Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
ZuzanaP Pozri príspevok
SZČO sa stala platcom DPH k 01.02.2011. Dostal faktúru za internet na obdobie 01-03/2011 v januári 2011, úhrady sú uhrádzané postupne v 01,02,03/2011. Ako zaúčtujem úhradu za 02/2011? Sumu celkom bez členenia na DPH, keďže nemá nárok na odpočet DPH? Ďakujem
Podľa mňa, ak sa stal platiteľom od 1. 2., tak úhradu za 02 už členíš na základ a DPH (teda máš možnosť uplatnenia odpočtu DPH).
Teda, ak úhradu fyzicky vykonal vo februári, uplatňuje si odpočet DPH)
2 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
rodina1 Pozri príspevok
Podľa mňa, ak sa stal platiteľom od 1. 2., tak úhradu za 02 už členíš na základ a DPH (teda máš možnosť uplatnenia odpočtu DPH).
Teda, ak úhradu fyzicky vykonal vo februári, uplatňuje si odpočet DPH)
Len dátum dodania na fa je 16.01.2011 a vtedy ešte nebol platcom DPH. Mne skôr vychádza, že úhrada bude celá vrátane DPH výdavkom OZD. Som na vážkach
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
ZuzanaP Pozri príspevok
SZČO sa stala platcom DPH k 01.02.2011. Dostal faktúru za internet na obdobie 01-03/2011 v januári 2011, úhrady sú uhrádzané postupne v 01,02,03/2011. Ako zaúčtujem úhradu za 02/2011? Sumu celkom bez členenia na DPH, keďže nemá nárok na odpočet DPH? Ďakujem
Ak je szčo platcom dph, tak uhradu za internet za obdobie 02/2011 si uplatnuje dph (ako aj 3.mesiac)-v januari mu v platbe neuplatniš dph, ale od februara ano. píšeš, že platby sú uhrádzané postupne 01,02,03/2011...aj ked fa mu dosla v januari vlastne za I.Q./2011 ( každý poskytovatel internet.služieb si učtuje služby vrátane dph).
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

nikulik Pozri príspevok
ahojte, poradite mi prosim? ked zapnem alfu tak mi naskoci nieco ako: je nastaveny nespravny format datumu-mam to zmenit v miestnych a jazykovych nastaveniach.
poradite mi kde to je? nejako to neviem najst. a viete mi poradit preco mi to tak pise, lebo ked otvorim celu alfu tak mi dole vpravom rohu pise aktualny datum dnesny. moze to byt ze mi ta tabulkaze nespravny datum pise preto ze som spracovavala r.2010 a este nie je uzavrety?
nevie mi naozaj nikto poradit?
0 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
prosím Vás čo s tým:prevod českých peňazí z českého podnikateľského účtu na eurový podnik.účet v rámci jednej banky...cez priebežné položky: výber z účtu CZK príjem na priebežné, kurz banky, sumu si prepočíta a zaokrúhli nadol(matematicky by mala nahor)ale soft zaokrúhli matermaticky, príjem na EUR účet z priebežných je zaokrúhlený softom matematicky a nesedí so sumou na EUR účte, kde je zaokrúhlený bankou, ak prepíšem sumu na výdaj priebežné tak sa mi nebudú rovnať, čo s tým?mám to vyrovnať uzávierkovými ID?
Naposledy upravil nikolia : 10.04.11 at 21:26 Dôvod: zlá kompozícia
0 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
neviete nik?
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Nikolia, čo sa týka alfy, môže robiť problém ten rok 2010, neviem,čo si konkrétne robila. Ak ešte účtuješ rok 2010 a nie je uzavretý a urobený prechod do ďalšieho roka, malo by to fungovať. Ak na to neprídeš, napíš si do krosu do porady- tam určite budú vedieť.
0 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
robím 2011, takže skúsim ten kros....dík
0 0
ema_ema ema_ema

ema_ema je offline (nepripojený) ema_ema

prosím kto mi poradí asi som spravila hluposť
písala som tu už že sme minulý rok v 8/10 mot. vozidlo na zmluvu cez fin. služby bez dph, a na 70% je v majetku firmy a 30% ako súkromne.
vstupná cena bola 10045 aj s poplatkom a celú zmluvu kde sú splátky som zadala do záväzkov a pri mesačných úhradách som o istinu znižovala splátky a dávala ich ako VNOZD nákup DM a úrok aby sme neboli v mínuse som dala do VNOZD iné.
tým že to nieje na leasing môžeme odpisovať za celý rok a dali sme že DO=UO.
aby sme neboli v strate za rok 2010 teda hned prvý sme neodpisovali tak som v alfe zaškrtla že odpis rovnomerný v tomto roku neodpisovať a že ked UO=DO tak je tam aj možnosť že UO=DO s prerušením tak som to zaškrtla a tak ani účtovné odpisy za ten prvý rok nemáme.
ide o JU platcu dph ale v tomto prípade dph aj tak nie je.
hodnota majetku teda zostala na sume 10045 a túto istú sumu mi dalo aj do výkazu o majetku.

V JU sa o UO neúčtuje ani ak by bol rozdiel medzi DO a UO a vedú sa len na karte. Pýtala som sa na to na daňovom úrade a že to mám dobre. ale ked čítam niektoré príspevky tak teraz neviem.
od tohto roka sa už bude auto odpisovať každý rok teda 4r a aj zároveň účtovné čo mi zobrazuje na karte majetku.
čo s tým??
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
nikulik Pozri príspevok
ahojte, poradite mi prosim? ked zapnem alfu tak mi naskoci nieco ako: je nastaveny nespravny format datumu-mam to zmenit v miestnych a jazykovych nastaveniach.
poradite mi kde to je? nejako to neviem najst. a viete mi poradit preco mi to tak pise, lebo ked otvorim celu alfu tak mi dole vpravom rohu pise aktualny datum dnesny. moze to byt ze mi ta tabulkaze nespravny datum pise preto ze som spracovavala r.2010 a este nie je uzavrety?
...neviem, či si už problém odstránila (našla som tento príspevok až dnes)... to hlásenie sa netýka alfy ale nastavenia Tvojho počítača...
nikulik Pozri príspevok
...mam to zmenit v miestnych a jazykovych nastaveniach.poradite mi kde to je?
...cez štart = ovládací panel = miestne a jazykové nastavenia... si skontroluj, aký tam máš nastavený aktuálny formát... a podľa potreby prestav...
nikulik Pozri príspevok
... moze to byt ze mi ta tabulkaze nespravny datum pise preto ze som spracovavala r.2010 a este nie je uzavrety?
...nie, s tým to nesúvisí... ...
1 0
ini ini

ini je offline (nepripojený) ini

Dobrý deň,

prosím o pomoc. Dnes som prvýkrát účtovala v Alfe, ktorá je dostupná zdarma. Mám však problém, že mi nejde vybrať na akú analytiku chcem účtovať. V roletke Účel - stĺpec peňažného denníka mi pri príjme ponúka iba dve položky a to iný zdaniteľný príjem a iný nezdaniteľný príjem. Podobne je to aj vo výdaji. Roletku členenie mám neaktívnu a nemôžem si tým pádom nikde vybrať kam chcem účtovať. Ako mám postupovať? Ďakujem za odpoveď.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ini Pozri príspevok
Dobrý deň,

prosím o pomoc. Dnes som prvýkrát účtovala v Alfe, ktorá je dostupná zdarma. Mám však problém, že mi nejde vybrať na akú analytiku chcem účtovať. V roletke Účel - stĺpec peňažného denníka mi pri príjme ponúka iba dve položky a to iný zdaniteľný príjem a iný nezdaniteľný príjem. Podobne je to aj vo výdaji. Roletku členenie mám neaktívnu a nemôžem si tým pádom nikde vybrať kam chcem účtovať. Ako mám postupovať? Ďakujem za odpoveď.
Pravdepodobne bude treba vypnúť Daňovú evidenciu -Číselník -Režim účtovania - po Pravej strane je Daňová evidencia .

P.S.Ak si to dobre pamätám, lebo doma ALFU nemám , ale vo firme .
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ajuška Pozri príspevok
...neviem, či si už problém odstránila (našla som tento príspevok až dnes)... to hlásenie sa netýka alfy ale nastavenia Tvojho počítača...

...cez štart = ovládací panel = miestne a jazykové nastavenia... si skontroluj, aký tam máš nastavený aktuálny formát... a podľa potreby prestav...

...nie, s tým to nesúvisí... ...
dakujem veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi pekne )
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť, či mi v softe - Alfa, správne ukazuje v tabuľke - Jazdy, v stĺpci cena za 1 l phm, cenu za liter PHM ?
Kedy sa tá suma má zmen iť ? Vždy keď kúpim ďalšie PHM? Lebo mne to ukazuje cenu za liter PHM aj po treťom nákupe tú istú ako pri prvom, aj keď sa medzitým zadala iná cena. Evidencia jázd je v poriadku, tam predpokladám dobre prepočítava, lebo počíta novú cenu pri ceste, ktorá za nákupom nasleduje. Len táto tabuľka mi nejako nesedí. Alebo áno ? Je to OK?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Zdravím Vás. Kúpila som si ešte minulý rok (2010) program alfa, ale som ho nainštalovala až teraz, pretože som ho nepotrebovala. Teraz mám DPH 19%. Dá sa to nejako zmeniť na 20%, alebo musím si zaplatiť aktualizáciu programu? Vďaka.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
účtujem v alfe,
doteraz som na skladovej karte evidovala len kusy a ceny,
teraz by som potrebovala ku každému kusu, cenu aj váhu
je takéto niečo možné v nastavení? ďakujem
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
aktualizujem...
jedná sa mi o to ako viesť evidenciu obalov, podľa zákona o obaloch a odpadoch... ako to vediete vy?
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahojte poradaci..uz som v koncoch...nahodila som BV za cely rok 2010 a nesedi mi zostatok....uz som dala aj zoradit podla datumu a precislovat a stale nic....ked som si to kontrolovala rucne..zistila som, ze ked som niekde dodatocne dohodila nejaky pohyb, ktory som zabudla zauctovat tak mam v tom dni zostatok nie spravny ale zostatok z obdobia, ked som nahadzovala ten pohyb a neviem co mam spravit aby to alfa prepocitala ....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tinkas Pozri príspevok
ahojte poradaci..uz som v koncoch...nahodila som BV za cely rok 2010 a nesedi mi zostatok....uz som dala aj zoradit podla datumu a precislovat a stale nic....ked som si to kontrolovala rucne..zistila som, ze ked som niekde dodatocne dohodila nejaky pohyb, ktory som zabudla zauctovat tak mam v tom dni zostatok nie spravny ale zostatok z obdobia, ked som nahadzovala ten pohyb a neviem co mam spravit aby to alfa prepocitala ....
,Pod peňažným denníkom máš úpravy - daj si zotriediť denník podla dátumu a prepočítať zostatky
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

len to skúšam uz tretí den a stále mi to neprepočíta správne...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať