Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
ahojte,
prosim Vas,keď si nahadzujem nakup materialu z pokladne (nakup v tescu-potvrdenky),
idem cez peň.denník,hotovosť výdaj-mám zakliknúť aj úhrada záväzku?
alebo iba zápis do evidencie DPH?
úhradu záväzku začiarkujem vždy,alebo iba keď uhrádzam faktúry?

2. ako prosím vás uhradím z peň.denníka došlú faktúru?

ďakujem moc
Nákup materiálu v hotovosti /paragón/- zakliknúť pri plátcovi DPH -x zápis do evidencie DPH

Došlú faktúru v PD - výdaj banka /pokladňa ....horný kód 22-Materiál -klik cez F7 vyberte záväzok , rozpíše sa Vám suma .......x uhradiť záväzok ...OK
Naposledy upravil Zita5 : 12.02.08 at 17:43 Dôvod: doplnenie kód 22
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Zita5 Pozri príspevok
Nákup materiálu v hotovosti /paragón/- zakliknúť pri plátcovi DPH -x zápis do evidencie DPH

Došlú faktúru v PD - výdaj banka /pokladňa ....horný kód 22-Materiál -klik cez F7 vyberte záväzok , rozpíše sa Vám suma .......x uhradiť záväzok ...OK
´dakujem zitka
prosím Vás,a nikde nezadávam že vyplatené komu: tesco,a ich IČ DPH a podobne??
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
´dakujem zitka
prosím Vás,a nikde nezadávam že vyplatené komu: tesco,a ich IČ DPH a podobne??
ak máš nahodeného príslušného partnera teda TESCO, tak cez tlač dokladu, vyberáš partnera, pri úhrade záväzkov v hotovosti sa ti partner vyplní sám.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
´dakujem zitka
prosím Vás,a nikde nezadávam že vyplatené komu: tesco,a ich IČ DPH a podobne??
V ALFE v pravo ako je "pokladňa" vyššie sú tlačítka /pod posledným riadkom v PD/....Tlač doklad ...kliknúť otvoriť a partnera si vytiahnúť cez F7 .Potom OK ....a môžete aj vytlačiť VPD .
To isté aj príjmový pokladničný doklad .
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Zita5 Pozri príspevok
V ALFE v pravo ako je "pokladňa" vyššie sú tlačítka /pod posledným riadkom v PD/....Tlač doklad ...kliknúť otvoriť a partnera si vytiahnúť cez F7 .Potom OK ....a môžete aj vytlačiť VPD .
To isté aj príjmový pokladničný doklad .
ahaa
už vidim
ale keď mam vydavkove PD povypisovane ručne,nemusim si do alfy ani definovať "vyplatené komu"?
(netreba to kvoli evidencii DPH?)
ďakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
ahaa
už vidim
ale keď mam vydavkove PD povypisovane ručne,nemusim si do alfy ani definovať "vyplatené komu"?
(netreba to kvoli evidencii DPH?)
ďakujem
Písala som vyššie , že partnera ,pokiaľ ho máte v evidencii partnerov vyberiete cez F7 z evidencie partnerov .
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Zita5 Pozri príspevok
Nákup materiálu v hotovosti /paragón/- zakliknúť pri plátcovi DPH -x zápis do evidencie DPH

Došlú faktúru v PD - výdaj banka /pokladňa ....horný kód 22-Materiál -klik cez F7 vyberte záväzok , rozpíše sa Vám suma .......x uhradiť záväzok ...OK
super,tak úhrada tých faktúr mi už ide
len ja budem ešte pridávať do záväzkov aj iné,tzn. že budem musieť prečíslovať faktúry..
prečísluje mi to automaticky aj v peň.denníku-myslím,to číslo,čo mi uvádza v texte
"DF060003 T-Mobile slovensko"
či prepíše napr. automoticky,keď prečíslujem záväzky
na "DF060008 T-Mobile slovensko"
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
super,tak úhrada tých faktúr mi už ide
len ja budem ešte pridávať do záväzkov aj iné,tzn. že budem musieť prečíslovať faktúry..
prečísluje mi to automaticky aj v peň.denníku-myslím,to číslo,čo mi uvádza v texte
"DF060003 T-Mobile slovensko"
či prepíše napr. automoticky,keď prečíslujem záväzky
na "DF060008 T-Mobile slovensko"
V peňažnom denníku "ÚPRAVY" je na to funkcia "aktualizuj prepojenia BÚ - Evidencie"
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zuzka , neviem akú máte ALFU , či demo, alebo ste už zakúpili program , ale v ALFE je jedna výborná pomôcka a to :

na pravo hore kliknite Pomôcky ...potom sa rozroluje ponuka a tam kliknite "POMOC".
Sú tam skvelé príklady a postupy pri jednotlivých úkonoch v ALFE .Pozrite si to , stojí to za to , aby ste to celé preštudovali . Je to ešte vylepšenie k príručke.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Zita5 Pozri príspevok
Zuzka , neviem akú máte ALFU , či demo, alebo ste už zakúpili program , ale v ALFE je jedna výborná pomôcka a to :

na pravo hore kliknite Pomôcky ...potom sa rozroluje ponuka a tam kliknite "POMOC".
Sú tam skvelé príklady a postupy pri jednotlivých úkonoch v ALFE .Pozrite si to , stojí to za to , aby ste to celé preštudovali . Je to ešte vylepšenie k príručke.
som už skúšala,nejde mi to
píše mi,že si mám ešte niečo nainštalovať...
skúsim poprosiť kamaráta,ktorý je zdatnejší v PC,ak sa mu to podarí stiahnuť
ale aj tak Vám veľmi moc ďakujem zitka,aj všetkým
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
som už skúšala,nejde mi to
píše mi,že si mám ešte niečo nainštalovať...
skúsim poprosiť kamaráta,ktorý je zdatnejší v PC,ak sa mu to podarí stiahnuť
ale aj tak Vám veľmi moc ďakujem zitka,aj všetkým
Choď na stránku Krosu a stiahni si Alfa.chm tam je návod. Daj si to hoci na Pracovnú plochu.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

prosím Vás
a platbu odvodov zaúčtujem
kód 25 odvody do fondov?
takto účtujem aj odvody zamestnávateľa aj odvody zamestnancov?
a do záväzkov si účtujete aj mesačné odvody SZČO zamestnávateľa,odvody do SP a ZP?
Ďakujem pekne za pomoc
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
prosím Vás
a platbu odvodov zaúčtujem
kód 25 odvody do fondov?
takto účtujem aj odvody zamestnávateľa aj odvody zamestnancov?
a do záväzkov si účtujete aj mesačné odvody SZČO zamestnávateľa,odvody do SP a ZP?
Ďakujem pekne za pomoc
odvody zamestnávateľa musíš zaúčtovať dvoma položkami :
- za zamestnanca - v členení mzdy
- za zamestnávateľa - odvody do fondov

--------
Veronika
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

veronikasad Pozri príspevok
odvody zamestnávateľa musíš zaúčtovať dvoma položkami :
- za zamestnanca - v členení mzdy
- za zamestnávateľa - odvody do fondov

--------
Veronika
ďakujem veronika

takže keď účtujem odvody SP za zamestnancov
kód 24 mzdy 5000sk
popis peň.operácie odvody SP - zamestnanci

a takisto si to zaúčtujem do evidencie záväzkov
predmet fakturácie: sociálne odvody za zamestnancov 12/2006
dátum ? 31.12.2006 ? 5000 sk

je to ok?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
SZČO=číselník-členenie,analytika-odvody do fondov (pridaj)-zdravotné poistenie SZČO, pridaj-sociálne poistenie SZČO.
Zamestnanci=číselník-členenie,analytika-odvody do fobdov-ZP zamestnanci, SP zamestnanci
Zamestnanci=výdaj-mzdy-pridaj=odvody do ZP (ešte si člením VZP, Dôvera...), odvody do SP, TPP, DoVP, zrážková daň, preddavková daň.....

Jednoducho čo si v analytickom členení nahodíš (pridáš manuálne), to ti bude figurovať.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
prosím Vás
a platbu odvodov zaúčtujem
kód 25 odvody do fondov?
takto účtujem aj odvody zamestnávateľa aj odvody zamestnancov?
a do záväzkov si účtujete aj mesačné odvody SZČO zamestnávateľa,odvody do SP a ZP? ano do KZ a potom uhradiť.
Ďakujem pekne za pomoc
Je treba mať spravenú analytiku na mzdy, aby ti to dalo správne do výkazov
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

otázka Pozri príspevok
SZČO=číselník-členenie,analytika-odvody do fondov (pridaj)-zdravotné poistenie SZČO, pridaj-sociálne poistenie SZČO.
Zamestnanci=číselník-členenie,analytika-odvody do fobdov-ZP zamestnanci, SP zamestnanci
Zamestnanci=výdaj-mzdy-pridaj=odvody do ZP (ešte si člením VZP, Dôvera...), odvody do SP, TPP, DoVP, zrážková daň, preddavková daň.....

Jednoducho čo si v analytickom členení nahodíš (pridáš manuálne), to ti bude figurovať.

WHAAAAW
toto je super,tam som ešte nič nenahadzovala ani som to nepoužívala

dik mocmoc
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

otázka Pozri príspevok
SZČO=číselník-členenie,analytika-odvody do fondov (pridaj)-zdravotné poistenie SZČO, pridaj-sociálne poistenie SZČO.
Zamestnanci=číselník-členenie,analytika-odvody do fobdov-ZP zamestnanci, SP zamestnanci
Zamestnanci=výdaj-mzdy-pridaj=odvody do ZP (ešte si člením VZP, Dôvera...), odvody do SP, TPP, DoVP, zrážková daň, preddavková daň.....

Jednoducho čo si v analytickom členení nahodíš (pridáš manuálne), to ti bude figurovať.

no som sa veľmi potešila.. asi predčasne
ale..
ako sa k tej analytike dostanem?
som v bank.výpise-výdaj-kod 24 mzdy
(chcem zaúčtovať daň-preddavkovú) F7 -tam mi ponúkne len popis peň.operácie,čo si zadám,nie to čo som si anal.členila

ďalej keď si zaúčtujem daň do záväzkov
pridaj.. tak aj tam som z toho jasná..
joj... asi mám dlhé vedenie alebo inú alfu
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
no som sa veľmi potešila.. asi predčasne
ale..
ako sa k tej analytike dostanem?
som v bank.výpise-výdaj-kod 24 mzdy
(chcem zaúčtovať daň-preddavkovú) F7 -tam mi ponúkne len popis peň.operácie,čo si zadám,nie to čo som si anal.členila

ďalej keď si zaúčtujem daň do záväzkov
pridaj.. tak aj tam som z toho jasná..
joj... asi mám dlhé vedenie alebo inú alfu
Ak máš v číselníkoch navolené analytiky jednotlivých stĺpcov PD,tak pri zaúčtovaní cez BÚ postupuješ:
banka, výdaj, kód 24 (mzdy), suma, členenie (tebou navolená analytika: preddavková daň), popis peňaž. operácie Ti program automaticky doplní, ak v kolónke SUMA ideš cez F7 do evidencie záväzkov a odtiaľ vyberáš mzdové záväzky. Takto by Ti to malo fungovať.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
no som sa veľmi potešila.. asi predčasne
ale..
ako sa k tej analytike dostanem?
som v bank.výpise-výdaj-kod 24 mzdy
(chcem zaúčtovať daň-preddavkovú) F7 -tam mi ponúkne len popis peň.operácie,čo si zadám,nie to čo som si anal.členila

ďalej keď si zaúčtujem daň do záväzkov
pridaj.. tak aj tam som z toho jasná..
joj... asi mám dlhé vedenie alebo inú alfu
Hore na lište-Číselník-členenie (analytika), klik na výdavok. V tabuľke účel-stĺpec PD klik na mzdy a vpravo v tab. klik na pridaj (SP,ZP, daň z príjmu...)

V PD pri VzBÚ=výdaj, účel-stĺpec PD z ponuky vybrať mzdy, zadať sumu a pod sumou je okienko prečlenenie, klik a rozbalí sa mi ponuka (čo som si tam vlastne nahodila).
V knihe záväzkov: pri vstupe do Z alebo pridania nového Z je v tab. Typ dokladu. Klikni na roletku (šípka vedľa) a v ponuke nájdeš aj daň z príjmu. Tieto možnosti čo sú v ponuke sú dané výrobcom, nemožno ich meniť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať