Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

ked zriadujem prevadzkaren, nepotrebujem predlozit ZU najomnu zmluvu?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Vypísať súhlas, dať podpísať, oskenovať, podpísať ZEP-om, priložiť. A splnomocnenie je potrebné tiež.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
bobekoad Pozri príspevok
ked zriadujem prevadzkaren, nepotrebujem predlozit ZU najomnu zmluvu?
Určite.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bobekoad Pozri príspevok
ked zriadujem prevadzkaren, nepotrebujem predlozit ZU najomnu zmluvu?
Ku prevádzke určite treba nájomnú zmluvu. Ešte doplním, ak vybavuješ Osvedčenie o živnostenskom oprávnení, splnomocňujú ťa konatelia spoločnosti. Podpisy na PM nemusia byť úradne osvedčené.
Naposledy upravil Economic : 08.02.12 at 19:35
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Economic Pozri príspevok
Ku prevádzke určite treba nájomnú zmluvu. Ešte doplním, ak vybavuješ Osvedčenie o živnostenskom oprávnení, splnomocňujú ťa konatelia spoločnosti. Podpisy na PM nemusia byť úradne osvedčené.
K samotnému ohláseniu prevádzkárne nájomná zmluva nie je potrebná. Tá sa vyžadovala pred niekoľkými rokmi.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

tak treba najomnu zmluvu alebo nie???? a plnomocenstvo zodp. zastupcu treba overit?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
bobekoad Pozri príspevok
tak treba najomnu zmluvu alebo nie???? a plnomocenstvo zodp. zastupcu treba overit?
Nájomnú zmluvu nepotrebuješ.
PM od zodpovedného zástupcu nepotrebuješ žiadnu, a už vôbec nie s osvedčeným podpisom. Na podanie ťa splnomocňujú konatelia spoločnosti.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

takze ak pri el. podani ustanovujem zod.zast., pri vygenerovani podpisu a jeho podpisani zepom uz nic neprikladam ohladne zodp. zastupcu? spravne? a rovnako aj pri zriadeni prevadzkarne neprikladam najom.zmluvu- proste uvediem len kde bude prevadzkaren, mam pravdu?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Prikladáš napr. požadované doklady o vzdelaní, príp. praxi zz. K ohláseniu prevádzkárne neprikladáš nič.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
zalobaba Pozri príspevok
Prikladáš napr. požadované doklady o vzdelaní, príp. praxi zz. K ohláseniu prevádzkárne neprikladáš nič.
Opravujem svoj príspevok v tom, že ku prevádzke nie je už naozaj treba žiadna nájomná zmluva, len sa nahlási presná adresa.
0 1
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Prosím o pomoc.
Na základe zmluvy o prevode časti obchodného podielu sme podali na súd žiadosť o zmenu zapísaných údajov. Výška vkladu každého spoločníka bola 3319,40, po prevode výška jediného spoločníka 6638,80 Eur
Súd nám odmietol vykonať zmenu zapísaných údajov s odôvodnením, že výška vkladu musí byť vyjadrená celým kladným číslom.
Teda musím navýšiť ZI na sumu napríklad 6640,- Eur.
Aké doklady k tomu musím doložiť?
1. zápisnicu z valného zhromaždenia
2. dodatok k spoločenskej zmluve
3. úplné znenie spoločenskej zmluvy
Akým dokladom preukážem splatenie sumy, ktorou navýšim ZI? Alebo je lepšie ZI znížiť na sumu 6638,- Eur.
Môžem podať námietku voči odmietnutiu, s tým, že priložím všetky potrebné listiny?
Vopred ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dogicka Pozri príspevok
Prosím o pomoc.
Na základe zmluvy o prevode časti obchodného podielu sme podali na súd žiadosť o zmenu zapísaných údajov. Výška vkladu každého spoločníka bola 3319,40, po prevode výška jediného spoločníka 6638,80 Eur
Súd nám odmietol vykonať zmenu zapísaných údajov s odôvodnením, že výška vkladu musí byť vyjadrená celým kladným číslom. áno je to tak
Teda musím navýšiť ZI na sumu napríklad 6640,- Eur. áno
Aké doklady k tomu musím doložiť? vyhlásenie o prevzatí záväzku na nový vklad
1. zápisnicu z valného zhromaždenia áno
2. dodatok k spoločenskej zmluve nie
3. úplné znenie spoločenskej zmluvy áno
Akým dokladom preukážem splatenie sumy, ktorou navýšim ZI? Alebo je lepšie ZI znížiť na sumu 6638,- Eur. Znížiť nie, to je dlhodobý proces a podmienka 2x zverejniť oznam o znížení ZI v OV
Môžem podať námietku voči odmietnutiu, s tým, že priložím všetky potrebné listiny? áno
Vopred ďakujem

Všetko je v texte

A možno by som ešte doplnila vyhlásenie o zmene a rozsahu splatenia vkladov do ZI
Naposledy upravil Economic : 22.02.12 at 12:17 Dôvod: doplnenie
1 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Economic Pozri príspevok
Všetko je v texte

A možno by som ešte doplnila vyhlásenie o zmene a rozsahu splatenia vkladov do ZI
Ďakujem za veľmi rýchlu odpoveď

Mohla by som poprosiť o nejaký vzor na tieto listiny?

vyhlásenie o prevzatí záväzku na nový vklad
vyhlásenie o zmene a rozsahu splatenia vkladov do ZI

Ak to teda nie je príliš trúfalé.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ako pridam viac zivnosti do tlaciva na zapis sro do orsr ? rovnakym sposobom ako ked pridavam konatelov?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

andreaS Pozri príspevok
ako pridam viac zivnosti do tlaciva na zapis sro do orsr ? rovnakym sposobom ako ked pridavam konatelov?
ano ja som mala 2x P7/2 ... hore v pravo oznacene listy 1 a 2
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

medzitym som nato prisla... len som nevedela najst ani tu moznost pridat listy... ale uz som nasla... vdaka!!
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Ahojte, poradíte mi? Keď som sa v 12/2010 zaregistrovala na portal.gov.sk a v 08/2011 som obnovila ZEP, musím tento znova registrovať? A ešte druhá otázka: kde na portal.gov.sk sa dá zažiadať o vydanie živnostenkej listiny s akým poplatkom? Neviem to nájsť.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mata82 Pozri príspevok
Ahojte, poradíte mi? Keď som sa v 12/2010 zaregistrovala na portal.gov.sk a v 08/2011 som obnovila ZEP, musím tento znova registrovať? A ešte druhá otázka: kde na portal.gov.sk sa dá zažiadať o vydanie živnostenkej listiny s akým poplatkom? Neviem to nájsť.
Nový certifikát musíš pridať (zaregistrovať) do portálgovu. Pri pridávaní nového certifikátu musíš mať ešte platný ten starý. Inak zrejme musíš postupovať tak ako prvý krát. T.z. aj notárska zápisnica a zaslanie.

žiadosť o vydanie Osvedčenia ideš takto : Občan - služby - JKM služby....

Za voľný predmet podnikania sa neplatí nič
Za remeselný alebo viazaný sa platí 7,50 Eur za každý, príde ti výzva na úhradu.
Naposledy upravil Economic : 13.04.12 at 16:38 Dôvod: doplnenie výšky poplatku
0 0
mata82 mata82

mata82 je offline (nepripojený) mata82

Economic Pozri príspevok
Nový certifikát musíš pridať (zaregistrovať) do portálgovu. Pri pridávaní nového certifikátu musíš mať ešte platný ten starý. Inak zrejme musíš postupovať tak ako prvý krát. T.z. aj notárska zápisnica a zaslanie.

žiadosť o vydanie Osvedčenia ideš takto : Občan - služby - JKM služby....

Za voľný predmet podnikania sa neplatí nič
Za remeselný alebo viazaný sa platí 7,50 Eur za každý, príde ti výzva na úhradu.
ďakujem za odpoveď, s tou notárskou si ma teda nepotešila, ale čo už
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mata82 Pozri príspevok
ďakujem za odpoveď, s tou notárskou si ma teda nepotešila, ale čo už

Keď ono to odo mňa nezáleží, tá notárska zápisnica.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať