Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Keby to bol kurz banky robí sa priemer kurzov banky nákup a predaj .....
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

cactus Pozri príspevok
prepočítať by si mal kurzom NbS, mne soft ponúka kurzy NbS a hneď prepočítava, a potom by bolo potrebné doplatiť ZP hoci aj v ich pokladni, alebo cez účet Sk.

ale ešte sa dodatočne zamýšľam nad tou úhradou. Veď keď ti klient zaplatil cez CZK účet do ZP, tak fakticky zaplatil viacej, pretože až to prepočítaš kurzom, napr. 1064 Kč x 1,3= 1383 Sk. Takže žiadne doplatky, ale preplatok.
nesúhlasím, ja by som v tomto prípade použila kurz, ktorý udáva banka, pretože pri úhrade menila cudziu menu na Skk a záväzok bol uhrádzaný v slov. korunách, takže nie je čo doplácať pokladňou, dodávateľ dostal zaplatené v plnej výške.
... ešte doplním, že kurz NBS treba použiť v prípade, ak by sa zdravotnej poisťovni uhrádzalo ZP v CZK, čo asi nie je pravda. Na bank. výpise by mal byť v takomto prípade uvedený aj prepočítací kurz banky.
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

natkov Pozri príspevok
Keby to bol kurz banky robí sa priemer kurzov banky nákup a predaj .....
Alebo ako dostanem kurz banky???
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
cactus Pozri príspevok
prepočítať by si mal kurzom NbS, mne soft ponúka kurzy NbS a hneď prepočítava, a potom by bolo potrebné doplatiť ZP hoci aj v ich pokladni, alebo cez účet Sk.

ale ešte sa dodatočne zamýšľam nad tou úhradou. Veď keď ti klient zaplatil cez CZK účet do ZP, tak fakticky zaplatil viacej, pretože až to prepočítaš kurzom, napr. 1064 Kč x 1,3= 1383 Sk. Takže žiadne doplatky, ale preplatok.
petovsan Pozri príspevok
nesúhlasím, ja by som v tomto prípade použila kurz, ktorý udáva banka, pretože pri úhrade menila cudziu menu na Skk a záväzok bol uhrádzaný v slov. korunách, takže nie je čo doplácať pokladňou, dodávateľ dostal zaplatené v plnej výške.
... ešte doplním, že kurz NBS treba použiť v prípade, ak by sa zdravotnej poisťovni uhrádzalo ZP v CZK, čo asi nie je pravda. Na bank. výpise by mal byť v takomto prípade uvedený aj prepočítací kurz banky.
ale predsa z CZK účtu odišlo 1064 Kč a nie 1064 Sk a na účet ZP sa pripísalo 1064 Kč, čiže v Sk to bolo prepočítané kurzom Štátnej pokladnice , alebo nie? Ako mohlo prísť do ZP 1064 Sk, keď odišlo 1064 Kč? Alebo tomu nerozumiem?
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Ešte raz: Klient si založil trvalý príkaz na dev. účte CZK na odvody do ZP. Banka mu posiela každy mesiac do ZP v prepočte 1064 SK. Otázka ako ja mám učtovať? kurzom NBS alebo kurzom banky?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
natkov Pozri príspevok
Ešte raz: Klient si založil trvalý príkaz na dev. účte CZK na odvody do ZP. Banka mu posiela každy mesiac do ZP v prepočte 1064 SK. Otázka ako ja mám učtovať? kurzom NBS alebo kurzom banky?
pochopila.
Takže ZP dostala svojich 1064 Sk a ty prepočítaš kurzom banky . Ale aj tak mi nepasuje tých 1032 a 1064?, ktoré spomínaš vyššie? Pretože v Kč to vychádza nejakých cca 850 Kč + a - ? dobre to chápem?
Ale len tak na margo:
mohol by si klient zmeniť trvalý príkaz z CZK účtu na SKK účet? A bolo by po preblémoch....
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

cactus Pozri príspevok
...
Ale len tak na margo:
mohol by si klient zmeniť trvalý príkaz z CZK účtu na SKK účet? A bolo by po preblémoch....
načo ísť skratkou, keď sa dá ísť aj naokolo ???
... a načo riešiť veci jednoducho, keď to ide aj zložitejšie?
... treba si vypýtať za spracovanie účtovníctva aj niečo naviac za náročnosť pri spracovaní ... a uvidíš, hneď bude trvalý príkaz zadaný z BÚ v SKK
0 0
natkov natkov

natkov je offline (nepripojený) natkov

Už som to zariadila!!!!!!
Ako dostanem kurz banky???
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
natkov Pozri príspevok
Už som to zariadila!!!!!!
Ako dostanem kurz banky???
každá banka má uvedený svoj kurzový lístok na hlavnej stránke, takže by to nemal byť problém...http://www.vub.sk/

http://www.vub.sk/
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

natkov Pozri príspevok
Už som to zariadila!!!!!!
Ako dostanem kurz banky???
pozri sa ešte raz na ten bank. výpis z devíz.účtu ... obvykle niekde vľavo pri popise príslušnej položky by sa mala nachádzať aj ekvivalentná hodnota v SKK tej konkrétnej úhrady
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ukončujem daňové priznanie typ B-do výkazu o príjmoch mi do riadku 01 vpísalo 1 sk-neviem odkiaľ ju napočítalo,všetko mám zaúčtované do služieb-aj keď si cez peň.denník pozriem cez mini info predaj tovaru,nič mi nenájde..
neviete prosím,ako sa mi tam tá 1 sk mohla dostať?
Ostatné príjmy mám -2 sk (tam som účtovala jedine kreditné úroky,ktoré boli k 31.12.07 -1,52 sk,po zaokrúhlení je to -2 sk)
Mám si predaj tovaru natvrdo prepísať na 0 sk?kde sa to prosím v ALFE dá?
Ďakujem moc
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

mám ešte inú otázku
prosím , mám v dlhodobom majetku osobný automobil-na leasing
vypočítala som si ručne odpis,aj ALFA mi vypočítala rovnaký (som nevedela,že počíta aj automaticky,ale aspoň som si to odkontrolovala)
Teraz mám problém,ako zapíšem odpis-leasing za r.2007 do karty majetku,aby mi na výkaze o majetku a záväzkoch zapísalo zostatkovú cenu majetku,poradíte prosím?

Akurát uvažujem-žeby som dole do tabuľky ručne zapísala oprávky,31.12.2007 a leasingový odpis za celý rok 2007 (mala som ho účtovať mesačne,ale účtujem ho jednorazovo na konci roka)
Ďakujem za pomoc
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Veď keď si si vypočítala odpis, tak ho musíš aj cez ID zapísať do réžie a potom sa to odráta vo výkaze.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

zuhl Pozri príspevok
Veď keď si si vypočítala odpis, tak ho musíš aj cez ID zapísať do réžie a potom sa to odráta vo výkaze.
Ja som ho zapísala do ID ručne..
Takže mi to z dlhodobého majetku neodpočítalo.. asi to musím zapísať aj na kartu majetku,aby to zohľadnilo..
Do tej dolnej tabuľky ako oprávky?
dik
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Veď klikni výpočet odpisov na karte DM a zapísať to môžeš potom ručne cez ID.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

zuhl Pozri príspevok
Veď keď si si vypočítala odpis, tak ho musíš aj cez ID zapísať do réžie a potom sa to odráta vo výkaze.
už som to vyriešila-dala som vypočítať odpisy a zapísať do karty majetku
a
už mi to pekne ide ZC aj do výkazu o majetku
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Ukončujem daňové priznanie typ B-do výkazu o príjmoch mi do riadku 01 vpísalo 1 sk-neviem odkiaľ ju napočítalo,všetko mám zaúčtované do služieb-aj keď si cez peň.denník pozriem cez mini info predaj tovaru,nič mi nenájde..
neviete prosím,ako sa mi tam tá 1 sk mohla dostať?
Ostatné príjmy mám -2 sk (tam som účtovala jedine kreditné úroky,ktoré boli k 31.12.07 -1,52 sk,po zaokrúhlení je to -2 sk)
Mám si predaj tovaru natvrdo prepísať na 0 sk?kde sa to prosím v ALFE dá?
Ďakujem moc
posúvam
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Tak toto neviem, skús ešte raz v PD pozrieť to mini info.
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

erika_H Pozri príspevok
Ukončujem daňové priznanie typ B-do výkazu o príjmoch mi do riadku 01 vpísalo 1 sk-neviem odkiaľ ju napočítalo,všetko mám zaúčtované do služieb-aj keď si cez peň.denník pozriem cez mini info predaj tovaru,nič mi nenájde..
neviete prosím,ako sa mi tam tá 1 sk mohla dostať?
Ostatné príjmy mám -2 sk (tam som účtovala jedine kreditné úroky,ktoré boli k 31.12.07 -1,52 sk,po zaokrúhlení je to -2 sk)
Mám si predaj tovaru natvrdo prepísať na 0 sk?kde sa to prosím v ALFE dá?
Ďakujem moc
... myslím, že to je len omylom zaúčtovaný kreditný úrok z banky miesto ostatných príjmovOZD do predaj tovaru - vyfiltruj si doklady Banka, príjmy pre jednoduchšie hľadanie...
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

olio Pozri príspevok
... myslím, že to je len omylom zaúčtovaný kreditný úrok z banky miesto ostatných príjmovOZD do predaj tovaru - vyfiltruj si doklady Banka, príjmy pre jednoduchšie hľadanie...
hm žiaľ nie
fakt už neviem,kde by to mohlo byť.. som to hľadala po jednom,aj kontrolu som si dala urobiť.. asi to prepíšem do originálneho tlačiva.. blbá 1 sk
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať