Zavrieť

Porady

Potrebujem registračnú pokladnicu ?

Poskytujem účtovnícke služby, kopírovanie, spisujem žiadosti, životopisy odvolania a pod. Zákazníci mi platia v hotovosti. Potrebujem mať registračnú pokladnicu. Na porade som síce našla, pri ktorých službách je to povinné, ale našla som aj to, že sa povinnosť mať pokladnicu týka platieb v hotovosti. Nevyznám sa v tom :confused: Prosím pomóóóc :eek:. Vopred ďakujem.
Naposledy upravil Dav : 01.07.10 at 11:14
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Laura023 Laura023

Laura023 je offline (nepripojený) Laura023

Dobry den,

chcem sa opytat, ci pri e-shope, ked sa neprijimaju peniaze v hotovosti, ale na bankovy ucet, je potrebna registracna pokladnica. Som z toho trochu jelen. Dakujem.
0 0
Ivánuška Ivánuška

Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac
tak nehnevajte sa ale ja tomu akosi nerozumiem, pfu. predaj tovaru akéhokolvek druhu ak vystavím faktúru a zakazník mi ju uhradí napr. o tri dni, tiež to musím isť cez registračku? Alebo sa to vzťahuje len na tie ktoré sa platia v ten den ako je vystavená pohľadávka - faktúra?
0 0
mariapol mariapol

mariapol je offline (nepripojený) mariapol

Dobrý deň, mňa zaújma najmä táto veta:
* tržba prijatá za úhradu pohľadávky sa musí evidovať na pokladnici,
V PÚ vystavím OF a účtujem na 311xx/6xx a 343xx, čiže výnos mám zaúčtovaný aj DPH na výstupe. Ako mám potom účtovať tržbu cez ERP za prijatú úhradu pohľadávky by mi bolo tiež jasné
211xx/311xx . Čo ma však zaújma je technické riešenie na bločku z ERP a zároveň to ako by mala vyzerať denná uzávierka. Nemôžem predsa tú tržbu miešať s tržbou za nákup v predajni, už len ZD a DPH je problém. Mala by som predsa 2x DPH na výstupe.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Mám klienta, ktorý robí činnosť autorizovaného inžiniera registrovaný s SKSI (podniká ako PO - sro). Jeho činnosťou je zhotovovanie projektov, energenických certifikátov, úprava katalógových projektov. Výsledkom činnosti je projekt. Nemáte niekto zaradenie tejto činnosti? Nevem totiž, či ide o tovar alebo služby - na účely ERP. Doteraz fungoval cez faktúry - následné úhrady na účet, zaslanie projektu, certifikátu poštou na dobierku a tiež úhrady faktúr v hotovosti.
0 0
Helacat Helacat

Helacat je offline (nepripojený) Helacat

Zdravím a vysielam úpenlivú prosbu o pomoc. Som z toho množstva informácií o registračných pokladniciach zmätená.
Chcem si otvoriť prevádzku s poskytovaním vzdelávacích služieb (semináre, kurzy a pod.) a súčasťou toho by bol aj predaj tovaru. Nepôjde ale o predajňu, kde je otvorené od do pre kohokoľvek.
Dostala som informáciu, že keď budem vystavovať faktúru a prijmový doklad, tak nebudem potrebovať registračnú pokladňu. Je to tak?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Helacat Pozri príspevok
Zdravím a vysielam úpenlivú prosbu o pomoc. Som z toho množstva informácií o registračných pokladniciach zmätená.
Chcem si otvoriť prevádzku s poskytovaním vzdelávacích služieb (semináre, kurzy a pod.) a súčasťou toho by bol aj predaj tovaru. Nepôjde ale o predajňu, kde je otvorené od do pre kohokoľvek.
Dostala som informáciu, že keď budem vystavovať faktúru a prijmový doklad, tak nebudem potrebovať registračnú pokladňu. Je to tak?
Do konca t.r. pri uhrade pohladávky nepotrebuješ ERP. Či poslanci stihnu schváliť novelu zákona o ERP a nebude sa táto povinnosť vzťahovať ani v roku 2011 - neviem.

Predaj tovaru v hotovosti podlieha evidencii tržieb cez ERP.
0 0
Helacat Helacat

Helacat je offline (nepripojený) Helacat

veronikasad Pozri príspevok
Do konca t.r. pri uhrade pohladávky nepotrebuješ ERP. Či poslanci stihnu schváliť novelu zákona o ERP a nebude sa táto povinnosť vzťahovať ani v roku 2011 - neviem.

Predaj tovaru v hotovosti podlieha evidencii tržieb cez ERP.
Ďakujem. Ak to zoberiem polopatisticky, tak za účasť na seminári vystavím faktúru (teda min.do konca tohto roka a ak sa podarí aj do konca budúceho roka). Ak si ale účastník seminára ešte kúpi niečo, napr. CD alebo upomienkový tovar, tak musím vystaviť doklad z registračky? Takže úplne polopatisticky, musím tú registračku predsa len mať?
0 0
Tania Tania

Tania je offline (nepripojený) Tania

Manžel ma odťahovú službu,zakaznikovi vystavujeme fakturu, € prijima v hotovosti. Potrebuje registracnu pokladnu??
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Tania Pozri príspevok
Manžel ma odťahovú službu,zakaznikovi vystavujeme fakturu, € prijima v hotovosti. Potrebuje registracnu pokladnu??
zadávaš v ozaj starej téme, všetko je po novom tu
http://www.porada.sk/t173046-erp-od-1-1-2012-a.html
a
http://www.porada.sk/t176878-bude-nu...e-kazdeho.html
a
http://www.porada.sk/t102701-registr...anky-drsr.html
nájdeš tam aj prílohu, kde si pohľadaj uvedenú službu, ak ju nájdeš, máš povinnosť ERP, ak nenájdeš, nemáš.
A okrem uvedených je tu hromada ďalších príspevkov v podobných témach na túto problematiku.
0 0
Tania Tania

Tania je offline (nepripojený) Tania

dakujem
0 0
stefan-s stefan-s

stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

Prevádzkujeme cestovnú agentúru (sprostredkovaváme zájazdy cestovných kancelárií), predávame cestovné lístky medzinárodnej autobusovej dopravy, predávame letenky a poskytujeme zmenárenskú činnosť. Je potrebné mať registračnú pokladňu?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tu je zoznam služieb, kedy musí byť ERP. Ak Tvoje služby nájdeš v tomto zozname, tak MUSÍŠ mať ERP.
Pokiaľ Tebou poskytované služby tu nenájdeš, tak NEMUSÍŠ.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/priloha_erp.pdf
0 0
bohuslav47 bohuslav47

bohuslav47 je offline (nepripojený) bohuslav47

Ak poskytujem služby opravy nábytkov,potrebujem pokladnu,vystavujem fakt.aj PPD
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
bohuslav47 Pozri príspevok
Ak poskytujem služby opravy nábytkov,potrebujem pokladnu,vystavujem fakt.aj PPD
hned nad svojim príspevkom máš link na prílohu, pohľadaj, či tvoja služba tam je. Podľa mňa nie je, stolárske práce sme už preberali, že na ne netreba ERP.
0 0
bohuslav47 bohuslav47

bohuslav47 je offline (nepripojený) bohuslav47

Dakujem za odpoved ,ale som z toho zmetený,jeden povie nepotrebujem,druhý že áno,tretí že áno aj nie,ale podla mna ak si učtujem len svoju prácu ,teda nevyrábam nový výrobok, tak si mylím že tiež nepotrebujem ERP.Len ma metie že beriem hotovost na ktorú vystavujem faktúru aj PPD .Čo sa týka služieb na ktoré je treba ERP tam moja služba nie je.
Naposledy upravil bohuslav47 : 08.01.12 at 06:56
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ľudia sú celkovo zmätení, takže sa nečuduj rôznorodým odpovediam.
keby si vyrábal a predával výrobky, to sa považuje za tovar a tam jednoznačne ERP treba, ak berieš hotovosť.
Ak účtuješ len svoju prácu, tak poskytuješ služby. To samo osebe ešte nevylučuje povinnosť mať ERP. Dôležité je, že táto služba nie je v Prilohe - sám píšeš, že tam nie je. Preto nepotrebuješ ERP.
nechcem ťa zmiasť, ale aj keby si v súvislosti so svojimi službami potreboval vyúčtovať aj nejaký materiál /kvôli oprave nábytku/, tiež ho môžeš kupiť za svoje a vyúčtovať=vyfakturovať a zobrať hotovosť, toto sa považuje za súčasť služby. len ak by si nakúpil niečo predal samostatne, tak to už je vyššie spomínaný predaj tovaru.
0 0
mikat mikat

mikat je offline (nepripojený) mikat

Prosim o radu: Stolarska firma - vyraba drevene vyrobky, predava ich, prijima financie aj cez PPD, aj na bankove uhrady. Ak by uhrady zuzil len na uhrady cez banku, potrebuje fiskalnu pokladnicu? Dakujem pekne za odpoved. Katarina
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mikat Pozri príspevok
Prosim o radu: Stolarska firma - vyraba drevene vyrobky, predava ich, prijima financie aj cez PPD, aj na bankove uhrady. Ak by uhrady zuzil len na uhrady cez banku, potrebuje fiskalnu pokladnicu? Dakujem pekne za odpoved. Katarina
úhrada cez banku - evidencia v banke, ERP netreba
akákoľvek hotovosť prijatá za tovar podlieha povnnosti registrácie v ERP.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mikat Pozri príspevok
Prosim o radu: Stolarska firma - vyraba drevene vyrobky, predava ich, prijima financie aj cez PPD, aj na bankove uhrady. Ak by uhrady zuzil len na uhrady cez banku, potrebuje fiskalnu pokladnicu? Dakujem pekne za odpoved. Katarina
Prikladám stanovisko MF
http://www.porada.sk/t183388-registr...ml#post1936991
2 0
mikat mikat

mikat je offline (nepripojený) mikat

Kejka a Zita 5, ďakujem veľmi pekne za odpoveď. No ešte by som mala jednu otázku.
Ak podnikateľ doteraz vydával PPD k faktúram, s dátumom minimálne o jeden deň neskorším, aký bol uvedený na faktúre - t. j. dátum odoslania, odberu tovaru. To znamená, že doteraz sa na neho nevzťahovala povinnosť mať registračnú pokladňu. Bude to takto možné aj po dátume 1.1.2012? Ďakujem pekne za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať