Zavrieť

Porady

evidenčný list dôchodkového poistenia - vyplnenie

Prosím, vie mi niekto poradiť ako je to s evid.listami? Zasielajú sa /ak pracovný pomer trvá/ do sociálnej poisťovne alebo nie? A ak áno, tak dokedy je to potrebné urobiť?
2. A ako je to so zamestnaným dôchodcom? Môže si požiadať o zvýšenie dôchodku ak súčastne poberá dôchodok aj príjem zo zamestnania? Mám totiž zamestnaného dôchodcu, ktorý odo mňa teraz žiada evid.list, na základe ktorého chce požiadať o zvýšenie dôchodku? Môžem mu ja tento evid.list vydať? Ak má niekto skúsenosť, tak prosím pomôžte.
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja som nejaké ELDP odovzdávala v marci 2004 - a už vtedy som musela vypísať aj sprievodný list!
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

No ja som bola na socke vo februári 2005 a za stolom sedel muž čo to odo mňa preberal a nič také odo mňa nechcel a ešte som sa ho aj na to pýtala či ešte niečo treba urobiť a on , že nič len ELDP odovzdať. Nuž iný stôl, iný mrav ..
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
V Nitre tiež zatiaľ nič, žiadny sprievodný list nevymysleli a dúfam, že ani nevymyslia.
U nás je taká fluktuácia, že by som asi zkolabovala, keby som ešte mala ku všetkému vypisovať sprievodný list.
V Trnave možno prijali niekoho protekčného a potrebujú mu dať nejakú prácu alebo majú toho málo.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
aj odo mňa pýtali minulý týždeň....neviem, asi si potrebujú 2x prečítať to isté !!!, no len dúfam, že k mesačným výkazom odvodov toto nevymyslia ??!?!
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

jess
aj odo mňa pýtali minulý týždeň....neviem, asi si potrebujú 2x prečítať to isté !!!, no len dúfam, že k mesačným výkazom odvodov toto nevymyslia ??!?!
a v akom meste?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Veľký Krtíš
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

to je teda sila, podľa mňa by na sociálkach to je jedno v akom meste, mali by pýtať tie isté veci, nie tu viac, tam menej
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Jednu vec celkom dobre nechápem, ak sa všetci pamätáte nedávno sa ešte vypisovali do konca januára tie "lejstrá" , ktoré SP potom prepisovala na tie kartičky (z mnohými chybami ) ,tak vymysleli tieto EL vo forme ako je to teraz , aby tie ich vyťažené pracovníčky nerobili chyby.
Teraz to zas naberá smer ku všelijakým prílohám a to som zvedavá čo ešte nás v blízkej dobe čaká. Neviem či nemajú toho dosť s Registračnými listami FO na dohody.
ALe musím uznať, že všetci čo sa venujeme personalistike a mzdám sa snažíme im prispôsobiť napriek tomu, že ich je menšina.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

JanaGT- no si to predstav, vcera som ten ELDP vypisala sla som s tym na socialku, ona to pozrela a otazka: a sprievodny list? no a uz som bola nahrata,ale mala som na tom tlacive aj par chyb,takze som to teraz vypisala, vytlacila sprievodny list a idem na SP, uvidim co mi povie. Takze aj u nas treba ten sprievodny list. Inac dakujem za vzor toho sprievodneho listu, zase by som to musela sama vymyslat, a nakoniec by mi este povedali ze to je zle.

Pekny dnik prajem
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

nikulik
JanaGT- no si to predstav, vcera som ten ELDP vypisala sla som s tym na socialku, ona to pozrela a otazka: a sprievodny list? no a uz som bola nahrata,ale mala som na tom tlacive aj par chyb,takze som to teraz vypisala, vytlacila sprievodny list a idem na SP, uvidim co mi povie. Takze aj u nas treba ten sprievodny list. Inac dakujem za vzor toho sprievodneho listu, zase by som to musela sama vymyslat, a nakoniec by mi este povedali ze to je zle.

Pekny dnik prajem
No vidíš, ja som to hneď hovorila, že ten sprievodný list treba.
A na ktorej sociálke to bolo - v akom meste?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ano presne tak, mala si pravdu, aj ked je to cudne ze niekde to vyzaduju a niekde nie.
Na socialke v Poprade.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
ja len nechápem, prečo to musia mať napísané 2x ...1x na liste ELDZ a vlastne to isté píšeš v sprievodnom liste
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

jess
ja len nechápem, prečo to musia mať napísané 2x ...1x na liste ELDZ a vlastne to isté píšeš v sprievodnom liste
jess, to mozno nechapu ani oni, len to maju pytat tak pytaju ))) asi aby mali co zakladat a aby sme mali my viac roboty ))
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Sprievodný list sociálna poisťovňa vráti poštou keď skontroluje a odošle evidenčný list na ústredie do Bratislavy a to je potom doklad pre nás, že evidenčný list bol odoslaný.
0 0
Pasyd Pasyd

Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

musí byť sprievodný list napísaný 2x?!?

Stačí len ELDZ a 1 sprievodný list k=opiu si dávam potvrdiť ako doklad o tom, že to na SP prevzali
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja mám len potvrdenú fotokópiu ELDZ, v ZA žiaden sprievodný list nežiadali. To každé mesto má iné predpisy pre SP?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

ano, v kazdom meste to socialka robi inak, ja som sla na socialku s ELDP a sprievodnym listom, ELDP som si prefotila ze to mi potvrdi a sprievodny list ze jej len dam, a ked som jej to dala,tak kopiu ELDP mi vratila, samozrejme nepotvrdenu a pytala sa ma ci mam sprievodny list este jeden,nemala som,tak mi len povedala ze treba nosit sprievodny list dvakrat a ze ten mi potvrdi.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Pasyd
musí byť sprievodný list napísaný 2x?!?

Stačí len ELDZ a 1 sprievodný list k=opiu si dávam potvrdiť ako doklad o tom, že to na SP prevzali
v TT: sprievodný list 2x, 1 x si nechá SP, druhý potvrdí a vráti
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Chcela by som sa Vás opýtať, zaniesla som uz do SP ELDP ale zistila som, že som jej tam nezapočítala sviatok, pretože vo sviatok aj pracovala, cize ma nespravne vypocitanu vyplatu, tym padom aj zly VZ, da sa to nejako spravit? Napr. ze zavolam do SP a dohodnem sa s nimi, ze im donesiem druhy? Alebo mi to uz neuznaju?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

nikulik
Chcela by som sa Vás opýtať, zaniesla som uz do SP ELDP ale zistila som, že som jej tam nezapočítala sviatok, pretože vo sviatok aj pracovala, cize ma nespravne vypocitanu vyplatu, tym padom aj zly VZ, da sa to nejako spravit? Napr. ze zavolam do SP a dohodnem sa s nimi, ze im donesiem druhy? Alebo mi to uz neuznaju?
Na školení nám povedali, že pokiaľ je ešte ELDP na pobočke SP, treba ho vymeniť a pokiaľ už bol odoslaný na ústredie, treba urobiť opravný ELDP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať