Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
erika_H Pozri príspevok
Ďakujem Ajuška.Ten dobropis sa mi podarilo v poriadku zaúčtovať.Teraz idem účtovať interné doklady.Poradíš mi prosím ťa,ako to mám správne zaúčtovať?
Môže byť príjem interný doklad úhrada pohľadávky?
Á druhý interný doklad bude príjem úhrada pohľadávky - a vyberiem dobropis mínusom?
Takto to bude vzájomne započítané?
Ďakujem.
pôjdeš cez peňažný denník - vpravo dolu interný doklad príjem... v ňom si nastavíš príjem za tovar (alebo výrobky a služby)... pod tým tlačidlom F7 sa dostaneš do evidencie pohľadávok a tam si vyberieš konkrétnu faktúru (u každej fa zvlášť) - program si odtiaľ vyberie výšku pohľadávky (do popisu si dáš vzájomný zápočet) - a potvrdíš... tak sa Ti ID zaúčtuje v PD a zároveň v pohľadávkach zaeviduje úhradu...... eto vsjo...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
erika_H Pozri príspevok
Ešte mám prosím otázku,ak mám platcu DPH,kde si v ALFE začiarknem a zadám koeficient?A kde pri účtovaní uvediem,ktorú sumu treba koeficientovať?
V OMEGE som koeficientované sumy účtovala cez typ sumy namiesto "A" bolo "Ak" a "14" bolo "14k". V Alfe som nováčik.
Poradíte mi prosím Vás niekto na moje otázky?
Ďakujem všetkým za odpovede.
...nerobím s koeficientami... na šťastie...... prepáč...
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ajuška Pozri príspevok
pôjdeš cez peňažný denník - vpravo dolu interný doklad príjem... v ňom si nastavíš príjem za tovar (alebo výrobky a služby)... pod tým tlačidlom F7 sa dostaneš do evidencie pohľadávok a tam si vyberieš konkrétnu faktúru (u každej fa zvlášť) - program si odtiaľ vyberie výšku pohľadávky (do popisu si dáš vzájomný zápočet) - a potvrdíš... tak sa Ti ID zaúčtuje v PD a zároveň v pohľadávkach zaeviduje úhradu...... eto vsjo...
Ďakujem Ajuška
0 0
dadasv dadasv

dadasv je offline (nepripojený) dadasv

baran
erika_H Pozri príspevok
Ešte mám prosím otázku,ak mám platcu DPH,kde si v ALFE začiarknem a zadám koeficient?A kde pri účtovaní uvediem,ktorú sumu treba koeficientovať?
V OMEGE som koeficientované sumy účtovala cez typ sumy namiesto "A" bolo "Ak" a "14" bolo "14k". V Alfe som nováčik.
Poradíte mi prosím Vás niekto na moje otázky?
Ďakujem všetkým za odpovede.
Po zaúčtovaní každej položky sa ti odvorí účtovanie DPH, ktoré potvrdzuješ. Je tam okienko, kde zaškrtneš x ak danú položku chceš koeficentovať.

Koeficient zadávaš ak si dáš DPH, tlač, výkaz DPH otvorí sa ti okienko, kde zadávaš mesiac alebo mesiace, ktoré chceš vypočítať a dolu je okienko, kde zadávaš koeficient. Nastavená je tam 1,00 ak máš iný opravíš si ho. Ak si správne účtovala v ALFE predchádzajúci rok, tak sa ti automaticky prenesie z minulého roka. Ten čo nastavíš v januári sa ti potom uvádza celý rok.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

dadasv Pozri príspevok
Po zaúčtovaní každej položky sa ti odvorí účtovanie DPH, ktoré potvrdzuješ. Je tam okienko, kde zaškrtneš x ak danú položku chceš koeficentovať.

Koeficient zadávaš ak si dáš DPH, tlač, výkaz DPH otvorí sa ti okienko, kde zadávaš mesiac alebo mesiace, ktoré chceš vypočítať a dolu je okienko, kde zadávaš koeficient. Nastavená je tam 1,00 ak máš iný opravíš si ho. Ak si správne účtovala v ALFE predchádzajúci rok, tak sa ti automaticky prenesie z minulého roka. Ten čo nastavíš v januári sa ti potom uvádza celý rok.
Ďakujem Dada. Práve mi prišla odpoveď s Krosu,tak ju pripajam (je to vlastne podobné):

Konkrétny koeficient zadávate cez voľbu Tlač/Výkaz/Výkaz DPH, kde v spodnej
časti máte možnosť zadať hodnotu koeficientu. Počas roka vstupujú do výpočtu
koeficientu všetky zdaniteľné obchody (ak ručne nezadáte riadok daňového
priznania k DPH, ktorý nechcete aby vstupoval do výpočtu koeficientu).
Pri zápise záväzkov do ev. DPH - odpočítania dane si zaklikávate voľby
možnosti prepočtu koeficientom(obrázok nižšie).
Na konci roku Vám program sám vypočíta vyúčtovanie koeficientu.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Minuly rok pri zadavani firmy som nejako omylom zadala rok 2007, ale spravne malo byt uctovnictvo roku 2006. Teraz ked uzavriem rok tak mi hned napise 2008, dá sa to najako zmenit na 2007?
Alebo musim firmu nanovo nahrat ako novú a zadat spravny rok???
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

apsgroup Pozri príspevok
Minuly rok pri zadavani firmy som nejako omylom zadala rok 2007, ale spravne malo byt uctovnictvo roku 2006. Teraz ked uzavriem rok tak mi hned napise 2008, dá sa to najako zmenit na 2007?
Alebo musim firmu nanovo nahrat ako novú a zadat spravny rok???
Sprav zálohovanie, aj na 3x, vytvor novú firmu so správnym rokom a skús prekopírovať dáta do novej správnej firmy. Ale myslím že ti to možno bude robiť problémy, pretože budeš prenášať data z archívu r. 2008 do r. 2007. Preto bude treba premenovať archív, no budeš musieť sa s tým pohrať
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý večer,poradíte mi prosím Vás niekto?Dávam si tlačiť výkaz o majetku a záväzkoch a tlačí mi zostatkovú cenu dlhodobého hmotného majetku.Je to prosím správne?Ďakujem
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Je to správne.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ďakujem,som rada Prosím ťa,ako sa preklikám k výpisu z daňového priznania?Daňové mám pekne celé,aj potvrdenie,ale za tým už mi nejde Výpis,aj keď som mohla vpísať Rč a počet mesiacov,neviem,ako ho vytlačiť?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Ďakujem,som rada Prosím ťa,ako sa preklikám k výpisu z daňového priznania?Daňové mám pekne celé,aj potvrdenie,ale za tým už mi nejde Výpis,aj keď som mohla vpísať Rč a počet mesiacov,neviem,ako ho vytlačiť?
joj ospravedlňujem sa,už som výpis našla,musím zakliknúť vedľa
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Prosím Vás,ako je to s ALFOU,sama si načítava sumy do daň.priznania?Lebo mi načítala príjmy o 500 sk menej,som si to nevšimla a tlačila DP.. To je v poriadku,opravím v programe a napíšem správne,ale ma zaráža,že načítalo inú sumu?Prečo potom vôbec niečo načíta,by som si vypísala?Alebo som niečo zaúčtovala nesprávne?
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Pri vyplňovaní DP, treba na tretej strane kliknúť na tlačidlo, ktoré aktualizuje všetky údaje (to tlačidlo sa nachádza v texte, v VI.oddiely riadok 2)
...v prípade, že to nepomôže...treba hľadať chybičku v zaúčtovaní...softvér sa málokedy pomýli v rátaní
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

ola Pozri príspevok
Pri vyplňovaní DP, treba na tretej strane kliknúť na tlačidlo, ktoré aktualizuje všetky údaje (to tlačidlo sa nachádza v texte, v VI.oddiely riadok 2)
...v prípade, že to nepomôže...treba hľadať chybičku v zaúčtovaní...softvér sa málokedy pomýli v rátaní
ďakujem stlačila som tlačidlo a nič-tzn. že som si to už opravila dobre
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ajuška Pozri príspevok
Dopisovať rukou určite nie je to naj... riešenie. Pokiaľ máš doklad riadne zaúčtovaný v PD musí si program vedieť z neho všetko načítať. Treba si znova len skontrolovať nastavenie - cez tlač - interné doklady - obdobne ako pri záväzkoch... nie som si teraz istá - či uzávierkové ID sa dajú tlačiť až po kompletnom uzatvorení......
Prosím Vás,ako si mám ukončiť rok v ALFE?-teda uzávierku účtovníctva urobiť.. Už som doúčtovala všetko,aj som si povytláčala zostavy-okrem interného dokladu odpisy dlhod.hm-nevypíše mi sumu tak dúfam,že keď urobím uzávierku,bude to v poriadku.. Ďakujem
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

erika_H Pozri príspevok
Prosím Vás,ako si mám ukončiť rok v ALFE?-teda uzávierku účtovníctva urobiť.. Už som doúčtovala všetko,aj som si povytláčala zostavy-okrem interného dokladu odpisy dlhod.hm-nevypíše mi sumu tak dúfam,že keď urobím uzávierku,bude to v poriadku.. Ďakujem
ako mám rozumieť tomu, že Ti nevypíše sumu??? kde? v peňažnom denníku pri internom zápise - odpisy?
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

možno ti trochu pomôže aj toto:
http://www.porada.sk/t24758-alfa-suhrn-otazok.html

treba si všetko skontrolovať a keď je uzatvorené, tak urobiť "Prechod do ďalšieho roka" Alfa automaticky načíta všetky stavy a všetky údaje zadané v číselniku
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

petovsan Pozri príspevok
ako mám rozumieť tomu, že Ti nevypíše sumu??? kde? v peňažnom denníku pri internom zápise - odpisy?
v peňažnom denníku vypíše riadne sumu, ale pri tlačení "dokladu" interného výdaja tam sumu nevpíše. Napíše popis peňažnej operácie - odpisy DM, ale bez sumy
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

ola Pozri príspevok
v peňažnom denníku vypíše riadne sumu, ale pri tlačení "dokladu" interného výdaja tam sumu nevpíše. Napíše popis peňažnej operácie - odpisy DM, ale bez sumy
tak toto sa mi zdá veľmi divné ... teraz som sa pozerala u seba v softe: tlač, interný doklad ... vytlačí mi to pekne aj so sumou... vôbec ma nenapadá, prečo by Ti pri tlači nemalo napísať sumu ... ak na niečo prídem, určite dám vedieť ... a ani slovom tam tá suma nie je uvedená?
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

..ani. Je tam len účel - textovo. Vlastne je na doklade všetko okrem sumy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať