Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Keď si dám vytlačiť cestáky a vyúčtovanie,vytlačí mi to po jednom dni,ja by som rada vytlačila vyúčtovanie aj mesačne mi stačí,je to zbytočne veľa papierov... Neviete prosím,dá sa vytlačiť aj mesačné vyúčtovanie stravného samostatne?Ďakujem
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Keď si dáš, tlač-jazdy, tak tam si môžeš zadať dátumy od - do, nie?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

zuhl Pozri príspevok
Keď si dáš, tlač-jazdy, tak tam si môžeš zadať dátumy od - do, nie?
áno,ale tam mi vypíše iba náhradu za PHL,ale stravné nie.. to som zatiaľ našla iba pri vyúčtovaní cesťákov,a nedá sa mi to nejako obísť,žeby mi to vytlačilo napočítaný mesiac... aspoň som to zatiaľ neobjavila
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
erika_H Pozri príspevok
Keď si dám vytlačiť cestáky a vyúčtovanie,vytlačí mi to po jednom dni,ja by som rada vytlačila vyúčtovanie aj mesačne mi stačí,je to zbytočne veľa papierov... Neviete prosím,dá sa vytlačiť aj mesačné vyúčtovanie stravného samostatne?Ďakujem
Postupujte - Cestovné príkazy -Pridaj-Import z Knihy jázd -Ďalej .....v pravo zasa Import z knihy jázd .Tu si z knihy jázd vyberiete všetky jazdy v danom mesiaci , môžete komplet celý mesiac ...potom vpravo prepočítaj cestovné náhrady a nakoniec OK.....a ak dáte vytlačiť Cestovný príkaz , ALFA Vám vypočíta paušálne náhrady včetne stravného , ak podľa hodín strávených na pracovnej ceste má nárok .
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Prosím Vás ako v Alfe vyplním daňové priznanie, keď osoba bola 7 mesiacov PN a 5 mesiacov materská, problém je že prenajímala byt, keď chcem ponížiť nezadniteľnú časť o sociálne dávky nedá sa to, prosím kde to mám teda urobiť?
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

holubička1 Pozri príspevok
Prosím Vás ako v Alfe vyplním daňové priznanie, keď osoba bola 7 mesiacov PN a 5 mesiacov materská, problém je že prenajímala byt, keď chcem ponížiť nezadniteľnú časť o sociálne dávky nedá sa to, prosím kde to mám teda urobiť?
Prosím pomôžte
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Otvoríš si program /Alfu/ a prejdeš do Tlač - Výkaz - Daňové priznanie. Po otvorení formulára si v hornej ponuke /Program, Strana, Tlač, Pomoc/ rozklikneš Program a v ňom - Nastavenie...a tam si zaklikneš možnosti: "Na daňovníka a vlastnú sumu" takto by to malo preniesť aj do DP
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

holubička1 Pozri príspevok
Prosím Vás ako v Alfe vyplním daňové priznanie, keď osoba bola 7 mesiacov PN a 5 mesiacov materská, problém je že prenajímala byt, keď chcem ponížiť nezadniteľnú časť o sociálne dávky nedá sa to, prosím kde to mám teda urobiť?
Prečo chceš ponižovať NČZD? Má nárok na celých 95 616sk. Materská a PN-ka nepodliehajú dani z príjmu, ani sa o ne nekráti NČZD. Jú len vlastným príjmom manžela/ky/, pokiaľ si ju uplatňuje v DP

--------
Veronika
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

veronikasad Pozri príspevok
Prečo chceš ponižovať NČZD? Má nárok na celých 95 616sk. Materská a PN-ka nepodliehajú dani z príjmu, ani sa o ne nekráti NČZD. Jú len vlastným príjmom manžela/ky/, pokiaľ si ju uplatňuje v DP

--------
Veronika
Mo hej ale kde uvediem vlastný príjem t.j, materskú a pn v tom daňovom priznaní, keď mala príjem len z prenájmu?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Dobrý deň. Dodávateľ nám vystavil fa na sumu 746,90 Sk. Následne na to nám vystavil príjmový pokladničný doklad (úhrada fa v hotovosti) na rovnakú sumu, teda 746,90 Sk. Ako to mám prosím zaúčtovať v peňažnom denníku, keď úhrada záväzku je 746,90, čo s chýbajúcimi haliermi? ďakujem
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

rodina1 Pozri príspevok
Dobrý deň. Dodávateľ nám vystavil fa na sumu 746,90 Sk. Následne na to nám vystavil príjmový pokladničný doklad (úhrada fa v hotovosti) na rovnakú sumu, teda 746,90 Sk. Ako to mám prosím zaúčtovať v peňažnom denníku, keď úhrada záväzku je 746,90, čo s chýbajúcimi haliermi? ďakujem
Zaúčtuješ úhradu DF v takej sume ako máš na PPD to je asi 747,- Sk a potom vojdeš do KZ a dáš oprav a "douhradíš" tých 0,10 Sk ako halierové vyrovnanie. To znamená, že ten záväzok bude uhradený na 2x, aby ti v KZ nesvietil ten záväzok ako čiastočne uhradený.
Pekný deň...
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

rodina1 Pozri príspevok
Dobrý deň. Dodávateľ nám vystavil fa na sumu 746,90 Sk. Následne na to nám vystavil príjmový pokladničný doklad (úhrada fa v hotovosti) na rovnakú sumu, teda 746,90 Sk. Ako to mám prosím zaúčtovať v peňažnom denníku, keď úhrada záväzku je 746,90, čo s chýbajúcimi haliermi? ďakujem
Len taká moja úvaha: prečo Vám vystavil doklad na sumu 746,90, keď ste mu v skutočnosti určite odovzdali čiastku 747,- Sk ... či Vám tých 10 halierov vydal späť?
...myslím, že elegantnejšie by bolo riešenie, ak by PPD znel na celú sumu a tie haliere by sa vyrovnali v knihe záväzkov mínusovým halierovým vyrovnaním.
Kedy konečne prídu poniektorí na to, že 10 a 20-halierniky stiahli už celkom dávno z obehu ?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň,poprosím Vás o pomoc-ako v ALFE účtujete faktúru za tovar z EÚ?
Typ dokladu som si začiarkla "Fakt.EÚ (1.odb 3S)
zadám všetky potrebné údaje.. , ďalej menu, jednotku,kurz atď..
sumu som dala do 0%
dám zaúčtovať do DPH.automaticky mi to dalo do r.33
je to takto prosím správne?
aj mi ALFA urobí samozdanenie?
Ďakujem
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň,poprosím Vás o pomoc-ako v ALFE účtujete faktúru za tovar z EÚ?
Typ dokladu som si začiarkla "Fakt.EÚ (1.odb 3S)
zadám všetky potrebné údaje.. , ďalej menu, jednotku,kurz atď..
sumu som dala do 0%
dám zaúčtovať do DPH.automaticky mi to dalo do r.33
je to takto prosím správne?
aj mi ALFA urobí samozdanenie?
Ďakujem
Odkiaľ máš faktúru?
Ak z tretích štátov, potom postupuješ tak, ako si uviedla v príspevku. Ak chceš samozdaniť (napr. fa z CZ), musíš zadať typ dokladu "Faktúra EU (tovar)". Pri potvrdení zápisu do DPH uvidíš, že Ti ponúkne dve tabuľky, za sebou, a to vstup aj výstup.
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

Tento spôsob - Fa EU - 1.odb. 3S sa používa len vtedy, ak ide o trojstranný obchod a si v pozícii 1. Odberateľa. Ak je to nadobudnutie tovaru podľa par. 11, vyberie sa typ faktúry Faktúra tovar EU a Alfa urobí samozdanenie s tým, že najprv pošle do evidencie DPH výstup a potom do evidencie DPvstup. alebo možno opačne, neviem presne, ale urobí samozdanenie. A čo sa týka faktúr z 3. štátov, tam dávam typ faktúry Faktúra. Do DPH ide predsa cez JCD.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Keď si účtujem odberateľské faktúry, halierové vyrovnanie dávam do tabuľky-na 0% DPH.. Na výkaze DPH mi to však uvádza do r.13-dodanie T a sl.s oslobením od dane.. a zatiaľ mi tam uvádza -1 sk (a to nemám zaúčtovanú ani 1/3 dokladov, ale tá -1 sa mi moc nepáči..)
Máte na to prosím niekto nejaký lepší spôsob-na to halierové vyrovnanie myslím?
keď si ukladám faktúru zapísať do DPH,pýta sa či má zapísať..
19% dám OK
žeby som 0% nedávala zapisovať do výkazu o DPH?potom by mi nevykazovalo r.13 (si myslím)vôbec..
Len neviem,či to bude správne.
Pômôže mi prosím niekto,ako to účtujete?
Ďakujem moc
Naposledy upravil erika_H : 07.04.08 at 15:00
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Keď si účtujem odberateľské faktúry, halierové vyrovnanie dávam do tabuľky-na 0% DPH.. Na výkaze DPH mi to však uvádza do r.13-dodanie T a sl.s oslobením od dane.. a zatiaľ mi tam uvádza -1 sk (a to nemám zaúčtovanú ani 1/3 dokladov, ale tá -1 sa mi moc nepáči..)
Máte na to prosím niekto nejaký lepší spôsob-na to halierové vyrovnanie myslím?
keď si ukladám faktúru zapísať do DPH,pýta sa či má zapísať..
19% dám OK
žeby som 0% nedávala zapisovať do výkazu o DPH?potom by mi nevykazovalo r.13 (si myslím)vôbec..
Len neviem,či to bude správne.
Pômôže mi prosím niekto,ako to účtujete?
Ďakujem moc
posúvam
0 0
Alena Šimová Alena Šimová

Alena Šimová je offline (nepripojený) Alena Šimová

ja nahlierové vyrovnanie dám do základu dane a nerobí mi to problém v DPH.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Už som to poopravovala tak,že som to z evidencie DPH povymazávalo z 0% DPH,dúfam že mi to už vyjde v poriadku
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ohľadom koeficientovania v ALFE-prosim o prekontrolovanie:

keď mam došlu fakturu z EU - urobim samozdanenie, a pri zdaniteľných obchodoch,keď ja zdaňujem došlú faktúru-asi by som mala začiarknuť "nezahrnúť pri výpočte koeficientu" však áno?
Myslím že takého príjmy sa tam nezapočítavajú..
Pomôže mi prosím niekto?Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať