Zavrieť

Porady

chov sliepočiek

Ahojte poraďáci,neviem či som dobre zaradila tému,ale chcem sa spýtať kto mi vie povedať kedy začínajú znášať sliepočky vajíčka. Som novpečený dedinčan a 1. júna sa mi vyliahli kuriatka.Chcela by som vedieť v akom veku začnú znášať. Dočítala som sa všeličo o chove a plemenách ale tieto moje kurence sú plemena aké bolo vajce také sa kura vylahlo.....čiže nič presné.
Ďakujem aprajem pekný dník
Usporiadat
andrej757 andrej757

andrej757 je offline (nepripojený) andrej757

Ahojte,
chcem sa spytat ci ma niekto skusenost s Orpingtonkami pripadne Faverolkami, aku maju uzitkovost alebo su to skor hobby plemena? Chcel by som chovat cistokrvne plemeno, skor masove s mensou znaskou.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Kuriatká sa majú k svetu Tak pridám foto, oravka a holokrčka.
2013-04-07 20.18.49.jpg  
2013-04-07 20.19.30.jpg  
2013-04-07 20.19.49.jpg  
1/1
1 0
elaia elaia

elaia je offline (nepripojený) elaia

zdravim..idem sem pre radu..mame doma inkubator,pred 24 dnami sme tam ulozili vajicka,otacali ich,ddrziavali vlhost a vsetko co bolo treba.na 21.den sa nam vyliahlo prve kuriatko,na 22.den dalsie..dneska sme ich uz otvorili a vsetky boli zdochnute a 4 kusy este priliz malinke,cize potrebovali este cas...bol cas ked sa hybali vajicka a asi vtedy sme im mali pomoct zo skrupinkou?ale to bolo na nejakych 18-19 den..kolko mozme nechat vajicka v inkubatore??
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

elaia Pozri príspevok
zdravim..idem sem pre radu..mame doma inkubator,pred 24 dnami sme tam ulozili vajicka,otacali ich,ddrziavali vlhost a vsetko co bolo treba.na 21.den sa nam vyliahlo prve kuriatko,na 22.den dalsie..dneska sme ich uz otvorili a vsetky boli zdochnute a 4 kusy este priliz malinke,cize potrebovali este cas...bol cas ked sa hybali vajicka a asi vtedy sme im mali pomoct zo skrupinkou?ale to bolo na nejakych 18-19 den..kolko mozme nechat vajicka v inkubatore??
Ahoj, a aku mate liahen? Domacu? Posledne tri dni sa ma v liahni zvysit vlhkost, aby sa neprilepili o blanku, lebo potom sa nevedia vykluvat. Aka bola vlhkost? A teplota? Pravidelne otacanie?

Tu najdes aj specialne forum http://www.ifauna.cz/drubez/nemodforum/r/
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ja som poliahla taketo:
IMAG2725.jpg  
IMAG2705.jpg  
1/1
1 0
elaia elaia

elaia je offline (nepripojený) elaia

teplota bola od 37,7-38,2...vlhkost bola 70%,otacali sa 6 krat za den,posledne 3 dni uz nie..vo vajicku boli kuriatka,a boli krasne velke,mali blanu,nieco ako pupocnu snuru...len uz boli mrtve..
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

elaia Pozri príspevok
teplota bola od 37,7-38,2...vlhkost bola 70%,otacali sa 6 krat za den,posledne 3 dni uz nie..vo vajicku boli kuriatka,a boli krasne velke,mali blanu,nieco ako pupocnu snuru...len uz boli mrtve..
Hmmmmmm, ja som teraz liahla prvykrat, na mojej liahni je odporucana teplota 37,5, ale viem, ze trosku vyssia by nemala vadit. Ta 70% vlhkost bola len posledne tri dni? Ja som pocas celeho liahnutia mala 45-50% a az tie posledne dni 65%. V navode sa pise, ze ak je pocas celeho liahnutia vysoka vlhkost, kuriatka rastu rychlejsie a je im vo vajku tesnejsie a nevedia sa obracat a vzduchova bublina sa velmi zaplni. Zeby bol problem v tom? Ja som vajka aj chladila a neviem teda aku mas liahen, ale niektore aj odvetravaju CO2 - vymienaju vzduch, aby kuriatka vedeli dychat. V kazdom pripade sa opytaj aj na tom fore, co som dala link, tak ma s tym vela ludi skusenosti...
0 0
elaia elaia

elaia je offline (nepripojený) elaia

dakujem,opytam,moj muz si mysli,ze bolo malo vlhkosti,pretoze skrupiny boli tvrde a tazko rozbitelne..tvoje vajicka sa hybali?lebo nase ano a sme si mysleli,ze uz sa vyliahnu,ale nie,asi potrebovalo pomoc
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

hybali sa tiez. ja som nemala presvetlovacku, tak som ich tiez skusila dat do vlaznej vodicky do kyblika a tancovali aj tam. tak som to robievala, ked som liahla pod kvockou... a aj v liahni sa hybali tesne pred vyliahnutim. ak ste mali 70%, tak ja myslim, ze to mohlo stacit, lebo napr. ja mam liahen s ventilatorom a tie vraj viac vysusuju a mala som tych 65% a stacilo. Zeby bola taka tvrda skrupina, aby sa nedokazali vyzobkat??? Mozno boli slabsie, ze im sily nestacili. Ja som sa velmi bala zapnut chladenie na liahni, vraj to simuluje chovanie sliepky, ked sa ide nazrat, ale aj tak som sa bala, ze zachladnu velmi, lebo tam je najnizsia moznost na hodinu. Zaroven vsak bolo pisane, ze je to vo vyvoji kuriatka dobre spravit, ze sa lepsie vyvija. Mne sa zacali liahnut uz na 20. den, tie cerstvejsie vajka. Tak neviem, ja ti asi neporadim stopercentne... snad to nabuduce vyjde.
0 0
elaia elaia

elaia je offline (nepripojený) elaia

zaciname sobotu dalsou davkou,ako mame sliepocky,tak vajicka mame kazdy den cerstve.aj mi mame ventilator a da sa nastavit,ze kedy chces,aby sa zapol.mi sme presvietili vajicka z malou lampou a dalo sa vidiet,ze ktore su prazdne a ktore plne kuriatkom,ale asi si kupim tu vec co maju doktory na pocuvanie srdca,hadam budem pocut tlkot srdca..
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Včera som doniesla trojdňové kuriatka - z liahne. Ale liaheň patrí súkromnému chovateľovi. Má viac druhov kuriatok. Ja som doniesla hempšírky. Uvidím, koľko bude kohútov a koľko sliepočiek.
Snímka423.jpg  
3 0
Sionel Sionel

Sionel je offline (nepripojený) Sionel

Zdravim vsetkych chovatelov,
obraciam sa na vas s prosbou o identifikaciu nasich sliepok. Kupili sme ich pred rokom a mam pocit, ze to su hybridy. Znasaju vyborne (7 sliepok 5-7 vajicok denne, celu zimu 4-5), a tak sme dali nejake vajicka do liahne. Teraz som si citala, ze pri hybridoch je vysledok neisty, tak rozmyslame, ze si k buducim kuriatkam este dokupime dalsie, cistokrvne plemena, ktore tu spominal Peter z Bratislavy.
Vdaka.
Photo-0258.jpg  
Photo-0259.jpg  
1/1
0 0
Sionel Sionel

Sionel je offline (nepripojený) Sionel

posúvam..
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Andrej 757 ,

Orpingtonka je skôr hobby chovateľská záležitosť. Je síce krásna veľká, ale ako cukrová vata. Kopec načechraného peria.
Faverolky sú ďaleko vaic užitkovejšie aj čo sa týka znášky aj rýchlosti rastu. Len je to dosť zriedkavé plemeno na SLovensku. Aj na výstavách ich málokedy uvidíš, najskôr v zdrobnelej forme.

Ahojte,
chcem sa spytat ci ma niekto skusenost s Orpingtonkami pripadne Faverolkami, aku maju uzitkovost alebo su to skor hobby plemena? Chcel by som chovat cistokrvne plemeno, skor masove s mensou znaskou.

Mám už vyliahnuté z 13.4. a z 4.5. losové faverolky veľké od 2 rôznych nemeckých chovateľov.
Na mäso a na vajcia je výborné francúzske plemeno Breese Gallouisse
Faverolky-los (2).JPG  
Faverolky-los (4).JPG  
Faverolky-2.jpg  
Faverolky-3.jpg  
1/1
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Moje kuriatka - pred týždňom, keď mali štyri týždne.Chcela by som ich dať von - akú teplotu potrebujú? Budú mať 5 týždňov, môžu byť vonku keď sa trochu oteplí? A odkedy môžu aj zmoknúť? Vždy keď som mala malé kuriatka, tak bolo pekne, teplo a nemala som takéto starosti, tak neviem či počkať na teplo a držať ich zatiaľ v kuríne na žiarovke, alebo pustiť von.
Snímka454.jpg  
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Moje kuriatka keď mali asi sedem týždňov.
Snímka529.jpg  
1 0
Vlado996 Vlado996

Vlado996 je offline (nepripojený) Vlado996

Zdravím. Potrebujem poradiť čo robiť v prípade keď sliepka začne kvokať a ja nechcem aby sedela na vajciach, nakoľko už mám tohto roku vyliahnuté kuriatka a ďalšie nepotrebujem. A teraz začali kvokať ďalšie dve, celý deň sedia v hniezde neviem ich odtiaľ vykúriť, čo mám robiť? Pomôže keď odstránim kohúta?
0 0
jojo80 jojo80

jojo80 je offline (nepripojený) jojo80

Zdravim Vas.Kto ma na predaj kocku?
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Kvočku zavri do bedne, ktorá ma z bokov a hlavne od spodu diery (kedysi boli take plechové na kartony s vajcami s okruhlymi dierami). Princíp je, že si kvočka nemôže pod sebou akumulovať teplo.
Postav bedňu do tienistého miesta na nejaký stojan, aby popod ňu mohol prúdiť vzduch.. Nezabudni jej dať piť a žrať. Po 2-3 dňoch by mala byť odkvokaná.
0 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Dobry den, chcem sa opytat, mam sliepky maju travnaty vybeh okolo 950m2, krmil som ich vzdy dietne cosi z kuchyne 2hrste psenice ale v pravidelnejsich intervaloch, niesli paradne 6sliepok 6vajec, zima 4-5vajec, bol som s nimi maximalne spokojny, ale teraz uz asi 2tyzdne nemam ani 1vajicko, vsade je kopa peria, čo to má znamenat preperovanie? Ako si to mam vysvetlit teraz tam kde vzdy znásali tam i teraz v noci lahnu do hniezd, obserú to tam vsetko čo s tým? Už som zúfalý poraďte?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať