Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Gina Er Pozri príspevok
ako v obchode zistím,že vajcia sú naše? veď do obalu môžu zabaliť hocičo...
ja kukám na tie kody, či tam je SK, ale ked dovlečú vajca z PL bez kodov, a u nás tam capnú SK, tak to je asi jedno.... len neviem či je to možné, ale vlastne u nás je možné sve
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

pepsikova Pozri príspevok
..

..namoč palce do slivovice a uvidíš, ako rýchlo sa ti zahoja...
..to skoda palenky....idem jeden prepichnut, vytlacim hnis a bude po bolesti...
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

lujza.j Pozri príspevok
ja som dnes umyla mojemu "dospelému" decku v izbe, dobehnem??? ešte by som niečo umyla
..lujzi vdaka za ochotu..ved necakam ministersku navstevu....pockaju ma..zase trochu este cez ne vidiet..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
adi11 Pozri príspevok
..to skoda palenky....idem jeden prepichnut, vytlacim hnis a bude po bolesti...
..

a zavleč si tam druhú infekciu....však slivka vyťahá hnis aj bolesť...
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Gina Er Pozri príspevok
tea tree oil
..aj mam niekde z oriflemu..dakujem...idem hladat..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

adi11 Pozri príspevok
..lujzi vdaka za ochotu..ved necakam ministersku navstevu....pockaju ma..zase trochu este cez ne vidiet..
tak to je fajn. moje sú v stave že ked ich umyjem tak sa maxi zvýši prienik luxov do izby len teraz sú také čisté, že neviem či z nich nebudem oškrabovať mŕtvych vtákov
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

adi11 Pozri príspevok
..idem jeden prepichnut, vytlacim hnis a bude po bolesti...
fúúúúúúúúúúúj
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Gina Er Pozri príspevok
fúúúúúúúúúúúj
čo fúj? slovo hnis? alebo predstava?
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

trisestri Pozri príspevok
vajca najlepše su tie vlastné /joj ked tie do kuchyne,tak od gazdine a ne od nejakého polskeho vajčaka/
Keby ich rozbíjala , vari by si aj vrieskal
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pepsikova Pozri príspevok
..

...naozaj iba chvíľu..lebo pokiaľ nie je to vajce označené (ako tie, čo u nás predávajú ako slovenské, ale čert vie, kde ich zniesli), nedozvieš sa, odkiaľ je...a zabalené neodvážiš,ani neotvoríš, takže je len na poctivosti obchodníka, aké vajce ti predá a odkiaľ ho dovezie..a čo to vajce obsahuje...

[hore]Značenie vajec





Spôsob chovu nosníc by mal byť slovne vyznačený na krabici od vajec. Okrem toho každé vajce musí byť označené rozlišovacím kódom, z ktorého veľmi ľahko môžeme vyčítať spôsob chovu. Stačí ak vieme narátať do troch. Hneď prvé číslo na kóde prezrádza v akom systéme chovu bolo vajce vyprodukované:


0 – Ekologický chov (Bio) - najvyšší stupeň uspokojenia nosníc
1 – Voľný chov
2 – Podstielkový chov

3 – Klietkový chov – najnepriaznivejší systém chovu

Vajcia s kódom začínajúcim na niektoré z číslic 0, 1, 2, teda pochádzajú zo sliepok chovaných v lepších podmienkach a s väčším rešpektom k ich potrebám. Naopak, kód začínajúci číslicou 3 značí, že vajce pochádza od nosnice chovanej v nevyhovujúcich podmienkach.



Príklad rozlišovacieho kódu: 2SKVK37. Číslica 2 na začiatku kódu udáva, že vajce je z podstielkového chovu. Ďalšie údaje v kóde presnejšie lokalizujú chovnú stanicu: SK znamená, že chov sa nachádza na území Slovenska, VK znamená Veľký Krtíš, 37 udáva presné číslo chovu vo Vekom Krtíši.

Dobrá správa je, že už aj u nás na Slovensku dostať kúpiť v mnohých predajniach potravín vajcia z alternatívnych chovov. Väčšina ľudí už nemusí kupovať vajcia od sliepok uväznených v úzkych klietkach. Máme na výber. Kúpou vajec z podstielkových, voľných alebo ekologických chovov prispievame k zmenšeniu utrpenia nosníc a k väčšiemu rešpektovaniu ich prirodzených potrieb.


VIAC : http://www.slobodazvierat.sk/Alterna...hovy.99.0.html
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Taketo hlupe bruselske novinky ma vedia poriadne nas*at!

http://domacnost.sme.sk/c/6035705/vy...el-zakaze.html

Naskor zacali so ziarovkami, teraz s vysavacmi...
Niekedy som mala i izbe luster s jednou 60-70 ziarovkou, osvetlilo celu izbu.
Dnes mam v kazdom lustri 3-4 moderne ziarovky- sliepnavky,ked potrebujem citat, tak zapinam este stojatu lamu s dvoma ziarovkami.

O vysvieteni kuchyne ani nehovorim...na lustri 4 ziarovky, bodovych 7,plus svetlo nas sporakom.

Co som usetrila,aku energiu?

A vysavanie so slabymi vysavacmi zas predlzi cas vysavania...hor sa k setreniu!
6 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

arizona Pozri príspevok

[hore]Značenie vajec





Spôsob chovu nosníc by mal byť slovne vyznačený na krabici od vajec. Okrem toho každé vajce musí byť označené rozlišovacím kódom, z ktorého veľmi ľahko môžeme vyčítať spôsob chovu. Stačí ak vieme narátať do troch. Hneď prvé číslo na kóde prezrádza v akom systéme chovu bolo vajce vyprodukované:


0 – Ekologický chov (Bio) - najvyšší stupeň uspokojenia nosníc
1 – Voľný chov
2 – Podstielkový chov

3 – Klietkový chov – najnepriaznivejší systém chovu

Vajcia s kódom začínajúcim na niektoré z číslic 0, 1, 2, teda pochádzajú zo sliepok chovaných v lepších podmienkach a s väčším rešpektom k ich potrebám. Naopak, kód začínajúci číslicou 3 značí, že vajce pochádza od nosnice chovanej v nevyhovujúcich podmienkach.



Príklad rozlišovacieho kódu: 2SKVK37. Číslica 2 na začiatku kódu udáva, že vajce je z podstielkového chovu. Ďalšie údaje v kóde presnejšie lokalizujú chovnú stanicu: SK znamená, že chov sa nachádza na území Slovenska, VK znamená Veľký Krtíš, 37 udáva presné číslo chovu vo Vekom Krtíši.

Dobrá správa je, že už aj u nás na Slovensku dostať kúpiť v mnohých predajniach potravín vajcia z alternatívnych chovov. Väčšina ľudí už nemusí kupovať vajcia od sliepok uväznených v úzkych klietkach. Máme na výber. Kúpou vajec z podstielkových, voľných alebo ekologických chovov prispievame k zmenšeniu utrpenia nosníc a k väčšiemu rešpektovaniu ich prirodzených potrieb.
Ja tam vidím, že do štyroch .
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

arizona Pozri príspevok
Taketo hlupe bruselske novinky ma vedia poriadne nas*at!

http://domacnost.sme.sk/c/6035705/vy...el-zakaze.html

Naskor zacali so ziarovkami, teraz s vysavacmi...
Niekedy som mala i izbe luster s jednou 60-70 ziarovkou, osvetlilo celu izbu.
Dnes mam v kazdom lustri 3-4 moderne ziarovky- sliepnavky,ked potrebujem citat, tak zapinam este stojatu lamu s dvoma ziarovkami.

O vysvieteni kuchyne ani nehovorim...na lustri 4 ziarovky, bodovych 7,plus svetlo nas sporakom.

Co som usetrila,aku energiu?

A vysavanie so slabymi vysavacmi zas predlzi cas vysavania...hor sa k setreniu!
mohli by ešte určiť, že práčky nebudú žmýkať do 1 200otáčkami, poprípade že nebudú žmýkať, aby sme si vyžmýkali samé, aby sme ušetrili energiu
3 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...alebo odsúhlasiť rumpľu...a pranie na potoku..v rámci pohybu a šetrenia...keď zase niekomu prepne...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

aj tak sa dá čo už čakať od EU, len nejaké nové obmedzenie....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Včera som bol vybrať nejaké "bubáčiky" z vkladnej knižky v SLSP (knižka založená pred 30 rokmi, bubáčiky sa vkladali len do doby, pokiaľ som bol "voľný", potom už len úroky a úroky - rástlo to potom požehnane). Dal som požiadavku na výber, no zistili, že knižka (teda aj účet v SLSP) bola založená v Pxxxx a ja vyberám v Mxxxxx, takže je tu problém. Aký? pýtam sa. Musíme to overiť ( moja reakcia) v Pxxxxx. Tak overte - . No potom som zažil ešte väčší šok - overovali to po telefóne (v dobe elektroniky a digitalizácie!!). No nemohli sa dovolať do Pxxxxx, až napokon po 45´sa im to podarilo - spojili sa so SLSP v Pxxxxx a overili.
Napokon po 55´ som dostal svoje peniaze. Je pre mňa nepochopiteľné, ako vôbec môže fungovať takáto inštitúcia, keď jednotlivé pobočky nie sú vôbec prepojené on-line, kedy by kliknutím získali všetky údaje, ale robia to ako za čias socializmu.

BTW: SLSP patrí Alianzu - ešte väčší šok, taká spoločnosť a nevedia sa prepojiť. Amatéri!
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

misoft Pozri príspevok
Včera som bol vybrať nejaké "bubáčiky" z vkladnej knižky v SLSP (knižka založená pred 30 rokmi, bubáčiky sa vkladali len do doby, pokiaľ som bol "voľný", potom už len úroky a úroky - rástlo to potom požehnane). Dal som požiadavku na výber, no zistili, že knižka (teda aj účet v SLSP) bola založená v Pxxxx a ja vyberám v Mxxxxx, takže je tu problém. Aký? pýtam sa. Musíme to overiť ( moja reakcia) v Pxxxxx. Tak overte - . No potom som zažil ešte väčší šok - overovali to po telefóne (v dobe elektroniky a digitalizácie!!). No nemohli sa dovolať do Pxxxxx, až napokon po 45´sa im to podarilo - spojili sa so SLSP v Pxxxxx a overili.
Napokon po 55´ som dostal svoje peniaze. Je pre mňa nepochopiteľné, ako vôbec môže fungovať takáto inštitúcia, keď jednotlivé pobočky nie sú vôbec prepojené on-line, kedy by kliknutím získali všetky údaje, ale robia to ako za čias socializmu.

BTW: SLSP patrí Alianzu - ešte väčší šok, taká spoločnosť a nevedia sa prepojiť. Amatéri!
tiež by som sa čudovala, ale je možné že tieto "archívne" knižky proste do systému nenahodili,alebo na tvoju zabudli.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ani nezabudli - bol som pred niekoľkými rokmi "meniť knižku" za novú, len stále "zaspali" vo vývoji. Bubáčiky by som previedol na svoj účet v inej banke, ale tieto bubáčiky boli nazbierané za slobodna, teda sú len moje (po sobáši sa tam neprihadzovalo, len pribúdali úroky).
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

aháááá, tak to áno "zaspali" ale zase si s tých iba tvojich bubáčikov necvrkni
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tajná železná zásoba.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať