Zavrieť

Porady

evidenčný list dôchodkového poistenia - vyplnenie

Prosím, vie mi niekto poradiť ako je to s evid.listami? Zasielajú sa /ak pracovný pomer trvá/ do sociálnej poisťovne alebo nie? A ak áno, tak dokedy je to potrebné urobiť?
2. A ako je to so zamestnaným dôchodcom? Môže si požiadať o zvýšenie dôchodku ak súčastne poberá dôchodok aj príjem zo zamestnania? Mám totiž zamestnaného dôchodcu, ktorý odo mňa teraz žiada evid.list, na základe ktorého chce požiadať o zvýšenie dôchodku? Môžem mu ja tento evid.list vydať? Ak má niekto skúsenosť, tak prosím pomôžte.
Usporiadat
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

luebchenko
Zita, ale veď tu bolo povedané že sa za r. 2004 ELDZ nezasielajú, pokiaľ PP trvá! Tak posielajú sa či nie?
Ja som reagovala na predchádzajúci príspevok (10), preto som písala tak. Za rok 2004 odovzdáš pri skončení pracovného pomeru alebo žiadosti o dôchodok.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... ja mám ešte jednu vec ohľadom zamestnaných dôchodcov a ELDP. Na SP tvrdia, že starobný dôchodca, ktorému vznikol nárok na SD pred rokom 2004 pôjde podľa starých pravidiel a SP pre neho na prepočet dôchodku nepotrebuje ELDP. Takémuto zamestnancovi stačí vystaviť potvrdenie o odpracovanej dobe, ale jasné, že ELDP pre SP vystavím (no ale neviem prečo?)
0 0
ANYMex ANYMex

ANYMex je offline (nepripojený) ANYMex

Príjem za rok 2003 sa na ELDP nepíše, tam sa píše len príjem - teda vymeriavací základ až od 1. 1. 2004, do uvedeného obdobia sa každoročne posielali ELDZ.
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

vladan
... v mojom prípade pri odchode zamestnanca kliknem na tlač dokumentu: ELDP a z "kopírky" mi vyjde krásna ružovo-žltá (a kompletne vyplnená) A4
Ak mal zamestnanec PN,do 10 dní, uvádzajú sa tieto dni do ELDP?
Mne to v OLYMPE neuvádza,len nie som si ista.
A este k lehote na odovzdanie - 3 dni, ved to este nie su hotové mzdy za posledný mesiac, tak ako to stíhaš?
0 0
Kimáková Kimáková

Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

anina
Ak mal zamestnanec PN,do 10 dní, uvádzajú sa tieto dni do ELDP?
Mne to v OLYMPE neuvádza,len nie som si ista.
A este k lehote na odovzdanie - 3 dni, ved to este nie su hotové mzdy za posledný mesiac, tak ako to stíhaš?
Podľa poučenia k tlačivu ELDP je potrebné uvádzať do počtu kalend. dní vylučiteľných dôb dni, počas ktorých zamestnenc poberal nemocenské alebo ošetrovné a to je až od 11. dňa PN. Takže prvých 10 dní do kalendárnych dní vyluč, dôb nejde, pretože vtedy zamestnanec nepoberá nemocenské, ale náhradu príjmu.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
vladan
... v mojom prípade pri odchode zamestnanca kliknem na tlač dokumentu: ELDP a z "kopírky" mi vyjde krásna ružovo-žltá (a kompletne vyplnená) A4
Vladan , prosím Ťa aký máš program?
Také niečo dokonalé by som aj ja potrebovala. Zatiaľ mám taký , kde ešte musím kontrolovať , či mi niekde neurobil chybu.
A vždy sa niečo zlé nájde.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
znalec
Vladan , prosím Ťa aký máš program?
Také niečo dokonalé by som aj ja potrebovala. Zatiaľ mám taký , kde ešte musím kontrolovať , či mi niekde neurobil chybu.
A vždy sa niečo zlé nájde.
no predsa OLYMP od KROSu
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
znalec
Vladan , prosím Ťa aký máš program?
Také niečo dokonalé by som aj ja potrebovala. Zatiaľ mám taký , kde ešte musím kontrolovať , či mi niekde neurobil chybu.
A vždy sa niečo zlé nájde.
áno, je to Olymp od Krosu ... keď sa zžiješ s programom, tak je radosť robiť mzdy ... apropo, znalec aj ja častokrát kontrolujem aj môj temer dokonalý program ... neviem si to vytĺcť z hlavy, vieš toto: "dôveruj, ale preveruj"
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
práve ukončujem jeden pracovný pomer .... všetky výkazy tento program má ...ELDZ...výpoveď .... registračný list FO-prihl/odhláška .....prac.zmluvy,...zmeny prac.zmlúv..........stačí vytlačiť priamo z programu !!!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pri vypĺňaní EL platí aj pre rok 2004 maximálny VZ? Ak áno, aký? Ďakujem za radu.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Paulinka, 9 x 40533,- a 3 x 43095,-
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Muška, veľké ďakujem
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

ahojte, viete mi niekto poradit kde by som nasla to poucenie k vyplnaniu ELDP? Ja som si ho totizto vytlacila z netu zo stranky soc.poistovne a tam je len ciste tlacivo a vzor vyplneneho. Lebo teraz vlastne neviem co mam do tych koloniek vypisovat,prepustili sme pracovnicku po mesiaci,cize bola este v skus.dobe a predtym nikde nerobila, len skoncila skolu.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

návod na vyplnenie ELDP:
http://www.socpoist.sk/eldp/navod.pdf
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

janaGT
návod na vyplnenie ELDP:
http://www.socpoist.sk/eldp/navod.pdf
Diky, uz som to vypisala. Ale este mam jednu otazocku, ELDP vypisujem obdobie ked pracovala v nasej firme, nevypisujem vsetky zamestnania kde pracovala predtym, vsak??
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

len za obdobie kedy pracovala vo vašej firme
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

každý zamestnávateľ je povinný pri odchode pracovníka vypísať ELDP a odovzdať ho na sociálku, tzn. že keď pracuje v priebehu roka napr. u 3 zamestnávateľov, každý jeden musí urobiť ELDP.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

janaGT
každý zamestnávateľ je povinný pri odchode pracovníka vypísať ELDP a odovzdať ho na sociálku, tzn. že keď pracuje v priebehu roka napr. u 3 zamestnávateľov, každý jeden musí urobiť ELDP.
Robim to prvy krat takze som z toho trosku vedla,ale uz mi to je jasnejsie, a ten list posielam na socialku postou alebo ho tam mam zaniest?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ešte som zabudla napísať, že na sociálke - teda aspoň v Trnave - je potrebné spolu s ELDP predložiť aj sprievodný list, vzor prikladám v prílohe.

A lepšie je keď to zanesieš osobne, na kópiu ti dajú "štempel" . ale nič sa nestane, keď to odošleš poštou - najlepšie doporučenou.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

No ja celkom dobre nerozumiem načo je im ten zoznam odovzdaných ELDP. Lebo keď som tam bola vo februári, tak to odo mňa nikto nechcel. A keď som tam bola teraz tak mi dala teta tento zoznam a vraj , toto mi ešte vypíšte. Tak som na ňu pozrela, že to odkedy treba a ona že, treba to! Tak som to pekne vypísala a potom sa jej pýtam : aj pečiatku a môj podpis? A ona , že načo netreba. Hm, som si pomyslela svoje, veď všetky údaje zo zoznamu sú aj tak na tlačive odovzdaného ELDP.No a keď mi každú jednu fotokópiu odovzdaného ELDP potvrdí tak načo potom zoznam? Alebo žeby nemali čo robiť a takýmto kontrolovaním si krátia čas?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať