Zavrieť

Porady

evidenčný list dôchodkového poistenia - vyplnenie

Prosím, vie mi niekto poradiť ako je to s evid.listami? Zasielajú sa /ak pracovný pomer trvá/ do sociálnej poisťovne alebo nie? A ak áno, tak dokedy je to potrebné urobiť?
2. A ako je to so zamestnaným dôchodcom? Môže si požiadať o zvýšenie dôchodku ak súčastne poberá dôchodok aj príjem zo zamestnania? Mám totiž zamestnaného dôchodcu, ktorý odo mňa teraz žiada evid.list, na základe ktorého chce požiadať o zvýšenie dôchodku? Môžem mu ja tento evid.list vydať? Ak má niekto skúsenosť, tak prosím pomôžte.
Usporiadat
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ďakujem Andrej, len som si chcela byt ista.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

chcem sa uistiť, maximálny VZ pre ELDP za rok 2005 je 6 * 43 095 + 6 * 47 475?
Pýtam sa, lebo kolegyňa ma presviedča o sume 32 000,- ...
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

nikulik
Prosím Vás do kolkých dní sa moze dat opravny ELDP?
Opravný ELDP podávaš až vtedy, keď už bol odoslaný na ústredie SP.
Nie je tam limit. Podľa toho, kedy si posielala pôvodný - zavolaj si na Soc. poisťovňu, či je potrebné posielať opravný ELDP alebo ti ho ešte vymenia.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT
chcem sa uistiť, maximálny VZ pre ELDP za rok 2005 je 6 * 43 095 + 6 * 47 475?
Pýtam sa, lebo kolegyňa ma presviedča o sume 32 000,- ...
naozaj nikto neviete?
Naposledy upravil janaGT : 03.01.06 at 08:26
0 0
stdr stdr

stdr je offline (nepripojený) stdr

Áno, je to správne - 6 * 43 095 + 6 * 47 475 = 543 420,- Sk
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Prosím treba k 1.8.2006 vypísať aj evidenčný list pre zamestnanca - ktorý je zároveń poberateľom starobného dôchodku? Niekde som to počul....
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

plavčík
Prosím treba k 1.8.2006 vypísať aj evidenčný list pre zamestnanca - ktorý je zároveń poberateľom starobného dôchodku? Niekde som to počul....
Tiež mám zamestnancov - dôchodcov a o niečom takom som ešte nepočula. ELDP im vypisujem len ak si chcú dať prepočítať dôchodok.
0 0
tomare tomare

tomare je offline (nepripojený) tomare

Citat z SP
Suma starobného dôchodku za obdobie dôchodkového poistenia získané po splnení podmienok nároku na starobný dôchodok sa po 31. júli 2006 určí za rovnakých podmienok všetkým poberateľom starobného dôchodku. Z uvedeného dôvodu Sociálna poisťovňa musí mať v takýchto prípadoch k dispozícii sumy vymeriavacích základov osobitne od 1. augusta 2006. Zamestnávatelia na ELDP poistencov narodených pred 1. januárom 1951 vykonajú zápis údajov za rok 2006 osobitne za obdobie do 31. júla a osobitne od 1. augusta.
Naposledy upravil tomare : 25.08.06 at 07:58
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

tomare
Citat z SP

Suma starobného dôchodku za obdobie dôchodkového poistenia získané po splnení podmienok nároku na starobný dôchodok sa po 31. júli 2006 určí za rovnakých podmienok všetkým poberateľom starobného dôchodku. Z uvedeného dôvodu Sociálna poisťovňa musí mať v takýchto prípadoch k dispozícii sumy vymeriavacích základov osobitne od 1. augusta 2006. Zamestnávatelia na ELDP poistencov narodených pred 1. januárom 1951 vykonajú zápis údajov za rok 2006 osobitne za obdobie do 31. júla a osobitne od 1. augusta.
No áno, to som už niekde čítala, ale predpokladám, že je to myslené tak, že keď budem na SP odovzdávať jeho ELDP tak mu rok 2006 rozpíšem do dvoch riadkov, do 31.7.206 a od 1.8.2006.
Alebo sa mýlim?
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Nemýliš sa je to tak,aj Olymp to už má zapracované v update.
0 0
Lilith Lilith

Lilith je offline (nepripojený) Lilith

viem sa tesit z malickosti, ved tie robia zivot krasnym ...viac
tomare
Citat z SP

Suma starobného dôchodku za obdobie dôchodkového poistenia získané po splnení podmienok nároku na starobný dôchodok sa po 31. júli 2006 určí za rovnakých podmienok všetkým poberateľom starobného dôchodku. Z uvedeného dôvodu Sociálna poisťovňa musí mať v takýchto prípadoch k dispozícii sumy vymeriavacích základov osobitne od 1. augusta 2006. Zamestnávatelia na ELDP poistencov narodených pred 1. januárom 1951 vykonajú zápis údajov za rok 2006 osobitne za obdobie do 31. júla a osobitne od 1. augusta.
Krasny dnik Tomare,
mohol/la by si mi poslat www.link na tuto citaciu? ak to niekde mas ulozene, lebo to prave hladam na www.socpoist.sk a neviem to najst. Dakujem
0 0
Lilith Lilith

Lilith je offline (nepripojený) Lilith

viem sa tesit z malickosti, ved tie robia zivot krasnym ...viac
Uz nemusis, prave som to nasla... :-) http://www.socpoist.sk/index/index.p...t_group=0&date[od]=1&date[om]=1&date[or]=2004&date[dd]=28&date[dm]=08&date[dr]=2006
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Ako mám odovzdať ELDP do troch dní, keď ukončil PP dohodou 5.10., a mzdy za oktober budem robiť začiatkom novembra. Používam OLYMP, ktorý vytlačí ELDP sám - no po vypočítaní miezd, čiže až v novembri - po mesiaci???!!!
Poraďte prosím.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Stašek
Ako mám odovzdať ELDP do troch dní, keď ukončil PP dohodou 5.10., a mzdy za oktober budem robiť začiatkom novembra. Používam OLYMP, ktorý vytlačí ELDP sám - no po vypočítaní miezd, čiže až v novembri - po mesiaci???!!!
Poraďte prosím.
V takých prípadoch urobím výpočet mzdy tomuto jedinému zamestnancovi ku dňu, kedy sa mu skončil pracovný pomer. Do troch dní mi podpíše ELDP a dostane aj zápočet rokov. Nevidím v tom problém.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Poberateľ starobného dôchodku je zamestnaný na HPP. Chce si dať prepočítať dôchodok. Je možné mu vystaviť ELDP na prepočet dôchodku k 01.08.2006?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Tatiana Pozri príspevok
Poberateľ starobného dôchodku je zamestnaný na HPP. Chce si dať prepočítať dôchodok. Je možné mu vystaviť ELDP na prepočet dôchodku k 01.08.2006?
ELDP na prepočet dôchodku je samozrejme možné vystaviť.
Prečo k 1.8.2006? Podľa mňa za celý rok 2006, len to rozpíšeš do dvoch riadkov, jeden riadok do 31.7.2006 a druhý riadok od 1.8.2006.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, potreb.by som poradit. Volala mi dnes jedna pani zo socialnej poistovne, ohladom ELDP, ktorý som zaniesla do SP. Do kolonky KAL.DNI VYLUC.DOB. sa píše OČR-ka len 10dní? Čize ak ma prerušenie z dôvodu očr-ky, lebo bola viac ako 10 dni na očrke tak to sa nepíše do tej kolonky?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Nevie mi nikto poradit????
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

nikulik Pozri príspevok
Ahojte, potreb.by som poradit. Volala mi dnes jedna pani zo socialnej poistovne, ohladom ELDP, ktorý som zaniesla do SP. Do kolonky KAL.DNI VYLUC.DOB. sa píše OČR-ka len 10dní? Čize ak ma prerušenie z dôvodu očr-ky, lebo bola viac ako 10 dni na očrke tak to sa nepíše do tej kolonky?
Tu máš metodické usmernenie zo sociálnej poisťovne



Kalendárne dni vylúčených dôb<o:p></o:p>
(Rubrika sa nevypĺňa zamestnancom narodeným po 31. decembri 1984)<o:p></o:p>
(Údaje pre určenie sumy dôchodku podľa predpisov účinných do 31. decembra 2003)<o:p></o:p>
V tejto rubrike sa počtom kalendárnych dní uvádzajú doby, ktoré sa vylučujú pri zisťovaní priemerného mesačného zárobku, uvedené v § 3 ods. 7 vyhlášky Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky č. 290/1994 Z. z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona o sociálnom zabezpečení.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
Ide o počet kalendárnych dní obdobia<o:p></o:p>
<!--[if !supportLists]-->&#183;<!--[endif]-->po ktoré mal poistenec nárok na nemocenské, ošetrovné (predtým podpora pri ošetrovaní člena rodiny),<o:p></o:p>
<!--[if !supportLists]-->&#183;<!--[endif]-->ošetrovania člena rodiny od 11. dňa potreby takého ošetrovania (starostlivosti) do skončenia potreby tohto ošetrovania (starostlivosti),<o:p></o:p>
<!--[if !supportLists]-->&#183;<!--[endif]-->po ktoré sa rodič staral o dieťa do šiestich rokov veku alebo o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom do siedmich rokov, ktorému sa neposkytovala starostlivosť v zariadení sociálnych služieb,<o:p></o:p>
<!--[if !supportLists]-->&#183;<!--[endif]-->materskej dovolenky, rodičovskej dovolenky, poskytovania vyrovnávacej dávky,<o:p></o:p>
<!--[if !supportLists]-->&#183;<!--[endif]-->základnej služby, náhradnej služby alebo zdokonaľovacej služby v rámci vojenskej služby (aktuálne do 31. decembra 2005),<o:p></o:p>
<!--[if !supportLists]-->&#183;<!--[endif]-->civilnej služby (aktuálne do 31. decembra 2005),<o:p></o:p>
<!--[if !supportLists]-->&#183;<!--[endif]-->účasti na zákonnom štrajku,<o:p></o:p>
<!--[if !supportLists]-->&#183;<!--[endif]-->po ktoré sa občanovi poskytovala náhrada mzdy z vážnych prevádzkových dôvodov, pre ktoré organizácia nemôže poskytovať pracovníkovi prácu - § 130 ods. 3 Zákonníka práce; v súčasnosti § 142 ods. 4 Zákonníka práce v znení zákona č. 210/2003 Z. z. (obdobie poskytovania náhrady mzdy podľa § 142 ods. 1 až ods. 3 Zákonníka práce v znení zákona č. 210/2003 Z. z. nemožno v tejto rubrike vykázať, pretože nie sú dobou uvedenou v § 3 ods. 7 vyhlášky Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky č. 290/1994 Z. z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona o sociálnom zabezpečení). <o:p></o:p>
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

To znamená, že sa tam uvádzaju dni od 11.dna OČR? Ale ved aj prvých 10 dni platí soc.poistovna zamestnancovi OČR-ku, takze aj to by malo byt ako kal. dni vyl.dôb nie???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať