Zavrieť

Porady

evidenčný list dôchodkového poistenia - vyplnenie

Prosím, vie mi niekto poradiť ako je to s evid.listami? Zasielajú sa /ak pracovný pomer trvá/ do sociálnej poisťovne alebo nie? A ak áno, tak dokedy je to potrebné urobiť?
2. A ako je to so zamestnaným dôchodcom? Môže si požiadať o zvýšenie dôchodku ak súčastne poberá dôchodok aj príjem zo zamestnania? Mám totiž zamestnaného dôchodcu, ktorý odo mňa teraz žiada evid.list, na základe ktorého chce požiadať o zvýšenie dôchodku? Môžem mu ja tento evid.list vydať? Ak má niekto skúsenosť, tak prosím pomôžte.
Usporiadat
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

profi Pozri príspevok
Prosím Vás o radu pri vyplnení ELDP, teda ak tu ešte takto neskoro niekto je...zamestnanec bol zamestnaný od 1.4.07-6.9.07 na PN bol od 18.5.07-1.6.07 do EL písem iba jeden riadok 2007 A 01042007 06092007 VZ...Kal.dni výl.dôb 5? alebo to treba rozpísať do 2 riadkov,po pravde mam v tom strasny zmatok a aj dnes ma zo socialky s tromi EL vratili dakujem za pomoc vopred
presne tak ako si napísal - len ten 1 riadok s 5 KD vyl.dôb
0 0
profi profi

profi je offline (nepripojený) profi

ďakujem pekne
0 0
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

endrju Pozri príspevok
Aké odkazy na zákon alebo iný všeobecne záväzný predpis použila "pracovníčka", ktorá Ti do telefónu tvrdila to, čo som si dovolil z Tvojho príspevku vytrhnúť a odcitovať? Je ochotná táto pracovníčka sociálnej poisťovne svoje tvrdenie potvrdiť aj písomne? Alebo Ti to už stihla potvrdiť aj písomne? Podelíš sa s nami touto informáciou?
nežiadala som od nej písomné potvrdenie, pravdupovediac ma to ani nenapadlo, ale máme sa ešte osobne stretnúť a tieto veci prebrať, takže potom sa s tebou endrju, aj s ostatnými poraďákmi veľmi ochotne podelím o tieto informácie

endrju Pozri príspevok
Dovolím si pri tejto príležitosti parafrázovať myšlienku jedného nemenovaného poraďáka: "Neznalosť zákona sociálnou poisťovňou poistenca neospravedlňuje".
veľmi, veľmi výstižné !


endrju Pozri príspevok
Odporúčam do pozornosti bod číslo 15 Etikety.
Ďakujem, priznám sa, že som si túto etiketu vôbec nevšimla, ups, aj teraz som mala trochu problém ju nájsť na tomto obšírnom fóre. A pokiaľ ide o bod 15, tak pripomínam, že som sa neurazila, len vysvetľovala. Zdalo sa mi totiž, že moja otázka nebola o nič horšia ako tie ostatné. Ale už chápem, proste niekomu sa jednoducho vôbec nepáčila, a basta!


endrju Pozri príspevok
P.S.
Kvôli citovanému "odkazu" som si osobne dovolil použiť tlačidlo "vypni" pri príspevku číslo 142 v tejto téme.

Ďakujem za porozumenie.
Nemáš za čo, začínam si už zvykať byť vypnutá. A kedže mi tvoj príspevok pripadá veľmi poučný, dovolila som si ho oceniť.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

katka25 Pozri príspevok
Tam mi pracovníčka povedala, že aj zamestnancom narodeným po 31.12.1984 sa vyplňajú rubriky VZ počas vylúčených dôb a KD vylúčených dôb, hoci podla návodu sa vyplňať nemajú.
Pojem vylúčené doby sa v novom zákone (po 1.1.2004) o SP vôbec nevyskytuje. Vylúčené doby boli v starom zákone a len v určitých výnimocných prípadoch majú význam pri stanovení dôchodku po 1.1.2004 a nemajú žiaden význam pre osoby narodené po 31.12.1984. Zisťovala som to už dosť dávno, takže presné zdôvodnenie nedrźím v hlave, ale v princípe je to tak, ako som napísala.
0 0
maria- maria-

maria- je offline (nepripojený) maria-

za rok 2003 neuvadzame príjem, nakoľko evidenčné listy u každého zamestanca bolo potrebné odovzdať na SP. V novom EL sa uvádza príjem za roky 2004......
Ak má predčasný starobný dôchodok uvádzaš do nového EL príjem od priznania predčasného starobného dôchodku.
0 0
MAKU MAKU

MAKU je offline (nepripojený) MAKU

Dobrý deň,
ako je to s evidenčným listom dôchodcu ktorý požiada o dôchodok ale bude nadalej pracovať napr. od 1.5.2008. Na stránke SP som našiel že ho musí pri žiadosti o dôchodok doložiť, v tejto debate som sa dozvedel EL sa dokladá len pri skončení pracovného pomeru. Čo teda doloží žiadateľ o dôchodok ktorý mieni ďalej pracovať??
Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Žiadatel o dôchodok doloží aj EL do dátumu, od ktorého žiada o dôchodok.
0 0
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

endrju Pozri príspevok
Aké odkazy na zákon alebo iný všeobecne záväzný predpis použila "pracovníčka", ktorá Ti do telefónu tvrdila to, čo som si dovolil z Tvojho príspevku vytrhnúť a odcitovať? Je ochotná táto pracovníčka sociálnej poisťovne svoje tvrdenie potvrdiť aj písomne? Alebo Ti to už stihla potvrdiť aj písomne? Podelíš sa s nami touto informáciou?
Tak ako som sľúbila endrujovi, tak aj píšem o tom ako som pochodila na SP. (konečne som sa po náročnom daňovopriznávacom týždni dostala aj tam ). Zamierila som si to rovno na pracovníčku, s ktorou som telefonovala. Zistila som, že pracuje na celkom inej dôchodkovej agende, nie na ELDP. Ale vraj predtým to robila, preto sa k tomu "vedela" vyjadriť. Teraz som sa jej na to spýtala ešte raz, a hned jej ukázala to upozornenie na druhej strane tlačiva o tom, že sa zamestnancom nar. po 31.12.1984 nevyplňa rubrika vylúčených dôb, tak zostala trochu zarazená, ale dala mi za pravdu. Ona zrejme funguje ešte na tom starom kartičkovom systéme ELDP, kedy vylúčené doby mali svoj význam, ale ako hovorí Jana Motyčková, teraz sa už v novom zákone tento pojem nevyskytuje.
Potom som išla do dverí, kde sa naozaj ELDP zaoberajú, a tam mi to bolo samozrejme absolútne potvrdené. K tomu nedorozumeniu by vôbec nemuselo dôjsť, ak by ma vtedy telefonicky prepojili na správnu osobu. A prečo som sa práve ja pýtala na takú samozrejmú vec? No lebo som to odovzdávala neskoro, tlačivo som mala už 3r staré, nebola som si istá, či sa niečo nezmenilo. Takže všetko je vysvetlené a prepáčte za veľa kriku pre nič. (btw. chýba mi tu hanbiaci sa smajlík )
p.s. a sprievodný list bol tiež potrebný
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, musim vypisat pre mamu kt. zamestnavam evidencny list doch. zabezpecia. Kedze bola zamestnana u mna od 16.12.2002 tak do r. 2003 mi kazali vypisat este stary listok.
Mam tam trosku problem s kolonkou druh zamestnania - je to nejako stanovené alebo vypisem cinnosti kt. vykonava z prac. zmluvy?
A potom tam je este kolonka druh cinnosti podla ciselneho označenia a nazvu povolania rezortného zoznamu - prosim poradte kde to najdem?
Mama si ide poziadat o predcasny dochodok o par mes. skor a kazali jej priniest evidencny list, staci urobit kopie, kt. mi potvrdia ze ich prevzali?
Dufam, ze sa najde niekto kto mi poradi, dakujem Vam uz dopredu velmi pekne
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Mám tento prípad každý rok, jedna naša pracujúca dôchodkyňa si každý rok žiada o prepočítanie dôchodku, ale ELDP jej do ruky nedávam, posielam ho priamo na sociálnu poisťovňu, neuvádzam v ňom dátum zániku poistenia a priložím sprievodný list, v ktorom uvediem, že PP naďalej trvá a tlačivo bolo vydané pre účely prepočítania výšky starobného dôchodku.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Na starých tlačivách na prvej strane som druh zamestnania vypisovala stále rovnaký a to: pracovník v pracovnom pomere.
Kolónku druh činnosti podľa číselného označenia, ktorý sa nachádza na druhej som nechávala voľnú. A takto s vypísaným ELDZ na SP som nemala nikdy problém.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, potrebovala by som vypisat ELDP dôchodcovi, ale neviem aky mam dat vymeriavaci zaklad VZ. Lebo ked sa pozriem do ročného mzdového listu toho dôchodcu napr. za marec 2007 tak HM má 7346,-, odvody na zdravotné poistenie ma počítané zo sumy 7346,- ale ostatné poistenia su ratané zo sumy 7600,-. Aku sumu mam brat do ELDP ako VZ? Hrubu mzdu?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

nevie mi nikto poradit?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Na mzdovom liste máš vymeriavacie základy poist. na dôchod., nemoc. Tak opíš ten vymeriavací základ.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Dakujem pekne veronika.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Nikulik chcela som sa Ti poďakovať súkromnou správou ale máš to akési preplnené a nedá sa odoslať. Takže vďaka a pekný deň.
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Prosím vás o pomoc pri vyplnení ELDP, zamestnanec končí PP, za rok 2007 bol PN od 13.9.2007 do 4.11.2007, poraďte mi prosím ako rok 2007 do ELDP zapísať. Do VZ patrí aj náhrada príjmu za prvých 10 dní PN a preplatená dovolenka? Vypĺňa sa kolonka "VZ počas vylúč.dôb"? Ďakujem vám veľmi pekne.
0 0
Kolejová Kolejová

Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

Do VZ vylúčiteľných dôb nedoplňaš nič, ale do stĺpca dni vylučiteľných dôb napočítaš dni od 11-teho dňa PNS čiže od 23.9.07 do 4.11.2007.
Čo patrí do VZ ? Ja sa držím mzdového listu, čiže ak z nich odviedol poistné na dôchodkové poistenie tak aj preplatená dovolenka. Náhrada tam myslím nepatrí.

L.
0 0
thalia13 thalia13

thalia13 je offline (nepripojený) thalia13

Prosím o radu, môžem poslať do SP evidenčný list aj bez podpisu zamestnanca? dakujem mooc
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
thalia13 Pozri príspevok
Prosím o radu, môžem poslať do SP evidenčný list aj bez podpisu zamestnanca? dakujem mooc
Áno.
Metodický pokyn k vyplneniu ELDP.

Podpis poistenca
Po vykonaní zápisu údajov zamestnávateľ predloží evidenčný list na podpis
poistencovi (zamestnancovi) v záujme toho, aby mohol skontrolovať správnosť
zapísaných údajov a zistiť, že zamestnávateľ splnil povinnosť viesť evidenciu na účely
dôchodkového poistenia. Pokiaľ však zamestnanec nepodpísal evidenčný list z rôznych
dôvodov (napr. preto, že zamestnanec v čase zápisu údajov po konečnom mzdovom
vyúčtovaní už nebol zamestnaný u zamestnávateľa, ktorý je povinný vyhotoviť
a odoslať evidenčný list), neznamená to, že by takýto evidenčný list nebol
hodnoverným dokladom na účely dôchodkového poistenia.
Naposledy upravil rodina1 : 07.06.10 at 08:41
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať