Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
wagner Pozri príspevok
To Ti závidím. U nás podľa predpovede malo napadnúť 25 mm, napadlo 45cm mokrého ťažkého snehu. Ráno od šiestej som ho odhadzovala, skončila som keď bolo po jednej na obed. Ďalšia fuška ma čaká pred večerom. Teraz u nás prší a dážď pomôže snehu spadnúť zo strechy. Pracovná nedeľa ako vyšitá
ja som si takých nedieľ aj prác tiež užila. Ale nie v tomto kraji. Teda iba raz.
Ale boli časy keď sme sa do školy púšťali z kopca na sáčkoch naplnenými slamou.
Tu je pre mňa sneh IBA sviatočnou ukážkou. Za tie roky si pomaly zvykám.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a predobedňajšia kafa je na stole...včera som len tak z neuváženosti neprepla telku a práve dávali v správach, vraj mi zdražela káva aj čokoláda...sviniari hnusní nenažraní, teraz aby som si na to spomenula vždy, keď si idem robiť kaficu......už ani jedno potešenie mi nedoprajú bez myšlienky na dražobu...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zlacní si ju o 50% - polovičná šálka + polovičná dávka
0 0
up4anything up4anything

up4anything je offline (nepripojený) up4anything

Videli ste uz niekto tento billboard ? osobne ma pobavil.. aj druhy, tiez z dielne SNS kde slubuju 100 eurove navysenie dochodkov.. Vidno ze sa ucia od Roberta Fica pomerne rychlo, a mozno im to aj prinesie nejaku tu desatinku lebo SR sa naivitou len tak hemzi...
sns.jpg  
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

dnes sme boli pozrieť škôlku a poriešili sme nasledovne, drobech bude od druhej polovice mája chodiť do jaslí (v jednom objekte na jednom poschodí) a od septembra pôjde do škôlky. Teší ma, že je to vybavené, a v kolízne dni (keď je na obed cestovina a pod.) mu môžem priniesť obed ja.

Je to súkromná škôlka, takže musím vydumať, kde od polovice mája do konca augusta zoberiem 270 mesačne na jasle...

Učiteľka mi hovorila, že je možnosť nejakého príspevku od štátu, neviete niečo viac?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...božemôj, že 270€ mesačne....to ho budú nosiť na rukách?..však to je nehorázna suma!!...no ale asi nič lacnejšie nezoženieš...
1 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

za jasle normálna suma (súkromné) za škôlku budem platiť 170...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

a to som ho chcela do štátnej škôlky, ale tam mi nedovolia nosiť jemu obedy, ani nebudú dávať pozor či náhodou nezje nejaký keksík a pod... A zas nechcem aby mal problémy ako minule - týždeň s.al jak najaký, prdel vyštípaná červená...
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Iba taký "príbežíček". Môj bývalý kolega mal 82, zomrel. Starý mládenec. Pred časom, cca 10 rokov, dostal chudák nakladačku. Mysleli že prídu k peniazom. Odvtedy chodil taký skrútený a nebyť tej bitky asi bol ešte žil. Skrátka nepomohlo mu to, ublížilo. V sobotu o 13:00 bol pohreb. Autobusy nechodia tak často, takže o pol dvanástej som bol už na cintoríne. vravím si pozriem ho, pôjdem do kancelárie dám si čaj, či kávu a pôjdem na pohreb. "Chyba lávky". Dom smútku otvorili až o 12:00. Samozrejme bol som prvý. Išiel som za správcom cintorína, neznajúc situáciu. Kde je pán Juhoš? Bude mať pohreb, vraví. To viem, ale kde je? Nakoniec sme ho vyberali zo správcom cintorína z chladničky my. Mal cca 50 kg, chudák. A to mi chcel dať pomocníka, jeho bratanca. Vravím, že ja ho pri hlave odnesiem sám. Ešte raz poviem slovo "chudák". Z rodiny tam mal iba spomenutého bratanca so ženou a sesternica a na celom pohrebe bolo asi 30 ľudí a taký dobrý človek to bol.
Naposledy upravil erzet : 23.01.12 at 13:13
8 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
srska Dnes, 11:21
zlacní si ju o 50% - polovičná šálka + polovičná dávka

..joj, mojko, nedobrý nápad!..to by som si musela robiť dve také 50%-né, aby som si pochutnala...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

erzet
Z rodiny tam mal iba spomenutého bratanca so ženou a sesternica a na celom pohrebe bolo asi 30 ľudí a taký dobrý človek to bol.
Tak toto je fakt smutné! Možno ho poznali viacerí, lenže - zišiel z očí, zišiel z mysle - si povedali, na čo ísť.

Keď zomrel môj bývalý kolega - a to som ani nevedel, že skonal - týždeň pred poslednou rozlúčkou som mal 5 telefonátov od piatich ľudí. Ja som sám potom tiež zavolal asi štyrom. Výsledok: dom smútku nestačil návalu - prišli všetci (alebo aspoň tí, ktorí mohli a boli nablízku), ktorí ho poznali, alebo s nim pracovali - celkovo okolo 150 ľudí.
2 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
"Úžasný deň" dneska, mamine je už asi týždeň zle, dnes som jej volala domov doktorku a tá jej dala 6 injekcií proti bolesti, na uvoľnenie svalstva, proti závratom... a čo ja viem načo ešte.
Už dlho mala pokoj s krčnou chbticou a teraz to nejako znovu vypuklo... Dúfam, že jej nedajú ďalšie lieky, už má na srdce (má strojček), na úpravu hustoty krvi, na tlak, na pečeň, na štítnu žľazu, proti závratom... uff... Každý deň zo 20 kúskov...
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..dalsie prepustanie zamestnancov v nasom meste z firmy vyrabajucej LCD televizory..vypovede dostalo 430 ludi a dokonca to ma byt az 600 zamestnancov....ze vraj firma hlada nove zakazky, zatial nuka psychologa..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..to je argument!...vraj hladá nové zákazky...a na čo?..prerobí dieľne na štrikovanie ponožiek?..alebo je trh presýtený televízormi?..nekončia firme náhodou daňové prázdniny?..lebo nikto nevie, kde v lacnejšom kraji zase tie LCD pôjdu...s týmto nikto nevie urobiť poriadok!!...psychológ- no to je už len terno!..
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ešte raz poviem slovo "chudák". Z rodiny tam mal iba spomenutého bratanca so ženou a sesternica a na celom pohrebe bolo asi 30 ľudí a taký dobrý človek to bol.

To je v poslednej dobe bežné. Platí, že za dobrotu na žobrotu. A tiež to staré známe - ženatý zomiera ako kráľ, slobodný ako pes.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

calawen Pozri príspevok
dnes sme boli pozrieť škôlku a poriešili sme nasledovne, drobech bude od druhej polovice mája chodiť do jaslí (v jednom objekte na jednom poschodí) a od septembra pôjde do škôlky. Teší ma, že je to vybavené, a v kolízne dni (keď je na obed cestovina a pod.) mu môžem priniesť obed ja.

Je to súkromná škôlka, takže musím vydumať, kde od polovice mája do konca augusta zoberiem 270 mesačne na jasle...

Učiteľka mi hovorila, že je možnosť nejakého príspevku od štátu, neviete niečo viac?
Požiadaj UPSVaR o výplatu príspevku na starostlivosť o dieťa - je vyšší ako rodičovský príspevok.
Zopár info nájdeš aj tu

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...dX_IFg&cad=rja
4 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Ďakujem veronikasad, ešte jedna otázočka - príspevok je viazaný do 3-roku veku dieťaťa alebo do nástupu do škôlky? Ide o to, že ak ho dám okolo 15.mája, tri roky má 9.júna a do škôlky ho vezmú až v septembri...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

calawen Pozri príspevok
Ďakujem veronikasad, ešte jedna otázočka - príspevok je viazaný do 3-roku veku dieťaťa alebo do nástupu do škôlky? Ide o to, že ak ho dám okolo 15.mája, tri roky má 9.júna a do škôlky ho vezmú až v septembri...
Príspevok je možné poberať v rovnakej dlžke ako rodičovský príspevok - na zdravé dieťa do 3 rokov veku dieťaťa. (poslednýkrát za jún)
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

ok, ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať