Zavrieť

Porady

evidenčný list dôchodkového poistenia - vyplnenie

Prosím, vie mi niekto poradiť ako je to s evid.listami? Zasielajú sa /ak pracovný pomer trvá/ do sociálnej poisťovne alebo nie? A ak áno, tak dokedy je to potrebné urobiť?
2. A ako je to so zamestnaným dôchodcom? Môže si požiadať o zvýšenie dôchodku ak súčastne poberá dôchodok aj príjem zo zamestnania? Mám totiž zamestnaného dôchodcu, ktorý odo mňa teraz žiada evid.list, na základe ktorého chce požiadať o zvýšenie dôchodku? Môžem mu ja tento evid.list vydať? Ak má niekto skúsenosť, tak prosím pomôžte.
Usporiadat
monickab monickab

monickab je offline (nepripojený) monickab

ďakujem...
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ako je to s vyplňovaním "Kal. dní vylúč. dôb" v ELDP u dôchodcu, keď bol na PN. Od 10. dňa mu nie je vyplácané nemocenské, takže do vylučiteľných dôb neuvediem nijaký počet dní?
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

Chcem vyplniť ELDP, ale neviem ako. Ide o nášho bývalého zamestnanca - dôchodcu. Dôchodok mu bol priznaný od 6.4.2006. Pracovný pomer sme s ním ukončili 31.12.2007. Na SP už bol zaslaný ELDP za obdobie od 1.1.2004 - 5.4.2006. Neviem ako mám vypísať ELDP teraz po ukončení PP....iba za obdobie od 6.4.2006 - 31.12.2007 alebo znovu mám uviesť aj obdobie 1.1.2004 - 31.12.2007?
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

KatarínaL Pozri príspevok
Chcem vyplniť ELDP, ale neviem ako. Ide o nášho bývalého zamestnanca - dôchodcu. Dôchodok mu bol priznaný od 6.4.2006. Pracovný pomer sme s ním ukončili 31.12.2007. Na SP už bol zaslaný ELDP za obdobie od 1.1.2004 - 5.4.2006. Neviem ako mám vypísať ELDP teraz po ukončení PP....iba za obdobie od 6.4.2006 - 31.12.2007 alebo znovu mám uviesť aj obdobie 1.1.2004 - 31.12.2007?
Na SP pošleš ELDP za obdobie od 6.4.2006 do 31.12.2007.
0 0
moni moni

moni je offline (nepripojený) moni

Môžte mi prosím Vás poradiť, ako mám vypísať ELDP, pokial zamestnanec počas troch mesiacov čerpal po 2-3 dni neplatené voľno v každom mesiaci nesúvisle za sebou? Ďakujem.
0 0
selenay selenay

selenay je offline (nepripojený) selenay

Evidenčný list DZ sa posiela po ukončení pracovného pomeru. Termín je do 3 dní. Ako sa to dá stihnúť, keď napr. zamestnanec skončí 31.januára 2008 a do 3. februára 2008 by sa mal doručiť na Sociálnu poisťovňu???!!!
Je to jednoznačné, že sa to musí zaslať, ale do 3 dní? Sociálna poisťovňa - pobočka to potom - po skontrolovaní zašle na Ústredie SP do Blavy. Ak zamestnanec požiada o predčasný dôchodok, evidenčný list sa musí vystaviť k dátumu, kedy dosiahne dôchodkový vek. Napr. mala som prípad predčasných dôchodcov, ktorí odchádzali vo veku 55 rokov (bývalí baníci). 55 rokov dosiahol 25. septembra 2007. K tomuto dátumu je potrebné vyhotoviť ELDZ s tým, že mzda sa uvedie presne k tomuto dátumu (čiže k 25.9.). On však bude ďalej pracovať a ukončí pracovný pomer 31.12.2007. Za rok 2007 je potrebné vyhotoviť druhý evidenčný list a to za obdobie od 25.septembra 2007 do 31.12.2007. Mzda za september sa musí presne rozrátať tak, že v prvom ELDZ bude uvedená od 1.9. do 25.9. a v druhom od 26.9.do 31.12.2007. Tieto predčasné dôchodky sa raz ročne prehodnocovali a teda bolo po roku treba vyhotovovať ELDZ. V súčasnosti sa mi zdá, že to už neplatí, ELDZ sa vyhotoví až po ukončení pracovného pomeru.
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

Chcela by som poradiť ohľadom vyplnenia ELDP, ak ide o dôchodkyňu ktorá u nás pracovala v priebehu roka 2006 - 2007 viackrát - vždy na dobu určitú:
22.9.06 - 23.12.06 - Dohoda o vykonaní práce
8.1.07 - 9.2.07 - Zmluva na dobu určitú
3.4.07 - 1.8.07 - Zmluva na dobu určitú
13.11.07 - 7.12.07 - Zmluva na dobu určitú
Dohoda o vykonaní práce sa do ELDP neuvádza, však? A neviem či tie zvyšné pracovné pomery mám napísať na tri ELDP alebo iba na jedno?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

KatarínaL Pozri príspevok
Chcela by som poradiť ohľadom vyplnenia ELDP, ak ide o dôchodkyňu ktorá u nás pracovala v priebehu roka 2006 - 2007 viackrát - vždy na dobu určitú:
22.9.06 - 23.12.06 - Dohoda o vykonaní práce
8.1.07 - 9.2.07 - Zmluva na dobu určitú
3.4.07 - 1.8.07 - Zmluva na dobu určitú
13.11.07 - 7.12.07 - Zmluva na dobu určitú
Dohoda o vykonaní práce sa do ELDP neuvádza, však? A neviem či tie zvyšné pracovné pomery mám napísať na tri ELDP alebo iba na jedno?
Dohoda sa na ELDP neuvádza. Kedže mala zamestnankyňa tri samostatné PP tak by som vyplnila tri ELDP na každý PP zvlášť
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

Ingrid G. Pozri príspevok
Na SP pošleš ELDP za obdobie od 6.4.2006 do 31.12.2007.
Takže na SP som poslala iba ELDP od 6.4.2006 - 31.12.2007. Vrátili mi ho ale späť a chceli nový ELDP za roky 2004, 2005, 2006, 2007.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

KatarínaL Pozri príspevok
Takže na SP som poslala iba ELDP od 6.4.2006 - 31.12.2007. Vrátili mi ho ale späť a chceli nový ELDP za roky 2004, 2005, 2006, 2007.
Tak im odovzdaj za roky ktoré pýtajú spolu so sprievodným listom 2 x a jeden Ti potvrdia a vrátia.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Zamestnanec si vybavuje predčasný dôchodok, naďalej zostáva pracovať. Na EL je potrebné ku dňu požiadania o dôchodok uviesť presný vymeriavací základ, alebo stačí odhadom. Do výpočtu dôchodku sa započítavajú iba ucelené kalendárne roky, alebo celková doba zamestnania, teda do dňa podľania žiadosti?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Magma Pozri príspevok
Zamestnanec si vybavuje predčasný dôchodok, naďalej zostáva pracovať. Na EL je potrebné ku dňu požiadania o dôchodok uviesť presný vymeriavací základ, alebo stačí odhadom. Do výpočtu dôchodku sa započítavajú iba ucelené kalendárne roky, alebo celková doba zamestnania, teda do dňa podľania žiadosti?
Podľa mňa sa počíta celá doba, do dňa podania žiadosti. Načo by inak chceli ten ELDP vyplniť k tomu dňu? A určite nestačí odhadom. Musíš mu spracovať výplatu do toho dňa, aby si vedela uviesť skutočný VZ.
0 0
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

Prosím vás, neviete aké sú sankcie za neskoré odovzdanie ELDP ?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

katka25 Pozri príspevok
Prosím vás, neviete aké sú sankcie za neskoré odovzdanie ELDP ?
Ja myslím, že zatiaľ nedáva za to sociálna poisťovňa nejaké penále. Možno pri kontróle. Ale lepšie ich odovzdať neskoro, ako vôbec.
0 0
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

ďakujem. dúfam aj ja, že za to penále nebudú, a samozrejme odovzdať treba, aj ked popravde, (absolutne) všetko o zamestnancoch má soc. poistovna v databáze, tak načo tá byrokracia ...
0 0
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

ešte sa chcem uistiť : v návode na vyplnenie je dosť jasne napísané, že rubriky VZ počas vylúčených dôb a KD vylúčených dôb sa nevyplnaju zamestnancom, nar. po 31.12.1984. Mala som zamestnanca nar. v r 1987, takže jemu tie vylúčené doby tam naozaj nemám písať? lebo ich má dosť ...
0 0
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

zrejme túto tému asi nikto nečíta ... škoda
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Naozaj zamestnancom narodeným po 31.12.1984 sa tieto rubriky nevypĺňajú.
0 0
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

Ďakujem Jana.

Dnes ráno som na poradu už neprišla, pretože som mala pocit viny, že som sa vôbec niečo opýtala, a ten pocit vyplýval z toho, že som náhodou čítala blog o tom, ako sa tu opakovane kladú tie isté otázky, a že poraďáci odpovedajú nezištne, a že sa to zneužíva, atd., tak som si radšej zavolala priamo na soc.poisťovňu. Tam mi pracovníčka povedala, že aj zamestnancom narodeným po 31.12.1984 sa vyplňajú rubriky VZ počas vylúčených dôb a KD vylúčených dôb, hoci podla návodu sa vyplňať nemajú. A tiež je pravda, že za neskoré odovzdanie ELDP nie sú žiadne sankcie, vraj je dobré, že som si vôbec spomenula, že to treba odovzdať. (a mám aj zamestnaca, ktorý dal výstup už pred 3 rokmi. Ups - to je odkaz pre takých opozdilcov ako som ja, aby sa nebáli )

A tomu, kto mi dal mínusový bod odkazujem, že som sa pýtala niečo, čo tu ešte nebolo, (alebo som proste zle hľadala) - nevytvárala som kvoli tomu duplicitnú tému, ale ak som ho naštvala svojim príspevkom, tak sa ospravedlnujem. Na porade sa mi páči, som tu regnutá už od r.2006, ale to že mám málo príspevkov znamená, že takmer vždy, ked som niečo potrebovala, tak som si to našla, čo na Porade velmi ocenujem, a tým pádom som nemusela dávať otázky. Písala som až vtedy, ked som si vážne nevedela rady. Aj by som tu čítala a bola častejšie, ale okrem účtovníctva a personalistiky mám na starosti aj dalšie veci vo firme, čiže mi naozaj nestáva čas nato, aby som aj ja niekedy poradila...
0 0
profi profi

profi je offline (nepripojený) profi

Prosím Vás o radu pri vyplnení ELDP, teda ak tu ešte takto neskoro niekto je...zamestnanec bol zamestnaný od 1.4.07-6.9.07 na PN bol od 18.5.07-1.6.07 do EL písem iba jeden riadok 2007 A 01042007 06092007 VZ...Kal.dni výl.dôb 5? alebo to treba rozpísať do 2 riadkov,po pravde mam v tom strasny zmatok a aj dnes ma zo socialky s tromi EL vratili dakujem za pomoc vopred
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať