Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
ptimka ptimka

ptimka je offline (nepripojený) ptimka

ahojte...chcela by som sa poradiť ohľadom uzávierky v Alfe...mám všetko zaúčtované, ale nerozumiem tomu, čo je v príručke, že do peňažného denníku za posledný zápis mám zadať ešte nejaké interné príjmy a výdaje...keď ich nemám? v tom prípade len dám prechod do ďalšieho roku a hotovo?? mám ale nejaké neuhradené faktúry, čo budem uvádzať v r. 40 daň. priznania, nakoľko k 22.11.2007 som si pozastavila živnosť, a taktiež mám nejaké výdaje po tomto dátume, ktoré ešte súvisia s podnikaním a tieto chcem dať do r. 41 daň. priznania...tieto príjmy a výdavky nemám nejak zaúčtovať do peňažného denníku, odkiaľ by potom Alfa automaticky zobral do daň. priznania??
na DÚ sa podáva okrem daň. priznania, výkazu o príjmoch a výdavkoch a výkazu o majetku a záväzkoch ešte niečo??
za vaše rýchle odpovede vopred ďakujem
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň,prosím Vás,keď si chcem prečíslovať záväzky v ALFE podľa dátumu vystavenia,dosť mi to rozhádže-neviem prečo
Dám si hore vybrať "zotriedené podľa-dátum vystavenia"
a dole vpravo "prečíslovanie-od dátumu došlo dňa 1.1.07,zadám DF07001"
prečísluje to nejako,ale napr. 12 potom mám 14 potom 11, potom 78.. všetko je 31.1.2008.. Neviete prosím čo môžem robiť nesprávne
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň,prosím Vás,keď si chcem prečíslovať záväzky v ALFE podľa dátumu vystavenia,dosť mi to rozhádže-neviem prečo
Dám si hore vybrať "zotriedené podľa-dátum vystavenia"
a dole vpravo "prečíslovanie-od dátumu došlo dňa 1.1.07,zadám DF07001"
prečísluje to nejako,ale napr. 12 potom mám 14 potom 11, potom 78.. všetko je 31.1.2008.. Neviete prosím čo môžem robiť nesprávne
Ospravedlňujem sa,už som si to opravila.Alfa dáva pri faktúrach automaticky dátum došla dnešný,takže pri niektorých čo som si nevšimla,som to prehliadla,a zoradiť záväzkové faktúry-usporiadava ich podľa dátumu prijatia,takže to bolo preto..
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

erika to zoraďuješ knihu záväzkov pred tlačou ?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Manual Pozri príspevok
erika to zoraďuješ knihu záväzkov pred tlačou ?
áno,lebo som faktúry nahadzovala tak ako mi prišli
tak som si ich potrebovala zoradiť a očíslovať.. nie je to správne?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Prosím Vás,dá sa v ALFE niekde odkontrolovať napr. telefónne poplatky celkom za rok 2007?
Vytlačila som si prehľa príjmov a výdavkov textovo,tam mi to všetko pekne rozpísalo,tak si to teraz kontrolujem,ale keď si nasčítam napr. telefónne poplatky spočítam faktúry,nesedí mi to so sumou,ktorú vypočítala ALFA.. Potrebovala by som si odkontrolovať,kde zobrala tú sumu,teda z ktorých faktúr a kt.dokladov.. dá sa to prosím niekde?
0 0
Katka22 Katka22

Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

teraz hlavne mama :-)
A neuhrádzala si v roku 2007 záväzok z roku 2006 ? za tel ? alebo záväzok z roku 2007 nemáš zaplatený v roku 2007 , jedna možnosť prečo ti nesedí suma z došlých fakrúr za tel . za rok 2007 , Alebo si niečo účtovala z faktúry za tel ako VNZD .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

erika_H Pozri príspevok
áno,lebo som faktúry nahadzovala tak ako mi prišli
tak som si ich potrebovala zoradiť a očíslovať.. nie je to správne?
Môže byť aj tak, ale ak ich chceš mať v KZ pri tlači zoradené podľa datumu, tak zadaj Druh zostavy: zhutnený 1 a zotriediť podľa datumu vystavenia. A bude to OK
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

erika_H Pozri príspevok
Prosím Vás,dá sa v ALFE niekde odkontrolovať napr. telefónne poplatky celkom za rok 2007?
Vytlačila som si prehľa príjmov a výdavkov textovo,tam mi to všetko pekne rozpísalo,tak si to teraz kontrolujem,ale keď si nasčítam napr. telefónne poplatky spočítam faktúry,nesedí mi to so sumou,ktorú vypočítala ALFA.. Potrebovala by som si odkontrolovať,kde zobrala tú sumu,teda z ktorých faktúr a kt.dokladov.. dá sa to prosím niekde?
Aby si to mohla odkontrolovať, tak pred začiatko účtovania si musíš "vyrobiť" analitiku, /máš ju spravenú ?/ kde budeš sledovať a členiť to čo potrebuješ. Napr. tel. poplatky ako píšeš. Teraz na konci roka je už neskoro, to by si musela spraviť analitiku a preklikať všetky tie zápisy, aby ti to dalo tam kam potrebuješ.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Ďalšia z možností, prečo tie súčty nekorešpondujú, môže byť aj tá, ak ste platitelia DPH, tak v Prev. réžii je suma bez DPH, ale ak porovnávaš tieto čísla s knihou záväzkov, tam je suma uvedená vč. DPH.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Manual Pozri príspevok
Aby si to mohla odkontrolovať, tak pred začiatko účtovania si musíš "vyrobiť" analitiku, /máš ju spravenú ?/ kde budeš sledovať a členiť to čo potrebuješ. Napr. tel. poplatky ako píšeš. Teraz na konci roka je už neskoro, to by si musela spraviť analitiku a preklikať všetky tie zápisy, aby ti to dalo tam kam potrebuješ.
Ja myslím, že uvedenú analytiku má urobenú, len teraz jej nesedí keď si spočíta faktúry za telefon s tým, čo má uvedené na analytike.
A to naozaj neviem, kde môže mať chybu ak to dobre zaradil. Možno si niečo zle zaradila, čo neboli tel.poplatky a preto tam máš ten rozdiel.
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

KvetkaK Pozri príspevok
Ja myslím, že uvedenú analytiku má urobenú, len teraz jej nesedí keď si spočíta faktúry za telefon s tým, čo má uvedené na analytike.
A to naozaj neviem, kde môže mať chybu ak to dobre zaradil. Možno si niečo zle zaradila, čo neboli tel.poplatky a preto tam máš ten rozdiel.
Prosím, viem, že som to zaradila nesprávne, ale neviem, kde mám v peňažnom denníku uviesť zaplatenú daň z DP za rok 2006-ako VOZD alebo VNZD? Ďakujem.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Do VNZD.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Dobrý deň. Daňový úrad nám na účet poukázal rozdiel medzi daňovým bonusom a preddavkom na daň. Uvažujem správne, keď si myslím, že to zaúčtujem ako príjem neovplyvňujúci základ dane?
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

rodina1 Pozri príspevok
Dobrý deň. Daňový úrad nám na účet poukázal rozdiel medzi daňovým bonusom a preddavkom na daň. Uvažujem správne, keď si myslím, že to zaúčtujem ako príjem neovplyvňujúci základ dane?
Nie, je to príjem ovplyvňujúci ZD.
Ak vyplácaš daňový bonus zamestnancovi, je to výdavok OZD, rozdiel na preddavkoch po odpočítaní DB je tiež VOZD, takže ak daňový úrad vráti firme na účet rozdiel medzi DB a preddavkom dane, je to podľa mňa príjem ovplyvňujúci ZD.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Ďakujem za pomoc.
0 0
ptimka ptimka

ptimka je offline (nepripojený) ptimka

ahojte...mohol by niekto prosím vás odpovedať na môj príspevok č. 402? bola by som veľmi vďačná...potrebovala by som vedieť tie vecičky...ďakujem vopred
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
rodina1 Pozri príspevok
Dobrý deň. Daňový úrad nám na účet poukázal rozdiel medzi daňovým bonusom a preddavkom na daň. Uvažujem správne, keď si myslím, že to zaúčtujem ako príjem neovplyvňujúci základ dane?
Pozrite túto tému

http://www.porada.sk/t19315-danovy-b...ov%E9ho+bonusu

Okrem toho doporučujem naštudovať Postupy JU od 1.1.2008 §4 odst.8, ktorý znie


(8) Výdavky podľa odseku 6 písm. e) tretieho bodu obsahujú
a) čisté mzdy vyplatené zamestnancom vrátane vyplateného daňového bonusu, a to aj z prostriedkov zamestnávateľa6),
b) poistné a príspevky na zdravotné poistenie a sociálne poistenie, ktoré je povinný platiť zamestnanec7),
c) daň z príjmu zo závislej činnosti a preddavky na daň z príjmov zo závislej činnosti,
d) daňový bonus vrátený správcom dane, účtovaný ako storno.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

ptimka Pozri príspevok
ahojte...chcela by som sa poradiť ohľadom uzávierky v Alfe...mám všetko zaúčtované, ale nerozumiem tomu, čo je v príručke, že do peňažného denníku za posledný zápis mám zadať ešte nejaké interné príjmy a výdaje...keď ich nemám? v tom prípade len dám prechod do ďalšieho roku a hotovo?? mám ale nejaké neuhradené faktúry, čo budem uvádzať v r. 40 daň. priznania, nakoľko k 22.11.2007 som si pozastavila živnosť, a taktiež mám nejaké výdaje po tomto dátume, ktoré ešte súvisia s podnikaním a tieto chcem dať do r. 41 daň. priznania...tieto príjmy a výdavky nemám nejak zaúčtovať do peňažného denníku, odkiaľ by potom Alfa automaticky zobral do daň. priznania?? ... nie, tieto príjmy a výdavky v peňažnom denníku neuvádzaš, upravuješ o ne základ dane priamo v daňovom priznaní
na DÚ sa podáva okrem daň. priznania, výkazu o príjmoch a výdavkoch a výkazu o majetku a záväzkoch ešte niečo?? ... ak by si si uplatňovala daňový bonus, tak prikladáš kópiu rodného listu dieťaťa, alebo potvrdenie o škole
za vaše rýchle odpovede vopred ďakujem
odpovede máš uvedené v texte
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Manual Pozri príspevok
Aby si to mohla odkontrolovať, tak pred začiatko účtovania si musíš "vyrobiť" analitiku, /máš ju spravenú ?/ kde budeš sledovať a členiť to čo potrebuješ. Napr. tel. poplatky ako píšeš. Teraz na konci roka je už neskoro, to by si musela spraviť analitiku a preklikať všetky tie zápisy, aby ti to dalo tam kam potrebuješ.
Ďakujem Vám všetkým za odpovede.
Ja mám analytiku spravenú,práve preto si to kontrolujem a nesedí mi to.Mám aj faktúry z r.2006 uhrádzané v r.2007,ale ja som si pekne nasčítala výdavky r.2007 a asi 1000 sk mi chýba v rozpise.. Som si chcela vytlačiť,keby mi to vytlačilo zoznam súm,ktoré do telef.poplatkov nasčítalo,by som si to porovnala s knihou záväzkov
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať