Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

Mne v Krose na toto povedali, že to začiarknutie patrí k riadku pod tým.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Alena Šimová Pozri príspevok
Mne v Krose na toto povedali, že to začiarknutie patrí k riadku pod tým.
moc asi nerozumiem alenka.. Ku ktorému riadku pod tým máš na mysli?
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

k riadku č. 13
0 0
Katka22 Katka22

Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

teraz hlavne mama :-)
erika_H Pozri príspevok
Ohľadom koeficientovania v ALFE-prosim o prekontrolovanie:

keď mam došlu fakturu z EU - urobim samozdanenie, a pri zdaniteľných obchodoch,keď ja zdaňujem došlú faktúru-asi by som mala začiarknuť "nezahrnúť pri výpočte koeficientu" však áno?
Myslím že takého príjmy sa tam nezapočítavajú..
Pomôže mi prosím niekto?Ďakujem

Samozdanenie budeš mať v riadkoch v evidencii DPH , príklad ak máš faktúru za tovar : V evidencii závzkov si treba vybrať typ dokladu faktúra EU tovar alebo služba , alfa ti to už potom nasmeruje do spravnych koloniek v evdenii DPH

Strana : Zdaniteľné obchody
Riadok : Nadobudnutie tovaru v tuz § 11 - tam budeš mať čísla

Strana Odpočítanie dane
Riadok : Nadobudnutie tovar z EU § 49 ods. 2 pís. c tam budeš mať čísla

Takže "nezahrnúť pri výpočte koeficientu" tam nič nebudeš mať . ani klikať nič

prosím ak sa mýlim tak ma opravte
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Katka22 Pozri príspevok
Samozdanenie budeš mať v riadkoch v evidencii DPH , príklad ak máš faktúru za tovar : V evidencii závzkov si treba vybrať typ dokladu faktúra EU tovar alebo služba , alfa ti to už potom nasmeruje do spravnych koloniek v evdenii DPH

Strana : Zdaniteľné obchody
Riadok : Nadobudnutie tovaru v tuz § 11 - tam budeš mať čísla

Strana Odpočítanie dane
Riadok : Nadobudnutie tovar z EU § 49 ods. 2 pís. c tam budeš mať čísla

Takže "nezahrnúť pri výpočte koeficientu" tam nič nebudeš mať . ani klikať nič

prosím ak sa mýlim tak ma opravte
No práveže - ja si myslím,že tam musím zakliknúť "nezahrnúť pri výpočte koeficientu"- pretože tento zdaniteľný obchod by sa mi do vzorcu na výpočet koeficientu nemal dostať..?
0 0
Katka22 Katka22

Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

teraz hlavne mama :-)
erika_H Pozri príspevok
No práveže - ja si myslím,že tam musím zakliknúť "nezahrnúť pri výpočte koeficientu"- pretože tento zdaniteľný obchod by sa mi do vzorcu na výpočet koeficientu nemal dostať..?
Ahoj Erika
Táto funfcia sa používa ak účtovna jednotka prepočítava koeficientom. Ak máš príučku alfa pozri tam :-)
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

podľa mňa tam netreba zaklikávať nič. Teraz som si pozrela, ako Alfa počíta koeficient - v časti história koeficientu, tam do výpočtu neberie riadok 07, 09 - nadobudnutie tovaru a služieb podľa par. 69
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Katka22 Pozri príspevok
Ahoj Erika
Táto funfcia sa používa ak účtovna jednotka prepočítava koeficientom. Ak máš príučku alfa pozri tam :-)
ďakujem Katka
Lenže to je práve môj prípad-ja používam koeficient pri prepočte DPH.. (mám príjmy z prenájmu + iné..)
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Alena Šimová Pozri príspevok
podľa mňa tam netreba zaklikávať nič. Teraz som si pozrela, ako Alfa počíta koeficient - v časti história koeficientu, tam do výpočtu neberie riadok 07, 09 - nadobudnutie tovaru a služieb podľa par. 69
Tak toto by bolo naj (ale aj keby že to zakliknem,myslím,že by som s tým nič namala pokaziť..?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Viete mi prosím niekto poradiť,ako by som si mala v Alfe analyticky členiť výdavky a príjmy na prenájom-aby som to potom vedela správne zadať do daňového priznania?
Moja SZČO aj podniká,aj má príjem z prenájmu (ako občan)-ten príjem z prenájmu musím v daňovom priznaní asi uviesť samostatne..?
Myslím že cez číselník-členenie(analytika) by som si to mohla odsledovať,všakže?
Len v 1 budove má aj sídlo,aj časť prenajíma,tak teraz bude z toho dilema,ako vypočítať pomer,koľko do jej výdavkov a koľko do výdavkov za prenájom
A potom bude ďalšia dilema-či mi to ALFA do daňového priznania-ja si myslím,že mi to všetko dá ako príjem zo živnosti-takže potom budem musieť aj tak daňové prizn. vypisovať ručne..?
Máte s takýmto niečim prosím niekto skúsenosť?
Budem vďačná za všetky rady
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

erika_H Pozri príspevok
Viete mi prosím niekto poradiť,ako by som si mala v Alfe analyticky členiť výdavky a príjmy na prenájom-aby som to potom vedela správne zadať do daňového priznania?
Moja SZČO aj podniká,aj má príjem z prenájmu (ako občan)-ten príjem z prenájmu musím v daňovom priznaní asi uviesť samostatne..?
Myslím že cez číselník-členenie(analytika) by som si to mohla odsledovať,všakže?
Len v 1 budove má aj sídlo,aj časť prenajíma,tak teraz bude z toho dilema,ako vypočítať pomer,koľko do jej výdavkov a koľko do výdavkov za prenájom
A potom bude ďalšia dilema-či mi to ALFA do daňového priznania-ja si myslím,že mi to všetko dá ako príjem zo živnosti-takže potom budem musieť aj tak daňové prizn. vypisovať ručne..?
Máte s takýmto niečim prosím niekto skúsenosť?
Budem vďačná za všetky rady
Nebudeš musieť DP vypisovať ručne perom. Všetky tabuľky sú editovateľné, tak tam povpisuješ sumy podľa toho, ako budeš mať členenie v analytike.
A ako vypočítať pomer výdavkov ? Mala by ti dať informáciu, jeden mesiac by si doklady mala prelúskať s ňou aby ti povedala ku každému dokladu k čomu sa vzťahuje či k prenájmu atď... a podľa toho si spravíš percentuálny kľúč, alebo takto to budeš triediť každý mesiac.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Manual Pozri príspevok
Nebudeš musieť DP vypisovať ručne perom. Všetky tabuľky sú editovateľné, tak tam povpisuješ sumy podľa toho, ako budeš mať členenie v analytike.
A ako vypočítať pomer výdavkov ? Mala by ti dať informáciu, jeden mesiac by si doklady mala prelúskať s ňou aby ti povedala ku každému dokladu k čomu sa vzťahuje či k prenájmu atď... a podľa toho si spravíš percentuálny kľúč, alebo takto to budeš triediť každý mesiac.
Ďakujem Ti moc Manual.
No-napriklad mám faktúry za plyn a elektrinu,v celej budove spotreba.
Takže budeme musieť vypočítať,koľko spotrebovala ich firma (to mi pôjde k výdavkom zo živnosti) a ostatné budú výdavky z prenájmu..
Takto by to mohlo byť správne však?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

erika_H Pozri príspevok
Ďakujem Ti moc Manual.
No-napriklad mám faktúry za plyn a elektrinu,v celej budove spotreba.
Takže budeme musieť vypočítať,koľko spotrebovala ich firma (to mi pôjde k výdavkom zo živnosti) a ostatné budú výdavky z prenájmu..
Takto by to mohlo byť správne však?
Áno, vypočítať podľa vykurovanej plochy = podľa m2.
Elektrika možno by sa dal spraviť výpočet podľa počtu spotrebičov, ktoré sú v miestnostiach, ktoré prenajíma. Je viac možností. Takto to odsledovať a v r. 2009 už to členiť podľa vypočítaného percenta.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Manual Pozri príspevok
Áno, vypočítať podľa vykurovanej plochy = podľa m2.
Elektrika možno by sa dal spraviť výpočet podľa počtu spotrebičov, ktoré sú v miestnostiach, ktoré prenajíma. Je viac možností. Takto to odsledovať a v r. 2009 už to členiť podľa vypočítaného percenta.
Elektrina-dala by sa možno aj skutočná spotreba,však? (podľa hodín)
možno by aj stačilo keby si oni odsledovali svoju spotrebu a ostatné by sa dalo na prenájom?
Ale zas tú skutočnú spotrebu a fakturácia-to by som možno mohla dorobiť až na konci roka-ak by to bolo teda takto správne (nejako cez interný doklad-nedalo by sa to?neviem,v tomto so úúúplný nováčik,a trochu zúfalý nováčik..)
DPH prepočítavam koeficientom.Prepočítavam celú DPh.. (teda samozrejme iba k faktúram,ktorých sa to týka)
no podľa tohto mi vychádza,že by som možno mala už pri účtovaní faktúry rozdeliť základ dane-ktoré je ich výdavok na firmu, (no vlastne v peňažnom denníku mám na mysli..)
a ZD ktoré je pre nájomcov-a iba tento koeficientovať..

Myslíš že by sa to malo robiť takto??
No tento prvý štvrťrok to už nestihnem s tou DPH dorovnať.. (ale myslím,že až taká strašná chyba to nebude,keď tú DPH nepodelím medzi firmu a prenájom,... teda ak sa to vôbec tam má robiť..?Ak vymyslíme nejaký rozumný spôsob,tak asi až od 1.4..
ale k dani z príjmov by som to chcela mať správne už od 1.1.08..

Môžeš mi prosím ťa napísať tvoj názor na moje úvahy spomenuté vyššie?Ja som z toho stále viac zamotanejšia..
Ďakujem ti veľmi veľmi moc.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Elektrina-dala by sa možno aj skutočná spotreba,však? (podľa hodín)
možno by aj stačilo keby si oni odsledovali svoju spotrebu a ostatné by sa dalo na prenájom?
Ale zas tú skutočnú spotrebu a fakturácia-to by som možno mohla dorobiť až na konci roka-ak by to bolo teda takto správne (nejako cez interný doklad-nedalo by sa to?neviem,v tomto so úúúplný nováčik,a trochu zúfalý nováčik..)
DPH prepočítavam koeficientom.Prepočítavam celú DPh.. (teda samozrejme iba k faktúram,ktorých sa to týka)
no podľa tohto mi vychádza,že by som možno mala už pri účtovaní faktúry rozdeliť základ dane-ktoré je ich výdavok na firmu, (no vlastne v peňažnom denníku mám na mysli..)
a ZD ktoré je pre nájomcov-a iba tento koeficientovať..

Myslíš že by sa to malo robiť takto??
No tento prvý štvrťrok to už nestihnem s tou DPH dorovnať.. (ale myslím,že až taká strašná chyba to nebude,keď tú DPH nepodelím medzi firmu a prenájom,... teda ak sa to vôbec tam má robiť..?Ak vymyslíme nejaký rozumný spôsob,tak asi až od 1.4..
ale k dani z príjmov by som to chcela mať správne už od 1.1.08..

Môžeš mi prosím ťa napísať tvoj názor na moje úvahy spomenuté vyššie?Ja som z toho stále viac zamotanejšia..
Ďakujem ti veľmi veľmi moc.
posúvam
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň prajem,prosím Vás,neviem nájsť v ALFE-keď vystavujem faktúru pre odberateľa,a chcem na faktúre dopísať,kto ju vystavil-hľadám hľadám,kde to môžem zadať?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň prajem,prosím Vás,neviem nájsť v ALFE-keď vystavujem faktúru pre odberateľa,a chcem na faktúre dopísať,kto ju vystavil-hľadám hľadám,kde to môžem zadať?
Číselník - režim účtovania - vpravo dole do tabuľky dopísať do vystavil
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Maruška54 Pozri príspevok
Číselník - režim účtovania - vpravo dole do tabuľky dopísať do vystavil
Ďakujem Maruška,no nejako mi to nejde..
číselník,režim účtovania,vystavenie faktúry-tam nevidím kolonku na vystavil
vo všeobecné-som dopísala k účtovníctvu,sklad,fakturácia-všade meno vystaviteľa,no vo faktúre sa mi to neukáže.. tak to asi píšem niekde inde
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Skús zatvoriť ALFU a reštartovať počítač
0 0
csi csi

csi je offline (nepripojený) csi

Prosím o radu. Pri nahadzovaní bločkov do PD sa mi nedá suma rozdeliť na DPH.Zapíše sa len základ a dph nie. Ale v evidencií záväzkov sa mi to dá rozčleniť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať