Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Gina Er Pozri príspevok
Bio vajce je vyprodukované sliepkami,ktoré sú chované v prostredí, ktoré kopíruje ich prirodzený spôsob života. Krmivo týchto sliepok je bez akýchkoľvek chemických prísad a je vyrobené v súlade s pravidlami ekologického poľnohospodárstva.
čiže domáce ešte nemusí byť bio,ktovie,čím to ľudia dopujú...a aké majú tie sliepky podmienky,nejaký kurník a výbeh 1x1 meter tiež nie je nič moc...

http://www.biopotravinaroka.info/pri...o-vajcia-6-ks/
Aspoň nie sú stresované, alebo sú aspoň menej stresované.
A k tej biopôde z linku. Ešte za socializmu som čítala v odbornom časopise ŽP - živ. postr. - že na Slovensku boli v tom čase iba tri malé plochy, ktoré sa vyhodnotili ako nezávadné. Tri miesta! Tak kde sa vlastne dnes dorábajú všetky bioprodukty zo Slovenska? Alebo sa upravili normy časom. A zasa je všetko v poriadku. Medzitým bol ešte aj Černobyľ.
1 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Gina Er Pozri príspevok
Bio vajce je vyprodukované sliepkami,ktoré sú chované v prostredí, ktoré kopíruje ich prirodzený spôsob života. Krmivo týchto sliepok je bez akýchkoľvek chemických prísad a je vyrobené v súlade s pravidlami ekologického poľnohospodárstva.
čiže domáce ešte nemusí byť bio,ktovie,čím to ľudia dopujú...a aké majú tie sliepky podmienky,nejaký kurník a výbeh 1x1 meter tiež nie je nič moc...

http://www.biopotravinaroka.info/pri...o-vajcia-6-ks/
Ja som si dosadila miesto sliepky človeka, zamyslela sa nad prostredím ktoré kopíruje prirodzený spôsob života človeka, krmivo za jedlo bez akýchkoľvek chemických prísad atď. To je rovnica... Čím sa to vlastne dopujeme my? A malometrážne byty sme volali tiež kurníkmi svojho času.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Čo sa týka tých vajíčok ...

Včera v správach http://video.markiza.sk/archiv-tv-ma...e-noviny/67708 bol šot o novej EU smernici ohľadom vajec , kde budú musieť mať sliepočky jemnejšie podmienky chovu ...
Najväčší producenti ... Holandsko , Španielsko už majú pindy ...
Naši zasa plačú , nakoľko nemôžu konkurovať Poľsku ...

Momentálne sa vajcia produkujú aj v starých chovoch a už aj nové farmy začali fungovať .
Irónia osudu je ale v tom ,že pri tejto nadprodukcii vajec to ich cenu neovpyvní ....
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

katalóg Pozri príspevok
Aspoň nie sú stresované, alebo sú aspoň menej stresované.
A k tej biopôde z linku. Ešte za socializmu som čítala v odbornom časopise ŽP - živ. postr. - že na Slovensku boli v tom čase iba tri malé plochy, ktoré sa vyhodnotili ako nezávadné. Tri miesta! Tak kde sa vlastne dnes dorábajú všetky bioprodukty zo Slovenska? Alebo sa upravili normy časom. A zasa je všetko v poriadku. Medzitým bol ešte aj Černobyľ.
neviem,či výbeh 1x1 meter je nestresujúci.
to krmivo pre sliepky by nemalo byť chemicky ošetrované....určite sa skúma aj pôda,či nie je toxická,tam asi nikto nebude nič pestovať,tam by ani nič nerástlo....podľa mňa na to musia byť nejaké normy,ale ja sa o to nejako do hĺbky nezaujímam....napr.BIOmlieko by malo byť z chemicky neošetrovaných pastvín,ktoré sú hnojené iba prírodným hnojivom...a kravy by nemali byť dopované liekmi,ale neviem si to reálne predstaviť
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
katalóg Pozri príspevok
Ja som si dosadila miesto sliepky človeka, zamyslela sa nad prostredím ktoré kopíruje prirodzený spôsob života človeka, krmivo za jedlo bez akýchkoľvek chemických prísad atď. To je rovnica... Čím sa to vlastne dopujeme my? A malometrážne byty sme volali tiež kurníkmi svojho času.
Doping ???

Každý má ten svoj ....niekto
- čokoládu
- antidepresíva
- chlast
- drogy
- strieska manželku
- matka zasa deti
- .......a tak dokolečka dokola ....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Gina Er Pozri príspevok
no veď aj mňa zarazila tá cena.....asi to zle prerátala
V kartone bolo 6ks,cena za karton bola 1,99 €

Neveriacky som aj ja pozerala na ten paragon,lebo som si vajicka dala do kosika,ani ma nenapadlo,ze ta cena moze byt az taka vysoka...

Sorry, ze som napisala cenu v korunach . Zo skusenosti viem, ze vacsina ludi aj tak stale preratava na koruny, tak som vam chcela ulahcit ...aj sebe, lebo ten znak eura sa mi zle pise. Stlacat tri tlacitka, chi...
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...dobré ráno vám a krásnu nedeľu...kafa je na stole...aj raňajky,vajíčková pomazánka, syrík..a jeden pažravý pes,čo čaká,že sa mu ujde...včera sa mu veru ušlo, spadlo mi vajce na dlažbu, rozplesklo sa a pokial som priniesla toaleťák na zotretie, Robin už chrúmal škrupinu!...ale prežil do rána v pohode,takže asi nič...
..a moja kamka milá Kvaka mi poslala včera link, no a tam som sa dočítala,že "koľko štekov vieš, toľkokrát si psom!...no vážne!..Robin strašne ide po rukách,nezahryzne,len to cítiť dosť!...a vraj treba na neho zavrčať, alebo šteknúť...no a ono to funguje!...vrčím a štekám,ale stačí raz-dvakrát a on prestane...a vopchám mu ohryzaciu kosť a pomaly sa zohráme!...
..tak veselý deň vám prajeme..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
arizona Pozri príspevok
aj sebe, lebo ten znak eura sa mi zle pise. Stlacat tri tlacitka, chi...
....len , iba dve ...........

Alt + E = €
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

buchač Pozri príspevok
....len , iba dve ...........

Alt + E = €
Kurnik sopa! Ale mne funguje iba CTRL+ALT+E !!! Zeby preto, ze mam NB z Anglicka, s ich klavesnicou???


Ale aj tak potrebujem k pisaniu znaku eura dve ruky, na koruny mi staci len jedna. Ja pisem len jednou rukou, druhou zvacsa hladkam cicu,lebo ked sadnem k PC, tak sa mi sem vzdy nasackuje, lebo ziarli na pocitac
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
arizona Pozri príspevok
V kartone bolo 6ks,cena za karton bola 1,99 €

Neveriacky som aj ja pozerala na ten paragon,lebo som si vajicka dala do kosika,ani ma nenapadlo,ze ta cena moze byt az taka vysoka...

Sorry, ze som napisala cenu v korunach . Zo skusenosti viem, ze vacsina ludi aj tak stale preratava na koruny, tak som vam chcela ulahcit ...aj sebe, lebo ten znak eura sa mi zle pise. Stlacat tri tlacitka, chi...
..

....no bio je bio!..aj cena je bio..a € mám ja pravým Alt plus e..len dve....ale tiež prepočítavam na kačky..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
arizona Pozri príspevok
Kurnik sopa! Ale mne funguje iba CTRL+ALT+E !!! Zeby preto, ze mam NB z Anglicka, s ich klavesnicou???


Ale aj tak potrebujem k pisaniu znaku eura dve ruky, na koruny mi staci len jedna. Ja pisem len jednou rukou, druhou zvacsa hladkam cicu,lebo ked sadnem k PC, tak sa mi sem vzdy nasackuje, lebo ziarli na pocitac
..

..mne šarkan leží na nohe pod pc...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no a vraj malé sprostučké šteňa!..figu drevenú!...suším na radiatore rožky no a krpec zavoňal a toľko štuchal labkou až mu jeden spadol..a doniesol si ho do pelieška-ale zastavila som ho na pol ceste..a teraz je napučaný...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
arizona Pozri príspevok
Kurnik sopa! Ale mne funguje iba CTRL+ALT+E !!! Zeby preto, ze mam NB z Anglicka, s ich klavesnicou???


Ale aj tak potrebujem k pisaniu znaku eura dve ruky, na koruny mi staci len jedna. Ja pisem len jednou rukou, druhou zvacsa hladkam cicu,lebo ked sadnem k PC, tak sa mi sem vzdy nasackuje, lebo ziarli na pocitac
Hádam by sa dalo nastaviť jazyk ....na lište dole je skratka predsa EN ,Sk ...zobraziť panel jazykov .....
Šak skús trochu pomaturovať ....
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

katalóg Pozri príspevok
Aspoň nie sú stresované, alebo sú aspoň menej stresované.
A k tej biopôde z linku. Ešte za socializmu som čítala v odbornom časopise ŽP - živ. postr. - že na Slovensku boli v tom čase iba tri malé plochy, ktoré sa vyhodnotili ako nezávadné. Tri miesta! Tak kde sa vlastne dnes dorábajú všetky bioprodukty zo Slovenska? Alebo sa upravili normy časom. A zasa je všetko v poriadku. Medzitým bol ešte aj Černobyľ.
189/2009 Z.z. o ekologickej poľnohospodárskej výrobe

Nariadenie Rady (ES) č. 834/2007 o ekologickej výrobe a označovaní ekologických produktov, ktorým sa zrušuje nairadenie Rady (EHS) č. 2092/91

Nariadenie Komisie (ES) č. 889/2008, ktorým sa ustanovujú podrobné pravidlá implementácie nariadenia Rady (ES)č. 834/2007 o ekologickej výrobe a označovaní ekologických produktov so zreteľom na ekologickú výrobu, označovanie a kontrolu
Nariadenie Rady (ES) č. 967/2008, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie (ES) č. 889/2008, ktorým sa ustanovujú podrobné pravidlá implementácie nariadenia Rady (ES) č. 834/2007 o ekologickej výrobe a označovaní ekologických produktov so zreteľom na ekologickú výrobu, označovanie a kontrolu

Nariadenie Komisie (ES) č. 1254/2008, ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie (ES) č. 889/2008, ktorým sa ustanovujú podrobné pravidlá implementácie nariadenia Rady (ES) č. 834/2007 o ekologickej výrobe a označovaní ekologických produktov so zreteľom na ekologickú výrobu, označovanie a kontrolu

Nariadenie Komisie (ES) č. 1235/2008, ktorým sa ustanovujú podrobné pravidlá vykonávania nariadenia Rady (ES) č. 834/2007, pokiaľ ide o opatrenia týkajúce sa dovozu ekologických produktov z tretích krajín

....

kontrola a certifikacia na SK: www.naturalis.sk
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

arizona Pozri príspevok
Kurnik sopa! Ale mne funguje iba CTRL+ALT+E !!! Zeby preto, ze mam NB z Anglicka, s ich klavesnicou???


Ale aj tak potrebujem k pisaniu znaku eura dve ruky, na koruny mi staci len jedna. Ja pisem len jednou rukou, druhou zvacsa hladkam cicu,lebo ked sadnem k PC, tak sa mi sem vzdy nasackuje, lebo ziarli na pocitac

skus pravy ALT + E
2 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

1Dara Pozri príspevok
skus pravy ALT + E
len kto si to má pamätať
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Gina Er Pozri príspevok
len kto si to má pamätať
..

...ja keď som ešte chodila do školy a písala všelijaké účto a úlohy, tak som mala prilepený štítok pod monitorom...lebo tiež sa mi nechcelo pamatovať...
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

1Dara Pozri príspevok
skus pravy ALT + E
S tym pravym to fungiruje €€€€€, dikees

buchač Pozri príspevok
Hádam by sa dalo nastaviť jazyk ....na lište dole je skratka predsa EN ,Sk ...zobraziť panel jazykov .....
Šak skús trochu pomaturovať ....
Jurajko, samozrejme,ze mam prepnute na SK,ale aj tak mam niektore znaky ine
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

arizona Pozri príspevok
S tym pravym to fungiruje €€€€€, dikees


Jurajko, samozrejme,ze mam prepnute na SK,ale aj tak mam niektore znaky ine
kúp si slovenskú klávesnicu,v tescu za pár € (hehe,aj skratku som využila )
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Gina Er Pozri príspevok
len kto si to má pamätať
V papiernictve si treba kúpiť samolepky (také štítky ,používajú sa na šanony)napísať na štítok alt+E=€ a nalepiť na monitor.
mám to odskúšané pomáha to.
Čím viac ku stredu obrazovky sa štítok nalepí tým rýchlejšie sa to dá zapamätať.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať