Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
Katka22 Katka22

Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

teraz hlavne mama :-)
Choď do peňažného denníka daj si MINI INFO -členenie , všetky doklady (mohlo sa stať že si niečo uhradila aj v hotovosti aj cez banku ) navol si čo potrebuješ ,prevádzková réžia (analytika na telefón ) potom si daj označovanie , označ si každy jeden výdavok za telefón , prejdi do tlač, vyber si pokladnica a banka , dá ti to tabuľku a tam zaklikni len označené a alfa ti dá zostavu iba na výdaj za telefón .
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

erika_H Pozri príspevok
Ďakujem Vám všetkým za odpovede.
Ja mám analytiku spravenú,práve preto si to kontrolujem a nesedí mi to.Mám aj faktúry z r.2006 uhrádzané v r.2007,ale ja som si pekne nasčítala výdavky r.2007 a asi 1000 sk mi chýba v rozpise.. Som si chcela vytlačiť,keby mi to vytlačilo zoznam súm,ktoré do telef.poplatkov nasčítalo,by som si to porovnala s knihou záväzkov
ak si zadáš v peňažnom denníku cez ikonku šípky, ktorá je vpravo od klávesy "mini info" vyfiltrovať iba doklady z prev. réžie v členení na telefónne poplatky, zobrazia sa ti na obrazovke iba tie, ak si ich označíš cez "OZNAČ" + "VÝBER", tak si takto označené doklady môžeš vytlačiť napr. cez pokladňu, alebo peňažný denník ... snáď som Ti trochu pomohla
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ďakujem Vám veľmi moc už mi to ide,takže takto si to pekne skontrolujem
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

petovsan Pozri príspevok
Ďalšia z možností, prečo tie súčty nekorešpondujú, môže byť aj tá, ak ste platitelia DPH, tak v Prev. réžii je suma bez DPH, ale ak porovnávaš tieto čísla s knihou záväzkov, tam je suma uvedená vč. DPH.
V peň.denníku mám sumu s DPH,v knihe záväzkov bez DPH, v prehľade textovom tiež bez DPH áno?Ja som si totiž nasčítala základ dane,a ku koncu roku už neboli platcovia DPH,tak som počítala so sumou celkom. V peň.denníku to mám správne zaúčtované,mám to už odkontrolované..
0 0
Katka22 Katka22

Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

teraz hlavne mama :-)
erika_H Pozri príspevok
V peň.denníku mám sumu s DPH,v knihe záväzkov bez DPH, v prehľade textovom tiež bez DPH áno?Ja som si totiž nasčítala základ dane,a ku koncu roku už neboli platcovia DPH,tak som počítala so sumou celkom. V peň.denníku to mám správne zaúčtované,mám to už odkontrolované..
Ak ste boli počas roka platcovia DPH kak výdavky zaúčtované počas platenia DPH budeš mať
Evidencia záväzkov napr. 1190Sk
Účtovanie v peň deň : prevád.rež : 1000 Sk
VNZD DPH : 190 Sk
V členení budeš mať sumu iba 1000 Sk (analytika telefón)

Na konci roka (už neboli platcovia DPH )
Účtovanie :
Evidencia záväzkov suma 1190 Sk
Peňaž. deň , prevadz. réžia 1190 Sk
V členení analytika telefón budeš mať sumu : 1190 Sk



Ak sa mýlim tak ma prosím opravte
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

áno,presne tak som to pochopila aj ja , aj tak to mám. .. tak chyba bude niekde inde..
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

oh.. ja som si prečíslovala záväzky,potom som dala nech mi bank.účet aktualizuje prepojenia BU a evidencie
v peňažnom denníku mi ostali staré čísla záväzkov???ja by som potrebovala,aby mi aj do peň.denníka prenieslo nové čísla došlých faktúr... Dá sa to prosím Vás?
0 0
Katka22 Katka22

Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

teraz hlavne mama :-)
erika_H Pozri príspevok
oh.. ja som si prečíslovala záväzky,potom som dala nech mi bank.účet aktualizuje prepojenia BU a evidencie
v peňažnom denníku mi ostali staré čísla záväzkov???ja by som potrebovala,aby mi aj do peň.denníka prenieslo nové čísla došlých faktúr... Dá sa to prosím Vás?

Musíš si dať oprav riadok v peňažnom den, klikni na popis peňažná operácia a tam to už budeš mať vo výbere text : prečíslované
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Katka22 Pozri príspevok
Musíš si dať oprav riadok v peňažnom den, klikni na popis peňažná operácia a tam to už budeš mať vo výbere text : prečíslované
moc nerozumiem katka myslíš ako že musím do textu napísať nové číslo?už som začala,vidím to na pár hodín zbytočnej práce..
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ja by som to urobila tak že najprv si prečísľujem záväzky. Potom idem do peňažného denníka na úpravy a postupne robím úpravy podľa ponuky
0 0
Katka22 Katka22

Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

teraz hlavne mama :-)
erika_H Pozri príspevok
moc nerozumiem katka myslíš ako že musím do textu napísať nové číslo?už som začala,vidím to na pár hodín zbytočnej práce..

V peňažnom den. máš napríklad úhradu záväzku čislo si mala 2007002 , teraz si ho prečíslovala a máš číslo 2007003 , choď na ten záväzok stlač funkciu oprav , dolu náš napísané popis peňažnej operácie (otvor to pomocou zobáčiku ) a tam už budeš mať správne číslo záväzku

(Dúfam že sa nemýlim )
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Katka22 Pozri príspevok
V peňažnom den. máš napríklad úhradu záväzku čislo si mala 2007002 , teraz si ho prečíslovala a máš číslo 2007003 , choď na ten záväzok stlač funkciu oprav , dolu náš napísané popis peňažnej operácie (otvor to pomocou zobáčiku ) a tam už budeš mať správne číslo záväzku

(Dúfam že sa nemýlim )
no buď si sedím na vedení,ale ma alfa nechc poslúchať.. ale to už nevadí, katka,ďakujem ti,ja si teraz v peň.denníku kontrolujem čísla záväzkov,no celkom zábavné takto na večer
0 0
Katka22 Katka22

Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

teraz hlavne mama :-)
Maruška54 Pozri príspevok
Ja by som to urobila tak že najprv si prečísľujem záväzky. Potom idem do peňažného denníka na úpravy a postupne robím úpravy podľa ponuky
Asi som ta doplietla (ospravedlňujem sa ) ale skús postup ako napísala Maruška, teraz som to skúšala a keď si dáš prečíslovať závazky , postupovala som
1, Prečíslovala som záväzky
2, Išla som do peň. denn. funkcia : Úpravy , stlačila som Aktualizuj prepojenia BU - Evidecie
3,Program mi prepísal čísla záväzkov tak ako som ich prečíslovala (aj v pokladni ak sa platilo v hotovosti aj na BU)
0 0
ptimka ptimka

ptimka je offline (nepripojený) ptimka

ďakujem pekne za odpoveď petovsan
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň,ako si prosím Vás účtujete sociálny fond v ALFE?Stačí mi 31.12.2007 zaúčtovať cez interný doklad výdaj-tvorba sociálneho fondu?
Jednou sumou by som zadala tvorbu SF za celý r.2007,a to je všetko?
Robím to prvý raz,pomôžete mi prosím?Ďakujem
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň,ako si prosím Vás účtujete sociálny fond v ALFE?Stačí mi 31.12.2007 zaúčtovať cez interný doklad výdaj-tvorba sociálneho fondu?
Jednou sumou by som zadala tvorbu SF za celý r.2007,a to je všetko?
Robím to prvý raz,pomôžete mi prosím?Ďakujem
áno, tak je to správne, a pri účtovaní interného výdaja zaklikni ponuku zaevidovať do knihy SF
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

petovsan Pozri príspevok
áno, tak je to správne, a pri účtovaní interného výdaja zaklikni ponuku zaevidovať do knihy SF
Ďakujem pevovsan
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

Ahojte,
potrebujem veľmi súrne poradiť. Pracujem v programe Alfa, mám aj valutové pokladne. Všetky doklady mám už zaúčtované. V českej pokladni mám zostatok cca 300 000,- a v slovenskej nejakých 350 000,-. Potrebujem ešte vybrať zo slovenskej pokladne cca 150 000,- no a keď som to všetko zaúčtovala, tak som dala urobiť kurzové rozdiely a vyhadzuje mi pri KR - ten doklad VPD červeným zápisom. Ešte raz pripomínam, že zostatky v pokladniach mám vysoké. Možno je to triviálny problém, možno niekde robím chybu, ktorú si neuvedomujem. Tak vás prosím, poraďte mi. Už je to posledný krok, ktorý mám urobiť a "maturujem" pri tom už 2 dni.
Prosím pomôžte mi!!!!! Vďaka

P.S. chcem ešte podotknúť, že keď vymažem tú položku 150 000,- zo slovenskej pokladne, tak je všetko v poriadku, ani VPD pri KR nie je červené. No keď ju opäť nahodím, tak znova, VPD pri KR je červené. Je možné, že by bol problém v dátume, kedy dám výber tých 150 000,- SK???
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň,prosím Vás,keď SZČO platí súkromné platby z podnikateľského účtu,účtujete bankové poplatky k týmto súkromným platbám ako neovplyvňujúce ZD? dá sa to prosím v ALFE zapísať do 1 zápis?predpokladám ale že asi treba do dvoch, po prvé bankové poplatky, po druhé výdavok neovplyvňujúci ZD. Mám to prosím správne?Ďakujem pekne
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň,prosím Vás,keď SZČO platí súkromné platby z podnikateľského účtu,účtujete bankové poplatky k týmto súkromným platbám ako neovplyvňujúce ZD? dá sa to prosím v ALFE zapísať do 1 zápis?predpokladám ale že asi treba do dvoch, po prvé bankové poplatky, po druhé výdavok neovplyvňujúci ZD. Mám to prosím správne?Ďakujem pekne
Áno, ja to tiež robím tak, že výdavky ktoré nepatria vrámci podnikateľskej činnosti si dám ako neovplyvniteľné ZD a potom poplatky za tieto transakcie si dám jedným dokladom na konci mesiaca ako výdavok iný neovplyvňujúci ZD a prípadne si ich nazvem ako - poplatky banke neovplyvňujúce ZD
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať