Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
erika_H Pozri príspevok
hm žiaľ nie
fakt už neviem,kde by to mohlo byť.. som to hľadala po jednom,aj kontrolu som si dala urobiť.. asi to prepíšem do originálneho tlačiva.. blbá 1 sk
Riadok 01 Výkazu -TOVAR . Treba si peňažný denník zoradiť podľa -príjem Tovar - 1,- Sk musí byť určite niekde zaúčtovaná, inak by ju neprenášalo do Výkazu o PaV . Má priamu súvislosť s peňažným denníkom . Musí sa nájsť .
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Zita5 Pozri príspevok
Riadok 01 Výkazu -TOVAR . Treba si peňažný denník zoradiť podľa -príjem Tovar - 1,- Sk musí byť určite niekde zaúčtovaná, inak by ju neprenášalo do Výkazu o PaV . Má priamu súvislosť s peňažným denníkom . Musí sa nájsť .
no veď to Zitka som už urobila asi 20 x a nič dokonca keď si dám vytlačiť peňažný denník,v stĺpci tovar mi dáva súčet 0
Nevieš
prosím,kde si môžem stiahnuť tlačivá prázne na výkazy o príjmoch .. a V záväzkoch?na stránke drsr je iba daňové priznanie..
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
erika_H Pozri príspevok
no veď to Zitka som už urobila asi 20 x a nič dokonca keď si dám vytlačiť peňažný denník,v stĺpci tovar mi dáva súčet 0
Nevieš prosím,kde si môžem stiahnuť tlačivá prázne na výkazy o príjmoch .. a V záväzkoch?na stránke drsr je iba daňové priznanie..
Neverím , nemôže sa jednoducho korunka sama zaúčtovať do TOVARU .Výkazy sú na stránke www.drsr.sk .
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
erika_H Pozri príspevok
hm žiaľ nie
fakt už neviem,kde by to mohlo byť.. som to hľadala po jednom,aj kontrolu som si dala urobiť.. asi to prepíšem do originálneho tlačiva.. blbá 1 sk
...môže to byť dôsledok neúplného odúčtovania faktúry - skús si pozrieť pohľadávky - či Ti na niektorej faktúre "nevisí" trebárs 60 halierov... ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lenže Erika píše , že v Tovare má nulu , predpokladám , že o tovare ani neúčtovala , ale môžu mať vplyv aj uzávierkové operácie napr.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

no nič dievčatá..
ďakujem Vám za snahu,nič nepomohlo.. v Krose mi poradili,nech im pošlem databázu.. tak asi tak
ale to asi nebudem môcť,lebo zas neviem čo na to povie ten klient..
tak idem počítať a vypisovať ručne..
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

Ahoj, chcem poprosiť o radu, ako v alfe, vyrovnať kurzové rozdiely zo vzniknutých odberateľských faktúr. Viem, že by mi mala Alfa vyhodiť tabuľku o evidencii kurzového rozdielu, no nerobí mi to. Ja som ku každej úhrade pridala ID so zaúčtovaným kurzovým rozdielom, a tak som vyrovnala úhradu faktúr. Neviem, či je to správny postup, príjmy mi to nenaruší, lebo úhrady boli vždy v menšej hodnote ako hodnota vystavenej faktúry, ak s tým máte väčšie skúsenosti poraďte mi prosím, toto robím prvýkrát. Vďaka.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
kristín Pozri príspevok
Ahoj, chcem poprosiť o radu, ako v alfe, vyrovnať kurzové rozdiely zo vzniknutých odberateľských faktúr. Viem, že by mi mala Alfa vyhodiť tabuľku o evidencii kurzového rozdielu, no nerobí mi to. Ja som ku každej úhrade pridala ID so zaúčtovaným kurzovým rozdielom, a tak som vyrovnala úhradu faktúr. Neviem, či je to správny postup, príjmy mi to nenaruší, lebo úhrady boli vždy v menšej hodnote ako hodnota vystavenej faktúry, ak s tým máte väčšie skúsenosti poraďte mi prosím, toto robím prvýkrát. Vďaka.
...evidencia pohľadávok - vľavo dolu (pod "pridaj") je tlačítko na kurzové rozdiely......
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

Možno som sa nevyjadrila správne, nejde mi o prepočet kurzového rozdielu na konci roka, ale o doúčtovanie rozdielu sumy vzniknutej z rozdielneho kurzu v deň vystavenia faktúry a v deň jej úhrady. Ja tie sumy v podstate mám uhradené vo výpisoch, ide len o dorovnanie sumy v evidencii pohľadávok, tak aby mi nezostávali neuhradené pohľadávky z titulu týchto rozdielných kurzov. Chcela som vedieť, či to takto môžem nechať.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
kristín Pozri príspevok
Možno som sa nevyjadrila správne, nejde mi o prepočet kurzového rozdielu na konci roka, ale o doúčtovanie rozdielu sumy vzniknutej z rozdielneho kurzu v deň vystavenia faktúry a v deň jej úhrady. Ja tie sumy v podstate mám uhradené vo výpisoch, ide len o dorovnanie sumy v evidencii pohľadávok, tak aby mi nezostávali neuhradené pohľadávky z titulu týchto rozdielných kurzov. Chcela som vedieť, či to takto môžem nechať.
Alfa si ťahá aktuálny kurz - pri zaevidovaní pohľadávky s dátumom vzniku daňovej povinnosti a taktiež pri zadávaní úhrady - aktuálny kurz dňa prijatej platby a priamo pri tomto účtovaní Ti vyskočí požiadavka na vyrovnanie kurzových rozdielov. Nič viac s tým už sama nerobíš.........
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

Ajuška Pozri príspevok
Alfa si ťahá aktuálny kurz - pri zaevidovaní pohľadávky s dátumom vzniku daňovej povinnosti a taktiež pri zadávaní úhrady - aktuálny kurz dňa prijatej platby a priamo pri tomto účtovaní Ti vyskočí požiadavka na vyrovnanie kurzových rozdielov. Nič viac s tým už sama nerobíš.....

....
Toto presne mne z nejakého dôvodu nechce urobiť, už som sa radila s kolegyňami účtovníčkami, skúšali sme to na inom počítači, kde to išlo, ale mne nie, preto som pristúpila k tej inej možnosti, teda pridať ku každej úhrade ten ID, aby som tie pohľadávky kvázi zlikvidovala. A ja neviem, prečo mi to Alfa nechce urobiť, nemôžem mať niečo zle v nastaveniach?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
kristín Pozri príspevok
Toto presne mne z nejakého dôvodu nechce urobiť, už som sa radila s kolegyňami účtovníčkami, skúšali sme to na inom počítači, kde to išlo, ale mne nie, preto som pristúpila k tej inej možnosti, teda pridať ku každej úhrade ten ID, aby som tie pohľadávky kvázi zlikvidovala. A ja neviem, prečo mi to Alfa nechce urobiť, nemôžem mať niečo zle v nastaveniach?
pozri si http://www.kros.sk/11585 - záleží od toho ktorú verziu máš. Ako novinka to bolo zavedené vo verzii 14.00 - tak si treba stiahnuť najnovší upgrade...
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

verziu, mám 14,10 teda najnovšiu, no teraz ma napadla jedna vec, či mi to nerobí preto, lebo som si pozerala ako vyšlo DP a urobila som v denníku prepočet kurzových rozdielov, ktoré som pred úhrada VFA nezmazala, či to nebude tým, idem to vyskúšať....ale zatiaľ vďaka
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň prajem,môžete mi prosím pomôcť niekto,kto počítate knihu jázd v alfe?kilometre už mám zadané,ešte mi ostáva zadať,aby mi vypočítalo stravné,ako to prosím mám spraviť?Ďakujem
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň prajem,môžete mi prosím pomôcť niekto,kto počítate knihu jázd v alfe?kilometre už mám zadané,ešte mi ostáva zadať,aby mi vypočítalo stravné,ako to prosím mám spraviť?Ďakujem
Otvor si cestovné príkazy, importuj údaje z knihy jázd (po jednej) a program Ti automaticky vypočíta stravné... Len nezabudni (ako ja po roku a civela som dve hodiny že nikde nič) že pri tlači CP si musíš nastaviť prvú aj druhú stranu (konečné výpočty náhrad sú na druhej)......
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ajuška Pozri príspevok
Otvor si cestovné príkazy, importuj údaje z knihy jázd (po jednej) a program Ti automaticky vypočíta stravné... Len nezabudni (ako ja po roku a civela som dve hodiny že nikde nič) že pri tlači CP si musíš nastaviť prvú aj druhú stranu (konečné výpočty náhrad sú na druhej)......
hm,ale ked si otvorim cestovne prikazy (mam tam všetko prázdne), mám tam iba kolonky pridaj, oprav, vymaž, kópia, tlač, návrat, ale nie importuj..
tak neviem,ako to naimportujem poradíš prosím ajuška?dik
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
erika_H Pozri príspevok
hm,ale ked si otvorim cestovne prikazy (mam tam všetko prázdne), mám tam iba kolonky pridaj, oprav, vymaž, kópia, tlač, návrat, ale nie importuj..
tak neviem,ako to naimportujem poradíš prosím ajuška?dik
Eri... erii...otvoríš cestovné príkazy - dáš pridaj - otvorí sa Ti CP070001 - nastavíš vodiča a auto a vpavo dolu je tlačítko importuj z knihy jázd......
Naposledy upravil Ajuška : 27.03.08 at 16:15
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...a celý postup máš v helpe.......................
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

ďakujem Ajuška.Help mi nefunguje,preto sa pytam
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
erika_H Pozri príspevok
ďakujem Ajuška.Help mi nefunguje,preto sa pytam
v poho... help sa dá stiahnuť s krosu - ak máš aktuálnu verziu... je baaaječný
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať