Zavrieť

Porady

evidenčný list dôchodkového poistenia - vyplnenie

Prosím, vie mi niekto poradiť ako je to s evid.listami? Zasielajú sa /ak pracovný pomer trvá/ do sociálnej poisťovne alebo nie? A ak áno, tak dokedy je to potrebné urobiť?
2. A ako je to so zamestnaným dôchodcom? Môže si požiadať o zvýšenie dôchodku ak súčastne poberá dôchodok aj príjem zo zamestnania? Mám totiž zamestnaného dôchodcu, ktorý odo mňa teraz žiada evid.list, na základe ktorého chce požiadať o zvýšenie dôchodku? Môžem mu ja tento evid.list vydať? Ak má niekto skúsenosť, tak prosím pomôžte.
Usporiadat
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Takze tam zavolam a opytam sa, dakujem Zitka, pomohla si mi.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

A este nieco, nenajde sa tu dobra dusa, ktora by sem prilepila ELDP ale nie farebné tlačivo? Lebo nemam farebnu tlačiareň, dakujem.
0 0
Jura Jura

Jura je offline (nepripojený) Jura

nikulik
A este nieco, nenajde sa tu dobra dusa, ktora by sem prilepila ELDP ale nie farebné tlačivo? Lebo nemam farebnu tlačiareň, dakujem.
To máš potom jedno, lebo z tlačiarne ti aj tak výtlačok bude čierno-biely.
0 0
Livia2 Livia2

Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

Mám pracovníka, ktorý skončil pracovný pomer v auguste a v septembri začal PN - teda ešte v ochrannej lehote. Má sa táto PN započítať a zapísať do ELDP - do kal. dní vyl.dôb?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Tá osoba už nebola Vaším zamestnancom, takže nie.
0 0
Livia2 Livia2

Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

Zita4 ďakujem.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Jura
To máš potom jedno, lebo z tlačiarne ti aj tak výtlačok bude čierno-biely.
Ano, tie nove tlačiarne vytlacia aj farebny dokument na cierno-bielo, ale moja ja na reklamacii, namiesto toho mam starsiu tlaciaren a ked som dala tlacit tak mi vysla cista strana.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Livia2
Mám pracovníka, ktorý skončil pracovný pomer v auguste a v septembri začal PN - teda ešte v ochrannej lehote. Má sa táto PN započítať a zapísať do ELDP - do kal. dní vyl.dôb?
Nie . Je to medzi ním a soc. poisť. Ty iba vyplníš klasické "Potvrdenie ..." ako sa dáva k maródke. Pričom DPN v OL sa berie ako keby zamarodoval posledný deň, ktorý pracoval.
0 0
stdr stdr

stdr je offline (nepripojený) stdr

Dobry den!
Chcela by som sa spytat, ci sa do kalendarnych dni vylucitelnych dob neudava aj pocet dni absencie. Podla navodu na vyplnenie nie, ale radsej si to tu preverim...
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

stdr
Dobry den!
Chcela by som sa spytat, ci sa do kalendarnych dni vylucitelnych dob neudava aj pocet dni absencie. Podla navodu na vyplnenie nie, ale radsej si to tu preverim...
Ja by som si to radšej preverila na Soc. poisťovni. Na školení nám bolo povedané, že napríklad pri práceneschopnosti v prvých 10 dňoch, keď sa platí náhrada príjmu a zamestnávateľ zistí nedodržanie liečebného režimu, od toho dňa nevyplatí náhradu príjmu a na ELDP aj tieto dni uvedie do vylúčiteľných dôb. Tak mi to vychádza, že je to podobný prípad ako absencia.
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Podľa môjho názoru absencia nepatrí do kalendárnych dní vylúčených dôb. Ale môžem sa mýliť.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Zita4
Ja by som si to radšej preverila na Soc. poisťovni. Na školení nám bolo povedané, že napríklad pri práceneschopnosti v prvých 10 dňoch, keď sa platí náhrada príjmu a zamestnávateľ zistí nedodržanie liečebného režimu, od toho dňa nevyplatí náhradu príjmu a na ELDP aj tieto dni uvedie do vylúčiteľných dôb. Tak mi to vychádza, že je to podobný prípad ako absencia.
Neviem akosi to presne myslela, ale prvých 10 dní sa do vylúčiteľných dôb neuvádza vôbec, až KD nároku na nemocenské a ošetrovné. Takže to porušenie liečebného režimu podľa mňa s tým nemá nič spoločné. Ja som mala tiež taký prípad a pri výstupe som mu do KD vylúč.dôb uviedla KD nároku na ND, či mu ich soc. poist. aj skutočne vyplatila po prešetrení porušenia lieč. režimu ja môžem len ťažko vedieť.Prajem príjemný deň.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ja som písala o porušení liečebného režimu pri vyplácani náhrady mzdy počas prvých 10 dní. Takto nám to na školení povedala vedúca oddelenia nemocenského poistenia v pobočke sociálnej poisťovne. Prvých 10 dní sa neuvádza, ale keď poruší liečebný režim, nevyplatíš mu od toho dňa náhradu a tie dni uvedieš do KD vylúč. dôb.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Ja už z toho začínam byť jeleň. Ten postup pri odstúpení DPN súhlasí. Ja som tiež k DPN priložila list o porušení lieč. režimu. Ale k tomu ELDP. Mne na soc.poisť. povedali, že prvých 10 dní sa do ELDP neuvádza, iba nárok na ND, tak som to aj urobila. Tak teraz dosť dobre nerozumiem. Ak som mu náhradu príjmu za porušenie lieč. režimu krátila napr. o 4 dni, potom bol DPN ešte 50 dní (po prvých 10 dňoch), tak som do ELDP mala vylúč. doby dať 50 KD alebo 54 KD? Jeho ELDP vyzeral takto v jednom riadku:
rok 2005 01.01. - 31.07. znak A VZ xxx KD vylúč. dôb. (len ND).
V Národnom poistení č.2/2005 bol dotaz práve k vyplňovaniu ELDP počas prvých 10 dní DPN. Z uvedeného vyplýva, že obdobie DPN je obdobím dôchodkového poistenia. Prvých 10 dní DPN sa neuvádza do VZ ani do KD vylúč. dôb. Do rubriky KD vylúč. dôb sa uvádzajú výlučne doby uvedené v § 3 ods. 7 vyhlášky MPSVaR SR č. 290/1994 Z.z. A v tedy náhrada príjmu pri DPN neexistovala. Bohužiaľ k tej vyhláške sa mi nepodarilo dostať. Prosím Ťa vieš mi napísať, kde je to uvedené v zákone. Rada by som to mala v poriadku a nechcem, aby mal zamestnanec z toho niejaké problémy alebo ja keď prídu zo SP na kontrolu. Isto sa to zíde aj dobudúcna.
Naposledy upravil milanr : 07.10.05 at 08:00
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Ja som taký prípad nemala, toto som počula na školení. Keby sa mi vyskytol tento prípad, určite by som to konzultovala so Soc. poisťovňou.
0 0
stdr stdr

stdr je offline (nepripojený) stdr

Zita4
Ja by som si to radšej preverila na Soc. poisťovni. Na školení nám bolo povedané, že napríklad pri práceneschopnosti v prvých 10 dňoch, keď sa platí náhrada príjmu a zamestnávateľ zistí nedodržanie liečebného režimu, od toho dňa nevyplatí náhradu príjmu a na ELDP aj tieto dni uvedie do vylúčiteľných dôb. Tak mi to vychádza, že je to podobný prípad ako absencia.
Absencia sa do vylúčiteľných dôb nezahŕňa.
Príklad: pracovný pomer trval od 1.1.2005 do 30.9.2005
absencia od 20.9.05 do 25.9.05
Potom ELDP bude:
2005 znak A od 01 01 do 19 09 VZ ...
2005 znak A od 26 09 do 30 09 VZ ...
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Ja nemôžem súhlasiť absencia nie je to isté ako porušenie liečebného režimu. Pri absencii ide o prerušenie účťasti na soc. poistení, musím dať RLFO. Ale počas porušenia lieč. režimu nemôže ísť o absenciu, pretože zam-nec je poistený akurát sa mu kráti dávka, ide o finančný postih.
0 0
stdr stdr

stdr je offline (nepripojený) stdr

Ja som nereagovala na vašu dilemu ohľadom porušenia liečebného režimu. Zodpovedala som si na dotaz č. 70 - či sa absencia zahŕňa do kal.dní vyl.dôb. Po konzultácii so Sociálnou poisťovňou je teda záver - absencia tam nepatrí.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Prosím Vás do kolkých dní sa moze dat opravny ELDP?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Naozaj sa nikto nenajde, kto mi pomoze? 29.09.2005 som zaniesla ELDP do SP, do kedy sa moze zaniest opravny? Je tam nejaky limit?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať