Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pepsikova Pozri príspevok
..havík, berieme aj invektíva, lebo je to tak - nie vždy a všade...môj had hovorieva "ak ťa nemajú prečo *ebať, *ebú ťa preto, že ťa nemajú prečo...
...daňovákom sa asi človek musí narodiť, - môže sa aj vypracovať inak by nemohli byť tak primitívno tupí a debilne byrokratickí... - nehádž všetkých do jedného vreca argument "robím si svoju prácu" je nonsens... - nie je - ide o to ako a akým spôsobom ju vykonáva a aký človek stojí na druhej strane oproti daňovákom každý si ju robí a má systém a nemusí stáť za pultom v pozore, či náhodou nejaký tupec nebude akurát daňovák, čo si na ňom pochutná.. - viem, že ryby smrdia od hlavy ale aj dole by mal byť porádek predýchaj a kašli na nich.. - alebo nech si najprv urobí porádek u seba
pepsi, nesúhlasím
ja osobne som sa stretol aj s takými aj s onakými.
oni sú na to aby chytali a my sme na to aby sme uhrali čo sa dá.
a ak ma lopnú a príčinou som ja - môžem byť nasraný ale len na seba.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

srska Pozri príspevok
pepsi, nesúhlasím
ja osobne som sa stretol aj s takými aj s onakými.
oni sú na to aby chytali a my sme na to aby sme uhrali čo sa dá.
a ak ma lopnú a príčinou som ja - môžem byť nasraný ale len na seba.
Účtovníctvo robím viac ako 20 rokov a vyslovene negatívnu skúsenosť s daňovou kontrolou nemám. Len sa mi párkrát stalo, že som im musela priniesť zákon, aby som ich presvedčila, že pravdu mám ja ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pepsikova Pozri príspevok
..


..no a ešte perlička..daňovák nie je nákazlivá choroba..tak prečo sa chovajú ako bohovia?..
..končím debat na tému "daňovák"...lebo daňovákov-ľudí je dosť málo..
len okolo 5500
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

veronikasad Pozri príspevok
Účtovníctvo robím viac ako 20 rokov a vyslovene negatívnu skúsenosť s daňovou kontrolou nemám. Len sa mi párkrát stalo, že som im musela priniesť zákon, aby som ich presvedčila, že pravdu mám ja ...
veď vo väčšine prípadov je dôkazové bremeno na subjekte - má právo dokazovať a obhajovať sa
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

srska Pozri príspevok
veď vo väčšine prípadov je dôkazové bremeno na subjekte - má právo dokazovať a obhajovať sa
súhlasím. Tým som aj myslela, že som sa pri kontrole nestretla s nejakým arogantným kontrolorom ... Mám skúsenosti, že aj správcovia dane sú "ľudia", ak sa vyskytne menší problémik, volajú ...

Možno tí, priamo v teréne sú tvrdší, ale asi zase závisí aj od spôsobu komunikácie zo strany daňovníka.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
srska Pozri príspevok
pepsi, nesúhlasím
ja osobne som sa stretol aj s takými aj s onakými.
oni sú na to aby chytali a my sme na to aby sme uhrali čo sa dá.
a ak ma lopnú a príčinou som ja - môžem byť nasraný ale len na seba.
..

..božemôjnanebi!..však nemusíš!...a myslím, že ani nie je nutné pitvať tu môj názor na základe tvojich či iného skúseností s daňovákmi...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

veronikasad Pozri príspevok
súhlasím. Tým som aj myslela, že som sa pri kontrole nestretla s nejakým arogantným kontrolorom ... Mám skúsenosti, že aj správcovia dane sú "ľudia", ak sa vyskytne menší problémik, volajú ...

Možno tí, priamo v teréne sú tvrdší, ale asi zase závisí aj od spôsobu komunikácie zo strany daňovníka.
to je ono - súhlasím
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pepsikova Pozri príspevok
..

..božemôjnanebi!..však nemusíš!...a myslím, že ani nie je nutné pitvať tu môj názor na základe tvojich či iného skúseností s daňovákmi...
prepáč, že som sa ťa dotkol
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
srska Pozri príspevok
prepáč, že som sa ťa dotkol
..

..nie je čo prepáčiť, nedotkol si sa ma...ale v pohode si mohol reagovať na príspevok od havíka, ktorý sa tu včera dusil zlosťou na daňováka, ktorý mu našiel detaily v pokladni a tam vyjadriť svoj názor...ty aj Staník aj každý, kto chcel...to by bolo aktuálnejšie, ako reagovať na tú trochu "útechy", ktorou som prispela ja do jeho zlosti...namiesto toho niekto bol zvedavý na výšku pokuty, ktorú ten chudák dostal...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pepsi, vieš keby sa havik riadil zákonom o erp, nemusel tak dopadnúť, len si zlizol to, čo mal spraviť a čo nie. Tringelt dať bokom, robiť vklady, na výbery poznačiť vpd. O tom tu bolo toho písané...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...lenočka, aby sme sa všetci riadili zákonmi, tak by sme tú povinnosť-ovládať zákony, smernice, dodatky a ustanovenia mali dať zakotviť do ústavy..potom by každý presne vedel, čo má, môže, nesmie..daňové úrady by sa zrušili a vy by ste reagovali na havíka a nie na mňa..
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

bol tzv. "vďačným objektom"
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Discovery:Mustangy, bože to sú kary
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mňa tento týždeň serkala iná vec: či tie všetky babenky a ujovia zo SOI mali všetci zdravotné preukazy - keď sa tak producírovali po kuchyniach vrámci celého slovenska
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

srska Pozri príspevok
mňa tento týždeň serkala iná vec: či tie všetky babenky a ujovia zo SOI mali všetci zdravotné preukazy - keď sa tak producírovali po kuchyniach vrámci celého slovenska
Možno mali niektorí len ruky špinavé - od bankoviek....
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
srska Pozri príspevok
bol tzv. "vďačným objektom"
..

..áno...a ruku na srdce, ak by sa u vás , u hocikoho, nie len u teba, zastavil taký vrtač-daňovák, snoril by a našiel prkotiny,ktoré nie sú trestuhodné ale len maličkosti, tak vy všetci,uvedomelí zákonovznalí, by ste si vstúpili do svedomia, všetko mu odkývali a svoju hlavu by ste si udierali pre nevedomosť o stenu..nevyzúrili by ste sa nadávkami, možno aj tu v kaviarni, tak ako havík,ale sebakriticki by ste si priznali, že ste omylní...a nepotrebovali by ste od nikoho, aby vám povedal-predýchaj a kašli na to...
...ale to len tak na okraj...idem dať kafu a cigu...alebo radšej hneď dve...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
áno udierala som si, už sa stalo. Za vlastné chyby sa platí, a býva privysoká daň. Ja tiež robím chyby, a štve ma, že všetko nestíham usledovať, nie všetko sa dá, veľmi veľa zmien býva, prerábala som veci, aspoň čo sa dalo, čo som si všimla, určite sa nájdu nedostatky, kto chce, nájde...
Jednu lekciu som si poriadne zapamätala, stála ma 3/4 z výplaty, pred 9-timi rokmi, a nebola to kontrola z DU. Vždy si na ňu spomeniem, aká som bola sprostá, poučila som sa. Viac také veci nerobím, čo si neoverím, že sa dá tak ako chcem. A vtedy mi doslova redlo v prdeli, slzy, strach v očiach, mesiac práce navyše. Pomohol mi vtedy manžel, nedostal ma z toho srabu, ale stál pri mne.
Ja som brala príspevok od havika že si chcel uľaviť...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tiež som v začiatkoch podnikania platila dve pokuty za nepodaný nulový Prehľad. Nezabudla som ho podať - len som hlavou chcela preraziť múr a rozbila som si hlavu ...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tiez sa havika zastanem. Danovaci buzeruju iba pospolity lud. Velkych danovych unikov sa jednak boja, jednak nemaju schopnosti a vedomosti ako pri odhalovani miliardovych unikov postupovat. Ked pracuju s proviziou, naco si budu palit prsty, aby prisli o lukrativny flek, ktory prinasa sice male, ale predsa zlate vajcia do domaceho rozpoctu. A clovek sa ani s lopatou velmo nenarobi. Mna zaujimaju velke uniky, ked Cigan ukradne flasu palenky v obchode, alebo odreze kusok trubky na stavbe, vela toho nenapacha. :-)
2 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
mne sa stalo, že prišiel výmer na pokutu, že som neposlala včas oznámenie o liehu. A ja celkom istá, že určite som podala včas, samozrejme o deň neskôr upss, aj také sa stáva. Moja chyba, ani som o nej netušila.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať