Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Manual
Ako riešite v Alfe úhradu a účtovanie preddavkových a vyúčtovacích faktúr, ktoré vystaví neplatca DPH.
Ako odberateľ spravím úhradu preddavkovej faktúry vo výške 1000,- Sk dňa 3.3.06. Následne dostanem vyúčtovaciu faktúru v ktorej je odpočítaná uhradená záloha a k úhrade je nula. Túto nulovú faktúru ak nahrám do KZ tak prakticky len evidenčne, pretože s ňou už nič nerobím=nemám čo.
ĎAkujem.
Ja ako odberateľ som dostal od dodavateľa neplatcu DPH preddavkovú faktúru, tú som mu zaplatil... atď aby som sa neopakoval čo je už tu napísané vyššie.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Sorry, Alfu nepoznám a neviem čo si presne urobil.
Predpokladám, že si si zaevidoval preddavkovú faktúru a tú si dal uhradiť.
Potom Ti prišla DF s nulovou hodnotou.
Tak si ju zaeviduj tiež s nulovou hodnotou. Ja by som si ku nej ešte pripla tú preddavkovú faktúru, až tak založila.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

lenkak
Sorry, Alfu nepoznám a neviem čo si presne urobil.
Predpokladám, že si si zaevidoval preddavkovú faktúru a tú si dal uhradiť.
Potom Ti prišla DF s nulovou hodnotou.
Tak si ju zaeviduj tiež s nulovou hodnotou. Ja by som si ku nej ešte pripla tú preddavkovú faktúru, až tak založila.
Ano tak to mám, tak viac s tým nič nerobiť
Ďakujem...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Manual
Ako riešite v Alfe úhradu a účtovanie preddavkových a vyúčtovacích faktúr, ktoré vystaví neplatca DPH.
Ako odberateľ spravím úhradu preddavkovej faktúry vo výške 1000,- Sk dňa 3.3.06. Následne dostanem vyúčtovaciu faktúru v ktorej je odpočítaná uhradená záloha a k úhrade je nula. Túto nulovú faktúru ak nahrám do KZ tak prakticky len evidenčne, pretože s ňou už nič nerobím=nemám čo.
ĎAkujem.
Ak obdržím zálohovú fa , zapíšem ju do záväzkov uhradím , úhradu zaúčtujem do VNZD a odpíšem cez F7 zo záväzkov .Záväzky sa vynulujú.

Ak príde vyúčtovacia ostrá fa s úhradou nula , tak zapíšem znovu v evidencii záväzkov .Do poznámky uvediem , ktorej zálohovej fa sa týka .

Interným dokladom si potom preúčtujem túto platbu ako nepeňažnú operáciu do výdavkov OVZ .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zita5
Ak obdržím zálohovú fa , zapíšem ju do záväzkov uhradím , úhradu zaúčtujem do VNZD a odpíšem cez F7 zo záväzkov .Záväzky sa vynulujú.

Ak príde vyúčtovacia ostrá fa s úhradou nula , tak zapíšem znovu v evidencii záväzkov .Do poznámky uvediem , ktorej zálohovej fa sa týka .

Interným dokladom si potom preúčtujem túto platbu ako nepeňažnú operáciu do výdavkov OVZ .
Ano, presne ten postup mám, len tento konkrétny prípad som pri úhrade zálohovej faktúry dal hneď ako VOZD, pretože sa to zrealizovalo v priebehu mesiaca, takže operácia s ID mi odpadá a vyučt. faktúru som pripol k preddavkovej.
Ďakujem...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Manual
Ano, presne ten postup mám, len tento konkrétny prípad som pri úhrade zálohovej faktúry dal hneď ako VOZD, pretože sa to zrealizovalo v priebehu mesiaca, takže operácia s ID mi odpadá a vyučt. faktúru som pripol k preddavkovej.
Ďakujem...
Janko aj to je dobre . Pokiaľ je to v priebehu roka , nič by sa nemalo diať .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zita5
Janko aj to je dobre . Pokiaľ je to v priebehu roka , nič by sa nemalo diať .
Celá moja otázka vlastne smerovala k tomu, že či je vôbec nutné v tomto mojom konkrétnom prípade tú vyúčtovaciu faktúru evidovať v KZ, stejne tam je nanič, je akože automaticky uhradená keď je NULOVÁ a nič sa s ňou nerobí.
Musí sa aj tak evidovať v KZ ? Ty ju eviduješ ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Manual
Celá moja otázka vlastne smerovala k tomu, že či je vôbec nutné v tomto mojom konkrétnom prípade tú vyúčtovaciu faktúru evidovať v KZ, stejne tam je nanič, je akože automaticky uhradená keď je NULOVÁ a nič sa s ňou nerobí.
Musí sa aj tak evidovať v KZ ? Ty ju eviduješ ?
Janíčko ja evidujem aj .....aj , ale to záleží od Teba . Tak ju pripneš k zálohovej a hotovo.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Manual
Ako riešite v Alfe úhradu a účtovanie preddavkových a vyúčtovacích faktúr, ktoré vystaví neplatca DPH.
Ako odberateľ spravím úhradu preddavkovej faktúry vo výške 1000,- Sk dňa 3.3.06. Následne dostanem vyúčtovaciu faktúru v ktorej je odpočítaná uhradená záloha a k úhrade je nula. Túto nulovú faktúru ak nahrám do KZ tak prakticky len evidenčne, pretože s ňou už nič nerobím=nemám čo.
ĎAkujem.
túto nahraj do KZ vo výške bez odpočítania preddavku a pridaj úhradu v ktorej uvedieš doklad preddavku a tú preddavkovú by si nahrávať do preddavkov.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zita5
Janíčko ja evidujem aj .....aj , ale to záleží od Teba . Tak ju pripneš k zálohovej a hotovo.
Ano máš pravdu, ja evidujem tiež, len ten zápis nič nerieši, akurát v KZ "zaberá" jeden riadok. Preto taká otázka.
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

Keď sa môžem aj ja zapojiť so svojim riešením - takže som vycvičená z podvojného účta a väčšinou zálohové faktúrky nie sú daňové doklady, tak po úhrade si počkám na ostrú fa a tú spolu so zálohovou scvaknem, nahodím do knihy záväzkov, mávajú aj spoločný variabilný symbol, takže sa to ľahko vypáruje. Pekný večer.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Lubica3
Keď sa môžem aj ja zapojiť so svojim riešením - takže som vycvičená z podvojného účta a väčšinou zálohové faktúrky nie sú daňové doklady, tak po úhrade si počkám na ostrú fa a tú spolu so zálohovou scvaknem, nahodím do knihy záväzkov, mávajú aj spoločný variabilný symbol, takže sa to ľahko vypáruje. Pekný večer.
Lubka, u mňa na potvoru má každá iný VS, bolo to vystavené v Omege a tá má na všetko iný číselný rad. Ale už to je doriešené
Pekný večer...
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Ja to robím tak, ako to vyššie popisovala tuším Zita. (Záloha VNZD - spárujem so zálohovkou, relizačku zaevidujem a ID - VOZD ju "uhradím".)
Realizačku by som evidovala určite, pretože tá je tým "správnym" daňovým dokladom.
Ak to je v priebehu mesiaca a veľmi by som si to chcela uľahčiť, potom by som úhradu zálohovky spárovala s realizačkou, ale tam Ti zasa nebudú sedieť var. symboly.....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Manual
Lubka, u mňa na potvoru má každá iný VS, bolo to vystavené v Omege a tá má na všetko iný číselný rad. Ale už to je doriešené
Pekný večer...
Janko nie že u Teba , ale ja som ešte nikdy nedostala fa,aby sa zálohovka stotožňovala s ostrou vo VS čiže v čísle fa .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
No rovnaké VS u preddavkovej aj zálohovej faktúry som ešte ani ja nevidela.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

lenkak
No rovnaké VS u preddavkovej aj zálohovej faktúry som ešte ani ja nevidela.
Ako píše Lubica, tej sa možno náhodou zhodujú
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Doteraz som robila JU v MRP, teraz robím 1x v Alfe,platcu DPH. Dá sa niekde v Alfe pozriet zostava, napr. nakup PHM -ale aby mi vypísalo všetky doklady, ktoré mám tu naučované. Vo výdaji mi to ukáže, ale len jednou sumou. V denníku to síce je,ale komplet so všetkým ostatným. V MRP sa mi páčilo a pre kontrolu učtovania som to často využivala, že som si mohla hocikedy spravit zostavu hociktorého stlpca v denníku. Napr.zdanitelne prijmy ostatné od-do a vypísalo mi všetky doklady, ktoré tam boli naučtované. Tak som lahko zistila, ak som sa odtukla a nahrala tam napr. prijem za predaj tovaru. To isté aj z výdavkami. A takáto zostava mi v Alfe chýba. Alebo ju neviem nájsť. Neviem,či mi rozumiete o čo mi ide. Poradte, ako si to odkontrolovat, aby som nemusela pracne konrolovat všetky riadky v denníku.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Pôjdeš cez Tlač - Evidencia DPH - vyberieš si mesiac alebo štvrťrok, zaklikneš Odpočítanie dane alebo Zdaniteľné obchody a dá Ti položkovú zostavu pre DPH. Dokonca si môžeš vybrať aj za konkrétny riadok daňového priznania. Je to aj s rekapituláciou.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Mne sa ale nejedná o evidenciu DPH. Tú som si spravila a vyšla mi OK.
Chcela som si skontrolovat, či mám nahraté v správnych stlpcoch napr. naklady. Keby sa dala spravit zostava podla jednotlivých kodov napr. nákup tovaru a zobrazila by sa zostava jednotlivých dokladov, ktoré sú tam nahraté. Ked si dám výdaj-menovite objaví sa zostava, ale je tam len sumárne číslo a nie položkovite všetky doklady.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

apsgroup
Doteraz som robila JU v MRP, teraz robím 1x v Alfe,platcu DPH. Dá sa niekde v Alfe pozriet zostava, napr. nakup PHM -ale aby mi vypísalo všetky doklady, ktoré mám tu naučované. Vo výdaji mi to ukáže, ale len jednou sumou. V denníku to síce je,ale komplet so všetkým ostatným. V MRP sa mi páčilo a pre kontrolu učtovania som to často využivala, že som si mohla hocikedy spravit zostavu hociktorého stlpca v denníku. Napr.zdanitelne prijmy ostatné od-do a vypísalo mi všetky doklady, ktoré tam boli naučtované. Tak som lahko zistila, ak som sa odtukla a nahrala tam napr. prijem za predaj tovaru. To isté aj z výdavkami. A takáto zostava mi v Alfe chýba. Alebo ju neviem nájsť. Neviem,či mi rozumiete o čo mi ide. Poradte, ako si to odkontrolovat, aby som nemusela pracne konrolovat všetky riadky v denníku.
Dúfam, že som Ťa pochopila správne, pretože ja som to hľadala tiež. A ALFA to pozná. Nepopíšem to možno úplne presne, lebo účto mám v inom počítači, ale pokúsim sa Ťa naviesť...
V prvom rade musíš mať urobenú analytiku!!! (napr. na PHM) V PD niekde vľavo hore si vieš urobiť výber presne podľa toho, čo Ťa zaujíma. Zaklikneš, že Ťa zaujímajú iba výdavky, potom si v rozbaľovacej lište nájdeš "réžia" s analytikou "PHM" a ALFA Ti zobrazí iba tieto doklady.
Neviem, či som to popísala presne, ale určite sa to dá. Ak by sa Ti to nepodarilo daj vedieť, pozriem to a napíšem Ti presne čo a ako.
Kým som nepoznala tento spôsob, robila som to tak, že som si v PD dala upratať položky podľa textu....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať