Zavrieť

Porady

chov sliepočiek

Ahojte poraďáci,neviem či som dobre zaradila tému,ale chcem sa spýtať kto mi vie povedať kedy začínajú znášať sliepočky vajíčka. Som novpečený dedinčan a 1. júna sa mi vyliahli kuriatka.Chcela by som vedieť v akom veku začnú znášať. Dočítala som sa všeličo o chove a plemenách ale tieto moje kurence sú plemena aké bolo vajce také sa kura vylahlo.....čiže nič presné.
Ďakujem aprajem pekný dník
Usporiadat
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

A vyčistili ste ten kurín dôkladne po pôvodných sliepkach? Neostali tam náhodou všenky, ktoré sliepkam v noci cicajú krv a preto tam nechcú ísť nocovať?
Normálne po cca 3 nociach, keď ich tam vždy večer naženiete a zavriete, by sa mali "udomácniť". Ale pokiaľ ich tam otravujú cudzopasníci, tak radšej budú na čerstvom vzduchu bez nich.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

účtovník 007 Pozri príspevok
Neviem si predstaviť Tvôj kurín, ale ak dočiahneš na bydielka, tak treba sliepky vytrvalo na bydielko vykladať. Vždy večer, po zotmení, keď sú také nemotornejšie. Aj niekoľko týždňov. Ale uvidíš, keď to pochopí prvá ostatné, pôjdu za ňou. Problém môže byť v tom, že ak prvá ostane vo vchode, ostatné sa jej prispôsobia a sedia tam. Mala som rovnaký problém.
Práveže prvé dni, keď som ich tam vykladala, tak si pekne sadli na bydielko, ale potom už nechceli. Keď sa mi podarí, tak odfotím kurín a priložím, je taký mini.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Peter z Bratislavy Pozri príspevok
A vyčistili ste ten kurín dôkladne po pôvodných sliepkach? Neostali tam náhodou všenky, ktoré sliepkam v noci cicajú krv a preto tam nechcú ísť nocovať?
Normálne po cca 3 nociach, keď ich tam vždy večer naženiete a zavriete, by sa mali "udomácniť". Ale pokiaľ ich tam otravujú cudzopasníci, tak radšej budú na čerstvom vzduchu bez nich.
Čistili sme, ale niečo tam ostalo, trochu pilín. Treba to aj vystriekať s vodou a niečím vydezinfikovať ? či ako?
0 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Ahojte poradaci, tak dnes v nedelu som isiel do kurnika, kupili sme 18tyzdnove nosnice a v utorok budu mt u nas doma uz 4tyzdne a dnes som nasla vajicko pri hrnci s vodou neviete kedy budem nachadzat aj viac vajicok???A chcel by som aby ste mi poradili, mam dvojposchodove hniezdo a v kazdom je tzv. sadrovy podlozok-vajce, vystlal so pekne senom a sliepky my vzdy vydzobu to seno a ostane prazdna doska a podlozok ako mam tomu zabranit chcem aby tam isli nechali vajce a isli prec ale oni my vzdy to seno vydzobu.???
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Skúste im dať slamu.Sliepka je blbý tvor ,ale veď oni to pochopia,kde majú znášať.Tu nepomáha nič len trpezlivosť.
0 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Aha a chcel by som sa Vas spytat poradaci, ci nemate doma pletivo 150cm vyska nejakych 8-9metrov lebo nikde nepredavaju v Žiline len po 25metrov nemate niekto alebo kde by som mohol kupit Kinekus nedeli.
Poradte :-
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

220870 Pozri príspevok
Skúste im dať slamu.Sliepka je blbý tvor ,ale veď oni to pochopia,kde majú znášať.Tu nepomáha nič len trpezlivosť.
Máš pravdu, sliepkam treba dať slamu. Oni seno žerú, to si nechaj na zimu a v zime im ho dávaj žrať. Uvidíš ako im bude chutiť. Aj ja som im dala slamu. Tiež sa v nej síce občas hrabali ale inak v pohode.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Ideálne sú znáškové hniezda s výgulom pre vajce, aby ho ďalšia znášajúca v poradí nemohla rozpučiť. Do nich sa už žiadna podstielka nedáva. Dajú sa aj dobre hygienicky udržiavať a nehrozí, že sa v nich udomácnia cudzopasníky, ktoré potom sliepkam pijú krv.


0 0
12matess3 12matess3

12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

Zdravim Peter z Bratislavy kde sa daju dane znaskove hniezda kupit a aka je cena ???
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Kupoval som ich na chovateľskej burze v Rakúsku po 35 € za kus. Sú plastové, takže sa dajú ľahko čistiť a keď treba vyklopí sa sedák a hniezdo sa zavrie. U nás som nič také nevidel, len plechové, či drevené dvoj a trojbúdky za tiež veľké peniaze.
0 0
adamecc adamecc

adamecc je offline (nepripojený) adamecc

Dobrý deň ,
chcel by som sa opýtať či niekto nevie ako sú na tom sliepky a voda, mám na mysli také mini jazierko, samozrejme nie hlboké len tak aby si vedeli trebárs omočiť zobáky resp. nohy
Umiestnili by sme ho niekde vo výbehu, ktorý je ináč dostatočne veľký.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

otázku si mohol aj tu....http://www.porada.sk/t92082-chov-sliepociek.html
0 0
adamecc adamecc

adamecc je offline (nepripojený) adamecc

ahha este som tu novy
0 0
adamecc adamecc

adamecc je offline (nepripojený) adamecc

Dobrý deň ,
chcel by som sa opýtať či niekto nevie ako sú na tom sliepky a voda, mám na mysli také mini jazierko, samozrejme nie hlboké len tak aby si vedeli trebárs omočiť zobáky resp. nohy

Umiestnili by sme ho niekde vo výbehu, ktorý je ináč dostatočne veľký.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
alinka582 alinka582

alinka582 je offline (nepripojený) alinka582

Dobrý deň,
včera sme si kúpili 16týždňové nosnice. Čítala som, že je dobré dávať sliepkam žihľavu. Osobne si to aj pamätám, ako malé sme chodili so starkou na žihľavu pre sliepky. Ale nepamätám si čo s tou žihľavou potom robila. Stačí žihľavu len nakrájať na drobné kúsky a primiešať ju sliepkam do kŕmenia?
Vďaka.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

adamecc Pozri príspevok
Dobrý deň ,
chcel by som sa opýtať či niekto nevie ako sú na tom sliepky a voda, mám na mysli také mini jazierko, samozrejme nie hlboké len tak aby si vedeli trebárs omočiť zobáky resp. nohy
Umiestnili by sme ho niekde vo výbehu, ktorý je ináč dostatočne veľký.
Ďakujem za odpoveď.
Podľa mňa sliepky potrebujú každý deň čersvú vodu, ale že by potrebovali jazierko o tom neviem. My sme roky doma chovali sliepky, ale jazierko nikdy nepotrebovali. Sliepky majú najradšej trávnik, aby sa mohli občas napásť a hrabať. Sliepky to je hrabavá hydina. Moje malé trojtýždňové kuriatka keď dám von, tak prvé čo začnú tak to je hrabanie v tráve. Ani sa nepasú, iba hrabú.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

alinka582 Pozri príspevok
Dobrý deň,
včera sme si kúpili 16týždňové nosnice. Čítala som, že je dobré dávať sliepkam žihľavu. Osobne si to aj pamätám, ako malé sme chodili so starkou na žihľavu pre sliepky. Ale nepamätám si čo s tou žihľavou potom robila. Stačí žihľavu len nakrájať na drobné kúsky a primiešať ju sliepkam do kŕmenia?
Vďaka.
Ja im ju dávam so šrotom a veľmi im to chutí.
0 0
mixal1 mixal1

mixal1 je offline (nepripojený) mixal1

my máme 9 sliepok, okrem toho, že všade s prepáčením, serú , kotkodákajú o dušu, hrabú všetko možné, zobú všetko možné, dajú 4 vajcia v priemere denne No niekedy mám také nervy, že by som tie sliepky radšej videl zamrazené
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

mixal1 Pozri príspevok
my máme 9 sliepok, okrem toho, že všade s prepáčením, serú , kotkodákajú o dušu, hrabú všetko možné, zobú všetko možné, dajú 4 vajcia v priemere denne No niekedy mám také nervy, že by som tie sliepky radšej videl zamrazené
Aj moje sú také isté, iba s tým rozdielom že niekedy je osem vajec,( tiež mám deväť sliepok) niekedy päť. Akurát v tom ich môžem pochváliť, že dobre nesú vajcia.
0 0
Mr.40 Mr.40

Mr.40 je offline (nepripojený) Mr.40

a mojich 15 sliepok nesie denne 11-15 vajec a som s nimi veľmi spokojný. Sú v oplotenom výbehu, nerobia žiadnu škodu. Kŕmim ich prevažne pšenicou, občas dostanú uvarené zemiaky so šrotom, recyklujú kuchynský odpad a vypletú burinu zo záhrady.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať