Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
havik Pozri príspevok
danova kontrola na prevadzke vedla v predajni pred par dnami. je mi na riganie z tych cocotov danovackych.
rozvediem preco.

1. prisli a kontolovali klasicke veci, vydavanie blockov a lepenie posranych pasok do knihy.

2. potom zacali kontrolovat kasu. v kase nesedeli peniaze ,pretoze majitel si tam nechava aj tringelty.
zaroven nemal urobene vstupy a vystupy hotovosti. vraj sa to ma robit kazdy den, rano a po ukonceni
predaja spolu s dennou uzavierkou. moze mi niekto povedat preco je tento stat taky sku.veny?
preco ma nejake hovno pride kontrolovat ci si lepim pasky do knihy a nestaci ked ich tma proste mam. preco
ta nula chce odo mna nejake vstupy a vystupy do mojej kasy kt. je majetkom mojej s.r.o.? preco nemozem
mat v kase viac penazi, povedzme tie tringelty, ked je to moja kasa, moja firma, moje paniaze a moj system kt. si vediem
na predajni???!!! moze mi niekto povedat preco su ludia taki cocoti?

3. ten dotycny pan cocot ubohy danovak si prisiel kupit tovat na kt. dostal hned blocik, cize klasicky kontrolny nakup.
ale pan chcel byt este vacsi cocot ako ten kt. ho splodil a tak sa vratil stale ako zakaznik ze ci moze tovar zamenit,
samozrejme kazdy sukromnik ked je ochotny tak tovar zameni HOCI TO NEMUSI na kamennej prevadzke urobit.
a ten pan cocot urobil prekvapko, vraj sa nevystavilo storno vracaneho vyrobku atd... preco zijem v tejto skurvenej krajine kde ma uradnicky smradi klt. platim aj ja zo svojich dani chcu nachytat a chcu mi davat pokuty? preco?

ospravedlnujem sa za invektiva, ale nedalo sa inak.
Lepenie pások do Knihy ....do akej ?

Zákon ERP 289/2008
§ 13
Kniha elektronickej registračnej pokladnice
(1) Podnikateľ je povinný viesť knihu elektronickej registračnej
pokladnice. Kniha elektronickej registračnej pokladnice nemôže obsahovať iné údaje alebo záznamy,
ako sú uvedené vo vzore.
http://www.zakon289.sk/wikifile/zako...n_289_2008.pdf
V prílohe je vzor Knihy ERP ,do ktorej sa už denné ani mesačné uzávierky nelepia .

Podľa vyhlášky č.55/1994 to bola Kniha pokladnica, do ktorej sme lepili denné a mesačné uzávierky .

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4410


Tak akú knihu kontrolovali, kde sa lepia denné uzávierky ?
3 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Daňovníci idú po tom, kto sa dá. Tí veľkí sa dokážu vždy brániť a na nich si málokto trúfne. Žiaľ
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ved prave, zbieraju haliere, a podstata danoveho vyberu im unika, ani nezaujima. Kazdeho zaujima iba kolko si vybral, nie ci sa dalo vybrat omnoho viac.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ale pospolitý ľud sa musí brániť ako sa dá. Ináč príde aj o gate.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zituš to lepenie pások prehnali, to sa dá obhájiť, ale na tom zbytku si zgustli.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lenkak Pozri príspevok
Zituš to lepenie pások prehnali, to sa dá obhájiť, ale na tom zbytku si zgustli.
Mňa tieto dni tie ERP vedia dohnať k veľkému jedu priam až k zúrivosti , práve preto, lebo sa v našej republike rozkráda a tu fakt idú buzerovať ľudí za drobné.
Však nikto si nepýta tringelt, je to už v nás,že platíš a necháš tringelt.Či ani jeden daňový kontrolór by nemal maslo na hlave ?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Problem je v zmene systemu dani. Nevybera sa za majetok, ale hlavne gro je za vykony. Cim viac pracujes, tym viac si buzerovany a zdierany. :-)
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Chcela som napísať dotaz na DR SR do akej sumy akceptuju kontrolori rozdiely z titulu "tringeltov", ktoré ako píše Zitka, si obsluha nepýta. Resp. ako doporučujú tento problém riešiť.

Zadávanie dopytov na stránke DR SR je nedostupné.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Veronika nie je dostupný, lebo ešte stále im nejde systém, dnes nedokáže ani nikto vybaviť potvrdenia k pôžičke.Lebo nový rok aj s novými zákonmi prišiel tak, že nie sú a ani neboli na to pripravení.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Celkom by ma zaujímal postoj kontrolorov v prípade, ak by "poctivý" čiašník každý deň na konci smeny blokoval tringelt ako ostatný zdanitelný príjem. Lebo v priebehu smeny sa to z technických príčin jednoducho nedá a odkladať drobné pred hosťom do druhého vrecka sa mi zdá aj neetické. A čo s drobnými nevydávanými zo stravovacích poukážok ?
Naposledy upravil veronikasad : 29.01.12 at 13:01
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
veď to je problém tringeltov, nezdaňujú sa, idú mimo. A nemyslím si, že by im stačilo, že na konci smeny by sa nablokoval tringelt ako iný zdan.príjem, proste on nablokovaný nebol v čase kontroly.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tringelty sú vlastne "čierne peniaze".... teda ja sa v tom nevyznám
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nemali by byť, ak by obsluha postupovala podľa § 5 odst. 1 písm.h

§ 5
Príjmy zo závislej činnosti
Na začiatok

(1) Príjmami zo závislej činnosti sú
....
h) obslužné, 14)
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lenkak Pozri príspevok
veď to je problém tringeltov, nezdaňujú sa, idú mimo. A nemyslím si, že by im stačilo, že na konci smeny by sa nablokoval tringelt ako iný zdan.príjem, proste on nablokovaný nebol v čase kontroly.
chcel by som sa pýtať ako funguje dotácia do pokladne? Príklad zákazník má platiť 4,9 dá 5 v tom momente sa mi minuli drobné, vyberiem z vlastného vrecka 0,1 teda mi ostane + 0,1 v pokladni a za to sa platí pokuta?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
dá sa to vyriešiť vkladom.
http://www.porada.sk/t183388-registr...012-suhrn.html
Aj keď ja som skôr myslela na vyššie sumy, netuším či vôbec DU zohľadňuje nejaký tringelt. To je skôr otázka pre DU.
Naposledy upravil lenkak : 29.01.12 at 13:32
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
pavol54 Pozri príspevok
chcel by som sa pýtať ako funguje dotácia do pokladne? Príklad zákazník má platiť 4,9 dá 5 v tom momente sa mi minuli drobné, vyberiem z vlastného vrecka 0,1 teda mi ostane + 0,1 v pokladni a za to sa platí pokuta?
Ak ti bude v zásuvke vystávať čiastka , ktorú si vydal zo svojich peňazí počas dňa , tak pre daňovú kontrolu to je prebytok a teda DK má zato, že tie peniaze neboli riadne zaevidované v ERP .Ich nezaujíma odkiaľ pochádzajú, ak pochádzajú z tržieb, tak majú byť v súlade so zákonom zaevidované, ak pochádzajú z osobného vkladu podnikateľa, taktiež v súlade so zákon má byť vklad zaevidovaný v ERP.Takže stále je to porušenie zákona.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lenkak Pozri príspevok
dá sa to vyriešiť vkladom.
http://www.porada.sk/t183388-registr...012-suhrn.html
Aj keď ja som skôr myslela na vyššie sumy, netuším či vôbec DU zohľadňuje nejaký tringelt. To je skôr otázka pre DU.
Už som tu na Porade niekde čítala, že za O,30 centov navyšše v zásuvke ERP dali 30 euro pokutu a ja osobne mám skúsenosť, za 4 eurá navyšše 400 euro pokuta .
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bože, dievčatá ja som z vás v nemom úžase, že v tom o čom tu teraz "točíte" sa vyznáte, ste úžasné šikulky.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
proste čo nájdu v kase, to má byť aj na páske.
Zituš
ja som sa už stretla aj s takým, že sa zákazníkovi doprialo a bolo mu naliate nad risku, a majitelia nalievali, argument: že sami seba okrádajú. Ja skôr ako s DU nemám dobré skúsenosti s hygienikmi.
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Už som tu na Porade niekde čítala, že za O,30 centov navyšše v zásuvke ERP dali 30 euro pokutu a ja osobne mám skúsenosť, za 4 eurá navyšše 400 euro pokuta .
Čiže 100-násobok.
Slušné .... poniektorí tam hore potrebujú na nové kravaty!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať