Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
Vieri, ešte jedna prosba o pomoc,
nahrala som všetky dokumenty, všetky majú príponu zep
a nakoniec stlačím na odoslanie prehľad podania?
lebo keď to stlačím vypisuje mi:Niektoré prílohy nemajú označenú tlačenú podobu alebo priložený elektronický dokument.
Nepovinné prílohy ktoré nemajú byť priložené, odstránte.
Katka, tie prílohy ktoré neprikladáš a sú v zozname a nemajú príznak ako povinné, lebo také nemáš tie musíš zmazať = zrušiť X
Povinné musíš mať všetky....
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

áno Vieri, už som na to včera hneď prišla :-((
ospravedľňujem sa za takéto primitívne otázky, ale toto je iba moje druhé zakladanie sro a aj to po 5 mesiacoch a ty sama dobre vieš aké to bolo v decembri po prvýrkrát, tak naozaj ďakujem veľmi pekne. :-))
Andrejka, aj tebe ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
POHODA, KLÍDEK, TABÁČEK...... Kedykoľvek...
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

dievčence, chcela by som poprosiť o radu, sídlo sro by mala byť v prenejatých priestoroch, čo sa dokladá v tomto prípade, nájomná zmluva? lebo doteraz som zakladala sídlo len v mieste bydliska resp. čiže som prikladala list vlastníctva a súhlas majiteľoch so zriadením sídla. V prípade prenajatých pristorov? ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
dievčence, chcela by som poprosiť o radu, sídlo sro by mala byť v prenejatých priestoroch, čo sa dokladá v tomto prípade, nájomná zmluva? lebo doteraz som zakladala sídlo len v mieste bydliska resp. čiže som prikladala list vlastníctva a súhlas majiteľoch so zriadením sídla. V prípade prenajatých pristorov? ďakujem
nájomná zmluva
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Vieri, ty si rýchla. Ďakujem. takže stačí nájomná zmluva, super. pekný deň :-))
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
až teraz som zistila zmeny na orsr.sk
http://www.justice.gov.sk/Stranky/Ob...ej-podobe.aspx
http://www.justice.gov.sk/Stranky/Ob...v-v-QSign.aspx
konečne sme dosiahli súhlas DU s výmazom, tak idem podať návrh na výmaz.
na orsr.sk sú aj pôvodné tlačivá, ktoré viem vyplniť vo Worde a preklopiť-podpísať ZEPom.
môžem aj tak, alebo už treba vyplniť po novom do .xml podoby a odoslať?
po novom už netreba dávať ani prílohy? Mám momentálne na mysli prílohy k návrhu na výmaz - predtým som pridávala súhlas s výmazom a teraz?
==============================
takže som si to prešla ešte raz, skúsila som vyplniť aj nový formulár - pri pokuse ho uložiť mi vymazalo bez stopy všetky údaje, takže záujemci - opatrne, ak ste zdatní, gratulujem, ak skúšate ako ja, tak vyplnte len 1-2 políčka a riešte ukladanie.
zatiaľ sa dá postupovať po starom - teda používať aj pôvodné formuláre - link:
http://www.justice.gov.sk/Stranky/Ob...ej-podobe.aspx
citujem čiastočne:
Dokument
základné rozdiely oproti RTF formulárom

V období do 31. októbra 2012 umožňuje Novela vyhlášky č.25/2004 Z.Z podávanie návrhov na zápis do obchodného registra aj na elektronickom formulári vo formáte RTF.
Pôvodné RTF verzie formulárov nájdete tu.
=============================
pre istotu pôvodné formuláre tu:
http://www.justice.gov.sk/Stranky/Ob...ej-podobe.aspx
Naposledy upravil KEJKA : 13.05.12 at 15:34 Dôvod: odpovedám si sama - hádam sa niekomu zíde.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
K výmazu Sro z OR je treba priložiť aj ten súhlas správcu dane.

Tiež som sa pokúšala vyplniť nový formulár, no bohužiaľ môj pokus tiež stroskotal.

Všetky návrhy používam tie, ktoré sa používajú na tlačenú formu. Vyplním a uložím už priamo ako RTF a následne podpíšem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vdaka, aj ja to tak urobím. Lenže táto možnosť v oktobri 2012 padne.
Ledaže by po vzore FS predlžili termín.
Podarilo sa mi prísť na systém ukladania a znovuotvorenie nového formulára.
Ukladáš kliknutím vpravo hore, a znova ho "vytiahneš" a načítaš klikaním vľavo hore.
Zasa nový systém..............
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Vďaka odskúšam to na nejakom jednoduchom návrhu.... Keď som sa s tým zabávala 1x, robila som práve prvozápis s veľa predmetmi.... a pri prvom neúspechu a dosť ma to časovo súrilo, som to podala po starom. Viem že v októbri to padne, do vtedy máme ešte dosť času sa to naučiť
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Ahoj, moja skusenost s tym novym formatom - museli sme kompletne preinstalovat qsign, samozrejme cele sa to poruchalo a nakoniec nam to davala do poriakdu technicka podpora z ardaco a to po konzultacii s programatormi. podanie sme nakoniec podali a uz to bezne vyuzivame, ale vtedy som si dost vycitala, ze som to vobec skusala, ked sa este stale da odosielat rtf format :-)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja som podavala pred cca 2 tyzdnami po novom... nezaobislo sa to bez zadrhelu, kt. som vyriesila po telefone za 2s ... chybalo mi zadefinovanie xml suborov... ardaco to ma na stranke vypisane ako sa to robi...

a pozor, tento xml subor sa podpisuje az od qsign 4.20 ... nizsie verzie nie... aj na toto ma upozornili po telefone... ja som mala cerstvo nainstalovane, lebo som novy certifikat davala na novy pc, tak komplet vsetky instalacie nanovo...
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Už som si aj ja nechala včera nainštalovať verziu 4.20, aby som bola pripravená. Ide to fajn vyplňovať tie návrhy a aj priložiť k podaniu. Verím, že sa do nich dostanem tak rýchlo a automaticky ako do wordovských...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
predpokladám, že pri v-4.20 funguje aj rtf - starý spôsob podávania?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Jasné funguje, jedno podanie som potrebovala rýchlo urobiť a bolo ešte po starom urobené.... Zatiaľ môžem podávať aj po starom, aj po novom. Mám na výber.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Economic Pozri príspevok
K výmazu Sro z OR je treba priložiť aj ten súhlas správcu dane.
Návrhový formulár je vypísaný na meno likvidátora, ja som to iba podala. K výmazu som priložila aj súhlas, ale nepriložila som splnomocnenie Zrejme kvôli tomu mi zamietli návrh? Splnomocnenie majú od prvého návrhu na vstup do likvidácie-zápis zmien. Je formulované na všetky úkony spojené s likvidáciou a výmazom voči OR, tak som to "nepovažovala za potrebné" poslať a neposlala.

Uvažujem, kedže za výmaz sa neplatí poplatok, stane sa niečo ak urobím nové podanie a priložím tam aj to splnomocnenie?
Vidí sa mi to rýchlejšie ako čakať na písomnosť, aby som mohla podať námietku. Teda v prípade, že ide skutočne o to splnomocnenie.
Alebo ako postupovať?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
Návrhový formulár je vypísaný na meno likvidátora, ja som to iba podala. K výmazu som priložila aj súhlas, ale nepriložila som splnomocnenie Zrejme kvôli tomu mi zamietli návrh? Splnomocnenie majú od prvého návrhu na vstup do likvidácie-zápis zmien. Je formulované na všetky úkony spojené s likvidáciou a výmazom voči OR, tak som to "nepovažovala za potrebné" poslať a neposlala.

Uvažujem, kedže za výmaz sa neplatí poplatok, stane sa niečo ak urobím nové podanie a priložím tam aj to splnomocnenie?
Vidí sa mi to rýchlejšie ako čakať na písomnosť, aby som mohla podať námietku. Teda v prípade, že ide skutočne o to splnomocnenie.
Alebo ako postupovať?

Skús si na OR zistiť číslo konania na súde a dolož PM priamo cez elektronickú podateľňu do toho prvého konania. Lebo stratíš na lehotách.... Vyzvú ťa, nedoložíš... kým by neukončili predchádzajúce konanie, nerobili by nič s novým podaním.
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

baby pomooooooooooc, prišlo mi na portal.gove "správa o vybavení podania" zazipované, píše, že komprimovaný súbor. dám uložiť na disk, overiť súbor a ani mi ho nenájde, nájde len desktop adresár vojdem doň ale desktop súbor nenájde keď ho chcem otvoriť pomocou overenia dokumentu, baby pomooooc, čo mám robíť?
:-)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ukladá to automaticky do preberených dokumentov, tam ho nájdeš zazepovaný. Nerob paniku !!!!
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Vieri, ja viem, ale keď si pozriem prevzaté súbory je tam, keď si idem potiahnuť cez overenie podpisu, otvorím prevzaté súbory, nevidím žiaden desktop, to prečo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať