Zavrieť

Porady

svokrina kuchyňa - minikurz PÚ

ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Nenechajte sa názvom pomýliť - tu sa nebude variť, tu sa bude účtovať

Poznáte to? Svokra dostala chrípku, inak je to šikulka, ale teraz ju to tak skolilo, že musí ležať. A nie je nikoho okrem mňa, kto by jej pomohol. Takže – letím k nej – po ceste nakúpim a chystám sa navariť jej obed.


Ok, zatiaľ nič zvlášne – lenže – teraz stojím v jej kuchyni, hľadím na všetky tie skrinky a šuplíky a cítim sa blbo. Nie je to moja kuchyňa – nevyznám sa tu. Nepríjemný pocit, že? Už piaty raz automaticky otvorím druhý šuplík. V mojej kuchyni tam sú varechy, nožíky – svokra tam má príbor. Jasné – svokra nie je bordelárka – svokra má iný systém, ktorému zatiaľ celkom nerozumiem, nemám ho „v krvi“....

No – a tu je tá podobnosť s účtovníctvom:

Účtovníctvo je systém, a ak mu celkom nerozumiem – cítim sa nepríjemne: ako vo svokrinej kuchyni. Aby to tak nebolo ....
Naposledy upravil ayya : 03.05.06 at 07:17 Dôvod: doplnenie podtitulu
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

kurnik, chcela som už dnes písať, ale žiaľ ... dnes som si musela zaradiť doma "hospodársky deň" lebo u nás doma to vyzerá, ako keby som bola neprítomná aspoň dva týždne
0 0
vicky vicky

vicky je offline (nepripojený) vicky

vidis, stacil im na to jeden vikend. Ale ty si sikovna a ked budes mat cas, tak urcite pokracuj s kuchynou
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Tak toto je skutočne skvelé!!! Milé, ale hlavne poučné. Fantázia! Neviem sa dočkať pokračovania... Dobre sa to číta :-)
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
ayya
kurnik, chcela som už dnes písať, ale žiaľ ... dnes som si musela zaradiť doma "hospodársky deň" lebo u nás doma to vyzerá, ako keby som bola neprítomná aspoň dva týždne
Ayya, i keď som už naučila účtovníctvo viac generácii, dávam pred tebou dolu pomyselný klobúk! Je to obdivuhodné, odporúčam kompletne prečítať všetkým začínajúcim účtovníkom! Tak toto, to už musí pochopiť i odporca účtovníctva!
Blahoželám!
0 0
mirisko mirisko

mirisko je offline (nepripojený) mirisko

AHOJ AYY-KA
Začínam s podnikaním, o účt. nemám šajnu a Tvoj výklad je úžasný. Pekne som si ho vytlačila aj s tabuľkami a stále si ho čitam. Ako si povedala, potom sa to už nezdá až také ťažké. ĎĎĎĎĎĎakujem.
0 0
Roxana Roxana

Roxana je offline (nepripojený) Roxana

Ayya si skvelá. Prosím, prosím pokračuj. V tvojej kuchyni sa skutočne naučí variť aj začiatočník. Ďakujem, ďakujem ..... .
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

ondrejvla
Ayya, i keď som už naučila účtovníctvo viac generácii, dávam pred tebou dolu pomyselný klobúk! Je to obdivuhodné, odporúčam kompletne prečítať všetkým začínajúcim účtovníkom! Tak toto, to už musí pochopiť i odporca účtovníctva!
Blahoželám!
Presne a este mu to uctovnictvo isto zacne byt aj sympaticke :O)
Veeeeeeeelmi dobre sa to cita
0 0
ata ata

ata je offline (nepripojený) ata

Ahoj Ayyka ,pripájam sa k vďačným žiakom minikurzu,ako všetkým aj mne veľa pomáha.Po zabsolvovaní 3 mesačného kurzu na účto...,nemám tak jasno ako po tvojom výklade,hoci naša pani profesorka bola veľmi obetavý človiečik,chýbala tam práve tá polopatistickosť.Ešte raz veľká vďaka za tvoju obetavosť ,pomôcť práve takýmto spôsobom nám všetkým!!! ATA!
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Prepáčte, dievky moje (aj chlapci) vyzerá to tu, ako keby som sa schválne nechala prosiť, aby už konečne bolo pokračovanie. Ale nie je to tak. Pomáham totiž jednej bývalej spolupracovníčke rekonštruovať účto v jednej jej novej firme za posledné tri roky a je na to už krátky termín. Večer som taká unavená, že ani nesadnem k počítaču. Tak prípadne držte palce a vydržte, prosím. Pokračovanie bude.
p.s.: a ďakujem za všetky pochvaly
0 0
maniny maniny

maniny je offline (nepripojený) maniny

Nie som ekonom z uctovanim nemam nic soplocne a ani sa v nom absolutne nevyznam a na porade som dnes prvy krat. Daval so tu jeden dotaz a nahodou som sa dostal do tohoto vlakna.

Musim uznat, ze ayya tu robi paradnu pracu. Pracujem v oblasti konzultacii a poradenstva, pripravujeme kurzy a robime skolenia ale v uplne inej oblasti. To co tu ayya tvori su krasne podklady pre kvalitny kurz. Ak jej mozem poradit rychlo si to akymkolvek sposodom zautorizuj, lebo si to nejaka dobra dusa vezme za svoje a zacne na tom zarabat. Mame podobnu skusenost s niecim co nebolo zdaleka tak verejne pristupne.

Nahrubo som to vhodil do pdf-ka ma to uz peknych 24 stran.
Len tak dalej.
0 0
xena xena

xena je offline (nepripojený) xena

Dobrý deň alebo Ahoj,

to čo som si zatiaľ prečítala je fascinujúce, mala som resp. ešte mám obavy z účtovania nakoľko som nie absolvent OA/ vtedy ešte SEŠ/ ale som si pár rokov asi tak 7 dozadu spravila kurz PU a odvtedy az do predminulého roka kedy som musela z rod.dôvodov prestať , účtovala, robila mzdy pre veľký závod, personalistiku atď. Túto prácu mám veľmi rada i keď cítim že mám nedostatky, ale na základe tohto tu čo som prečítala verím, že moje sebavedomie stúpne a budem si istejšia. PROSÍM LEN POKRAĆUJ ´DALEJ LEBO NIE LEN JA ALE ISTE ESTE MNOHO TAKýCH AKO SOM JA ALEBO AJ PROFESIONALNEJSICH AKO JA UŹ S NEDOĆKAVOSŤOU ČAKAJÚ NA POKRAČOVANIE A UKONČENIE AŽ DO KONCA.

Veľmi pekne Ti ďakujem.
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Ayya, toto, čo si tu vytvorila, je úžasné, skvelé, nemám slov! Stále sa pozerám, či niečo nové nepribudlo, ale som trpezlivá, ako mnoho poraďákov, a už sa neviem dočkať pokračovania. Je to ako detektívka - čakám, čo bude ďalej. A ty nás stále viac napínaš a napínaš...
Už nech tá rekonštrukcia účta skončí, aby si mohla pokračovať.
Prajem Ti veľa trpezlivosti a nápadov pri písaní. Si skutočné úžasná, takto to ešte nevysvetlil nikto - toto musí naozaj pochopiť aj ten, kto k účtovníctvu predtým ani "nepričuchol".

ĎAKUJEM, ĎAKUJEM, ĎAKUJEM.
0 0
Monita Monita

Monita je offline (nepripojený) Monita

žena
Nikdy som si nemyslela, že sa raz dočkám inteligentného vysvetlenia účtovníctva. Teraz len môžem ľutovať, že človek ako ty AYYA neučí na nejakej škole. A ak áno, že neučil mňa na ekonomickej. Klobúk dolu, hlboká poklona. Alma
Naposledy upravil Monita : 27.06.05 at 09:25
0 0
učiteľka učiteľka

učiteľka je offline (nepripojený) učiteľka

t.č. učiteľka, absolventka SEŠ a VŠE ...viac
Milá Ayya, potvrdzuje sa, že niekto má dar učiť a niekto - aj keby mal veľa vedomostí - ten dar jednoducho nemá. Ďalšia kategória sú tí, ktorí by aj vedeli naučiť, ale nechcú. Obdivujem Ťa, držím palce. V tvojom prípade asi neplatí, že "kto umí, umí a kto neumí tak učí". Lebo ty aj "umíš" aj učíš. Vďaka.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Milá Ayyka. Práve som si dočítala tvoje príspevky aj príspevky vďačných poraďákov, ku ktorým sa pridávam. Skutočne som všetko prešla jedným dychom a hoci som PÚ nikdy nerobila, len okrajovo som sem tam okolo neho prešla, musím povedať, že si fakt skvelá. Žiadne knihy ani príručky, ktoré človek musí čítať celé hodiny a dni nevystihujú taký stručný, zrozumiteľný výklad ako je ten tvoj. Dúfam, že sa ti podarí dokončiť tento perfektný výklad, na ktorý všetci netrpezlivo /a hlavne s pochopením/ čakáme a ako všetci tu predo mnou, prikláňam sa k názoru, že keby si toto vydala ako publikáciu, pomohla by si tak kope ľudí. A určite by sa ti ušla aj sláva. Zaslúžiš si to. Všetci ti ďakujeme, že sa s nami delíš o svoje poznatky, skutočne takých ľudí nie je veľa. Hoci na porade ich je dosť, zatiaľ som sa nestretla s odmietnutím. Držím palce a ešte raz ďakujem.

GabiZ
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

Som začiatočníčka na Porade aj ako oficiálna účtovníčka, a v PÚ vlastne tiež.Veľmi sa mi tento minikurz páči a rada by som si ho stiahla do môjho počítača /aj v používaní PC som začiatočník /, ale neviem ako. Ak niekto môže /Richard - administrátor?/ napíšte mi ako na to, ale tak, aby to pochopil aj debilek. Vďaka vopred !!!!!!!!!!:p
0 0
zuzula1 zuzula1

zuzula1 je offline (nepripojený) zuzula1

Milá Ayya,tak toto je fakt perfektne odvedená práca!Bravó!Účtovníctvo už síce robím nejaký ten rôčik ale aj tak som tomuto minikurzu neodolala....čítala som to od začiatku až po koniec - dufam že len dočasný! - jedným dychom!!!Milé,poučné,podané zaujímavým a neobvyklým spôsobom,a HLAVNE zrozumiteľné pre ľudí,ktorí s tým naším "džobom" ešte len začínajú - veď "stavať"ďalšie vedomosti a odbornosť sa dá len na pevných základoch,ktoré vďaka tebe veľa ľudí získa!Len tak ďalej,veľa zdaru!!!!! http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Milí moji začínajúci účtovníci (na veku nezáleží), všetkým vám v dobrom, naozaj v dobrom závidím a prajem... že začínate teraz, keď táto nádherná Porada vďaka Richardovi existuje, keď vďaka dobrým poradcom máte pomoc dnes aj zajtra... pretože účty ma živia 10 rokov a každým dňom zisťujem, koľko chýb som v minulosti napáchala nemajúc poradcu a koľko času a nervíkov mi tu dobrí ľudia dennodenne šetria.
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

Tak mi už poraďte, ako dostať tú " svokrinu kuchyňu" vcelku do svojej kuchyne, aby som ju vždy mala poruke. PROSÍM, PROSÍM, PROSÍM a hneď aj ĎAKUJEM.
Takže som si to vytlačila, lebo inak sa mi to nepodarilo skompletizovať, ešte mi treba prílohy a už potom budem iba študovať a čakať na pokračovanie. AYYA neviem sa dočkať!!!!!!
Naposledy upravil Krtko : 11.07.05 at 10:33 Dôvod: doplnenie
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Krtko
Tak mi už poraďte, ako dostať tú " svokrinu kuchyňu" vcelku do svojej kuchyne, aby som ju vždy mala poruke. PROSÍM, PROSÍM, PROSÍM a hneď aj ĎAKUJEM.
Takže som si to vytlačila, lebo inak sa mi to nepodarilo skompletizovať, ešte mi treba prílohy a už potom budem iba študovať a čakať na pokračovanie. AYYA neviem sa dočkať!!!!!!
to si vsetko tlacila? to si mohla radsej konkretne prispevky skopirovat do wordu...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať