja som jej našiel na webe všetky správy o ňom, i Wiki - no ona verí tej falošnej správe a ostatné sú klamstvá. No ľudkovia - je to normálne?
Naposledy upravil misoft : 09.11.22 at 06:37
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No neskoro ale predsa.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

sito
majkii
veronikasad
....zopakujem, nežiadala som o zmazanie, ale uzatvorenie témy, keď zadávateľ do názvu pripísal Vyriešené
ja som to aj tak pochopil, že si nežiadala vymazanie témy, zarazilo ma, že sa tak stalo. inak, ak by sa postupovalo rovnakým spôsobom, táto téma by už dávno nemala existovať
Noo, tie k......., čo si tam popísal o výťahu, že na základe tejto vety

"Pri určení preddavkov do fondu prevádzky, údržby a opráv vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome zohľadnia mieru využívania spoločných častí domu a spoločných zariadení domu vlastníkmi nebytových priestorov."

nemusia byty na prízemí splácať úver domu cez FPÚaO na výmenu výťahu za 90 000 €.
To ťa nenapadlo, že keď zmažeš svoj prvý komentár, padajú všetky pod tebou napísané. Aj ten od Tibora, ktorý ti to napísal jasne, že nevieš, čo trepeš.

Nuž ale čo? Inkvizítori ešte nevymreli snažia sa presvedčiť, že porada je ploská doska.

Táraš ako Palacký na Uhorskom sneme, dlho a o ničom. Navyše klameš.
1.) ja som žiaden príspevok ani komentár nevymazal, nemôžem, nie som admin ani moderátor. Preto nemohli všetky podomnou napísné padnúť
2.) Veta "Pri určení preddavkov do fondu prevádzky, údržby a opráv vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome zohľadnia mieru využívania spoločných častí domu a spoločných zariadení domu vlastníkmi nebytových priestorov" je citácia ustanovenia §10 ods.(1) zákona o vlastníctve bytov. Zdieľač toľkých citátov zákona a toto nevie? Možno, keby si odcitoval celý príspevok bolo by ti to zrejmé, že to bola citácia zákona, bolo to tam riadne uvedené. Nuž pre niekoho, kto si bohrovne myslí svoju pravdu je polemika najväčší nepriateľ.
3.) klameš ak tvrdíš, že som túto vetu napísal "nemusia byty na prízemí splácať úver domu cez FPÚaO na výmenu výťahu za 90 000 €." naopak, na zadávateľovu otázku prečo by mal splácať úver na výťah som napísal, preto že je spoluvlastník na spoločných častiach a spoločných zariadeniach. Ak toto bolo v mojom príspevku, bola to citácia, niekoho kto tvrdil opak.
4.) Vymazaný bol tvoj komentár, kde si adoroval tomu druhému, tebe vlastným arogantným spôsobom ste ma chceli "ovaliť lopatov" s tvojím dovetkom "a poriadne"
Nepochybujem, že je tu už niekto ovalený lopatov, a poriadne.

Bol by som rád, keby sa tá téma obnovila, aby bolo jasné, čo kto a akým spôsobom na koho útočil, možno sa pridá k téme aj OneUp, ktorého si tam napádal a k téme sa nevyjadroval.
Naposledy upravil majkii : 09.11.22 at 10:03
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
majkii
Bol by som rád, keby sa tá téma obnovila, aby bolo jasné, čo kto a akým spôsobom na koho útočil, možno sa pridá k téme aj OneUp, ktorého si tam napádal a k téme sa nevyjadroval.
Výnimočne som za...aspoň by si jeden prečítal, že čo za chujoviny (viacnickový) zadávateľ tam popísal. Podotýkam, že v prípade obnovenia by sa tam mali obnoviť všetky komentáre, aby bolo jasné, kto na koho útočil...dátumy a časy sú toho neklamným znakom.

Apropó...lopatou po hlave by si si zaslúžil už len v tom, že si dával informácie ohľadom ceny, ako to prebiehalo vo vašom baráku. To je porovnávanie hrušiek s jablkami.

...a ozaj, aby si bol v obraze...ten One Up je jedným z ďalších nickov dotyčnej osoby, ktorá tu dáva pravidelne nezmyselné témy.
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

I ja s tým súhlasím.... nemiešal som sa do toho (i u nás sme rekonštruovali výťah, ale sme ho trochu modifikovali), ceny som do toho nedával. Ale niektoré "rady", "kecy" - to fakt stojí za prečítanie...
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Ja neviem, kto je viacnickový zadávateľ, a ani ma to nezaujíma. V téme bolo jasne a to som aj ja tvrdil, že za modernizáciu výťahu, ktorá sa hradí z FPOU zaplatia aj vlastníci prízemných bytov lebo sú to spoločné časti a zariadenia domu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nezdá sa vám, že už je tej agresivity troška veľa? Kam to spejeme, och.....
https://www.cas.sk/clanok/2736547/hr...om-sa-otravil/
0 0
OneUp OneUp

OneUp je offline (nepripojený) OneUp

majkii
sito
majkii
veronikasad
....zopakujem, nežiadala som o zmazanie, ale uzatvorenie témy, keď zadávateľ do názvu pripísal Vyriešené
ja som to aj tak pochopil, že si nežiadala vymazanie témy, zarazilo ma, že sa tak stalo. inak, ak by sa postupovalo rovnakým spôsobom, táto téma by už dávno nemala existovať
Noo, tie k......., čo si tam popísal o výťahu, že na základe tejto vety

"Pri určení preddavkov do fondu prevádzky, údržby a opráv vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome zohľadnia mieru využívania spoločných častí domu a spoločných zariadení domu vlastníkmi nebytových priestorov."

nemusia byty na prízemí splácať úver domu cez FPÚaO na výmenu výťahu za 90 000 €.
To ťa nenapadlo, že keď zmažeš svoj prvý komentár, padajú všetky pod tebou napísané. Aj ten od Tibora, ktorý ti to napísal jasne, že nevieš, čo trepeš.

Nuž ale čo? Inkvizítori ešte nevymreli snažia sa presvedčiť, že porada je ploská doska.

Táraš ako Palacký na Uhorskom sneme, dlho a o ničom. Navyše klameš.
1.) ja som žiaden príspevok ani komentár nevymazal, nemôžem, nie som admin ani moderátor. Preto nemohli všetky podomnou napísné padnúť
2.) Veta "Pri určení preddavkov do fondu prevádzky, údržby a opráv vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome zohľadnia mieru využívania spoločných častí domu a spoločných zariadení domu vlastníkmi nebytových priestorov" je citácia ustanovenia §10 ods.(1) zákona o vlastníctve bytov. Zdieľač toľkých citátov zákona a toto nevie? Možno, keby si odcitoval celý príspevok bolo by ti to zrejmé, že to bola citácia zákona, bolo to tam riadne uvedené. Nuž pre niekoho, kto si bohrovne myslí svoju pravdu je polemika najväčší nepriateľ.
3.) klameš ak tvrdíš, že som túto vetu napísal "nemusia byty na prízemí splácať úver domu cez FPÚaO na výmenu výťahu za 90 000 €." naopak, na zadávateľovu otázku prečo by mal splácať úver na výťah som napísal, preto že je spoluvlastník na spoločných častiach a spoločných zariadeniach. Ak toto bolo v mojom príspevku, bola to citácia, niekoho kto tvrdil opak.
4.) Vymazaný bol tvoj komentár, kde si adoroval tomu druhému, tebe vlastným arogantným spôsobom ste ma chceli "ovaliť lopatov" s tvojím dovetkom "a poriadne"
Nepochybujem, že je tu už niekto ovalený lopatov, a poriadne.

Bol by som rád, keby sa tá téma obnovila, aby bolo jasné, čo kto a akým spôsobom na koho útočil, možno sa pridá k téme aj OneUp, ktorého si tam napádal a k téme sa nevyjadroval.
Vyjadroval som sa k tejto teme, aj sme si vymenili SS so zadavatelom temy. Mam pocit, ze pri zohladneni § 10 ods. 1 je velmi realne, aby s pomocou pravnika bol uspesny. Potom sa mu uz SS nedala poslat a zmizol aj jeho nick. Nestacilo zatvorit temu, alebo zmazat neeticke poznamky ?
V mojej teme rovnake nekvalifikovane rady, zrejme nepochopili otazku
Hned potom som doslat odpoved so SBD. S pristavbou bakonov musia suhlasit 100 % vlastnikov bytov. Finito. Amen

https://www.porada.sk/t332196-financ...ml#post3240086
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tweety
Nezdá sa vám, že už je tej agresivity troška veľa? Kam to spejeme, och.....
https://www.cas.sk/clanok/2736547/hr...om-sa-otravil/
To vieš, tá šikana zo strany vlády sa musí niekde prejaviť, hlavne u slabších jedincov.
2 roky sme boli šikanovaní, kontrolovaní na hraniciach a zrazu nám tu púšťajú tisíce údenáčov, lebo nie sú kapacity na kontroly na hraniciach.
:-))))))))))))))
Všetko toto vplýva na mozog a ovplyvňuje to správanie.
Ja si myslím, že všetko je presne tak, ako má byť.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať